VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Novoměstská radnice patřila rozličným řemeslům, zvaly na ně děti v krojích

Praha /ROZHOVOR/ - Mýdla z levandule, zdobené perníčky, ručně vyráběné šperky, proutěné košíky, bylinné sirupy nebo dokonce domácí paštiky. Nejen to bylo uplynulou sobotu k dostání během třetího ročníku festivalu originálních českých výrobků Novoměstský krajáč.

Bývalý reprezentant Blažek zařídil Vyšehradu výhru

Praha - Fotbalisté Vyšehradu v dohrávce 12. kola druhé nejvyšší soutěže porazili doma Pardubice 1:0. O jediný gól se v závěru první půle postaral z pokutového kopu bývalý reprezentační útočník Jan Blažek. Vstřelil tak svou druhou branku v sezoně a ukončil pro Slavoj sérii osmi utkání v řadě bez vítězství.

OBRAZEM: Slavné osobnosti zdobily nočníky pro charitu

Praha - Tři desítky slavných osobností přispěly na charitativní akci pražského muzea nočníků a vlastnoručně vyzdobily ušaté porcelánové mísy. Muzeum je 5. listopadu vydraží v aukci v Malostranské besedě s počáteční cenou pět tisíc korun. Zájemci si budou moci koupit nočníky, které zkrášlili například Michal Horáček, Laco Deczi, Petr Janda, Blanka Matragi, Bára Basiková, Viktor Preiss nebo Jiří Menzel.

Spící ženu muž okrádal přímo pod kamerou

Praha /VIDEO/ - Přímo při činu dopadla hlídka pražských strážníků 44letého muže, který se pokoušel okrást ženu spící na schodech vedoucích do stanice metra Karlovo náměstí. Záznam bezpečnostní kamery, který jeho počínání zachytil, alespoň jiný výklad nenabízí.

OBRAZEM: Obří maketa střeva upozornila na rakovinu

Praha - Nafukovací maketu tlustého střeva si mohli v úterý projít zájemci na Karlově náměstí v Praze v rámci happeningu hnutí Onkomaják. Cílem setkání bylo upozornit na riziko rakoviny tlustého střeva, která je v České republice mimořádně rozšířená. Na akci se návštěvníci podrobně seznámili s projevy, rizikovými faktory, prevencí a diagnostikou tohoto závažného onkologického onemocnění. Mohli se také poradit s přítomným lékařem.

Krvácející dlužník zranil policistu paličkou na maso

Praha - Značně kuriózně si počínal zadlužený muž z pomezí pražských Vinohrad a Žižkova, která neunesl návštěvu exekutora. Nejprve prolil vlastní krev - opakovaně totiž vyhrožoval sebevraždou a opakovaně si způsobil zranění - a následně paličkou na maso ublížil i zasahujícímu policistovi. O okolnostech incidentu, k němuž v Krkonošské došlo již ve čtvrtek dopoledne, informoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Společnost Duha představí novoročenky svých klientů

Praha - Společnost Duha podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním na cestě k co nejsamostatnějšímu životu již 23 let. Stojí také za charitativním projektem Novoročenky, které pomáhají, který může na cestě ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu jejím klientům pomoci.

V Tančícím domě začala retrospektiva Bořka Šípka

Praha /FOTOGALERIE/ - Retrospektivní výstava českého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Out Of Limits začala v pondělí v galerii Art Salon S v Tančícím domě. V instalaci, kterou připravil sám autor, je téměř 200 děl od skleněných uměleckých objektů až po designové kusy nábytku, jež Šípek vytvořil za posledních 20 let. 

Den zdraví na poliklinice Agel podpoří prevenci i dobročinnost

Praha - První říjnové pondělí bude na poliklinice Agel v Italské ulici v Praze 2 patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s Nadací Agel. Příchozí tak budou moci mezi 8. a 12. hodinou zdarma a bez objednání absolvovat vyšetření mateřských znamének, krevního tlaku anebo si nechat stanovit složení těla na přístroji InBody. Akci přijde podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

Bořek Šípek vystaví v galerii Tančícího domu to nejlepší ze své tvorby

Praha - Umělecká galerie Art Salon S v Tančícím domě v Praze uvádí retrospektivní výstavu českého výtvarníka a designéra Bořka Šípka s názvem Out Of Limits. V nově zrekonstruovaném druhém patře Tančícího domu bude ve velkolepé instalaci představeno téměř 200 děl od skleněných uměleckých objektů až po designové kousky nábytku limitovaných kolekcí, které autor vytvořil během různých obdobích své celoživotní tvorby.

Grébovka zažila největší slavnosti vína v Praze. Vypily se tisíce litrů burčáku

Vinohrady /FOTOGALERIE/ - Uplynulý prodloužený víkend patřil nejen na Moravě, ale i v Praze milovníkům dobrého burčáku. Asi největší slavnosti vína zažily už tradičně Vinohrady. Tisíce lidí se už v pátek sešly na Náměstí Míru. Tady sice zatím šlo „jen" o jemnou ochutnávku. Ale i ta vydatně navnadila chuťové buňky. Už dvě hodiny po poledni bylo prostranství před svatou Ludmilou naplněno k prasknutí.

Přesunou se trhy pod střechu? Historickou tržnici čeká úprava

Praha - Zpět do konce 19. století by se mohli dostat lidé v Praze. První městská část minulý týden povolila obnovu památkově chráněné Staroměstské tržnice, jež se nachází ve vnitrobloku mezi ulicemi Rytířská a 28. října poblíž Můstku. Přestavba by měla být hotová do 16 měsíců a místu by se měla vrátit podoba, jíž měla při svém vzniku.

Pátý ročník vegetariánského festivalu otevře své brány na Vyšehradě

Praha - Oslava jídla a pestrých vegetariánských chutí, ochutnávky živé kuchyně, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a netradiční program pro děti i dospělé. To vše přinese již tradiční vegetariánský festival pro šest smyslů - Vegefest 2015. Jeho pátý ročník se uskuteční 26. a 27. září ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

OBRAZEM: Dobročinný bazar podpoří děti z dětských domovů

Praha - Dobročinný bazar Letního domu oživil ve čtvrtek náměstí Míru v Praze. Návštěvníci bazaru mohli za krásného počasí přispět nákupem předmětů za lidové ceny přispět na tvořivé programy pro děti z dětských domovů. Vybírat přitom mohli ze spousty rozmanitých věcí od oblečení, přes šperky, po knihy a drobné předměty všeho druhu.

Mladík podezřelý ze znásilnění na WC v klubu se sám přihlásil

Praha - Pátrání po mladíkovi, který měl před měsícem znásilnit náhodnou známou na záchodcích diskotékového klubu na pražských Vinohradech, ve čtvrtek ráno pražští policisté odvolali. Ukončili je nedlouho poté, co požádali veřejnost o spolupráci. Hledaný podezřelý a jeho kamarád, který byl společně s ním zachycen na kamerových záběrech a který je z pohledu detektivů důležitým svědkem, se na policii sami přihlásili.

Neznámé auto prorazilo zábradlí mostu Legií

Praha /FOTOGALERIE/ - Rána - a velké šplouchnutí. To bylo uprostřed noci na středu, před půlnocí, slyšet u mostu Legií nedaleko Národního divadla v centru Prahy. Zatím neznámé auto zřejmě nabouralo do mostního zábradlí z kamene a betonu, jehož část spadla do Vltavy.

OBRAZEM: Úroda na Grébovce dostala požehnání

Praha - Symbolické lisování prvních hroznů na vinici v Havlíčkových sadech, též známých jako Grébovka, už tradičně předchází vinohradskému vinobraní. Po požehnání letošní úrody se lisu kromě starostky Prahy 2 Jany Černochové ujal lisování bobulí i hudebník Radim Hladík, jenž je známý jako fenomenální kytarista skupiny Blue Effect, která vystoupí na nadcházejícím devátém ročníku Vinobraní na Grébovce.

Onanující muž sledoval děti hrající si na hřišti

Praha - Nepřístojné chování 60letého muže, který onanoval s pohledem upřeným na dětské hřiště, řeší od počátku víkendu policie v hlavním městě. V pondělí to připomněla vedoucí kanceláře ředitele pražských strážníků Irena Seifertová. Právě městskou policii přivolala vychovatelka ze školy, která byla s dětmi na procházce.

Most na Výtoni by mohl mít bratříčka. Architekti jsou proti

Praha - Vedle železničního mostu na Výtoni by mohl v budoucnu vzniknout ještě jeden - identický - most. Se současným zatížením, přestože přes něj vlaky jezdí pomaleji, je totiž jeho životnost odhadována na 30 let. Ulehčit by mu mohlo ocelové dvojče, jež by mohlo přijít na svět v rámci modernizace trati, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

V Praze otevřeli semínkovnu, která má podpořit sdílení osiv

Praha - Sázej, sklízej, sdílej… svobodně, ekologicky a ekonomicky! Takové je motto nově otevřené semínkovny, která má přispět ke vzájemnému sdílení osiva mezi lidmi, obnovení biodiversity, podpoře přírodního zahradničení a semínkaření. Jde o zahradnickou aktivitu, kterou lidé využívali už od pravěku.

Na Karlově náměstí vyrostl Žlutý stan pomoci

Praha /FOTOGALERIE/ - Putovní stan dobrovolných duchovních, jejichž členové momentálně pomáhají například v zemětřesením zasaženém Nepálu, dorazil po Kodani také do české metropole. „Nezáleží na tom, jaký problém člověk řeší, ale se s ním dá udělat," zní heslo výstavy, kterou mohou zájemci ve stanu navštívit.

OBRAZEM: Hry a hlavolamy opět potrápí mozkové závity

Praha - Šedou kůru mozkovou si do konce týdne mohou v rámci 21. ročníku výstavy Hry a hlavolamy řádně procvičit návštěvníci Novoměstské radnice v Praze 2. Velkým lákadlem letošního ročníku je například takzvaná „puzzle room", kde mají zájemci za úkol vyřešit zadaný úkol během určeného časového limitu.

Grébovka plná kočárků: pestrý program, pohoštění, soutěže o ceny

Praha - Majitelé kočárků značky Stokke se v úterý 8. září sejdou v pražském parku Grébovka na jedinečný Stokke Day. Od 16 hodin budou přítomní v Pavilonu Grébovka seznámeni s novinkami od Stokke, s konceptem Home a novou kolekcí doplňků ke kočárkům. Návštěvníci se mohou těšit také na pohoštění a pestrý doprovodný program nejen pro dospělé, ale i pro děti.

KRÁTCE: Tour po vinárnách slaví úspěch

Praha - Před blížícím se vinobraním na Grébovce vrcholí „závod" po vinárnách na Praze 2. Když si v jedenácti vinárnách, které se účastní kampaně Tour de víno, objedná návštěvník alespoň čtyři decilitry vína, dostane kovovou placku a razítko na soutěžní kartu. Kdo na vinobraní, které se koná 25. a 26. září, donese kartu se všemi razítky, dostane půllitr burčáku jako odměnu. Podle vináren se kampaň dobře ujala, hlavně pak na sociálních sítích.

V centru Prahy vyroste moderní vědecké centrum Kampus Albertov

Praha - Krása, funkčnost a udržitelnost. To jsou hlavní požadavky Univerzity Karlovy. Ta na začátku září vypsala architektonickou soutěž na výstavbu vědeckého kampusu na Albertově. Dvě nová výzkumná pracoviště pod názvy Biocentrum a Globcentrum by mohla být v případě hladkého průběhu hotova do konce roku 2021.

Stanice metra I.P. Pavlova je díky novému výtahu bezbariérová

Praha /FOTOGALERIE/ - Stanice metra I. P. Pavlova je díky novému výtahu za téměř 65 milionů korun bezbariérová. Do konce roku chce pražský dopravní podnik otevřít ještě výtahy na Můstku a Andělu. V tiskové zprávě to v pondělí sdělil mluvčí dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl. Každý následující rok by měly být bezbariérově upravené další tři stanice metra. Bezbariérových už je 39 z celkem 61 stanic.

Krátký happening před budovou soudu připomene dění kolem opencard

Praha - Bohyně spravedlnosti nasazující pouta nepravému viníkovi bude hlavním námětem úterního happeningu, který se v úterý odehraje před budovou Městského soudu v Praze. Ten začne ráno projednávat případ desítky pražských radních v kauze opencard.

Sebevraha na Nuselském mostě přemluvila vyjednavačka

Praha /FOTOGALERIE/ - Skok se muži podařilo rozmluvit. Do pěti slov ve středu Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů vtěsnala drama na Nuselském mostě, které hodinu před půlnocí zaměstnalo zdravotníky, policisty i hasiče. A situace se zprvu vůbec nejevila dobře; když po sedmi minutách od tísňového volání dorazila na místo první sanitka společně s hlídkou pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, nevypadalo to moc nadějně.

Na Vyšehradě se konal Čajomír fest, přišly na něj stovky lidí

Praha – Stovky lidí se v neděli vypravily na Vyšehrad, kde se už posedmé konal festival čajového umění Čajomír fest. Oblíbený nápoj servírovali zástupci dvou desítek čajoven, čaj se ale nabízel i studený, stejně jako další nápoje z čaje, zdravé potraviny či nádobí určené k podávání čaje. Celodenní program, který na bájném Vyšehradě začal už za svítání, provázely i koncerty nebo vystoupení tradičních asijských bojových umění.

KRIMI MIX: Řidiče, který pil, prozradilo porušení zákazu

Praha – Nerespektováním zákazu vjezdu na sebe v noci na pátek upozornil řidič osobního auta, který v centru Prahy usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jeho provinění odhalila hlídka strážníků, která s ním chtěla nejprve řešit spáchaný přestupek. Bylo ale cítit, že šofér má upito – a podezření pak potvrdila i dechová zkouška s výsledkem převyšujícím jedno promile, uvedl Jan Čihák z centrály pražských strážníků.

K výročí srpna 1968 bude v pátek odhalena pamětní deska odpůrce

Praha – Při příležitosti 47. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa bude v pátek dopoledne na pražském Tylově náměstí odhalena pamětní deska zabitého odpůrce sovětské okupace. Na fasádě hotelu Beránek připomene osobnost Bohumila Siřínka, který zde byl v srpnu 1969 smrtelně postřelen Lidovými milicemi, které potlačovaly demonstrace proti okupaci.

Prodavače zákazník zvedl nad hlavu a mrštil jím o zem

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Po výtržníkovi, který v prodejně potravin v Sázavské ulici na Vinohradech vyvolal konflikt a pak se přímo v obchodě serval s prodavačem, pátrají soboty 8. srpna pražští policisté. V úterý o tom informovala Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, která se současně obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. „Jakékoliv informace k podezřelému muži přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 – nebo kterékoliv policejní služebně," uvedla Martínková.

Zmatený cizinec objížděl stavbu po schodech

Praha – Teprve hasiči s navijákem na svém autě ukončili v pondělí večer trápení řidiče z Itálie, který totálně zabloudil a zazmatkoval na pražských Vinohradech. Zaskočila ho uzavírka rekonstruované Bělehradské ulice, a tak se cizinec, který to v Praze nezná, spoléhal na navigaci.

Třetí tábor lidu byl bez střetů, demonstranti došli k ČT

Praha – Více než dvě stě demonstrantů v sobotu na pražském Vyšehradě protestovalo proti přijímání uprchlíků a kritizovalo migrační politiku české vlády. Po více než dvou hodinách proslovů pochodovali směrem k budově České televize (ČT), která podle nich nepravdivě informuje o skutečnostech spojených s imigrační problematikou. Po cestě při východu z vyšehradského areálu je chtěla zastavit desítka opačně smýšlejících lidí, střetu zabránila policie. U budovy ČT poté promlouvali někteří řečníci, akce skončila krátce po 19:00. Akci svolávala extremistická Národní demokracie.

V centru Prahy pokračuje natáčení historického filmu Anthropoid

Praha – V centru Prahy o víkendu pokračuje natáčení historického filmu Anthropoid, který připomíná atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Obvykle velmi rušná Resslova ulice se místo kolonami automobilů zaplnila herci v uniformách německých vojáků a českých četníků a vojenskou technikou. Před Pravoslavným kostelem sv. Cyrila a Metoděje vznikají záběry závěrečného boje parašutistů.

Ničitel Landova porsche už není bezejmenný

Praha – Jméno muže, který je podezřelý z červencového poničení auta pařícího zpěvákovi a automobilovému závodníku Danielu Landovi, už není pro pražskou policii hádankou. Ve středu to uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Na základě předvolání se dnes v ranních hodinách na policejní služebnu dostavil mladík podezřelý z poškození luxusního vozu značky Porsche. Kriminalisté ho k věci vyslechli – a posléze také obvinili z trestného činu poškození cizí věci," shrnula Martínková vývoj v šetření případu.

Nelynčujte ho, říká zpěvák o mladíkovi, který mu poničil auto

Praha /VIDEO/ – „Klučíka" nechte na pokoji; máme přece policii. S touto výzvou se obrátil na své příznivce zpěvák Daniel Landa. Hudebník (a mimo jiné i automobilový závodník), jenž je na české umělecké scéně ojedinělým zjevem a během let prodělal pozoruhodný vývoj od frontmana skupiny Orlík, ve své době spojované se skinheadským hnutím, až po „kejklíře Žita", se stal obětí řádění mladého vandala, který se 23. července na Vyšehradě „podepsal" na jeho autě.

Auto vandal poplival a poškrábal

Praha /VIDEO/ – Po mladém vandalovi, který úmyslně poškodil lak sportovního auta značky Porsche zaparkovaného na Vyšehradě, pátrají od 23. července pražští policisté z oddělení na Novém Městě. Podle kamerového záznamu tehdy hodinu po poledni auto nejdřív okukoval – pak ale začal řádit, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Fantova kavárna na Hlavním nádraží opět nabízí kávu a občerstvení

Praha /FOTOGALERIE/ – Po rekonstrukci se ve čtvrtek na pražském Hlavním nádraží znovu otevřela návštěvníkům Fantova kavárna. Prostor pod kupolí historické budovy provozuje indický kavárenský řetězec Café Coffee Day. Nabízí kávu, kterou firma sama pěstuje. Část secesní budovy, v níž kavárna sídlí, opravila italská společnost Grandi Stazioni, jež má za své investice do budov Hlavního nádraží objekt v pronájmu.

Strážníky šokovali opilí mladiství

Praha – O víkendových problémech, které pražských strážníkům přineslo chování dvou mladistvých, informovala v úterý Irena Seifertová z centrály městské policie. V sobotu krátce po půlnoci neunikla pozornosti hlídky na Novém Městě slečna, která se potácela Trojickou ulicí. Dívka mající problém promluvit, jíž už na pohled do 18. narozenin ještě dost chybělo, nadýchala rovné dvě promile; skutečně přesně hodnotu 2,0. Přivolaní záchranáři odvezli pacientku do nemocnice.

Praha 2 zakázala segwayům vjezd na Vyšehrad

Praha - Praha 2 zakázala segwayům vjezd na Vyšehrad dopravní značkou, osazená je u čtyř vchodů do areálu této národní kulturní památky. Značky budou na Vyšehradě nejméně do ledna 2016, kdy vjezd segwayů měla ošetřit novela silničního zákona. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 2 Martina Klapalová. Podobně už Praha 1 zakázala vozítkům vjezd na Kampu, každá městská část ale zvolila jiný typ značky.

Příští podobu Vinohradské si lidé modelují podle svého

Praha /VIZUALIZACE/ - „Místní obyvatelé pomáhají připravit rekonstrukci Vinohradské ulice. Institut plánování a rozvoje hlavního města zjišťuje, co se lidem dnes na bulváru líbí a co by naopak chtěli změnit. Jejich připomínky se promítnou do následné rekonstrukce." Toto Institut (IPR) avizoval a slíbil už letos na jaře. A veřejnost se podle zjištění Pražského deníku skutečně zapojila.

Městská část Praha 2 dostala pokutu 70 tisíc korun za netransparentní zakázku

Praha - Městská část Praha 2 dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70 tisíc korun za chybný výběr dodavatele služeb v souvislosti s prodejem bytů. Zakázka je z roku 2012, pokuta je pravomocná. S rozhodnutím úřadu se už v pondělí seznámili radní městské části, o dalším postupu rozhodnou v příštích dnech, uvedla městská část na webu.

Stacey Kentová vystoupí na festivalu swingové hudby v Praze

Praha - Americká jazzová zpěvačka Stacey Kentová, jejíž hlas si oblíbil například herec Clint Eastwood, na jehož 70. narozeninách vystoupila, bude hostem festivalu swingové hudby v Praze. V Národním domě na Vinohradech se akce uskuteční poosmnácté, a to 11. a 12. listopadu, sdělila mluvčí přehlídky Michaela Braná.

Seniora napadla vetřelkyně, pomohli všímaví sousedé

Praha - Voláním o pomoc zabránil tomu, aby se stal obětí zločinu, 94letý muž z Oldřichovy ulice v pražských Nuslích. Vyhlédla si ho žena, která rozhodně neměla dobré úmysly. Jak s ním, tak podle všeho hlavně s jeho majetkem. Naštěstí na jedničku zafungovala sousedská všímavost.

V Praze se konal skok do vody vybízející k ochraně řek

Praha - Na náplavce u Palackého mostu v Praze se v neděli uskutečnil společný symbolický skok do Vltavy. Akce nazvaná Big jump má upozornit na nutnost chránit řeky a vracet k nim a do nich život. Do vltavské vody potom skočilo celkem sedm lidí. Skok pořádala nezisková organizace Koalice pro řeky, záštitu nad akcí převzal kajakář a olympionik Vavřinec Hradilek.

Na Novoměstské radnici v Praze odstartuje Jazz Bridge

Praha - Na nádvoří Novoměstské radnice v Praze v sobozu odstartuje 12. ročník festivalu Jazz Bridge. Symbolický jazzový most povede z Prahy přes Karlovy Vary, Mnichov a Kraslice do Drážďan, kde 15. srpna série koncertů skončí. Na festivalu zahrají Rudolf Mazač a Kentonmania Big Band, zpěvačka Sydney Ellisová, zpěvák Mel Canady a fagotista Jan Karez.

Praha chce architektonickou soutěž na cyklostezku pod Vyšehradem

Praha - Praha vypíše mezinárodní architektonickou soutěž, z níž vzejde podoba cyklostezky pod Vyšehradem u Vltavy. Navrhla to magistrátní komise pro cyklistickou dopravu. Soutěž připraví Institut plánování a rozvoje (IPR). V rozhovoru to řekl člen komise Vratislav Filler. Po pravobřežní páteřní cyklostezce denně projedou tisíce lidí.

Údajným strakám z hotelu přistřihli brka

Praha - Máme je, pátrání bylo ukončeno. To v noci na sobotu uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské k případu dvou hledaných dívek podezřelých z okradení cizince na pokoji hotelu v Praze 2. O něm pražská policie informovala v úterý, kdy také zveřejnila kamerové závěry a obrátila se na veřejnost s žádostí o spolupráci. Pomohlo to!

Kapsáři vymysleli fintu: cuknout eskalátorem

Praha /VIDEO/ - S novým trikem vyrukovala organizovaná skupina kapsářů, jejíž část se přednedávnem podařilo zadržet pražským policistům. Skupina postupuje jako tým - přičemž dopředu je jasně určeno, jakou roli kdo má. Klíčovou roli hrají pohyblivé schody, o něž v Praze není zrovna nouze. Několik zlodějů se na eskalátoru natlačí na vyhlédnuté oběti - a pak to přijde: všichni pachatelé udeří naráz.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT