Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Lidé si před rozhlasem v Praze připomněli invazi z roku 1968

Praha /FOTOGALERIE/ - Před budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech si v neděli lidé připomněli 48. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Právě u rozhlasu se lidé s vojáky, kteří chtěli rozhlas obsadit, střetli a několik jich na místě zemřelo. Jména lidí, kteří během invaze přišli o život, budou v neděli odpoledne přečtena při vzpomínkové akci na Václavském náměstí.

Vinohradská Pražírna není tahák na turisty. Na kávu tam chodí fajnšmekři

Praha - Kavárna Pražírna má všechny předpoklady k tomu, být úspěšná podává se tu čerstvě pražená káva, domácí koláče a navíc se nachází na nejfrekventovanější křižovatce v Praze. Pražírna se nachází kousek od výstupu z metra I. P. Pavlova, v ulici Lublaňská. Zvenku vypadá nenápadně, rozhodně ne jako tahák na turisty. „Ti sem stejně nedojdou, většinou se pohybují okolo zastávky tramvaje a metra," míní majitelka kavárny Vanda Zumrová.

Praha 2 navrhuje omezit otevírací dobu restaurací v Trojické

Praha - Městská část Praha 2 navrhuje omezit otevírací dobu restaurací v Trojické ulici v Podskalí kvůli stížnostem tamních obyvatel. Chce, aby zavíraly ve 23.00. Vyplývá to z přijatých usnesení rady. Vyhlášku ale musí schválit magistrát.

Výstava v Praze představí osud Josefa Toufara a Jana Zahradníčka

Praha - Na Novoměstské radnici se uskuteční multimediální výstava mapující životní příběhy faráře Josefa Toufara a básníka Jana Zahradníčka. Expozice s názvem Vzdorovali zlu – dva příběhy českého 20. století představí od 23. srpna do 30. září dvě osobnosti, které vystupovaly proti veřejné manipulaci a odmítly se přizpůsobit totalitním praktikám. V pondělí o tom za organizátory informovala Lucie Kružíková.

Soud vyzval Macha, aby doplnil důkazy o manipulaci se spisem

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 v pátek vyzval někdejšího šéfa fotbalové Sparty Petra Macha, aby předložil důkazy o tom, že v jeho trestním spisu někdo manipuloval s důkazy. Podle soudkyně zatím nebylo prokázáno, že by se tak stalo. Mach po státu požaduje náhradu majetkové i nemajetkové škody 3,5 milionu dolarů (83 milionů korun) s úroky za to, že podle něj někdo zfalšoval výběrní lístek, který dokazoval machinace na jeho bankovních účtech ve Švýcarsku. Jednání bude pokračovat v listopadu.

Pro pitvy i výchovu lékařů budou na Albertově lepší podmínky

Praha /FOTOGALERIE/ - Pitvy i vzdělávání budoucích lékařů se budou na pražském Albertově odehrávat v modernějším prostředí. Byla dokončena rekonstrukce Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která stála přibližně 25 milionů korun. V úterý o tom informovala mluvčí fakulty Marie Fialová.

Pražané své starosty často vůbec neznají

Praha - Podle červencového průzkumu společnosti Phoenix research znají Pražané ze všech starostů metropole nejvíce Janu Černochovou z Prahy 2. Překvapivě mnoho z nich ale vůbec neví, kdo v čele radnic stojí.

Studenti připravili cirkusové představení o českých pověstech

Praha - Magickými prostory vyšehradských kasemat provedou diváky studenti Cirqueonu, centra pro nový cirkus. Připravili cirkusové představení inspirované starými českým pověstmi, které aktuálně zpracovali. Premiéra představení nazvaného Cirkusové legendy bude 2. a 3. srpna od 20.00, sdělil Otakar Faifr z centra pro nový cirkus

Krvavou rvačku muži nevysvětlili

Praha - Krvavou tečku měl konflikt mezi dvěma muži, který se ve středu za bílého dne odehrál v parku Folimanka. K potyčce dvou rváčů tam strážníky z Prahy 2 přivolali náhodní svědci. Hledat místo incidentu nebylo třeba dlouho; že se děje něco neobvyklého, prozrazoval už na dálku hlasitý křik.

Drama na Vinohradech. Muž se zabarikádoval a hrozil, že vyskočí z okna

Praha - Hodně dramatickou noc mají za sebou pražští policisté. Málem tragicky dopadla hádka muže s jeho partnerkou, která se odehrála ve vinohradském bytě. Muž se totiž zabarikádoval v pokoji a vyhrožoval, že vyskočí z okna. Celou situaci musel řešit zásahová služba. 

Praha 2 bude prodávat městské byty ve veřejné aukci

Praha - Veřejnou aukci obecních bytů na Vinohradech a Novém Městě uspořádá radnice Prahy 2. V úterý to sdělila mluvčí radnice Lenka Prokopová. Jde o pilotní fázi prodeje městských bytů. Byt si bude moci koupit kdokoliv, nejen obyvatelé druhé městské části. Praha 2 už v minulosti privatizovala byty jejich nájemníkům.

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

Spolek vrátil život na pražský hřbitov

Praha -  Spolek Malostranský hřbitov si během založení dal za cíl oživovat zanedbaný hřbitov mezi Plzeňskou a Duškovou ulicí. Postupnou spoluprácí s ostatními spolky a veřejností se podařilo pražskou historickou památku opravit. Stavební práce sice stále trvají, sdružení to ale nebrání pořádat v obnovené části nejrůznější kulturní akce.

KRÁTCE: Vestibul metra ozdobilo umění

Praha - Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí se objevila zajímavá vitrína. Studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze zde vystavují svá umělecká díla. Ta prý mají obyvatele hlavního města alespoň na chvíli odvést od každodenního shonu a přimět je, aby se na pár chvil u vitríny zastavili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení