VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

KRIMI MIX: Řidiče, který pil, prozradilo porušení zákazu

Praha – Nerespektováním zákazu vjezdu na sebe v noci na pátek upozornil řidič osobního auta, který v centru Prahy usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jeho provinění odhalila hlídka strážníků, která s ním chtěla nejprve řešit spáchaný přestupek. Bylo ale cítit, že šofér má upito – a podezření pak potvrdila i dechová zkouška s výsledkem převyšujícím jedno promile, uvedl Jan Čihák z centrály pražských strážníků.

K výročí srpna 1968 bude v pátek odhalena pamětní deska odpůrce

Praha – Při příležitosti 47. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa bude v pátek dopoledne na pražském Tylově náměstí odhalena pamětní deska zabitého odpůrce sovětské okupace. Na fasádě hotelu Beránek připomene osobnost Bohumila Siřínka, který zde byl v srpnu 1969 smrtelně postřelen Lidovými milicemi, které potlačovaly demonstrace proti okupaci.

Prodavače zákazník zvedl nad hlavu a mrštil jím o zem

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Po výtržníkovi, který v prodejně potravin v Sázavské ulici na Vinohradech vyvolal konflikt a pak se přímo v obchodě serval s prodavačem, pátrají soboty 8. srpna pražští policisté. V úterý o tom informovala Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, která se současně obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. „Jakékoliv informace k podezřelému muži přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 – nebo kterékoliv policejní služebně," uvedla Martínková.

Zmatený cizinec objížděl stavbu po schodech

Praha – Teprve hasiči s navijákem na svém autě ukončili v pondělí večer trápení řidiče z Itálie, který totálně zabloudil a zazmatkoval na pražských Vinohradech. Zaskočila ho uzavírka rekonstruované Bělehradské ulice, a tak se cizinec, který to v Praze nezná, spoléhal na navigaci.

Třetí tábor lidu byl bez střetů, demonstranti došli k ČT

Praha – Více než dvě stě demonstrantů v sobotu na pražském Vyšehradě protestovalo proti přijímání uprchlíků a kritizovalo migrační politiku české vlády. Po více než dvou hodinách proslovů pochodovali směrem k budově České televize (ČT), která podle nich nepravdivě informuje o skutečnostech spojených s imigrační problematikou. Po cestě při východu z vyšehradského areálu je chtěla zastavit desítka opačně smýšlejících lidí, střetu zabránila policie. U budovy ČT poté promlouvali někteří řečníci, akce skončila krátce po 19:00. Akci svolávala extremistická Národní demokracie.

V centru Prahy pokračuje natáčení historického filmu Anthropoid

Praha – V centru Prahy o víkendu pokračuje natáčení historického filmu Anthropoid, který připomíná atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Obvykle velmi rušná Resslova ulice se místo kolonami automobilů zaplnila herci v uniformách německých vojáků a českých četníků a vojenskou technikou. Před Pravoslavným kostelem sv. Cyrila a Metoděje vznikají záběry závěrečného boje parašutistů.

Ničitel Landova porsche už není bezejmenný

Praha – Jméno muže, který je podezřelý z červencového poničení auta pařícího zpěvákovi a automobilovému závodníku Danielu Landovi, už není pro pražskou policii hádankou. Ve středu to uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Na základě předvolání se dnes v ranních hodinách na policejní služebnu dostavil mladík podezřelý z poškození luxusního vozu značky Porsche. Kriminalisté ho k věci vyslechli – a posléze také obvinili z trestného činu poškození cizí věci," shrnula Martínková vývoj v šetření případu.

Nelynčujte ho, říká zpěvák o mladíkovi, který mu poničil auto

Praha /VIDEO/ – „Klučíka" nechte na pokoji; máme přece policii. S touto výzvou se obrátil na své příznivce zpěvák Daniel Landa. Hudebník (a mimo jiné i automobilový závodník), jenž je na české umělecké scéně ojedinělým zjevem a během let prodělal pozoruhodný vývoj od frontmana skupiny Orlík, ve své době spojované se skinheadským hnutím, až po „kejklíře Žita", se stal obětí řádění mladého vandala, který se 23. července na Vyšehradě „podepsal" na jeho autě.

Auto vandal poplival a poškrábal

Praha /VIDEO/ – Po mladém vandalovi, který úmyslně poškodil lak sportovního auta značky Porsche zaparkovaného na Vyšehradě, pátrají od 23. července pražští policisté z oddělení na Novém Městě. Podle kamerového záznamu tehdy hodinu po poledni auto nejdřív okukoval – pak ale začal řádit, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Fantova kavárna na Hlavním nádraží opět nabízí kávu a občerstvení

Praha /FOTOGALERIE/ – Po rekonstrukci se ve čtvrtek na pražském Hlavním nádraží znovu otevřela návštěvníkům Fantova kavárna. Prostor pod kupolí historické budovy provozuje indický kavárenský řetězec Café Coffee Day. Nabízí kávu, kterou firma sama pěstuje. Část secesní budovy, v níž kavárna sídlí, opravila italská společnost Grandi Stazioni, jež má za své investice do budov Hlavního nádraží objekt v pronájmu.

Strážníky šokovali opilí mladiství

Praha – O víkendových problémech, které pražských strážníkům přineslo chování dvou mladistvých, informovala v úterý Irena Seifertová z centrály městské policie. V sobotu krátce po půlnoci neunikla pozornosti hlídky na Novém Městě slečna, která se potácela Trojickou ulicí. Dívka mající problém promluvit, jíž už na pohled do 18. narozenin ještě dost chybělo, nadýchala rovné dvě promile; skutečně přesně hodnotu 2,0. Přivolaní záchranáři odvezli pacientku do nemocnice.

Praha 2 zakázala segwayům vjezd na Vyšehrad

Praha - Praha 2 zakázala segwayům vjezd na Vyšehrad dopravní značkou, osazená je u čtyř vchodů do areálu této národní kulturní památky. Značky budou na Vyšehradě nejméně do ledna 2016, kdy vjezd segwayů měla ošetřit novela silničního zákona. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 2 Martina Klapalová. Podobně už Praha 1 zakázala vozítkům vjezd na Kampu, každá městská část ale zvolila jiný typ značky.

Příští podobu Vinohradské si lidé modelují podle svého

Praha /VIZUALIZACE/ - „Místní obyvatelé pomáhají připravit rekonstrukci Vinohradské ulice. Institut plánování a rozvoje hlavního města zjišťuje, co se lidem dnes na bulváru líbí a co by naopak chtěli změnit. Jejich připomínky se promítnou do následné rekonstrukce." Toto Institut (IPR) avizoval a slíbil už letos na jaře. A veřejnost se podle zjištění Pražského deníku skutečně zapojila.

Městská část Praha 2 dostala pokutu 70 tisíc korun za netransparentní zakázku

Praha - Městská část Praha 2 dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70 tisíc korun za chybný výběr dodavatele služeb v souvislosti s prodejem bytů. Zakázka je z roku 2012, pokuta je pravomocná. S rozhodnutím úřadu se už v pondělí seznámili radní městské části, o dalším postupu rozhodnou v příštích dnech, uvedla městská část na webu.

Stacey Kentová vystoupí na festivalu swingové hudby v Praze

Praha - Americká jazzová zpěvačka Stacey Kentová, jejíž hlas si oblíbil například herec Clint Eastwood, na jehož 70. narozeninách vystoupila, bude hostem festivalu swingové hudby v Praze. V Národním domě na Vinohradech se akce uskuteční poosmnácté, a to 11. a 12. listopadu, sdělila mluvčí přehlídky Michaela Braná.

Seniora napadla vetřelkyně, pomohli všímaví sousedé

Praha - Voláním o pomoc zabránil tomu, aby se stal obětí zločinu, 94letý muž z Oldřichovy ulice v pražských Nuslích. Vyhlédla si ho žena, která rozhodně neměla dobré úmysly. Jak s ním, tak podle všeho hlavně s jeho majetkem. Naštěstí na jedničku zafungovala sousedská všímavost.

V Praze se konal skok do vody vybízející k ochraně řek

Praha - Na náplavce u Palackého mostu v Praze se v neděli uskutečnil společný symbolický skok do Vltavy. Akce nazvaná Big jump má upozornit na nutnost chránit řeky a vracet k nim a do nich život. Do vltavské vody potom skočilo celkem sedm lidí. Skok pořádala nezisková organizace Koalice pro řeky, záštitu nad akcí převzal kajakář a olympionik Vavřinec Hradilek.

Na Novoměstské radnici v Praze odstartuje Jazz Bridge

Praha - Na nádvoří Novoměstské radnice v Praze v sobozu odstartuje 12. ročník festivalu Jazz Bridge. Symbolický jazzový most povede z Prahy přes Karlovy Vary, Mnichov a Kraslice do Drážďan, kde 15. srpna série koncertů skončí. Na festivalu zahrají Rudolf Mazač a Kentonmania Big Band, zpěvačka Sydney Ellisová, zpěvák Mel Canady a fagotista Jan Karez.

Praha chce architektonickou soutěž na cyklostezku pod Vyšehradem

Praha - Praha vypíše mezinárodní architektonickou soutěž, z níž vzejde podoba cyklostezky pod Vyšehradem u Vltavy. Navrhla to magistrátní komise pro cyklistickou dopravu. Soutěž připraví Institut plánování a rozvoje (IPR). V rozhovoru to řekl člen komise Vratislav Filler. Po pravobřežní páteřní cyklostezce denně projedou tisíce lidí.

Údajným strakám z hotelu přistřihli brka

Praha - Máme je, pátrání bylo ukončeno. To v noci na sobotu uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské k případu dvou hledaných dívek podezřelých z okradení cizince na pokoji hotelu v Praze 2. O něm pražská policie informovala v úterý, kdy také zveřejnila kamerové závěry a obrátila se na veřejnost s žádostí o spolupráci. Pomohlo to!

Kapsáři vymysleli fintu: cuknout eskalátorem

Praha /VIDEO/ - S novým trikem vyrukovala organizovaná skupina kapsářů, jejíž část se přednedávnem podařilo zadržet pražským policistům. Skupina postupuje jako tým - přičemž dopředu je jasně určeno, jakou roli kdo má. Klíčovou roli hrají pohyblivé schody, o něž v Praze není zrovna nouze. Několik zlodějů se na eskalátoru natlačí na vyhlédnuté oběti - a pak to přijde: všichni pachatelé udeří naráz.

Za nocleh se dívky odměnily krádeží

Praha /VIDEO/ - Za dobrotu na žebrotu. Těmito slovy shrnula v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie osud důvěřivého cizince z Velké Británie, kterému dvojice mladých Češek odlehčila o věci za bezmála 65 tisíc korun. Sebrala mu prakticky vše, co měl cizinec na pokoji v hotelu v centru Prahy - včetně pánské kosmetiky - zatímco majitel spal.

OBRAZEM: Na Rašínově nábřeží se lidé pěkně vybarvili

Praha - Za zvuků bubnů se ve čtvrtek na Rašínově nábřeží v Praze uskutečnil rituální workshop Rytmus barev pořádaný studentkami arteterapie. Kdokoli mohl přijít k Vltavě a ve dvojicích malovat na tělo. Akce se konala jako doprovodný program výstavy (Ne)klidné vody, která ukazuje díla studentů arteterapie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výstava potrvá až do příštího čtvrtka.

Desítky lidí se rozloučily s králem českého komiksu Kájou Saudkem

Praha - Desítky lidí se ve čtvrtek v prostorách pražského Tančícího domu rozloučily s králem českého komiksu Kájou Saudkem, který po dlouhé nemoci zemřel 25. června ve věku 80 let v motolské nemocnici v Praze. Ve zcela zaplněné Galerii Art Salon S se u fotografie Káji Saudka s množstvím květin sešli členové rodiny, obdivovatelé i přátelé.

Rozloučení s Kájou Saudkem bude ve čtvrtek v Tančícím domě

Praha - Poslední rozloučení s králem českého komiksu Kájou Saudkem, který zemřel minulý týden ve věku 80 let, bude ve čtvrtek v 17 hodin v pražském Tančícím domě. Rozloučení za účasti rodiny se uskuteční v přízemí, kde se koná výstava Saudkových erotických kreseb s názvem 18+. Informoval o tom Robert Vůjtek, který zastupuje Saudkovu rodinu.

O omluvě exstarostovi Paluskovi rozhodne zastupitelstvo Prahy 2

Praha - O případné omluvě bývalému starostovi Prahy 2 Jiřímu Paluskovi rozhodne zastupitelstvo městské části. Řekla to Kateřina Veselá z kanceláře starostky. Omluvu Paluska požaduje poté, co ho soud zprostil obvinění ze zneužití pravomoci. Transparency International (TI), kterou Paluska k omluvě také vyzval, k ní důvod nevidí.

Osvobozený exstarosta Prahy 2 chce od radnice omluvu

Praha - Bývalý starosta Prahy 2 Jiří Paluska, kterého soud v květnu zprostil obvinění ze zneužití pravomoci a porušování povinnosti při správě cizího majetku, chce omluvu od radnice a Transparency International, která na něj oznámení podala. Podle obžaloby Paluska zařídil přidělení dvou nájemních bytů svým známým, a způsobil tak městské části třímilionovou škodu.

Lidé si připomněli statečnost popravené Milady Horákové

Praha /FOTOGALERIE/ - Desítky lidí v pátek uctily na Vyšehradě památku nespravedlivě popravené Milady Horákové. Političku, která do posledních minut svého života zůstala věrná masarykovským ideálům svobody a demokracie, oběsili před 65 lety na základě rozsudku v procesu zrežírovaném komunistickým režimem.

Slavoj Vyšehrad přepíše historii. Místo Bohemians si zahraje druhou ligu

Praha - Fotbalisté FK Bohemians Praha, kteří zvítězili v ČFL, se vzdali práva na postup do druhé nejvyšší soutěže. Fotbalovou národní ligu si místo nich zahraje poprvé v historii Slavoj Vyšehrad, třetí tým tabulky ČFL. Postup odmítly také Domažlice. Ty měly nahradit Viktorii Žižkov, která nedostala licenci. FNL tak má před středečním losováním jen 15 účastníků.

Mladík se vydával za ctitele, ale byl to brutální lupič

Praha /VIDEO/ - Po mladíkovi, jenž se z galantního společníka během okamžiku proměnil v hulvátského hrubiána, který necouvne ani před brutálním násilím, pátrají pražští policisté. Hledají muže, který se nerozpakoval zranit náhodnou známou, jen aby se mohl zmocnit jejích věcí. Nebylo to ale obyčejné přepadení, naznačil v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „K loupeži zneužil svého šarmu," prohlásil na adresu pachatele.

V Praze se koná druhý kongres žen, zaměřuje se na ženy a média

Praha - V Praze se v sobotu koná druhý kongres žen, na který se přihlásilo přes 900 stovek účastnic a účastníků. Akce se tentokrát zaměří na zobrazování, postavení a působení žen v médiích. Celodenní program vyplní diskuse, koncerty i setkání u pokrmů zahraničních kuchyní. Kongres začne v 10 hodin v Národním domě na Vinohradech a na náměstí Míru, vstup je zdarma.

Dvojka na prospěšné projekty rozdala statisíce korun

Praha 2 - Desítky projektů, jak kulturních, sociálních nebo preventivních získaly od druhé městské část podporu finančního rázu. Celkem 732 tisíc korun bylo přiznáno žadatelům z oblasti prevence kriminality a z oblasti sociálně patologických jevů a návazné kriminality.

Zloděj obral řidiče spícího v autě

Praha /VIDEO/ - O drahé hodinky, které měl na ruce, a také o brýle nasazené na hlavě přišel muž, jemuž prozatím neznámý zloděj způsobil škodu vyčíslenou na 120 tisíc korun. Stačila k tomu chvíle, kdy si řidič unavený po dlouhé cestě v cíli na pražských Vinohradech na chvilku v autě zdříml.

Pietní akt v Resslově ulici připomněl 73. výročí boje parašutistů

Praha /FOTOGALERIE/ - Desítky lidí ve čtvrtek dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pražským pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje. Připomněl 73. výročí boje parašutistů po atentátu na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Pražské nemocnici přispěje kraj na převoz novorozenců

Praha - Středočeský kraj chce pomoci Všeobecné fakultní nemocnici v Praze při pořízení nového transportního systému pro převozovou službu novorozenců. Na setkání krajská rada odsouhlasila finanční pomoc ve výši sedm set tisíc korun. Podporu musí ještě schválit středočeští zastupitelé.

Slalomářsko-biatlonovou exhibici v Praze ovládli Rak a Australané

Praha /FOTOGALERIE/ - Kanoista Tomáš Rak a mezi kajakáři Australan Mike Dawson a jeho krajanka Jessica Foxová ovládli druhý ročník exhibiční akce Prague Riverside Cross, při kterém vodní slalomáři jezdili na Vltavě mezi brankami a stříleli z laserových zbraní do biatlonových terčů. Závod byl předzvěstí úvodního dílu Světového poháru ve vodním slalomu, který od pátku do neděle hostí kanál v Troji.

V Tančícím domě začala výstava erotických kreseb Káji Saudka

Praha /FOTOGALERIE/ - Kresby slavného Káji Saudka výhradně s erotickou tematikou vystavuje Galerie Art Salon v Tančícím domě. Výstava se jmenuje 18+, podle pořadatelů některé z kreseb nebyly nikdy vystaveny. Výstava potrvá až do poloviny září a zahrnuje téměř 300 děl. Pořadatelé jí také připomínají letošní 80. narozeniny Káji Saudka.

Na dřinu u zásahu se hasiči připravují i na sportovištích

Praha /FOTOGALERIE/ - Nadvakrát pořádali pražští hasiči městskou soutěž v požárním sportu. Už během minulého víkendu soupeřili ve výstupu na věž v rámci klání, které připravili středočeští kolegové v Krchlebech, pro zbytek disciplín - běh na 100 metrů, dvojboj a týmově provedený požární útok - je pak v uplynulém týdnu hostil sportovní areál v Praze Na Děkance.

Lidé v Praze protestovali proti prolomení limitů těžby

Praha - V několika městech v Česku se ve čtvrtek konaly protestní akce proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách. Pořadatelé je svolali do dvou desítek míst. Zhruba stovka odpůrců rozšíření těžení se sešla v centru Prahy, další v Plzni, Litvínově či Brně. Shromáždění a happeningy organizovala iniciativa Limity jsme my a podpořila je Strana zelených.

Praha 2 musí znovu projednat házení vajec na Zemana

Praha - Magistrát nařídil Praze 2, aby házení vajec na prezidenta Miloše Zemana loni v listopadu na Albertově posoudil jako přestupek. Řízení musí zahájit do měsíce, řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Úředníci z odboru správních agend městské části již dříve rozhodli, že házení vajec nebylo ani přestupkem

Vraky v parku byly divadelní scénou

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva vraky letadel, z nichž jeden byl ještě zapasovaný do stánku s občerstvením a přístřešku, budily ve čtvrtek pozornost v parku na Karlově náměstí v centru Prahy. 

Muzeum představí minulost i současnost boje se zločinem

Praha - K náramně dobrodružné návštěvě, a to navíc bez placení vstupného, zve v sobotu večer v rámci programu Pražské muzejní noci Muzeum Policie ČR na Karlově. Podle slov Ladislava Beránka z ředitelství pražské policie jsou návštěvníci vítáni od sedmé večer až do jedné hodiny po půlnoci. A to jak velcí zájemci o rozmanité souvislosti policejní práce, tak ti malí, v jejichž případě rodiče protentokrát jistě udělají výjimku a upustí od včasného zahánění do postele.

Pomatenou ženu z tramvajových kolejí bylo třeba odvést silou

Praha /VIDEO/ - Doslova prát se musel pražský strážník s pomatenou ženou, s níž se setkal ještě dřív, než nastoupil do služby. Když muž, který slouží u hlídkového útvaru městské policie, cestoval do práce tramvají, všiml si, že řidič na náměstí I. P. Pavlova zastavil před ženou, která se vrhla před přijíždějící tramvaj a křičela: „Přejeď mě!"

Tančící dům připravuje výstavu erotických kreseb Káji Saudka

Praha - Umělecká galerie Art Salon S sídlící v Tančícím domě uvede během letních měsíců unikátní výstavu Káji Saudka. Expozice, nazvaná příznačně 18+, představí jedinečný soubor děl s tematikou erotiky, z nichž většina ještě nikdy nebyla zveřejněna. Vůbec poprvé bude mít veřejnost možnost zhlédnout takto jedinečnou expozici téměř 300 děl.

Praha do konce srpna musí opravit barokní bastion u Folimanky

Praha - Praha do konce srpna musí opravit barokní bastion novoměstských hradeb u Folimanky, kde vypadává zdivo. Severní zeď je v havarijním stavu, stavební úřad proto nařídil opravu a odvodnění. Podle usnesení rady vyjde téměř na 47 milionů. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky. Části kamenné zdi se v předchozích letech několikrát zřítily.

Památkáři souhlasí s novou stavbou u Apolináře, musí být přízemní

Praha - Národní památkový ústav souhlasí s jednou ze tří navrhovaných variant nové výstavby v areálu porodnice u Apolináře. Nový objekt musí být přízemní a zachovávat symetrii areálu. Magistrátní Sbor expertů požaduje plán rozvoje areálu na příštích až 20 let, vyplývá to ze zápisu z jejich zasedání.

Agresor prý napadl psa i jeho pána

Praha - Útok na psa a následně i na jeho majitele šetří pražská policie. Mělo k tomu dojít v úterý večer v Rybalkově ulici na Vinohradedch. Muž, který byl na procházce se čtyřnohým kamarádem, si chtěl koupit cigarety, a proto svého chlupáče přivázal před trafikou.

OBRAZEM: Výstavu světců ze dřeva mohou navštívit i nevidomé děti

Praha - Dřevěné reliéfní obrázky světců a patronů s jejich atributy jsou vystaveny v mázhausu v přízemí Novoměstské radnice v Praze až do 21. června. Expozice je určena zejména nevidomým dětem, ovšem je samozřejmě vhodná i pro ostatní návštěvníky, kteří navíc ocení i pestrou barevnost celé třicetikusé kolekce. Patronem výstavy je Václav Malý, světící biskup pražský.

Pražská Vinohradská bude do tří let kompletně zrekonstruována

Praha /VIZUALIZACE/ - Na pražské Vinohradské třídě budou rozšířeny chodníky, přibudou koše a lavičky a přesunou se některé zastávky. Oprava se týká Vinohradské mezi křižovatkou za Muzeem ke stanici Želivského. Studii rekonstrukce, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR), v pondělí novinářům představil náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice).

Cizinci pobodali mladíka, který se zastal své sestry

Praha - Podařilo se zabránit vážným následkům - a kdo ví, zda dokonce ne vraždě. Tak pražská policie nahlíží na noční zásah na Karlově náměstí, v centru metropole, kam byly hlídky přivolány v neděli hodinu před půlnocí. Přesněji: krátce před 23. hodinou dostala policie hlášení o řádění dvojice agresorů nejprve slovně napadajících 30letou ženu - a poté útočících na jejího mladšího bratra, který se sestry zastal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT