VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Za nocleh se dívky odměnily krádeží

Praha /VIDEO/ - Za dobrotu na žebrotu. Těmito slovy shrnula v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie osud důvěřivého cizince z Velké Británie, kterému dvojice mladých Češek odlehčila o věci za bezmála 65 tisíc korun. Sebrala mu prakticky vše, co měl cizinec na pokoji v hotelu v centru Prahy - včetně pánské kosmetiky - zatímco majitel spal.

OBRAZEM: Na Rašínově nábřeží se lidé pěkně vybarvili

Praha - Za zvuků bubnů se ve čtvrtek na Rašínově nábřeží v Praze uskutečnil rituální workshop Rytmus barev pořádaný studentkami arteterapie. Kdokoli mohl přijít k Vltavě a ve dvojicích malovat na tělo. Akce se konala jako doprovodný program výstavy (Ne)klidné vody, která ukazuje díla studentů arteterapie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výstava potrvá až do příštího čtvrtka.

Desítky lidí se rozloučily s králem českého komiksu Kájou Saudkem

Praha - Desítky lidí se ve čtvrtek v prostorách pražského Tančícího domu rozloučily s králem českého komiksu Kájou Saudkem, který po dlouhé nemoci zemřel 25. června ve věku 80 let v motolské nemocnici v Praze. Ve zcela zaplněné Galerii Art Salon S se u fotografie Káji Saudka s množstvím květin sešli členové rodiny, obdivovatelé i přátelé.

Rozloučení s Kájou Saudkem bude ve čtvrtek v Tančícím domě

Praha - Poslední rozloučení s králem českého komiksu Kájou Saudkem, který zemřel minulý týden ve věku 80 let, bude ve čtvrtek v 17 hodin v pražském Tančícím domě. Rozloučení za účasti rodiny se uskuteční v přízemí, kde se koná výstava Saudkových erotických kreseb s názvem 18+. Informoval o tom Robert Vůjtek, který zastupuje Saudkovu rodinu.

O omluvě exstarostovi Paluskovi rozhodne zastupitelstvo Prahy 2

Praha - O případné omluvě bývalému starostovi Prahy 2 Jiřímu Paluskovi rozhodne zastupitelstvo městské části. Řekla to Kateřina Veselá z kanceláře starostky. Omluvu Paluska požaduje poté, co ho soud zprostil obvinění ze zneužití pravomoci. Transparency International (TI), kterou Paluska k omluvě také vyzval, k ní důvod nevidí.

Osvobozený exstarosta Prahy 2 chce od radnice omluvu

Praha - Bývalý starosta Prahy 2 Jiří Paluska, kterého soud v květnu zprostil obvinění ze zneužití pravomoci a porušování povinnosti při správě cizího majetku, chce omluvu od radnice a Transparency International, která na něj oznámení podala. Podle obžaloby Paluska zařídil přidělení dvou nájemních bytů svým známým, a způsobil tak městské části třímilionovou škodu.

Lidé si připomněli statečnost popravené Milady Horákové

Praha /FOTOGALERIE/ - Desítky lidí v pátek uctily na Vyšehradě památku nespravedlivě popravené Milady Horákové. Političku, která do posledních minut svého života zůstala věrná masarykovským ideálům svobody a demokracie, oběsili před 65 lety na základě rozsudku v procesu zrežírovaném komunistickým režimem.

Slavoj Vyšehrad přepíše historii. Místo Bohemians si zahraje druhou ligu

Praha - Fotbalisté FK Bohemians Praha, kteří zvítězili v ČFL, se vzdali práva na postup do druhé nejvyšší soutěže. Fotbalovou národní ligu si místo nich zahraje poprvé v historii Slavoj Vyšehrad, třetí tým tabulky ČFL. Postup odmítly také Domažlice. Ty měly nahradit Viktorii Žižkov, která nedostala licenci. FNL tak má před středečním losováním jen 15 účastníků.

Mladík se vydával za ctitele, ale byl to brutální lupič

Praha /VIDEO/ - Po mladíkovi, jenž se z galantního společníka během okamžiku proměnil v hulvátského hrubiána, který necouvne ani před brutálním násilím, pátrají pražští policisté. Hledají muže, který se nerozpakoval zranit náhodnou známou, jen aby se mohl zmocnit jejích věcí. Nebylo to ale obyčejné přepadení, naznačil v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „K loupeži zneužil svého šarmu," prohlásil na adresu pachatele.

V Praze se koná druhý kongres žen, zaměřuje se na ženy a média

Praha - V Praze se v sobotu koná druhý kongres žen, na který se přihlásilo přes 900 stovek účastnic a účastníků. Akce se tentokrát zaměří na zobrazování, postavení a působení žen v médiích. Celodenní program vyplní diskuse, koncerty i setkání u pokrmů zahraničních kuchyní. Kongres začne v 10 hodin v Národním domě na Vinohradech a na náměstí Míru, vstup je zdarma.

Dvojka na prospěšné projekty rozdala statisíce korun

Praha 2 - Desítky projektů, jak kulturních, sociálních nebo preventivních získaly od druhé městské část podporu finančního rázu. Celkem 732 tisíc korun bylo přiznáno žadatelům z oblasti prevence kriminality a z oblasti sociálně patologických jevů a návazné kriminality.

Zloděj obral řidiče spícího v autě

Praha /VIDEO/ - O drahé hodinky, které měl na ruce, a také o brýle nasazené na hlavě přišel muž, jemuž prozatím neznámý zloděj způsobil škodu vyčíslenou na 120 tisíc korun. Stačila k tomu chvíle, kdy si řidič unavený po dlouhé cestě v cíli na pražských Vinohradech na chvilku v autě zdříml.

Pietní akt v Resslově ulici připomněl 73. výročí boje parašutistů

Praha /FOTOGALERIE/ - Desítky lidí ve čtvrtek dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pražským pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje. Připomněl 73. výročí boje parašutistů po atentátu na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Pražské nemocnici přispěje kraj na převoz novorozenců

Praha - Středočeský kraj chce pomoci Všeobecné fakultní nemocnici v Praze při pořízení nového transportního systému pro převozovou službu novorozenců. Na setkání krajská rada odsouhlasila finanční pomoc ve výši sedm set tisíc korun. Podporu musí ještě schválit středočeští zastupitelé.

Slalomářsko-biatlonovou exhibici v Praze ovládli Rak a Australané

Praha /FOTOGALERIE/ - Kanoista Tomáš Rak a mezi kajakáři Australan Mike Dawson a jeho krajanka Jessica Foxová ovládli druhý ročník exhibiční akce Prague Riverside Cross, při kterém vodní slalomáři jezdili na Vltavě mezi brankami a stříleli z laserových zbraní do biatlonových terčů. Závod byl předzvěstí úvodního dílu Světového poháru ve vodním slalomu, který od pátku do neděle hostí kanál v Troji.

V Tančícím domě začala výstava erotických kreseb Káji Saudka

Praha /FOTOGALERIE/ - Kresby slavného Káji Saudka výhradně s erotickou tematikou vystavuje Galerie Art Salon v Tančícím domě. Výstava se jmenuje 18+, podle pořadatelů některé z kreseb nebyly nikdy vystaveny. Výstava potrvá až do poloviny září a zahrnuje téměř 300 děl. Pořadatelé jí také připomínají letošní 80. narozeniny Káji Saudka.

Na dřinu u zásahu se hasiči připravují i na sportovištích

Praha /FOTOGALERIE/ - Nadvakrát pořádali pražští hasiči městskou soutěž v požárním sportu. Už během minulého víkendu soupeřili ve výstupu na věž v rámci klání, které připravili středočeští kolegové v Krchlebech, pro zbytek disciplín - běh na 100 metrů, dvojboj a týmově provedený požární útok - je pak v uplynulém týdnu hostil sportovní areál v Praze Na Děkance.

Lidé v Praze protestovali proti prolomení limitů těžby

Praha - V několika městech v Česku se ve čtvrtek konaly protestní akce proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách. Pořadatelé je svolali do dvou desítek míst. Zhruba stovka odpůrců rozšíření těžení se sešla v centru Prahy, další v Plzni, Litvínově či Brně. Shromáždění a happeningy organizovala iniciativa Limity jsme my a podpořila je Strana zelených.

Praha 2 musí znovu projednat házení vajec na Zemana

Praha - Magistrát nařídil Praze 2, aby házení vajec na prezidenta Miloše Zemana loni v listopadu na Albertově posoudil jako přestupek. Řízení musí zahájit do měsíce, řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Úředníci z odboru správních agend městské části již dříve rozhodli, že házení vajec nebylo ani přestupkem

Vraky v parku byly divadelní scénou

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva vraky letadel, z nichž jeden byl ještě zapasovaný do stánku s občerstvením a přístřešku, budily ve čtvrtek pozornost v parku na Karlově náměstí v centru Prahy. 

Muzeum představí minulost i současnost boje se zločinem

Praha - K náramně dobrodružné návštěvě, a to navíc bez placení vstupného, zve v sobotu večer v rámci programu Pražské muzejní noci Muzeum Policie ČR na Karlově. Podle slov Ladislava Beránka z ředitelství pražské policie jsou návštěvníci vítáni od sedmé večer až do jedné hodiny po půlnoci. A to jak velcí zájemci o rozmanité souvislosti policejní práce, tak ti malí, v jejichž případě rodiče protentokrát jistě udělají výjimku a upustí od včasného zahánění do postele.

Pomatenou ženu z tramvajových kolejí bylo třeba odvést silou

Praha /VIDEO/ - Doslova prát se musel pražský strážník s pomatenou ženou, s níž se setkal ještě dřív, než nastoupil do služby. Když muž, který slouží u hlídkového útvaru městské policie, cestoval do práce tramvají, všiml si, že řidič na náměstí I. P. Pavlova zastavil před ženou, která se vrhla před přijíždějící tramvaj a křičela: „Přejeď mě!"

Tančící dům připravuje výstavu erotických kreseb Káji Saudka

Praha - Umělecká galerie Art Salon S sídlící v Tančícím domě uvede během letních měsíců unikátní výstavu Káji Saudka. Expozice, nazvaná příznačně 18+, představí jedinečný soubor děl s tematikou erotiky, z nichž většina ještě nikdy nebyla zveřejněna. Vůbec poprvé bude mít veřejnost možnost zhlédnout takto jedinečnou expozici téměř 300 děl.

Praha do konce srpna musí opravit barokní bastion u Folimanky

Praha - Praha do konce srpna musí opravit barokní bastion novoměstských hradeb u Folimanky, kde vypadává zdivo. Severní zeď je v havarijním stavu, stavební úřad proto nařídil opravu a odvodnění. Podle usnesení rady vyjde téměř na 47 milionů. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky. Části kamenné zdi se v předchozích letech několikrát zřítily.

Památkáři souhlasí s novou stavbou u Apolináře, musí být přízemní

Praha - Národní památkový ústav souhlasí s jednou ze tří navrhovaných variant nové výstavby v areálu porodnice u Apolináře. Nový objekt musí být přízemní a zachovávat symetrii areálu. Magistrátní Sbor expertů požaduje plán rozvoje areálu na příštích až 20 let, vyplývá to ze zápisu z jejich zasedání.

Agresor prý napadl psa i jeho pána

Praha - Útok na psa a následně i na jeho majitele šetří pražská policie. Mělo k tomu dojít v úterý večer v Rybalkově ulici na Vinohradedch. Muž, který byl na procházce se čtyřnohým kamarádem, si chtěl koupit cigarety, a proto svého chlupáče přivázal před trafikou.

OBRAZEM: Výstavu světců ze dřeva mohou navštívit i nevidomé děti

Praha - Dřevěné reliéfní obrázky světců a patronů s jejich atributy jsou vystaveny v mázhausu v přízemí Novoměstské radnice v Praze až do 21. června. Expozice je určena zejména nevidomým dětem, ovšem je samozřejmě vhodná i pro ostatní návštěvníky, kteří navíc ocení i pestrou barevnost celé třicetikusé kolekce. Patronem výstavy je Václav Malý, světící biskup pražský.

Pražská Vinohradská bude do tří let kompletně zrekonstruována

Praha /VIZUALIZACE/ - Na pražské Vinohradské třídě budou rozšířeny chodníky, přibudou koše a lavičky a přesunou se některé zastávky. Oprava se týká Vinohradské mezi křižovatkou za Muzeem ke stanici Želivského. Studii rekonstrukce, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR), v pondělí novinářům představil náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice).

Cizinci pobodali mladíka, který se zastal své sestry

Praha - Podařilo se zabránit vážným následkům - a kdo ví, zda dokonce ne vraždě. Tak pražská policie nahlíží na noční zásah na Karlově náměstí, v centru metropole, kam byly hlídky přivolány v neděli hodinu před půlnocí. Přesněji: krátce před 23. hodinou dostala policie hlášení o řádění dvojice agresorů nejprve slovně napadajících 30letou ženu - a poté útočících na jejího mladšího bratra, který se sestry zastal.

Sochařka vystaví na nádvoří Novoměstské radnice velké prádlo

Praha - Výstava sochařky Veroniky Psotkové "Velké prádlo" představí od 9,. června do 30. září novou stejnojmennou sestavu drátěných plastik, které spolu s dalšími sochařskými objekty zabydlí nádvoří Novoměstské radnice v Praze. Výstava je koncipována ze tří sochařských celků, které spolu vytvářejí jemnou dějovou linku a současně představují různé přístupy autorčiny tvorby.

Výstava připomíná konflikt na Ukrajině

Praha - Válka a mír v ukrajinské oblasti Donbas je ústředním tématem výstavy pětadvaceti velkoformátových fotografií, která je k vidění na Karlově náměstí v Praze. Výstava s názvem Donbas: válka a mír má za cíl ukázat široké veřejnosti těžké osudy obyvatelů Ukrajiny, podnítit diskuzi a zamyšlení se nad vážností situace.

Koncert na náplavce zahájí romský festival Khamoro

Praha - Koncert na pražské náplavce v neděli zahájí 17. ročník Světového romského festivalu Khamoro. Na Rašínově nábřeží se od 20 hodin zhruba do půlnoci uskuteční dvě hudební vystoupení, pak bude hrát ještě diskžokej romské i české písně.

Věčný odpočinek v sousedství velikánů musí schválit komise

Praha - Když už odpočívat, a ještě k tomu na věčnost, tak ať má člověk vhodné sousedy. Není proto divu, že některé lidi přitahuje spočinout po smrti v hrobě na vyšehradském hřbitově, kde jsou pochované i významné osoby české historie. Když před nedávnem zemřel bývalý předseda vlády Stanislav Gross, jeho manželka uvedla, že by ho ráda pochovala právě na tomto místě.

Kouzelníkovi s penězi dali svědci jméno

Praha /VIDEO/ - Už jednou svědci v této kauze pomohli - a nyní by snad mohli pomoci znovu. V to věří pražští policisté, kteří se od poloviny dubna snaží objasnit krádež ve směnárně na Vinohradech. Do provozovny v Jugoslávské ulici přišel cizinec žádající výměnu pěti tisíc eur za koruny - a při tom předvedl zručnou manipulaci s penězi vskutku hodnou eskamotéra. 

Zpěvák Vlasta Horváth: Do SuperStar bych znovu šel jedině v roli porotce

Praha /ROZHOVOR/ - Je tomu deset let, kdy Vlasta Horváth zvítězil ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar, kdy ve finálovém klání porazil Petra Bendeho. Na rozdíl od spousty účastníků soutěže, kteří v hudební branži nevydrželi, Vlasta Horváth pravidelně koncertuje, vystupuje v rockovém představení a pomalu také chystá čtvrtou autorskou desku. V poslední květnový den také vystoupí v prostorách areálu Vyšehradu.

Novoměstskou radnici zaplní tradiční i nová řemesla všeho druhu

Praha - Chcete vidět, jak se v nejstarší ruční papírně Velké Losiny vyrábí papír? Viděli jste uměleckého kováře, štukatéra nebo keramika v akci? Chcete se nechat učesat od profesionální kadeřnice či se nechat nalíčit kosmetičkou? Věděli jste, že i fotograf, zahradník či oděvní návrhář jsou řemesla, která se dají vyučit?

Stíhaného exstarostu Prahy 2 soudy pravomocně očistily

Praha - Skutky se z podstatné části skutečně staly, ale nejsou trestným činem. K takovému závěru dospěl ve čtvrtek odvolací senát Vrchního soudu v Praze, který posuzoval počínání někdejšího starosty Prahy 2 Jiřího Palusky. Ten byl verdiktem senátu Vladimíra Vočky pravomocně zproštěn obžaloby ze zneužití pravomoci v souvislosti s přidělením dvou obecních bytů, které získali jemu blízcí lidé.

Agresivní pobuda hrozil strážníkovi nakažením AIDS

Praha - Zašpinění a smradlaví byli muž a žena, kteří se ve středu odpoledne vezli centrem Prahy tramvají jedoucí na lince číslo 16 - a už jen svou přítomností obtěžovali cestující. Ti proto na páchnoucí osoby upozornili strážníka-okrskáře, který ve voze právě vykonával kontrolní činnost. Snaha zakročit proti pobudům ale nebyla jen tak.

Ve výšce i na zemi pocítili lidé slepotu. Přijela Kavárna Potmě

Vinohrady /FOTOGALERIE/ - Od nevidím do nevidím. Taková je otvírací doba kavárny, která parkuje u kostela svaté Ludmily na náměstí Míru v Praze. Dvacetimetrový autobus se začerněnými skly však dává tušit, že se nejedná o obyčejné občerstvení.

Která proměna kraje je ta nejlepší? Lidé mohou hlasovat

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Na Vyšehradě v sobotu začal 7. ročník výstavy Má vlast cestami proměn. Partnery této výstavy je celkem 11 krajů včetně Středočeského, který na slavnostním zahájení reprezentoval hejtman Miloš Petera. Cílem výstavy je ukázat, jakým způsobem se proměňují obce.

Za legalizaci konopí pochodovalo centrem Prahy na 5000 lidí

Praha - Za legalizaci konopí pochodovalo v pátek centrem Prahy za doprovodu hudby na 5000 převážně mladých lidí. Policie udělila za marihuanu několik blokových pokut, jinak se pochod obešel bez incidentů, sdělil velitel zásahu. Pochod vyšel po poledni z Karlova náměstí a došel přes Václavské náměstí na ostrov Štvanice, kde akce vyvrcholila happeningem.

Praha 2 podala magistrátu podnět k šetření házení vajec na Zemana

Praha - Tajemník Prahy 2 podal na magistrát hlavního města podnět, aby bylo prošetřeno házení vajec na prezidenta Miloše Zemana při loňské demonstraci 17. listopadu na Albertově. Řekla to Kateřina Veselá z kanceláře starostky. Úředníci z odboru správních agend městské části dříve rozhodli, že házení vajec nebylo ani přestupkem.

Mladí pijáci se chtěli před strážníky ukrýt

Praha - Schovat se před pražskými strážníky měla v úmyslu trojice mladíků, kteří v noci na úterý popíjeli v jedné z restaurací v pražské Žitné ulici. Sotva členové hlídky krátce před jedenáctou večer vstoupili do provozovny, všimli si trojice velmi mladě vyhlížejících hostů běžících směrem k záchodkům.

U rozhlasu mají pamětní desku dosud neznámí obránci z roku 1945

Praha /FOTOGALERIE/ - Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), ministrů i některých pamětníků byla v úterý v budově Českého rozhlasu odhalena pamětní deska se jmény dalších 81 lidí, kteří v květnu 1945 padli při obraně Československého rozhlasu. Sobotka na vzpomínkové akci k 70. výročí Pražského povstání varoval před překrucováním dějin. Konec války v květnu 1945 pro Čechy nemá jiný výklad než osvobození, je přesvědčen.

Směnárnici filuta obral o padesát tisíc korun

Praha - Byl to hotový eskamotér - a podle všeho nebyl sám. To pražští policisté vědí o návštěvníkovi směnárny v Jugoslávské ulici na Vinohradech, který se jedním chmatem obohatil o více než 50 tisíc korun. Muže, jehož podobu zachytily bezpečnostní kamery, hledají již od poloviny dubna. Prozatím marně, a tak v úterý záběry zveřejnili a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc.

Multižánrový festival Vyšehraní opět zaplní Vyšehrad

Praha - Podvanácté se na pražském Vyšehradě koná multižánrový festival divadla a hudby Vyšehraní. Tradičně ho doprovází řada akcí pro děti i dospělé. Letošním mottem přehlídky je Jak to zní po přízni…, což podle její ředitelky Martiny Dimmerové dává tušit, že spousta účinkujících bude příbuzensky propojena.

Bezbarierový autobus Rudolf byl pokřtěn

Praha /FOTOGALERIE/ - Příjemná atmosféra. A dobrý pocit. Jinak nelze nazvat čtvrteční dění v areálu Jedličkova ústavu a škol na pražském Vyšehradě.

Revoluci v líbání odstartuje Líbačka na Náplavce

Praha - Tradičnímu prvomájovému líbání pod rozkvetlou třešní odzvonilo. Letos se milencům nabízí skvělá příležitost jít proti proudu a okusit polibek pod citronovníkem. Stačí přijít 1. května od 12 hodin na pražskou Náplavku.

OBRAZEM: Spálení jídla přineslo škodu za desetitisíce korun

Praha - Několik psů menších plemen i většího hafana zachraňovali ve středu dopoledne pražští hasiči při požáru na Vinohradech. Do Rejskovy ulice, kam se sjely vozy z centrály i ze stanice ve Strašnicích, byli přivoláni 13 minut po desáté hodině.

Porodnice u Apolináře oslavila 140 let od svého založení

Praha /FOTOGALERIE/ - Mezi červenými cihlami bez omítky, které jsou poznávacím znamením pražské porodnice, se před sto čtyřiceti lety narodilo první dítě holčička. Právě toto výročí si v úterý připomněla porodnice u Apolináře, která je jednou z nejdéle otevřených porodnic na světě. Součástí oslav bylo i odhalení památní desky. Na ní je vyobrazen Josef Hlávka, architekt a stavitel Zemské porodnice, což je původní název budovy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT