VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Lidé vzpomínali na Karla Čapka, jeho myšlenky považují za aktuální

Praha - Stovka lidí se v pátek před polednem sešla u hrobu spisovatele Karla Čapka na pražském Vyšehradě. Setkání se koná každoročně ve výroční den jeho úmrtí, spisovatel zemřel 25. prosince 1938. Jeho myšlenky a doba jsou aktuální i nyní, řekl publicista a scenárista Vladimír Kučera. Současnou atmosféru přirovnal k době druhé republiky, varoval před nálepkováním skupin lidí a před rozdělováním společnosti.

Obestavění roubenky má zelenou. Projekt podpořili radní

Praha - Jako políček do tváře berou opoziční zastupitelé tah radních druhé městské části. V prosinci neschválilo zastupitelstvo Prahy 2 výstavbu bytového domu v zahradě památkově chráněné roubenky. Byla to pro opozici překvapivá výhra.

Potížistu z metra paralyzér neochromil

Praha /VIDEO/ – Teprve opakovaným použitím taseru, což je nesmrtící zbraň s paralyzujícím účinkem, zpacifikovali pražští policisté výtržníka, který pod vlivem alkoholu a podle výsledků drogových testů i pervitinu a marihuany řádil ve stanici metra Karlovo náměstí: hulákal na celé kolo, oháněl se nožem, s výskokem (a ano, rovněž s výskotem) tloukl do informačních panelů a kopal nejenom do obložení stěn, ale prostě do všeho, co se mu během pobíhání po celé stanici namanulo do cesty.

Havárii policisty soud dořeší až v příštím roce

Praha - Na 18. leden odročil v pondělí Obvodní soud pro Prahu 2 kauzu lektora Policejní akademie Karla Kadlece (45), který na jaře se svým terénním vozem havaroval v Nuslích. Na náměstí Bratří Synků 10. března dopoledne narazil zezadu do auta, které se zastavilo před přechodem pro chodce, aby dalo přednost pěším účastníkům silničního provozu.

Betlémské světlo v Praze, skauti ho rozdávali z lodí i z tramvaje

Praha /FOTOGALERIE/ - Jako už každoročně měli tuto sobotu Pražané možnost si na různých místech po Praze vyzvednout z rukou skautů Betlémské světlo, které do ulic hlavního města přicestovalo až z Betléma. Pro symbolický plamínek z rodiště Ježíše Krista se skauti vydali předminulý víkend, aby ho z Vídně převezli do Brna.

Praha chystá dostavbu Jedličkova ústavu na Vyšehradě

Praha - Praha začne v příštím roce připravovat novou stavbu v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě. Jde o investici za zhruba 80 milionů korun. Radní už vybrali projektanta. Práce by měly začít v roce 2017. O rok později bude nové zázemí sloužit klientům, řekla nedávno odvolaná radní pro sociální oblast Ivana Ropková (ČSSD).

Dvojka má šest místostarostů. Radnice v tom vidí úsporu

Praha - Vinohradské radnici vládne koalice složená ze tří stran: ODS, TOP 09 a Občané za spokojené bydlení (OSB). Zatímco na jiných městských částech mají radnice složené ze stejného počtu stran dva až čtyři místostarosty a několik radních, na dvojce je tomu naopak. Je tam šest zástupců starosty a dva radní. Právě poměr postů kritizují opoziční zastupitelé napříč kluby.

Sdružení Rozkoš bez rizika upozornilo na zákon o regulaci prostituce

Praha - Sdružení Rozkoš bez rizika, která se věnuje sociální a terapeutické práci se sexuálními pracovnicemi, uspořádalo ve čtvrtek v Praze happening, který měl upozornit na návrh zákona k regulaci prostituce. O osudu zákona, který spolek považuje za problematický, má rozhodnout Poslanecká sněmovna. Pracovníci sdružení na Palackého náměstí vystavovali lidem fiktivní průkazku k provozování prostituce.

Část Bezručových sadů na Vinohradech ponese jméno bratří Čapků

Praha - Část Bezručových sadů na pražských Vinohradech ponese jméno bratří Čapků. Přejmenování v úterý mezi dalšími pojmenováními ulic schválili radní hlavního města. Park leží na rozhraní dvou městských částí, změna by se týkala jen oblasti mezi Korunní a Slovenskou ulicí.

Vánoční melodie nabídne i policejní muzeum

Praha - Kulturním zážitkem chtějí přispět policisté k navození předvánoční pohody. V areálu policejního muzea na pražském Karlově, konkrétně v tamějším kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého, se v pondělí od 18. hodiny koná vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Opilá žena shodila během hádky partnera do Vltavy

Praha - Chtěla jsem, aby se zchladil. Tak hlídce strážníků z Prahy 2 vysvětlovala své počínání žena, která při středeční hádce, jejíž oba aktéři byli pod vlivem alkoholu, shodila svého partnera do Vltavy. Součinnost hlídky městské policie si vyžádali záchranáři, když byli voláni na pomoc muži, který na náplavce vylezl z řeky - mokrý a podchlazený.

Knihovna v Záhřebské ulici nekončí. S majitelem se dohodla na nájemném

Praha - Pobočka městské knihovny v Záhřebské ulici na pražských Vinohradech zůstane. Knihovna se s bytovým družstvem, které dům koupilo, dohodla na výši nájmu. Na posledním jednání zastupitelstva Prahy 2 to řekl radní Jaroslav Šolc (Občané za spokojené bydlení). Městská část vyzvala vedení hlavního města, které knihovnu zřizuje, aby rozdíl platilo.

Bytovka u historické roubenky nedostala svolení Prahy 2

Praha - Přestože to vypadalo, že na jednání zastupitelstva Prahy 2 projde návrh, který dával kladné stanovisko k výstavbě bytového domu v zahradě památkově chráněné roubenky, v závěrečném hlasování zastupitelů se situace změnila. Ke schválení chyběl jeden zastupitelský hlas. Stavba bytového domu, jehož součástí má být 35 bytů a garáže pro 42 automobilů, vyvolala na Praze 2 už dříve nevoli.

OBRAZEM: Auto hořelo přímo mezi domy v centru

Praha - V šetření hasičů i policie stále zůstávají okolnosti vzniku požáru automobilu značky Ford zaparkovaného v Italské ulici na pražských Vinohradech. Plameny v přední části vozu, které byly viditelné i poměrně z daleka, byly ohlášeny v pondělí deset minut po jedné odpoledne. Silně dýmající požár zlikvidovali hasiči zásahem v dýchací technice; podařilo se zabránit rozšíření ohně na další auta.

Zastupitelé Prahy 2, kteří odešli z TOP 09, vytvořili nový klub

Praha - Tři zastupitelé Prahy 2, kteří odešli z klubu TOP 09 a z vládnoucí koalice včetně bývalé místostarostky Jany Duchkové, vytvořili nový „Klub zastupitelů s podporou KDU-ČSL". Obvodní organizace strany z Prahy 2 o tom informovala v tiskové zprávě, zastupitelům poskytne zázemí. Místostarostka Duchková, Otto Schwarz a Marie Truhlářová koalici opustili letos v březnu.

Nové policisty přivítal osobně prezident. Další adepti jsou potřební

Praha /FOTOGALERIE/ - Významným závazkem, který hovoří i o připravenosti nasadit v případě potřeby vlastní život, ale také celoživotní vzpomínkou je pro každého policistu složení přísahy. Zvlášť hluboký zážitek si odneslo 43 nových policistů přijatých v říjnu a na počátku listopadu, kteří poté, co absolvují roční odbornou přípravu, ve Středočeském kraji posílí útvary pořádkové a dopravní policie.

OBRAZEM: Radnici ovládly dláta a hobliny

Praha - Sny a skutečnost je tématem letošního řezbářského sympozia Zlatý řez. Svou šikovnost s dláty a lipovým dřevem ukazují účastníci akce na Novoměstské radnici v centru metropole. Akce hostí studenty a učitele řezbářského řemesla z několika evropských států. Jak se jim řezbářství daří, si může kdokoli prohlédnout do pátku 4. prosince, kdy sympozium končí. Rovněž si lze práci s dlátem na místě vyzkoušet.

Karel Gott je zpět v nemocnici, pokračuje v léčbě nádoru

Praha - Zpěvák Karel Gott nastoupil v neděli večer opět do nemocnice, kde bude pokračovat v léčbě zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin. Sdělila to jeho mluvčí Aneta Stolzová. Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se zpěvák dostavil hned druhý dne poté, co počtyřicáté zvítězil v anketě Český slavík. Podle deníku Blesk nyní podstoupí šestasedmdesátiletý Gott druhou sérii chemoterapie.

Tragédie v podzemí zastavila metro na dvě hodiny

Praha /FOTOGALERIE/ - Tragický pád člověka do kolejiště pod přijíždějící soupravu, k němuž došlo v devět večer ve stanici Jiřího z Poděbrad, zastavil v noci na úterý na téměř dvě hodiny významnou část zelené trasy A pražského metra. Až do 22.52 hodin se zastavily všechny soupravy v úseku mezi stanicemi Náměstí Míru - Strašnická. Muž na místě podlehl vážným zraněním.

Kavárna hostila den pro sociálně znevýhodněné děti

Praha - Lego den pro děti se sociálním znevýhodněním uspořádala v pražské kavárně Adastra nezisková organizace Zajíček na koni. Zábavního odpoledne se zúčastnilo na třicet dětí, které pocházejí z rodin v tíživé finanční situaci. Děti si v kavárně hrály se stavebnicemi lego, které si poté jako dárek mohly odnést domů.

Neovládaný autobus boural auta jako tank

Praha - Naštěstí bez zranění, ale se značnými hmotnými škodami se skončila jízda autobusu bez řidiče, který se v noci na sobotu pohyboval po okraji Karlova náměstí v centru metropole jako tank, který zničí všechno, co se mu připlete do cesty. Zájezdový autobus z Balkánu řidič zřejmě špatně zabrzdil.

Jedličkův ústav se dočká nového objektu

Praha - Vedení města vybralo firmu, která zajistí projekční práce pro stavbu nového hospodářského pavilonu, spojeného s hudební školou v areálu Jedličkova ústavu. Objekt se bude nacházet v proluce mezi činžovními domy a hřištěm TJ Vyšehrad a měl by být bezbariérově propojen se stávajícími budovami ústavu.

Údajný bombový anonym skončil v policejní cele

Praha - Evakuaci hlavního nádraží a následné více než dvouhodinové uzavření klíčové železniční stanice v centru metropole si v neděli večer (kdy do Prahy přijíždějí nejen lidé vracející se z víkendu, ale třeba také početné davy studentů) vyžádal anonymní telefonát, který operátor tísňové linky přijal v půl osmé. Pachatel hrozil uložením bomby.

Zeman s Konvičkou na pódiu? Kritizuje ho asi čtvrtina lidí, většinou vzdělaných

Praha - Téměř čtvrtině lidí, přesněji 24 procentům, se nelíbí způsob, jakým prezident Miloš Zeman letos uctil památku 17. listopadu. Naopak 29 procentům se to líbí. S odvoláním na výsledky šetření agentury Median to v neděli uvedla Česká televize. Zeman stál při oslavách na pražském Albertově například vedle představitelů Bloku proti islámu. Dostalo se mu za to kritiky například od předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Tisíce lidí si na pražském Albertově připomínaly 17. listopad

Praha /FOTOGALERIE/ - Na pražském Albertově se v neděli odpoledne sešli studenti a další lidé, aby si připomněli 17. listopad 1939 a 1989. Na úterní oslavy studenty nevpustila policie kvůli shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana, na němž prezident pronesl projev. Podle organizátorů na nedělní shromáždění dorazilo zhruba pět tisíc lidí, policie odhadla jejich počet na dva tisíce účastníků.

Kapsáře chytali na nádraží i cestující

Praha /VIDEO/ - Čekání na vlak si zkrátil tím, že zadržel členy organizované skupiny kapsářů. Tak Iveta Martínková z ředitelství pražské policie přiblížila v sobotu zásah kriminalisty II. obvodu pražské policie, který ani v době volna nepřestal být policistou. Ve skutečnosti si ovšem kvůli zásahu proti recidivistům musel svůj spoj nechat ujet.

Zastupitelé Prahy 2 o obestavění chráněné roubenky nejednali

Praha /VIZUALIZACE/ - Opoziční zastupitelé Prahy 2 se pokusili vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva kvůli chystané stavbě na zahradě památkově chráněné roubené vily z roku 1921. U Nuselských schodů má vzniknout dům s 35 byty, obchody a garážemi. Investor o povolení žádá už několik let, dům mezitím chátrá.

Studenti svolávají Skutečnou oslavu 17. listopadu na Albertov

Praha - Skutečné uctění památky 17. listopadu chtějí uspořádat v neděli 22. listopadu studenti, kterým se nelíbí, že na výročí událostí roku 1939 a 1989 nemohli přijít k pamětní desce na pražském Albertově. Ve středu to řekli organizátoři. Reagují na to, že v úterý policie studenty k pamětní desce nepustila kvůli tomu, že na Albertově o několik hodin později začínalo shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana. Podle studentů to je neospravedlnitelné.

Děkan: Studenti i učitelé ztratili letos na Albertově svobodu

Praha - Studenti i jejich učitelé letos v listopadu ztratili na Albertově svobodu, uvedl v prohlášení na webu děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohuslav Gaš. Reagoval tak na skutečnost, že policie v úterý nepustila studenty k pamětní desce kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana.

Nepustit studenty na Albertov je nehoráznost. Politici kritizují policii

Praha - Několik českých politiků se ohradilo proti tomu, že ochranka v úterý dopoledne zastavila studenty, kteří chtěli zapálit svíčku u pamětní desky na Albertově. Studenty ochranka nepustila, protože na místě se konala akce Bloku proti islámu a očekával se příjezd prezidenta Miloše Zemana.

Odpůrci uprchlíků nemají být podle Zemana označování za rasisty

Praha - Zastánci opačných názorů k migrační krizi podle prezidenta Miloše Zemana nemají být „nálepkováni" jako islamofobové, rasisté či fašisté. Prohlásil to v úterý na akci organizace Blok proti islámu, která zastává k uprchlíkům negativní postoj a odmítá jejich přijímání. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) naopak vyzval veřejnost, aby hněv vyvolaný teroristy neobraceli proti uprchlíkům.

V Praze se sešli lidé na demonstraci k podpoře uprchlíků. Došli na Albertov

Praha - Účastníci úterní demonstrace na podporu uprchlíků dorazili z náměstí Míru na Albertov, kde má akci Blok proti islámu, který se na adresu migrantů vyjadřuje velmi tvrdě. Obě skupiny od sebe odděluje zhruba deset policejních vozů. Organizátoři prouprchlické akce tvrdí, že nechtějí vyvolat střet.

Dělnická strana horlila proti migrantům, vládě i Evropské unii

Praha - Na pražském Václavském náměstí se v úterý sešly zhruba dvě stovky přívrženců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Akci nazvali Za národní hrdost a suverenitu a ve svých proslovech vystupovali proti imigraci a Evropské unii. DSSS označila vládní garnituru za kolaboranty a hrozili, že s ní lidé zatočí.

Ochranka nepustila studenty kvůli akci Zemana k pamětní desce

Praha - Ochranka odmítla kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta pustit studenty ke studentské pamětní desce na Albertově v Praze. Studenty ochranka nechtěla podle České televizi vpustit zapálit svíčky u desky před 12. hodinou, prezident Miloš Zeman měl přitom dorazit až po 14. hodině. Deska upozorňuje právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989, který si Česko v úterý připomíná.

Fotograf Dereck Hard odhalil obézní zvířata ze série 'we are FAT animals'

Praha - Koza, tygr, lama, velbloud, kůň a puma. Těchto šest zvířat pózovalo před objektivem. Kdyby se potkala ve volné přírodě, vzájemně by se požrala. Ovšem jen do takové míry, aby se nepřejedla. A přesně tento rozdíl mezi divokou zvěří a lidským druhem chtěl vyjádřit fotosérií „we are FAT animals" i fotograf Dereck Hard.

Lidé se bouří proti obestavění chráněné památky

Praha /VIZUALIZACE/ - Zahrada u historické roubenky na Zvonařce by se mohla výrazně proměnit. Zatímco nyní u památkově chráněné budovy rostou stromy, do několika let by jejich místo mohl zabrat bytový dům. Prostranství u Nuselských schodů na druhé městské části by tak dostalo zcela novou podobu. Podle návrhu tam má vzniknout 35 bytů a garáží pro 42 automobilů.

Strážníci se podíleli na falšování parkovacích karet

Praha - Padáka dostali u městské policie Praha tři strážníci, kteří jsou podezřelí z podílu na čachrování s padělky parkovacích karet, jež řidiče opravňují odstavit auto v zónách placeného stání. Zřejmě se podíleli na výrobě falzifikátů i jejich distribuci. Na podezřelé karty a podivné jednání kolegů, kteří měli řešit případy parkování s použitím zjevných padělků, upozornili ostatní strážníci z Prahy 2.

Praha 2 navrhuje přejmenovat část Bezručových sadů po Čapcích

Praha - Praha 2 navrhuje přejmenovat část Bezručových sadů po bratrech Čapkových. Park leží na rozhraní dvou městských částí, změna by se týkala jen oblasti před Slovenskou ulicí. O záměru informovala mluvčí městské části Martina Klapalová. Změnu názvu musí schválit ještě rada hlavního města.

Na pražských Vinohradech hostí opět festival swingu

Praha - Ve společnosti zahraničních i domácích hudebníků oslaví své osmnáctiny 11. a 12. listopadu Festival swingové hudby v Národním domě v Praze na Vinohradech. Mezi gratulanty bude americká jazzová zpěvačka Stacey Kentová, která představí nové album Tenderly.

Zeman dorazí na Albertov i letos, tentokrát na demonstraci proti islámu

Praha - Prezident Miloš Zeman si připomene události 17. listopadu 1939 a 1989 na pražském Albertově v době, kdy tam bude demonstrace Bloku proti islámu. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček v diskusním pořadu televize Prima nevyloučil, že prezident vystoupí před občany, kteří se na shromáždění sejdou. Podobně to podle něj udělal i před rokem.

Citron je zpět. A to i s Křížkem

Praha - Vyznavači české rockové a metalové hudby se už určitě těší na nedělní den, kdy do Prahy přijede legendární kapela Citron. A to i s navrátilcem Ladislavem Křížkem u mikrofonu! Chybět nebude ani Tanja, která je s touto bandou také pevně spjata. V neděli 8. listpadu se hraje díky agentuře Pragokoncert v pražském klubu Retro u Náměstí míru.

Bratřím Čapkům připadne část Bezručových sadů

Praha 2 - Radní druhé městské části schválili na svém posledním jednání, že by se měla část Bezručových sadů přejmenovat na sady Bratří Čapků. Určitá část vinohradského parku by tak mohla nést v blízké době nové jméno. Přejmenování by nemělo být ekonomicky zatěžující. Kromě jedné kavárny na místě nikdo jiný nepodniká ani nebydlí, tudíž nevzniknou pro lidi žádné administrativní starosti.

OBRAZEM: Bubnování pomohlo školákům v dětském domově

Praha - Netradiční zážitek zažili ve středu všichni z Dětského domu se školou v Praze 2. Konalo se tam skupinové bubnování na nejrůznější kuriózní perkusní nástroje, které mělo sloužit jako prevence a podpora týmové spolupráce pro obtížně vychovatelné děti. Bubenický workshop s dětmi vedl známý umělec Tokhi.

Lupiče pomohli dostat za mříže dva kurážní mladíci

Praha - Příkladná spolupráce občanů a policistů. Těmito slovy zhodnotila ve středu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie okolnosti dopadení muže podezřelého z loupežného přepadení spáchaného na Vinohradech přímo na ulici. Díky tomu, že dvojice mladíků nezůstala lhostejná k tomu, co se odehrává před jejich očima, se nejenom podařilo zabránit završení zločinu, ale navíc chytit hlavního aktéra bezprostředně po činu.

Státní zástupce zrušil stíhání za házení vajec na prezidenta Zemana

Praha - Státní zástupce jako nezákonné zrušil trestní stíhání za loňské házení vajec na prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově. Obvinění z trestného činu výtržnictví čelili od konce srpna dva lidé. Žalobce věc vrátil policii k doplnění. V úterý to napsala Mladá fronta Dnes (MfD).

Utíkající muž maskoval vloupání fyzikální záhadou

Praha - V běhání je vážně dobrý - ale pokud jde o vymýšlení pohádek, to tedy, po pravdě, nic moc. Tak mohou pražští policisté zhodnotit výkony muže podezřelého z vloupání, kterého se jim díky přispění hned tří svědků podařilo zadržet poblíž místa činu. To, že pak hovořil o nepochopitelné, možná až nadpřirozené síle, nezabrání tomu, aby skončil před soudcem, poznamenal Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, který v pondělí o případu z posledního říjnového dne informoval.

Sebevraha na hradbách policisté přesvědčovali celé dvě hodiny

Praha - Vedou si moc dobře. Tak policejní vyjednavač zhodnotil počínání členů hlídky pražských policistů z místního oddělení na Novém Městě, kteří se snažili odradit sebevraha od skoku z nejvyššího místa hradeb Vyšehradu. Jednání hlídky, která na místo dorazila jako první, ocenil jako vysoce profesionální - a doporučil pokračovat.

Lidé nechtějí obestavit roubenku na Zvonařce

Praha - Petici proti obestavění památkově chráněné roubenky na Zvonařce podepsalo přes 500 lidí. Investor chce na zahradě roubenky postavit dům s 35 byty, obchody a garážemi. Městská část se bude k projektu vyjadřovat na listopadovém zasedání rady. Roubenou alpskou vilu poblíž Nuselských schodů si nechal v roce 1921 postavit ředitel Kladenských dolů Josef Janeček.

Násilník tahal cestujícího z tramvaje, pak ho vážně zranil

Praha - Šokujícím způsobem se zachoval zatím neznámý muž, který se společně s rovněž neznámou ženou a se psem chtěl vecpat do přeplněné tramvaje: napadl cestujícího, který ho upozornil, že už se prostě nevejdou. Nejprve se do něj obul velmi sprostě, poté mimořádně surově. Takovým způsobem, že pasažér skončil v nemocnici! Na operačním sále!

Demonstrace kvůli migrantům mírnili těžkooděnci

Praha - Zásah policejních těžkooděnců, tedy speciálně vystrojených příslušníků pořádkové jednotky, si ve středu odpoledne na náměstí Míru v centru Prahy vyžádala demonstrace stovek odpůrců vstřícného přístupu Evropské unie k migrantům (podpořených i desítkami motorkářů).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT