VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

V Praze 3 vyroste zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Praha - Na pražském Jarově by v budoucnu měl vyrůst dům sociálních služeb pro lidi, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Žižkovská radnice plánuje zařízení s 80 byty. Vzniknout by tu měly i obchody, restaurace, galerie a zahrada. Předpokládané náklady se pohybují kolem 170 milionů korun, řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). Studenti architektury z ČVUT pro radnici připravili návrhy, jak by mohla budova vypadat.

Pražské filmové léto nabízí filmové novinky uplynulé sezony

Praha - Pražské filmové léto, jehož 7. ročník dnes v Biu Oko nabízí přírodovědný snímek Příběh lesa, uvede o prázdninových měsících filmové novinky uplynulé sezony. V srpnu bude akce pokračovat v žižkovském Aeru. Přehlídka se letos opět dočkala své odnože v kinech v Brně a v Hradci Králové. „Diváci mají možnost za symbolické vstupné zhlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu," uvedla za pořadatele Radka Urbancová.

V Praze odhalili zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose

Praha - Na Olšanských hřbitovech v Praze v sobotu odhalili zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose. Akce se konala v den 99. výročí bitvy u Zborova, která byla prvním významným vystoupením Československých legií na východní frontě. Akci po projevech a položení květin za přítomnosti několika desítek lidí včetně zástupců armády zakončil zpěv písně Karla Hašlera Hoši od Zborova.

Na Nákladovém nádraží Žižkov právě startuje kulturní program

Praha - Národní filmový archiv (NFA), který nově provozuje prostory v žižkovském Nákladovém nádraží Žižkov, spustil od června do září program pod hlavičkou projektu s názvem 1435mm. V několika halách, které dříve sloužily k překládání, se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, workshopy a projekce.

Policie hledá zloděje-akrobata

Praha /VIDEO/ - Hledá se milovník doutníků. Tak lze shrnout pátrání kriminalistů II. obvodu pražské policie po mladém muži, který vykradl sklad tabákových výrobků a kuřáckých potřeb v Husitské ulici na Žižkově. Tam se zatím neznámý muž objevil 17. června kolem osmé ranní. Otevřenými vraty vešel do areálu, kde se následně vloupal do skladových prostor. 

Tíseň a vlhko, v krytu přežijete 3 dny

Praha /FOTOGALERIE/ - Za masivními vraty vás přivítá ledově chladný vzduch. Osvětlená chodba krytu neslibuje pohodlí. Zachrání vám ovšem život. Dva a půl tisíce Pražanů najde v případě válečného ohrožení či jiné krizové situace bezpečí v úkrytu Bezovka pod žižkovskou Parukářkou. Soustava podzemních tunelů, která byla vybudovaná v letech 1955 až 1960 na vás i dnes dýchne atmosférou padesátých let.

V pražských krytech by se v případě ohrožení ukrylo 40 % obyvatel

Praha /TABULKA/ - V pražských krytech civilní ochrany by se v případě ohrožení ukrylo 40 procent obyvatel s trvalým pobytem v hlavním městě. Celkem jich je v hlavním městě 768. Nejvíc lidí pojme metro, kam se může schovat asi 332 tisíc lidí, a silniční Strahovský tunel s kapacitou 15 tisíc osob. Novinářům to ve středu řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava při prohlídce úkrytu Bezovka pod vrchem Parukářka.

Čeká park Parukářka proměna? Podle opozice to není potřeba

Praha - Žižkovská radnice oznámila, že zadala známému architektu Josefu Pleskotovi vypracování urbanistické studie k budoucnosti parku Parukářka. To se nelíbí tamní opozici, podle které je to zbytečná investice.

Vojáci ve čtvrtek oslaví Den ozbrojených sil

Praha - Den ozbrojených sil, slavený jako připomínka přísahy československých legionářů z června 1918 ve francouzském Darney, oslaví ve čtvrtek vojáci po celém Česku. Na pražském Vítkově si připomenou padlé v zahraničních operacích, vybraní vojáci dostanou vyznamenání. Již v úterý Den ozbrojených sil oslaví na Pražském hradě Hradní stráž.

Sprejerky hlídala kolegyně na stožáru

Praha /VIDEO/ - Pouliční umění sice vznikalo s nadhledem – a to doslova – policisté z pražského Žižkova je ale přesto neocení. Nevidí v něm totiž výtvarný počin, ale jen obyčejné sprejerské řádění. A neobměkčí je ani zjištění, že se vše odehrávalo v režii krásnější poloviny lidstva. 

Praha 3 schválila koncepci takzvaného chytrého města

Praha - Snížení počtu parkovacích míst v ulicích o polovinu, zavedení mýtného, umístění stanic pro veřejné dobíjení elektromobilů, využívání obnovitelných zdrojů energie, ale i snižování obezity obyvatel prostřednictvím interaktivních kiosků navrhuje koncepce takzvaného chytrého města (Smart City) v Praze 3. Materiál, který vypracovala radnice s ČVUT, v úterý schválili zastupitelé. Podpořila jej i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Mnohé z cílů, které koncepce vytyčila, podle opozice ale není možné uskutečnit.

Úředníci ÚZSVM aktivisty z Kliniky nepustili do budovy

Praha - Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika ve čtvrtek odpoledne chtěli svůj program přesunout do vestibulu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), úředníci je ale nevpustili dovnitř. Úřad je správcem budovy v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou od března opět Klinika nelegálně obývá. O záměru přesunout program centra do ulic a na úřad aktivisté informovali na své facebookové stránce.

Klinika dočasně přesouvá svůj program do ulic, ve čtvrtek na ÚZSVM

Praha - Autonomní centrum Klinika, které působí v obsazeném objektu v Jeseniově ulici na Žižkově, dočasně přesouvá svůj program do ulic. Ve čtvrtek odpoledne chce mít přednášku, cvičení a program dětského klubu v sídle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Informovalo o tom na své facebookové stránce. Úřad je správcem budovy takzvané Kliniky, kterou squatteři od března obývají nelegálně.

OBRAZEM: Bomberos na Jarově

Praha - Rodinnou pouliční hasičskou grotesku v provedení TD Bomberos mohli v úterý v rámci festivalu Žižkov sobě zhlédnout děti v areálu ZŠ Jarov. Podívejte se, jak se malí i dospělí diváci bavili.

V pražské Biskupcově ulici vybuchl plyn, dva lidé se zranili

Praha /GALERIE/ - V Biskupcově ulici na pražském Žižkově v pátek dopoledne při opravě potrubí vybuchl plyn. Dva pracovníci plynařské společnosti se zranili a byli odvezeni do nemocnice. Informaci o havárii přinesl server tisen.tv. Podrobnosti sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Lidé z Prahy 3 chtějí peníze rozdělit na hřiště nebo zahrady škol

Praha - Lidé z Prahy 3 chtějí tři miliony korun, které dá městská část na jimi navržené projekty, rozdělit na dětská hřiště nebo úpravy školních zahrad. Navrhují také úpravy studánky nebo parkování pro kola. Vybírat mohou z 19 projektů, jejichž seznam městská část zveřejnila na webu. Hlasování bude zahájeno v září.

Policie obvinila 14 lidí kvůli studentským vízům a padělání

Praha - Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinil 14 lidí z machinací se studentskými vízy a z padělání víz. Stíháni jsou i dva úředníci krajských úřadů či ředitel střední školy. Mezi obviněnými je sedm Čechů, pět Ukrajinců, jeden Rus a jeden Číňan. Všichni jsou vyšetřováni na svobodě, hrozí jim až desetileté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Praha 3 vítá, že by mělo na nákladovém nádraží vzniknout víc bytů

Praha - Městská část Praha 3 vítá, že nový majitel severní části pozemků nákladového nádraží na Žižkově, společnost Central Group, chce stavět byty místo obchodního centra. Chce s ním dál jednat o stavbě školky či školy. V pondělí to řekla starostka Vladislava Hujová (TOP 09). Developerská společnost Central Group koupila pozemky od britské firmy Discovery Group, informaci přinesl deník E15. Cena transakce podle něj přesáhla miliardu korun.

Severní část žižkovského nákladové nádraží změnila majitele

Praha - Developerská společnost Central Group získala severní část nákladového nádraží Žižkov. Na prázdných pozemcích, které koupila od britské firmy Discovery Group, hodlá vybudovat tisíce bytů. Uvádí to deník E15. Cena transakce podle něj přesáhla miliardu korun.

Rozbitím kamer podezřelý záběry nezlikvidoval

Praha – Na snahu maskovat se pomocí kapuce, a především na zničení bezpečnostních kamer vsadil dosud neznámý muž, kterého policisté z pražského Žižkova už bezmála měsíc hledají kvůli podezření z krádeže v hotelu v Cimburkově ulici. Očekávají, že nyní by mohly pomoci postřehy všímavých občanů. Policie totiž vytáhla trumf v podobě kamerových záběrů.

OBRAZEM: Žižkovské Mezidvorky

Praha /GALERIE/ - Multižánrový festival nechá návštěvníky nahlédnout do tajemných zákoutí a dvorečků Žižkova.

Praha 3 podá kvůli Klinice trestní oznámení

Praha - Praha 3 podá trestní oznámení kvůli squatterům v objektu v Jeseniově ulici na Žižkově, kde působí Autonomní sociální centrum Klinika, obává se o bezpečnost občanů. Městská část informovala o usnesení, které přijala rada, v tiskové zprávě. Zároveň na pondělí svolala bezpečnostní grémium, zve i ministry. Aktivisté měli do března objekt vypůjčený na základě smlouvy, od té doby jej obývají nelegálně. V minulých týdnech tam anonym třikrát nahlásil bombu.

OBRAZEM: Praha Žižkov sobě Indiánský dětský den Camp Pražačka 1.červen

Praha /GALERIE/ - V rámci projektu Žižkov sobě se v Campu Pražačka konal již 4.ročník Indiánský dětský den. Podívejte se, jak si slavnostní středu užívali malí i velcí návštěvníci Pražačky. 

Klinika bude znovu nabídnuta státním institucím, chce ji i Praha

Praha - Budova v Jeseniově ulici, kterou využívá Autonomní sociální centrum Klinika, bude opět nabídnuta státním institucím. Vládní komise, která vyhodnocuje potřebnost majetku pro stát, ve středu zrušila své usnesení, kterým ji přidělila k užívání ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV). Informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Budovu chce získat Praha, v současné době ji nelegálně obývají squatteři.

Tatér prý omámil zákaznici. Ale proč?

Praha - Prazvláštní jednání muže pracujícího v tetovacím salonu na Žižkově zkoumají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Prozatím pracují s informací, že tatér omámil svou 20letou zákaznici, která za ním přišla, aby si nechala vyhovit kérku. A pozor: nejednalo se o „umrtvení", aby zkrášlování těla nebolelo! O co muži šlo, je otázkou, konstatoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Festival Žižkovské pivobraní nabídne více než sto druhů chmelového nápoje

Praha - V termínu od 3. do 4. června se v parku Parukářka na přažském Žižkově uskuteční již pátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. V areálu festivalu čeká na návštěvníky více než sto druhů pivního nápoje od renomovaných českých výrobců piva.

Radní: Budova Kliniky není bezpečná, lidi bychom tam nenechali

Praha - Budova Kliniky na Žižkově není podle informací pražského radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) bezpečná. Pokud by ji získala Praha, lidé by tam do rekonstrukce zůstat nemohli. Příští týden se objektem bude znovu zabývat vládní dislokační komise, poté ji na 15 dní nabídne státním institucím. 

Policie zadržela 16 aktivistů Kliniky, úřad dává trestní oznámení

Praha - Po úterním zákroku v budově v pražské Jeseniově ulici skončilo na policejní služebně celkem 16 aktivistů komunitního centra Klinika, kteří i přes výzvy policie odmítli objekt opustit. Jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku, konkrétně neuposlechnutí výzvy úřední osoby, informoval na webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V pražské Klinice byla nahlášena bomba, aktivisté odmítli odejít

Praha /FOTOGALERIE/ - Policisté v budově na pražském Žižkově obsazené aktivisty nenašli bombu, kterou v úterý nahlásil anonym. V domě ale zůstalo několik aktivistů sociálního centra Klinika, část z nich se připoutala k sudům a někteří vylezli na střechu. Zástupci úřadu oznámili, že budovu zabezpečili, ale aktivisté poté do budovy opět vnikli. Opakovala se tak situace z pátku.

Praha bude jednat o nákupu či výměně objektu Kliniky

Praha - Hlavní město bude jednat o nákupu či výměně objektu na Žižkově, kde působilo Autonomní sociální centrum Klinika. Schůzka s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude ještě tento týden, řekl novinářům po jednání městské rady nově zvolený radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). 

Zásah na žižkovské Klinice aktivisty neodradil

Praha - V zahradě bývalé kliniky v Jeseniově ulici v Praze 3 bylo v neděli odpoledne živo. Lidé seděli u stolků a povídali si, jiní poslouchali přednášky a další vedle natírali staré dveře od vchodu do kuřárny. Celý prostor nejevil známky, že dva dny předtím se tam odehrálo drama, při němž zasahovaly desítky policistů.

Kino Aero na Žižkově čekají opravy interiéru i zázemí

Praha - Oblíbené žižkovské kino Aero by se brzy mělo dočkat rekonstrukce. Třetí městská část, která objekt vlastní, si v minulosti nechala vypracovat architektonickou studii opravy kina.

Po ohlášené bombě vyklidila a hlídá Kliniku policie

Praha - Takzvané autonomní sociální centrum Klinika v Jeseniově ulici na pražském Žižkově policie v pátek večer předala zástupci vlastníka - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Následně budovu policisté hlídali před aktivisty, kteří se snažili proniknout dovnitř a budovu obsadit. Ti se také dovnitř nakonec skutečně vrátili.

Hledá se muž, který odnesl cizí batoh

Praha /VIDEO/ - Dva měsíce již policisté z pražského Žižkova pátrají po zloději, který v okamžiku, kdy se naskytla příležitost, popadl cizí batoh - a obohatil se tak o věci za bezmála 25 tisíc korun. S majetkem, který mu nepatřil, na zádech odešel dosud neznámý pachatel v polovině března, kdy udeřil ve vestibulu jednoho z hostelů v Praze 3.

Cizinec bez jízdenky se chtěl prát

Praha -„Fight, fight," opakoval výzvu k boji či zápasu cizinec stavící se před hlídkaři pražských strážníků s rukou sevřenou v pěst do bojového postoje ve zjevné snaze vyprovokovat pranici - a nakonec se želízky putoval na záchytku, kde mu naměřili téměř tři promile.

Shromáždění Mlčet nehodlám varovalo před fašizací společnosti

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovky převážně mladých lidí dorazily v neděli odpoledne na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad na shromáždění nazvané Mlčet nehodlám. Akce věnované připomínce konce druhé světové války v Evropě a nárůstu antisemitismu a rasismu v Česku se zúčastnily různé skupiny lidí, příznivci radikální levice i liberální pravice.

Anonym nahlásil bombu v pražském klubu, evakuováno bylo 300 lidí

Praha - Na 300 lidí evakuovali v noci na neděli policisté z jednoho pražského klubu na Žižkově. Anonym tam telefonicky nahlásil uložení bomby, pyrotechnici ji ale nenašli, řekl to policejní mluvčí Jan Daněk.

Politici a další lidé oslavili na Vítkově výročí konce války

Praha - Politici v čele s prezidentem Milošem Zeman, vojáci a další lidé v neděli oslavili 71. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců také váleční veteráni.

O tom, jak Kodrovi pomohla chyba k výbornému výkonu

Praha /FOTOGALERIE/ - Jednou jsi dole, jednou nahoře, říká známá píseň Ježka, Voskovce a Wericha. Své by k tomu mohl dodat také Marek Kodr, kmenový hráč Slavie, který v této sezoně hostuje na Žižkově.

Řidiče, který popil, prozradila jízda v protisměru

Praha - Jen jsem chtěl přeparkovat, protože jsem stál v modré zóně. Tak zněla výmluva řidiče, kterého strážníci z Prahy 3 načapali za volantem pod vlivem alkoholu. Klec spadla krátce po třetí hodině v Hradecké ulici. Zásah hlídky ovšem nepřišel jako blesk z čistého nebe.

Černá herna vyklizená policií obnovila provoz

Praha /VIDEO/ - Policejní zátah v nelegální herně a její vyklizení ještě neznamená její zrušení. Zkušenosti nabyté již v minulosti potvrzují čerstvé poznatky detektivů z oddělení hospodářské kriminality III. obvodu pražské policie. Ti loni v říjnu v Seifertově ulici na Žižkově zlikvidovali černou hernu, v níž se nacházelo 11 kvízomatů a 10 běžných hracích automatů.

Peněženka nechaná v autě skutečně není v bezpečí

Praha /VIDEO/ - Auto není trezor, opakují policisté vytrvale. A pořád marně. Nový důkaz nabídl v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Policisté ze Žižkova pátrají po zatím neznámém zloději, který si do zaparkovaného auta zašel jako do bankomatu.

Blokování zamykání aut vedlo až k milionové škodě

Praha /VIDEO/ - Muži podezřelému z vykrádání aut, jejichž řidičům zabránil vozidlo uzamknout běžným „pípnutím" dálkového ovládání centrálního zamykání, hrozí v případě odsouzení až osm za mřížemi.

Panelové domy na Žižkově se dočkají obnovy fasády i vnitřků

Praha - Radnice Prahy 3 nechá opravit několik panelových domů na Žižkově. Ve výběrovém řízení nyní hledá firmu, která práce provede. Vyplává to z věstníku veřejných zakázek. Rekonstrukce se bude týkat fasády i vnitřních prostor domů. Náklady oprav nejsou jasné, záležet bude na výsledku tendru. Maximálně mají ale vyjít na 80 milionů korun.

Oprava stovek náhrobků na židovském hřbitově stála šest milionů korun

Praha /FOTOGALERIE/ - Téměř šest milionů korun stály opravy náhrobků v areálu Nového židovského hřbitova v Praze. Projekt, jehož výsledky ve čtvrtek slavnostně představila Židovská obec v Praze, byl financován z norských fondů. Zúčastnila se ho také velvyslankyně Norska Siri Ellen Sletnerová.

Žižkovský park Parukářka bude místem hudby a divadla

Praha - Divadlo, cirkus, ale hlavně hudba bude součástí festivalu Apríles, který se v sobotu 23. dubna koná v žižkovském parku Parukářka. Hudební produkci zahájí po 16. hodině pražská kapela Wild Tides a po nich scénu přebere brněnské rockové trio Rattle Bucket. Hvězdami festivalu večera budou z Cocotte Minute a nakonec se představí i česko-slovenští John Wolfhooker.

Žena bodla partnera: 7,5 roku. Poškozený dával opakovaně vinu sobě

Praha /FOTOGALERIE/ - Chtěl bych, aby nedostala žádný trest; neměl jsem jí říkat „krávo". To v úterý prohlásil 67letý muž v jednací síni Městského soudu v Praze, který probíral, co se mu přihodilo loni 6. listopadu hodinu po poledni. Tehdy v bytě v Koněvově ulici na Žižkově byla přítomna i jeho o devět let mladší družka Věra V. - a opětovně se pár shledal právě u soudu.

Polonahý muž kradoucí auto strážníkům neutekl

Praha - Jediné bliknutí blinkru stačilo k tomu, aby se strážníkům z Prahy 3 podařilo zadržet dvojici mužů podezřelých z pokusu o krádež auta. Stalo se to nad ránem, když hlídka procházela ulicemi Žižkova. V Domažlické upoutalo její pozornost zaparkované auto, jemuž náhle problikl pravý ukazatel změny směru jízdy.

Klinika chce opět projednat svou petici, ministerstvo budovu zatím nechce

Praha - Výbor petice za Kliniku znovu vyzve pražské zastupitelstvo k projednání petice podepsané 2300 Pražany, v níž žádá převod žižkovské budovy na Prahu a zapůjčení tamnímu autonomnímu sociálnímu centru. Zástupci Kliniky o tom informovali na páteční tiskové konferenci. Ukázalo se totiž, že ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zatím budovu nepřevezme.

Praha 3 vyzvala obyvatele: hlaste nepořádek na linku Čistá trojka

Praha - Radnice Prahy 3 spustila linku Čistá trojka. Na telefonu či webové stránce www.cistatrojka.cz mohou obyvatelé hlásit místa, kde je nepořádek případně rozbitý městský mobiliář. Sdělila to mluvčí radnice Iva Vojtková. Linka začala fungovat od začátku dubna a denně na ni lidé upozorní asi na desítku podnětů k úklidu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT