VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Na Nákladovém nádraží vznikne park a budovy až s 12 patry

Praha - Místo odmítaného obchodního centra na Nákladovém nádraží Žižkov nejspíš vzniknou bytové domy a park. Pražský deník získal první vizualizace představující návrh developera.

Muž žádající sexuální služby po dítěti se přišel přiznat

Praha - Rychlý posun vnesla žádost pražské policie adresovaná veřejnosti do pátrání po neznámém třicátníkovi, kterého kriminalisté III. obvodu pražské policie hledali už měsíc – od soboty 10. září. V sobotu detektivové nechali zveřejnit kamerové záznamy zachycující podobu muže podezřelého z trestného činu svádění k pohlavnímu styku: na Žižkově měl na ulici oslovit teprve 11letou dívku s nabídkou peněz za to, že mu svou rukou přivodí sexuální uspokojení. Ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Pátrání již není aktuální, informoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Vojenský dril v Praze, kolem Žižky se poběží překážkový závod ARMY RUN

Praha /FOTOGALERIE/ - Hlavní město čeká pravá vojenská atmosféra. Již v sobotu 15. října se v hlavním městě poběží závod ARMY RUN. Původní český projekt nabídne na více než deseti kilometrech dril od profesionálních vojáků. Na trati bude rozmístěno přes čtyřicet překážek.  

AKTUALIZOVÁNO

Budovu na Žižkově, kterou obývá centrum Klinika, získala SŽDC

Praha - Budovu v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou nelegálně obývá Autonomní sociální centrum Klinika, získala od státu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Informaci Českého rozhlasu – Radiožurnálu potvrdil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Správa železnic tam chce přestěhovat zaměstnance. Budovu zatím fyzicky nepřevzala.

Projděte se na pomezí Žižkova a Vinohrad

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Projděte se tento týden po hranicích dvou městských částí, které mají společnou historii.

Koněvovu čeká oprava. Opozice žádá odklad

Praha /FOTOGALERIE/ - Žižkovská dopravní tepna se má na jaře začít opravovat. Nad proměnou Husitské a Koněvovy ulice nepanuje v Praze 3 jasný názor. Vedení radnice chce opravu co nejdříve, opozice chce změnu podle studie, která trojku stála přes dva miliony korun.

Znojmo pálilo šance. Žižkovu stačil na trávníku jediný gól

Praha  - Fotbalisté 1. SC Znojmo nedokázali zvítězit ani ve třetím zápase v řadě a v netradičně dopoledním turnaji prohráli na hřišti Žižkova rozdílem jediné branky Michala Pavlaty 0:1. Čekání na výhru trvá. Za mrazivého nedělního dopoledne se na pražském Žižkově střetli domácí s nebezpečným Znojmem.

Police řeší údajný sexuální atak na školačku

Praha/VIDEO/ - Po neznámém muži, který prý na ulici vyrukoval se sexuálními požadavky na teprve 11letou školačku (přičemž dívenka utrpěla takový otřes, že k ní musel být přivolán policejní intervent), pátrají už měsíc kriminalisté III. obvodu pražské policie. Protože se podezřelému na stopu prozatím nedostali, v sobotu zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc.

Speciální představení uvedli cimrmanologové ke svému jubileu

Praha - První ze tří speciálních představení k 50. sezoně Divadla Járy Cimrmana uvedli v úterý jeho protagonisté v Žižkovském divadle v Praze. Autor scénáře Zdeněk Svěrák do něj zařadil ukázky z oblíbených komedií, projekce fotografií a přečetl „psaní do nebe" Ladislavu Smoljakovi, od jehož smrti uplynulo v červnu šest let. Na jevišti byl zastoupen svou fotografickou podobou v životní velikosti. Záznam inscenace zprostředkuje svým divákům do konce roku Česká televize.

KRÁTCE: Trojka chce učit děti lépe číst

Praha - Vedení městské části Prahy 3 chce ve školách, které městská část zřizuje, podpořit u žáků druhého stupně funkční gramotnost a zájem o čtení. Školský odbor proto dostal od radních za úkol připravit pracovní sešit, který dětem zlepší schopnost rozumět psanému slovu.

Přeměna nákladového nádraží se komplikuje

Praha - Radní v úterý budou projednávat tisk, týkající se proměny Nákladového nádraží Žižkov. Jeho přeměna na společenský a kulturní prostor byla jednou z podmínek, které si prosadila Strana zelených při jednání o obnovení pražské koalice. Jednání však brzdí majetková komplikovanost rozsáhlého areálu.

Zkrásní a ožije šest pražských náměstí

Praha /FOTOGALERIE/ - Více laviček pro odpočinek Pražanů, výsadba nových stromů nebo oživení prostoru. To je jen zlomek úprav, které čekají během dvou let hned šest pražských náměstí. Nejvíce se jich změní na Žižkově.

Hořící kuchyňka vyhání z věže na Žižkově dvě stovky lidí

Praha /FOTOGALERIE/ - Hoří! Hoří v nejvyšším objektu postaveném lidmi v hlavním městě, v komplexu televizního vysílače na Žižkově!! Oznámení na tísňovou linku o plamenech, které vyšlehly v kuchyňce ve třetí kabině, odstartovalo úderem pondělní deváté hodiny cvičení nejenom hasičů, ale i dalších složek integrovaného záchranného systému. Poplach se současně rozezněl i přímo v Žižkovské věži. „Byl tu spuštěn alarm z důvodu mimořádné události ve výšce 105 metrů," hlásila přímo z místa redaktorka Deníku Andrea Grubnerová. 

OBRAZEM: Koncert podpořil nemocné s epilepsií

Praha /FOTOGALERIE/ - Skupina Hamleti, v níž hrají Aleš Háma, Dalibor Gondík a Jakub Wehrenberg, vystoupila v pátek na náměstí Jiřího z Poděbrad v rámci akce „be happy s epi". Akce, která se konala při příležitosti Národního dne epilepsie, podpořila pacienty s epilepsií, kterých je v České republice 80 tisíc.

Z vysílače budou utíkat stovky lidí

Praha - Pořádně rušno bude v pondělí dopoledne v okolí televizního vysílače na pražském Žižkově. Nejvyšší budova v hlavním městě, kde pražští hasiči naposledy cvičili před 15 lety, se v čase zhruba mezi devátou a desátou hodinou stane dějištěm rozsáhlého požárního cvičení spojeného s evakuací dvou stovek figurantů.

Ze šíření nenávisti čmáráním po zdech policie podezřívá pět lidí

Praha - Případ „hate free" je objasněn. Tak v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie informoval o úspěchu kriminalistů pátrajících po pachatelích, kteří v noci na 24. dubna počmárali šest budov v širším centru metropole – vesměs se jednalo o sídla provozoven, jejichž vlastníci se přihlásili k vládní kampani Hate Free Culture zaměřené proti nenávistným a rasistickým postojům – a své malůvky zanechali také ve vestibulu metra na Karlově náměstí.

Na Žižkově vyrostla betonová stuha s verši Jaroslava Seiferta

Praha /FOTOGALERIE/ - Jednoduchá plastika s verši Jaroslava Seiferta zdobí donedávna zanedbaný plácek na pražském Žižkově. Nachází se poblíž míst, kde nejslavnější český básník prožil své dětství. V pondělí byl artefakt v podobě stuhy mířící k nebi odhalen také za přítomnosti hostů světového kongresu básníků, který se v Praze koná na Seifertovu počest, i básníkovy dcery Jany Seifertové-Plichtové.

Dost bylo čmáranců. Radnicím vadí graffiti

Praha /FOTOGALERIE/ - Graffiti na fasádách jsou v Praze zdánlivě nezničitelným nešvarem. Některé městské části se chystají spustit službu, která zaručí vyčištění nápisů do pár dnů nejen na veřejných, ale i soukromých budovách.

Vojáci na Vítkově dostali medaile za zahraniční mise

Praha - Medaile za působení v zahraničních misích dnes dostali na pražském Vítkově vojáci nasazení v Afghánistánu, na Golanech či v Kosovu. Oceněna byla i jednotka, která v Mali hlídala velitelství mise Evropské unie a která brzy po svém příjezdu do africké země musela čelit útoku ozbrojence, nebo vojáci, kteří pomáhali v Itálii zvládat migrační vlnu.

Křiklouna z pódia odvedli strážníci

Praha – Bez pokuty, jen domluvou vyřešili strážníci z Prahy 3 počínání muže, který vyvolal rozruch během sobotní akce v parku Parukářka nazvané Poznejme se, sousedé. Třicetiletý muž se kolem šesté večer slovně obul do jednoho z pořadatelů, když spustil příval hanlivých urážek na adresu organizátorů – načež vyběhl na pódium. Tam ho však dřív, než stačil předvést cokoli dalšího, zpacifikovala a odvedla do ústraní hlídka městské policie dohlížející na veřejný pořádek.

Gottwaldův hrob na Olšanech někdo polil červenou barvou

Praha - Hrob někdejšího komunistického prezidenta Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze někdo polil červenou barvou. Incident se stal asi před dvěma týdny. Správa pražských hřbitovů případ řeší jako pojistnou událost, řekl v pondělí ředitel organizace Martin Červený. Server iDNES.cz uvedl, že okolnostmi se zabývá policie.

Skrýval se za větví skutečně zloděj?

Praha /VIDEO/ - Ukrást auto prozatím neznámý zloděj nedokázal, tak bude místo na asfaltu jezdit po vodě. Silnice mu musí nahradit řeky – ostatně k přírodě má možná blíž než k technice, jestliže se muž, který se inkriminované době důkladně rozhlížel v okolí místa činu, snažil maskovat větví.

Klinika dluží úřadům 150 tisíc, čeká na rozhodnutí soudu

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika dluží Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na uložených pokutách více než 100 tisíc korun. V pátek to řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Pokutu 1000 korun úřad ukládá za každý den, kdy v budově na pražském Žižkově zůstávají po skončení smlouvy o výpůjčce. Aktivisté na jaře 83 tisíc korun zaplatili, další pokutu jim uložil soud za nerespektování předběžného opatření, které ale odvolací soud v červenci zrušil.

KRÁTCE: Na Jarově spustili zóny

Praha - V části Prahy 3 ve čtvrtek začínají platit nové parkovací zóny. Protože však v části trojky již zóny jsou a zůstávají v platnosti až do února 2018, kdy vyprší stávající smlouva, budou se nově zavedené řídit stejnými pravidly jako ty stávající.

Coffee Imrvére je pestrá jako Žižkov

Praha /FOTOGALERIE/ - Správné prostory pro kavárnu hledali manželé Klenerovi tři roky. Nyní stejně dlouhou dobu prožívají svůj sen na Žižkově, přímo na Olšanském náměstí. A dalo by se říct, že jejich kavárna Imrvére je stejně rozmanitá jako Žižkov. 

Muž uloupil z pražské banky desítky tisíc korun, hledá ho policie

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policie hledá muže, který koncem dubna s pistolí v ruce přepadl banku v pražské Táboritské ulici a odnesl si desítky tisíc korun. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Pražská policie v pondělí na svém webu zveřejnila snímky maskovaného muže z kamerového systému v bance.

Pražská TSK dostane 46,5 milionu na opravu desítky mostů

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) dostane od hlavního města 46,5 milionu korun na opravy a údržby mostů. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Peníze jsou určeny na práce na deseti mostních objektech, mosty přes Vltavu v seznamu nejsou.

Dvojice šla zřejmě krást. Místo toho jen zničila dveře

Praha /VIDEO/ -  Škodu vyčíslenou na 25 tisíc korun za sebou nechali mladík s dívkou, kteří se podle policistů z pražského Žižkova prokazatelně vydali krást. A třebaže nic neodcizili a odešli s nepořízenou, hodně toho poničili. Prozatím neznámou dvojici hledá policie již od 17. července. Dosud marně, a tak ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie zveřejnil kamerové záběry a obrátil se s žádostí o pomoc na všímavé občany.

Praha 3: Muchova epopej by měla mít výstavní síň na Vítkově

Praha - Muchova Slovanská epopej by měla mít nový výstavní pavilon na Vítkově. Shodli se na tom radní Prahy 3. Starostka Vladislava Hujová (TOP 09) ve čtvrtek uvedla, že by šlo o důstojné místo poukazující na historii země. Vedení Prahy 1 tento týden nabídlo pro stavbu pavilonu pozemek s parkem na konci Revoluční ulice u Štefánikova mostu. Legendární cyklus pláten vlastní Praha. Mucha jej městu odkázal s podmínkou, že pro dílo postaví důstojnou výstavní síň. Zatím se tak ale nestalo.

Řidiči v Praze loni v zónách za parkování zaplatili 330 milionů

Praha - Řidiči loni v zónách placeného stání v Praze zaplatili za parkování 330 milionů korun. Vyúčtování schválila rada města. Zóny placeného stání fungují v Praze 1, 2, 3 a 7, samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22. Od letošního roku přibudou modrými pruhy vyznačená placená stání v Praze 5, 6, 8 a na Jarově.

Muslimové přišli v Praze na katolickou mši, odsoudili násilí

Praha /FOTOGALERIE/ - Zhruba osmdesát muslimů z Česka i zahraničí se ve středu večer sešlo před katolickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech, aby protestovali proti vzrůstajícímu násilí v Evropě. Někteří z nich se za velkého zájmu médií symbolicky zúčastnili mše v kostele, který byl zaplněn do posledního místa. Po mši před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad přibližně dvě stovky lidí včetně muslimů odsoudily terorismus. Nakonec vytvořili lidský řetěz. V davu byli hlasitě slyšet i odpůrci islámu.

Opilého řidiče prozradila žena vedle

Praha /VIDEO/ – Na opilého muže za volantem upozornily dveře auta, které se za jízdy otevřely na straně spolujezdce. O kuriózních okolnostech víkendového dopadení šoféra, který pak nadýchal 1,7 promile, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Pod hořícím autem ležely kusy motoru

Praha – Hned tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během pátku pražští hasiči. Nejvíce je zaměstnaly plameny, k jejichž likvidaci vyjely po půl šesté večer do Spojovací ulice na Žižkově požární jednotky z Holešovic a Strašnic. Požár kabiny a motorového prostoru nákladního automobilu značky Man zlikvidovali hasiči zasahující v dýchací technice pomocí jednoho vodního proudu s pěnou, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Zelení nesouhlasí se zástavbou u parku Židovské pece v Praze 3

Praha - Nedaleko parku Židovské pece v Praze 3 se bude dál stavět. Firma Metrostav zveřejnila záměr na portálu EIA. Někteří místní obyvatelé a opoziční zastupitelé s projektem nesouhlasí. Považují jej za předimenzovaný. Radnice k tomu zatím stanovisko nepřijala, magistrát si od ní vyžádal stanovisko, řekl v pondělí vedoucí odboru územního rozvoje Prahy 3 Zdeněk Fikar. 

Potácející se mladík poničil náklaďák

Praha - Mám špatný den a chtěl jsem se jen projet. Takové vysvětlení svého počínání nabídl 19letý mladík, kterého strážníci z Prahy 3 odhalili jako řidiče pod vlivem drog, který se navíc nerozpakoval usednout bez dovolení majitele za volant cizího náklaďáku.

KRÁTCE: Trojka opraví několik náměstí

Praha - Třetí městská část plánuje v dalších čtyřech letech zrekonstruovat hned čtyři náměstí. Vyplývá to z investičního plánu, který schválili radní trojky. Projekt opravy náměstí Jiřího z Poděbrad už je připraven a nyní se upravuje na základě připomínek, přednesených v územním řízení.

Měla jsem deset piv, smála se bourající řidička

Praha /VIDEO/ - Úsměvy a žertíky provázené pokrčením rameny a slovy „No tak jsem bourala; no a co?" – a také opakované přání „jít spinkat", když se přece nic neděje. To bylo chování, jímž 41letá žena notně překvapila hlídku strážníků z Prahy 3. A ještě víc šokovala svým předchozím počínáním. Za volant auta, ve kterém údajně vezla dvě děti své kamarádky, se totiž posadila notně opilá. Dechovou zkoušku sice odmítla – nicméně k popíjení se sama přiznala. „Asi deset piv," odpověděla se smíchem na otázku, zda něco vypila.

Z krádeže je podezřelý muž v pruhovaném

Praha – Dopadnout muže podezřelého ze snahy o noční vloupání do bytu v Malešické ulici na Žižkově se krátce po činu podařilo pražským strážníkům. Pomohl jim k tomu výstižný popis získaný od majitelky bytu, která nezvaného návštěvníka vyplašila ve chvíli, kdy rozbil okno koupelny a snažil se vlézt dovnitř. Sotva ji zmerčil, vzal nohy na ramena – ovšem žena stačila zaznamenat, že šlo o chlápka s krátkými vlasy, který měl na sobě světlé pruhované tričko.

Policie hledá důležitého svědka znásilnění v Praze

Praha /VIDEO/ - V noci z pondělí na úterý byla ve svém bytě v Milíčově ulici v Praze 3 znásilněna devatenáctiletá cizinka. Kriminalisté nyní hledají muže, který by jim mohl s objasněním případu pomoci. Podle kamerových záznamů se tento svědek v době činu v okolí místa pohyboval. O pomoc žádají policisté také veřejnost. Na webu o tom v neděli informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Czech Bowl nabídne souboj šelem, obhájce vyzve neporaženého soka

Praha - V sobotu se v Praze na Žižkově uskuteční 23. ročník Czech Bowlu, finále české ligy amerického fotbalu. Představí se v něm obhájci titulu Prague Black Panthers proti vítězi základní části Prague Lions. Lvi čekají na titul deset let, ovšem v této sezoně ještě nepoznali hořkost porážky, a tak věří, že jsou schopni nadvládu Panterů ukončit.

Lidé v hořícím bytě se nadýchali kouře

Praha /FOTOGALERIE/ – Čtyř set tisíc korun dosahuje podle prvotních odhadů škoda způsobená silně dýmajícím požárem v bytovém domě na Žižkově, k němuž pražští hasiči byli v úterý čtvrt hodiny před devátou přivoláni do Koněvovy ulice.

Hasiči evakuovali v Praze 3 kvůli úniku plynu šest domů

Praha - Šest domů, z nichž bylo vyvedeno cekem 32 lidí, evakuovali v úterý dopoledne kvůli úniku plynu pražští hasiči. Do Vlkovy ulice na Žižkově je přivolali plynaři, kteří tam byli pozváni k opravě závady na potrubí – a na místě odhalili zvýšené koncentrace plynu; ukázalo se, že únik plynu je masivní a mohl by představovat ohrožení pro okolí.

Husité a křižácká vojska se utkala v bitvě na vítkovském vrchu

Praha /FOTOGALERIE/- Vrch Vítkov se proměnil ve středověké bojiště. V sobotu se zde odehrála autentická rekonstrukce slavného střetu mezi husity a křižáckými vojsky. Se svým jezdectvem se představil Jan Žižka z Trocnova i král Zikmund Lucemburský.

Praha 3 zaplatí 15 milionů za projekt Čistá trojka

Praha - Žižkovská radnice chystá zakázku na zajištění služeb v rámci projektu Čistá trojka, prostřednictvím kterého mohou obyvatelé on-line hlásit nepořádek v ulicích nebo rozbitý městský mobiliář. Za provozování služby zaplatí Praha 3 zhruba 15 milionů korun, zjistila média z věstníku veřejných zakázek.

Na pražském vrchu Vítkově se uskuteční husitská bitva

Praha - Na vrchu Vítkově se v sobotu uskuteční historická slavnost s názvem Hrrr na ně! – Husité na Vítkově. Lidé uvidí rekonstrukci slavné bitvy českých dějin. Střet křižáků s husity, které vede Jan Žižka, sledují každý rok stovky lidí.

Fotbalový trávník na Pražačce v Praze 3 vyjde na 11,6 milionu

Praha - Žižkovská radnice nechá položit nový fotbalový trávník ve sportovním areálu Pražačka. Trávník takzvané třetí generace vyjde na 11,6 milionu korun. Práce začnou v průběhu července a potrvají tři měsíce. V sobotu to řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). V budoucnu se chystá úprava celého areálu.

Klinika se opět otevře veřejnosti, soud zrušil předběžné opatření

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika v Praze se dnes po několika týdnech znovu otevře veřejnosti. Pražský městský soud zrušil předběžné opatření, které provozování centra zakazovalo. Ve čtvrtek to řekl aktivista Jakub Ort. O žalobě, kterou kvůli údajně nelegálnímu působení Kliniky podal správce budovy, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zatím soud nerozhodl.

Spojí hlavní nádraží a Žižkov podchod?

Praha - Správa železniční dopravní cesty chce do čtvrt roku požádat o územní rozhodnutí pro vybudování podchodu a lávky pro pěší, které by měly propojit Prahu 1 s Žižkovem a Vinohrady. Kolem hlavního nádraží blokuje přístup mezi městskými částmi magistrála a chodci si na současný stav dlouhodobě stěžují.

Inovace se v Praze rozjíždějí pomalu

Praha (GRAFIKA) - Koncept Smart Cities se v poslední době stává populární formulkou. Skrývá se za ní využití „chytrých" a udržitelných technologií v provozu města (viz grafika). A jak už to tak v politice s podobně širokými a často nadužívanými pojmy bývá, i v tomto případě je složité rozlišit mezi politickým marketingem a realitou.

Hasiči sundávali ze stromu na Žižkově půlmetrového leguána

Praha - Strážníci a hasiči zažili v hlavním městě kuriózní výjezd. Ze stromu na Žižkově sundávali půlmetrového leguána. Zvíře skončilo v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Informoval v pondělí mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT