VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

KRÁTCE: Na Jarově spustili zóny

Praha - V části Prahy 3 ve čtvrtek začínají platit nové parkovací zóny. Protože však v části trojky již zóny jsou a zůstávají v platnosti až do února 2018, kdy vyprší stávající smlouva, budou se nově zavedené řídit stejnými pravidly jako ty stávající.

Coffee Imrvére je pestrá jako Žižkov

Praha /FOTOGALERIE/ - Správné prostory pro kavárnu hledali manželé Klenerovi tři roky. Nyní stejně dlouhou dobu prožívají svůj sen na Žižkově, přímo na Olšanském náměstí. A dalo by se říct, že jejich kavárna Imrvére je stejně rozmanitá jako Žižkov. 

Muž uloupil z pražské banky desítky tisíc korun, hledá ho policie

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policie hledá muže, který koncem dubna s pistolí v ruce přepadl banku v pražské Táboritské ulici a odnesl si desítky tisíc korun. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Pražská policie v pondělí na svém webu zveřejnila snímky maskovaného muže z kamerového systému v bance.

Pražská TSK dostane 46,5 milionu na opravu desítky mostů

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) dostane od hlavního města 46,5 milionu korun na opravy a údržby mostů. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Peníze jsou určeny na práce na deseti mostních objektech, mosty přes Vltavu v seznamu nejsou.

Dvojice šla zřejmě krást. Místo toho jen zničila dveře

Praha /VIDEO/ -  Škodu vyčíslenou na 25 tisíc korun za sebou nechali mladík s dívkou, kteří se podle policistů z pražského Žižkova prokazatelně vydali krást. A třebaže nic neodcizili a odešli s nepořízenou, hodně toho poničili. Prozatím neznámou dvojici hledá policie již od 17. července. Dosud marně, a tak ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie zveřejnil kamerové záběry a obrátil se s žádostí o pomoc na všímavé občany.

Praha 3: Muchova epopej by měla mít výstavní síň na Vítkově

Praha - Muchova Slovanská epopej by měla mít nový výstavní pavilon na Vítkově. Shodli se na tom radní Prahy 3. Starostka Vladislava Hujová (TOP 09) ve čtvrtek uvedla, že by šlo o důstojné místo poukazující na historii země. Vedení Prahy 1 tento týden nabídlo pro stavbu pavilonu pozemek s parkem na konci Revoluční ulice u Štefánikova mostu. Legendární cyklus pláten vlastní Praha. Mucha jej městu odkázal s podmínkou, že pro dílo postaví důstojnou výstavní síň. Zatím se tak ale nestalo.

Řidiči v Praze loni v zónách za parkování zaplatili 330 milionů

Praha - Řidiči loni v zónách placeného stání v Praze zaplatili za parkování 330 milionů korun. Vyúčtování schválila rada města. Zóny placeného stání fungují v Praze 1, 2, 3 a 7, samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22. Od letošního roku přibudou modrými pruhy vyznačená placená stání v Praze 5, 6, 8 a na Jarově.

Muslimové přišli v Praze na katolickou mši, odsoudili násilí

Praha /FOTOGALERIE/ - Zhruba osmdesát muslimů z Česka i zahraničí se ve středu večer sešlo před katolickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech, aby protestovali proti vzrůstajícímu násilí v Evropě. Někteří z nich se za velkého zájmu médií symbolicky zúčastnili mše v kostele, který byl zaplněn do posledního místa. Po mši před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad přibližně dvě stovky lidí včetně muslimů odsoudily terorismus. Nakonec vytvořili lidský řetěz. V davu byli hlasitě slyšet i odpůrci islámu.

Opilého řidiče prozradila žena vedle

Praha /VIDEO/ – Na opilého muže za volantem upozornily dveře auta, které se za jízdy otevřely na straně spolujezdce. O kuriózních okolnostech víkendového dopadení šoféra, který pak nadýchal 1,7 promile, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Pod hořícím autem ležely kusy motoru

Praha – Hned tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během pátku pražští hasiči. Nejvíce je zaměstnaly plameny, k jejichž likvidaci vyjely po půl šesté večer do Spojovací ulice na Žižkově požární jednotky z Holešovic a Strašnic. Požár kabiny a motorového prostoru nákladního automobilu značky Man zlikvidovali hasiči zasahující v dýchací technice pomocí jednoho vodního proudu s pěnou, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Zelení nesouhlasí se zástavbou u parku Židovské pece v Praze 3

Praha - Nedaleko parku Židovské pece v Praze 3 se bude dál stavět. Firma Metrostav zveřejnila záměr na portálu EIA. Někteří místní obyvatelé a opoziční zastupitelé s projektem nesouhlasí. Považují jej za předimenzovaný. Radnice k tomu zatím stanovisko nepřijala, magistrát si od ní vyžádal stanovisko, řekl v pondělí vedoucí odboru územního rozvoje Prahy 3 Zdeněk Fikar. 

Potácející se mladík poničil náklaďák

Praha - Mám špatný den a chtěl jsem se jen projet. Takové vysvětlení svého počínání nabídl 19letý mladík, kterého strážníci z Prahy 3 odhalili jako řidiče pod vlivem drog, který se navíc nerozpakoval usednout bez dovolení majitele za volant cizího náklaďáku.

KRÁTCE: Trojka opraví několik náměstí

Praha - Třetí městská část plánuje v dalších čtyřech letech zrekonstruovat hned čtyři náměstí. Vyplývá to z investičního plánu, který schválili radní trojky. Projekt opravy náměstí Jiřího z Poděbrad už je připraven a nyní se upravuje na základě připomínek, přednesených v územním řízení.

Měla jsem deset piv, smála se bourající řidička

Praha /VIDEO/ - Úsměvy a žertíky provázené pokrčením rameny a slovy „No tak jsem bourala; no a co?" – a také opakované přání „jít spinkat", když se přece nic neděje. To bylo chování, jímž 41letá žena notně překvapila hlídku strážníků z Prahy 3. A ještě víc šokovala svým předchozím počínáním. Za volant auta, ve kterém údajně vezla dvě děti své kamarádky, se totiž posadila notně opilá. Dechovou zkoušku sice odmítla – nicméně k popíjení se sama přiznala. „Asi deset piv," odpověděla se smíchem na otázku, zda něco vypila.

Z krádeže je podezřelý muž v pruhovaném

Praha – Dopadnout muže podezřelého ze snahy o noční vloupání do bytu v Malešické ulici na Žižkově se krátce po činu podařilo pražským strážníkům. Pomohl jim k tomu výstižný popis získaný od majitelky bytu, která nezvaného návštěvníka vyplašila ve chvíli, kdy rozbil okno koupelny a snažil se vlézt dovnitř. Sotva ji zmerčil, vzal nohy na ramena – ovšem žena stačila zaznamenat, že šlo o chlápka s krátkými vlasy, který měl na sobě světlé pruhované tričko.

Policie hledá důležitého svědka znásilnění v Praze

Praha /VIDEO/ - V noci z pondělí na úterý byla ve svém bytě v Milíčově ulici v Praze 3 znásilněna devatenáctiletá cizinka. Kriminalisté nyní hledají muže, který by jim mohl s objasněním případu pomoci. Podle kamerových záznamů se tento svědek v době činu v okolí místa pohyboval. O pomoc žádají policisté také veřejnost. Na webu o tom v neděli informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Czech Bowl nabídne souboj šelem, obhájce vyzve neporaženého soka

Praha - V sobotu se v Praze na Žižkově uskuteční 23. ročník Czech Bowlu, finále české ligy amerického fotbalu. Představí se v něm obhájci titulu Prague Black Panthers proti vítězi základní části Prague Lions. Lvi čekají na titul deset let, ovšem v této sezoně ještě nepoznali hořkost porážky, a tak věří, že jsou schopni nadvládu Panterů ukončit.

Lidé v hořícím bytě se nadýchali kouře

Praha /FOTOGALERIE/ – Čtyř set tisíc korun dosahuje podle prvotních odhadů škoda způsobená silně dýmajícím požárem v bytovém domě na Žižkově, k němuž pražští hasiči byli v úterý čtvrt hodiny před devátou přivoláni do Koněvovy ulice.

Hasiči evakuovali v Praze 3 kvůli úniku plynu šest domů

Praha - Šest domů, z nichž bylo vyvedeno cekem 32 lidí, evakuovali v úterý dopoledne kvůli úniku plynu pražští hasiči. Do Vlkovy ulice na Žižkově je přivolali plynaři, kteří tam byli pozváni k opravě závady na potrubí – a na místě odhalili zvýšené koncentrace plynu; ukázalo se, že únik plynu je masivní a mohl by představovat ohrožení pro okolí.

Husité a křižácká vojska se utkala v bitvě na vítkovském vrchu

Praha /FOTOGALERIE/- Vrch Vítkov se proměnil ve středověké bojiště. V sobotu se zde odehrála autentická rekonstrukce slavného střetu mezi husity a křižáckými vojsky. Se svým jezdectvem se představil Jan Žižka z Trocnova i král Zikmund Lucemburský.

Praha 3 zaplatí 15 milionů za projekt Čistá trojka

Praha - Žižkovská radnice chystá zakázku na zajištění služeb v rámci projektu Čistá trojka, prostřednictvím kterého mohou obyvatelé on-line hlásit nepořádek v ulicích nebo rozbitý městský mobiliář. Za provozování služby zaplatí Praha 3 zhruba 15 milionů korun, zjistila média z věstníku veřejných zakázek.

Na pražském vrchu Vítkově se uskuteční husitská bitva

Praha - Na vrchu Vítkově se v sobotu uskuteční historická slavnost s názvem Hrrr na ně! – Husité na Vítkově. Lidé uvidí rekonstrukci slavné bitvy českých dějin. Střet křižáků s husity, které vede Jan Žižka, sledují každý rok stovky lidí.

Fotbalový trávník na Pražačce v Praze 3 vyjde na 11,6 milionu

Praha - Žižkovská radnice nechá položit nový fotbalový trávník ve sportovním areálu Pražačka. Trávník takzvané třetí generace vyjde na 11,6 milionu korun. Práce začnou v průběhu července a potrvají tři měsíce. V sobotu to řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). V budoucnu se chystá úprava celého areálu.

Klinika se opět otevře veřejnosti, soud zrušil předběžné opatření

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika v Praze se dnes po několika týdnech znovu otevře veřejnosti. Pražský městský soud zrušil předběžné opatření, které provozování centra zakazovalo. Ve čtvrtek to řekl aktivista Jakub Ort. O žalobě, kterou kvůli údajně nelegálnímu působení Kliniky podal správce budovy, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zatím soud nerozhodl.

Spojí hlavní nádraží a Žižkov podchod?

Praha - Správa železniční dopravní cesty chce do čtvrt roku požádat o územní rozhodnutí pro vybudování podchodu a lávky pro pěší, které by měly propojit Prahu 1 s Žižkovem a Vinohrady. Kolem hlavního nádraží blokuje přístup mezi městskými částmi magistrála a chodci si na současný stav dlouhodobě stěžují.

Inovace se v Praze rozjíždějí pomalu

Praha (GRAFIKA) - Koncept Smart Cities se v poslední době stává populární formulkou. Skrývá se za ní využití „chytrých" a udržitelných technologií v provozu města (viz grafika). A jak už to tak v politice s podobně širokými a často nadužívanými pojmy bývá, i v tomto případě je složité rozlišit mezi politickým marketingem a realitou.

Hasiči sundávali ze stromu na Žižkově půlmetrového leguána

Praha - Strážníci a hasiči zažili v hlavním městě kuriózní výjezd. Ze stromu na Žižkově sundávali půlmetrového leguána. Zvíře skončilo v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Informoval v pondělí mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

V Praze 3 vyroste zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Praha - Na pražském Jarově by v budoucnu měl vyrůst dům sociálních služeb pro lidi, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Žižkovská radnice plánuje zařízení s 80 byty. Vzniknout by tu měly i obchody, restaurace, galerie a zahrada. Předpokládané náklady se pohybují kolem 170 milionů korun, řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). Studenti architektury z ČVUT pro radnici připravili návrhy, jak by mohla budova vypadat.

Pražské filmové léto nabízí filmové novinky uplynulé sezony

Praha - Pražské filmové léto, jehož 7. ročník dnes v Biu Oko nabízí přírodovědný snímek Příběh lesa, uvede o prázdninových měsících filmové novinky uplynulé sezony. V srpnu bude akce pokračovat v žižkovském Aeru. Přehlídka se letos opět dočkala své odnože v kinech v Brně a v Hradci Králové. „Diváci mají možnost za symbolické vstupné zhlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu," uvedla za pořadatele Radka Urbancová.

V Praze odhalili zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose

Praha - Na Olšanských hřbitovech v Praze v sobotu odhalili zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose. Akce se konala v den 99. výročí bitvy u Zborova, která byla prvním významným vystoupením Československých legií na východní frontě. Akci po projevech a položení květin za přítomnosti několika desítek lidí včetně zástupců armády zakončil zpěv písně Karla Hašlera Hoši od Zborova.

Na Nákladovém nádraží Žižkov právě startuje kulturní program

Praha - Národní filmový archiv (NFA), který nově provozuje prostory v žižkovském Nákladovém nádraží Žižkov, spustil od června do září program pod hlavičkou projektu s názvem 1435mm. V několika halách, které dříve sloužily k překládání, se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, workshopy a projekce.

Policie hledá zloděje-akrobata

Praha /VIDEO/ - Hledá se milovník doutníků. Tak lze shrnout pátrání kriminalistů II. obvodu pražské policie po mladém muži, který vykradl sklad tabákových výrobků a kuřáckých potřeb v Husitské ulici na Žižkově. Tam se zatím neznámý muž objevil 17. června kolem osmé ranní. Otevřenými vraty vešel do areálu, kde se následně vloupal do skladových prostor. 

Tíseň a vlhko, v krytu přežijete 3 dny

Praha /FOTOGALERIE/ - Za masivními vraty vás přivítá ledově chladný vzduch. Osvětlená chodba krytu neslibuje pohodlí. Zachrání vám ovšem život. Dva a půl tisíce Pražanů najde v případě válečného ohrožení či jiné krizové situace bezpečí v úkrytu Bezovka pod žižkovskou Parukářkou. Soustava podzemních tunelů, která byla vybudovaná v letech 1955 až 1960 na vás i dnes dýchne atmosférou padesátých let.

V pražských krytech by se v případě ohrožení ukrylo 40 % obyvatel

Praha /TABULKA/ - V pražských krytech civilní ochrany by se v případě ohrožení ukrylo 40 procent obyvatel s trvalým pobytem v hlavním městě. Celkem jich je v hlavním městě 768. Nejvíc lidí pojme metro, kam se může schovat asi 332 tisíc lidí, a silniční Strahovský tunel s kapacitou 15 tisíc osob. Novinářům to ve středu řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava při prohlídce úkrytu Bezovka pod vrchem Parukářka.

Čeká park Parukářka proměna? Podle opozice to není potřeba

Praha - Žižkovská radnice oznámila, že zadala známému architektu Josefu Pleskotovi vypracování urbanistické studie k budoucnosti parku Parukářka. To se nelíbí tamní opozici, podle které je to zbytečná investice.

Vojáci ve čtvrtek oslaví Den ozbrojených sil

Praha - Den ozbrojených sil, slavený jako připomínka přísahy československých legionářů z června 1918 ve francouzském Darney, oslaví ve čtvrtek vojáci po celém Česku. Na pražském Vítkově si připomenou padlé v zahraničních operacích, vybraní vojáci dostanou vyznamenání. Již v úterý Den ozbrojených sil oslaví na Pražském hradě Hradní stráž.

Sprejerky hlídala kolegyně na stožáru

Praha /VIDEO/ - Pouliční umění sice vznikalo s nadhledem – a to doslova – policisté z pražského Žižkova je ale přesto neocení. Nevidí v něm totiž výtvarný počin, ale jen obyčejné sprejerské řádění. A neobměkčí je ani zjištění, že se vše odehrávalo v režii krásnější poloviny lidstva. 

Praha 3 schválila koncepci takzvaného chytrého města

Praha - Snížení počtu parkovacích míst v ulicích o polovinu, zavedení mýtného, umístění stanic pro veřejné dobíjení elektromobilů, využívání obnovitelných zdrojů energie, ale i snižování obezity obyvatel prostřednictvím interaktivních kiosků navrhuje koncepce takzvaného chytrého města (Smart City) v Praze 3. Materiál, který vypracovala radnice s ČVUT, v úterý schválili zastupitelé. Podpořila jej i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Mnohé z cílů, které koncepce vytyčila, podle opozice ale není možné uskutečnit.

Úředníci ÚZSVM aktivisty z Kliniky nepustili do budovy

Praha - Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika ve čtvrtek odpoledne chtěli svůj program přesunout do vestibulu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), úředníci je ale nevpustili dovnitř. Úřad je správcem budovy v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou od března opět Klinika nelegálně obývá. O záměru přesunout program centra do ulic a na úřad aktivisté informovali na své facebookové stránce.

Klinika dočasně přesouvá svůj program do ulic, ve čtvrtek na ÚZSVM

Praha - Autonomní centrum Klinika, které působí v obsazeném objektu v Jeseniově ulici na Žižkově, dočasně přesouvá svůj program do ulic. Ve čtvrtek odpoledne chce mít přednášku, cvičení a program dětského klubu v sídle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Informovalo o tom na své facebookové stránce. Úřad je správcem budovy takzvané Kliniky, kterou squatteři od března obývají nelegálně.

OBRAZEM: Bomberos na Jarově

Praha - Rodinnou pouliční hasičskou grotesku v provedení TD Bomberos mohli v úterý v rámci festivalu Žižkov sobě zhlédnout děti v areálu ZŠ Jarov. Podívejte se, jak se malí i dospělí diváci bavili.

V pražské Biskupcově ulici vybuchl plyn, dva lidé se zranili

Praha /GALERIE/ - V Biskupcově ulici na pražském Žižkově v pátek dopoledne při opravě potrubí vybuchl plyn. Dva pracovníci plynařské společnosti se zranili a byli odvezeni do nemocnice. Informaci o havárii přinesl server tisen.tv. Podrobnosti sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Lidé z Prahy 3 chtějí peníze rozdělit na hřiště nebo zahrady škol

Praha - Lidé z Prahy 3 chtějí tři miliony korun, které dá městská část na jimi navržené projekty, rozdělit na dětská hřiště nebo úpravy školních zahrad. Navrhují také úpravy studánky nebo parkování pro kola. Vybírat mohou z 19 projektů, jejichž seznam městská část zveřejnila na webu. Hlasování bude zahájeno v září.

Policie obvinila 14 lidí kvůli studentským vízům a padělání

Praha - Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinil 14 lidí z machinací se studentskými vízy a z padělání víz. Stíháni jsou i dva úředníci krajských úřadů či ředitel střední školy. Mezi obviněnými je sedm Čechů, pět Ukrajinců, jeden Rus a jeden Číňan. Všichni jsou vyšetřováni na svobodě, hrozí jim až desetileté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Praha 3 vítá, že by mělo na nákladovém nádraží vzniknout víc bytů

Praha - Městská část Praha 3 vítá, že nový majitel severní části pozemků nákladového nádraží na Žižkově, společnost Central Group, chce stavět byty místo obchodního centra. Chce s ním dál jednat o stavbě školky či školy. V pondělí to řekla starostka Vladislava Hujová (TOP 09). Developerská společnost Central Group koupila pozemky od britské firmy Discovery Group, informaci přinesl deník E15. Cena transakce podle něj přesáhla miliardu korun.

Severní část žižkovského nákladové nádraží změnila majitele

Praha - Developerská společnost Central Group získala severní část nákladového nádraží Žižkov. Na prázdných pozemcích, které koupila od britské firmy Discovery Group, hodlá vybudovat tisíce bytů. Uvádí to deník E15. Cena transakce podle něj přesáhla miliardu korun.

Rozbitím kamer podezřelý záběry nezlikvidoval

Praha – Na snahu maskovat se pomocí kapuce, a především na zničení bezpečnostních kamer vsadil dosud neznámý muž, kterého policisté z pražského Žižkova už bezmála měsíc hledají kvůli podezření z krádeže v hotelu v Cimburkově ulici. Očekávají, že nyní by mohly pomoci postřehy všímavých občanů. Policie totiž vytáhla trumf v podobě kamerových záběrů.

OBRAZEM: Žižkovské Mezidvorky

Praha /GALERIE/ - Multižánrový festival nechá návštěvníky nahlédnout do tajemných zákoutí a dvorečků Žižkova.

Praha 3 podá kvůli Klinice trestní oznámení

Praha - Praha 3 podá trestní oznámení kvůli squatterům v objektu v Jeseniově ulici na Žižkově, kde působí Autonomní sociální centrum Klinika, obává se o bezpečnost občanů. Městská část informovala o usnesení, které přijala rada, v tiskové zprávě. Zároveň na pondělí svolala bezpečnostní grémium, zve i ministry. Aktivisté měli do března objekt vypůjčený na základě smlouvy, od té doby jej obývají nelegálně. V minulých týdnech tam anonym třikrát nahlásil bombu.

OBRAZEM: Praha Žižkov sobě Indiánský dětský den Camp Pražačka 1.červen

Praha /GALERIE/ - V rámci projektu Žižkov sobě se v Campu Pražačka konal již 4.ročník Indiánský dětský den. Podívejte se, jak si slavnostní středu užívali malí i velcí návštěvníci Pražačky. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT