VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Zeman s Konvičkou na pódiu? Kritizuje ho asi čtvrtina lidí, většinou vzdělaných

Praha - Téměř čtvrtině lidí, přesněji 24 procentům, se nelíbí způsob, jakým prezident Miloš Zeman letos uctil památku 17. listopadu. Naopak 29 procentům se to líbí. S odvoláním na výsledky šetření agentury Median to v neděli uvedla Česká televize. Zeman stál při oslavách na pražském Albertově například vedle představitelů Bloku proti islámu. Dostalo se mu za to kritiky například od předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Tisíce lidí si na pražském Albertově připomínaly 17. listopad

Praha /FOTOGALERIE/ - Na pražském Albertově se v neděli odpoledne sešli studenti a další lidé, aby si připomněli 17. listopad 1939 a 1989. Na úterní oslavy studenty nevpustila policie kvůli shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana, na němž prezident pronesl projev. Podle organizátorů na nedělní shromáždění dorazilo zhruba pět tisíc lidí, policie odhadla jejich počet na dva tisíce účastníků.

Kapsáře chytali na nádraží i cestující

Praha /VIDEO/ - Čekání na vlak si zkrátil tím, že zadržel členy organizované skupiny kapsářů. Tak Iveta Martínková z ředitelství pražské policie přiblížila v sobotu zásah kriminalisty II. obvodu pražské policie, který ani v době volna nepřestal být policistou. Ve skutečnosti si ovšem kvůli zásahu proti recidivistům musel svůj spoj nechat ujet.

Zastupitelé Prahy 2 o obestavění chráněné roubenky nejednali

Praha /VIZUALIZACE/ - Opoziční zastupitelé Prahy 2 se pokusili vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva kvůli chystané stavbě na zahradě památkově chráněné roubené vily z roku 1921. U Nuselských schodů má vzniknout dům s 35 byty, obchody a garážemi. Investor o povolení žádá už několik let, dům mezitím chátrá.

Studenti svolávají Skutečnou oslavu 17. listopadu na Albertov

Praha - Skutečné uctění památky 17. listopadu chtějí uspořádat v neděli 22. listopadu studenti, kterým se nelíbí, že na výročí událostí roku 1939 a 1989 nemohli přijít k pamětní desce na pražském Albertově. Ve středu to řekli organizátoři. Reagují na to, že v úterý policie studenty k pamětní desce nepustila kvůli tomu, že na Albertově o několik hodin později začínalo shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana. Podle studentů to je neospravedlnitelné.

Děkan: Studenti i učitelé ztratili letos na Albertově svobodu

Praha - Studenti i jejich učitelé letos v listopadu ztratili na Albertově svobodu, uvedl v prohlášení na webu děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohuslav Gaš. Reagoval tak na skutečnost, že policie v úterý nepustila studenty k pamětní desce kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana.

Nepustit studenty na Albertov je nehoráznost. Politici kritizují policii

Praha - Několik českých politiků se ohradilo proti tomu, že ochranka v úterý dopoledne zastavila studenty, kteří chtěli zapálit svíčku u pamětní desky na Albertově. Studenty ochranka nepustila, protože na místě se konala akce Bloku proti islámu a očekával se příjezd prezidenta Miloše Zemana.

Odpůrci uprchlíků nemají být podle Zemana označování za rasisty

Praha - Zastánci opačných názorů k migrační krizi podle prezidenta Miloše Zemana nemají být „nálepkováni" jako islamofobové, rasisté či fašisté. Prohlásil to v úterý na akci organizace Blok proti islámu, která zastává k uprchlíkům negativní postoj a odmítá jejich přijímání. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) naopak vyzval veřejnost, aby hněv vyvolaný teroristy neobraceli proti uprchlíkům.

V Praze se sešli lidé na demonstraci k podpoře uprchlíků. Došli na Albertov

Praha - Účastníci úterní demonstrace na podporu uprchlíků dorazili z náměstí Míru na Albertov, kde má akci Blok proti islámu, který se na adresu migrantů vyjadřuje velmi tvrdě. Obě skupiny od sebe odděluje zhruba deset policejních vozů. Organizátoři prouprchlické akce tvrdí, že nechtějí vyvolat střet.

Dělnická strana horlila proti migrantům, vládě i Evropské unii

Praha - Na pražském Václavském náměstí se v úterý sešly zhruba dvě stovky přívrženců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Akci nazvali Za národní hrdost a suverenitu a ve svých proslovech vystupovali proti imigraci a Evropské unii. DSSS označila vládní garnituru za kolaboranty a hrozili, že s ní lidé zatočí.

Ochranka nepustila studenty kvůli akci Zemana k pamětní desce

Praha - Ochranka odmítla kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta pustit studenty ke studentské pamětní desce na Albertově v Praze. Studenty ochranka nechtěla podle České televizi vpustit zapálit svíčky u desky před 12. hodinou, prezident Miloš Zeman měl přitom dorazit až po 14. hodině. Deska upozorňuje právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989, který si Česko v úterý připomíná.

Fotograf Dereck Hard odhalil obézní zvířata ze série 'we are FAT animals'

Praha - Koza, tygr, lama, velbloud, kůň a puma. Těchto šest zvířat pózovalo před objektivem. Kdyby se potkala ve volné přírodě, vzájemně by se požrala. Ovšem jen do takové míry, aby se nepřejedla. A přesně tento rozdíl mezi divokou zvěří a lidským druhem chtěl vyjádřit fotosérií „we are FAT animals" i fotograf Dereck Hard.

Lidé se bouří proti obestavění chráněné památky

Praha /VIZUALIZACE/ - Zahrada u historické roubenky na Zvonařce by se mohla výrazně proměnit. Zatímco nyní u památkově chráněné budovy rostou stromy, do několika let by jejich místo mohl zabrat bytový dům. Prostranství u Nuselských schodů na druhé městské části by tak dostalo zcela novou podobu. Podle návrhu tam má vzniknout 35 bytů a garáží pro 42 automobilů.

Strážníci se podíleli na falšování parkovacích karet

Praha - Padáka dostali u městské policie Praha tři strážníci, kteří jsou podezřelí z podílu na čachrování s padělky parkovacích karet, jež řidiče opravňují odstavit auto v zónách placeného stání. Zřejmě se podíleli na výrobě falzifikátů i jejich distribuci. Na podezřelé karty a podivné jednání kolegů, kteří měli řešit případy parkování s použitím zjevných padělků, upozornili ostatní strážníci z Prahy 2.

Praha 2 navrhuje přejmenovat část Bezručových sadů po Čapcích

Praha - Praha 2 navrhuje přejmenovat část Bezručových sadů po bratrech Čapkových. Park leží na rozhraní dvou městských částí, změna by se týkala jen oblasti před Slovenskou ulicí. O záměru informovala mluvčí městské části Martina Klapalová. Změnu názvu musí schválit ještě rada hlavního města.

Na pražských Vinohradech hostí opět festival swingu

Praha - Ve společnosti zahraničních i domácích hudebníků oslaví své osmnáctiny 11. a 12. listopadu Festival swingové hudby v Národním domě v Praze na Vinohradech. Mezi gratulanty bude americká jazzová zpěvačka Stacey Kentová, která představí nové album Tenderly.

Zeman dorazí na Albertov i letos, tentokrát na demonstraci proti islámu

Praha - Prezident Miloš Zeman si připomene události 17. listopadu 1939 a 1989 na pražském Albertově v době, kdy tam bude demonstrace Bloku proti islámu. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček v diskusním pořadu televize Prima nevyloučil, že prezident vystoupí před občany, kteří se na shromáždění sejdou. Podobně to podle něj udělal i před rokem.

Citron je zpět. A to i s Křížkem

Praha - Vyznavači české rockové a metalové hudby se už určitě těší na nedělní den, kdy do Prahy přijede legendární kapela Citron. A to i s navrátilcem Ladislavem Křížkem u mikrofonu! Chybět nebude ani Tanja, která je s touto bandou také pevně spjata. V neděli 8. listpadu se hraje díky agentuře Pragokoncert v pražském klubu Retro u Náměstí míru.

Bratřím Čapkům připadne část Bezručových sadů

Praha 2 - Radní druhé městské části schválili na svém posledním jednání, že by se měla část Bezručových sadů přejmenovat na sady Bratří Čapků. Určitá část vinohradského parku by tak mohla nést v blízké době nové jméno. Přejmenování by nemělo být ekonomicky zatěžující. Kromě jedné kavárny na místě nikdo jiný nepodniká ani nebydlí, tudíž nevzniknou pro lidi žádné administrativní starosti.

OBRAZEM: Bubnování pomohlo školákům v dětském domově

Praha - Netradiční zážitek zažili ve středu všichni z Dětského domu se školou v Praze 2. Konalo se tam skupinové bubnování na nejrůznější kuriózní perkusní nástroje, které mělo sloužit jako prevence a podpora týmové spolupráce pro obtížně vychovatelné děti. Bubenický workshop s dětmi vedl známý umělec Tokhi.

Lupiče pomohli dostat za mříže dva kurážní mladíci

Praha - Příkladná spolupráce občanů a policistů. Těmito slovy zhodnotila ve středu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie okolnosti dopadení muže podezřelého z loupežného přepadení spáchaného na Vinohradech přímo na ulici. Díky tomu, že dvojice mladíků nezůstala lhostejná k tomu, co se odehrává před jejich očima, se nejenom podařilo zabránit završení zločinu, ale navíc chytit hlavního aktéra bezprostředně po činu.

Státní zástupce zrušil stíhání za házení vajec na prezidenta Zemana

Praha - Státní zástupce jako nezákonné zrušil trestní stíhání za loňské házení vajec na prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově. Obvinění z trestného činu výtržnictví čelili od konce srpna dva lidé. Žalobce věc vrátil policii k doplnění. V úterý to napsala Mladá fronta Dnes (MfD).

Utíkající muž maskoval vloupání fyzikální záhadou

Praha - V běhání je vážně dobrý - ale pokud jde o vymýšlení pohádek, to tedy, po pravdě, nic moc. Tak mohou pražští policisté zhodnotit výkony muže podezřelého z vloupání, kterého se jim díky přispění hned tří svědků podařilo zadržet poblíž místa činu. To, že pak hovořil o nepochopitelné, možná až nadpřirozené síle, nezabrání tomu, aby skončil před soudcem, poznamenal Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, který v pondělí o případu z posledního říjnového dne informoval.

Sebevraha na hradbách policisté přesvědčovali celé dvě hodiny

Praha - Vedou si moc dobře. Tak policejní vyjednavač zhodnotil počínání členů hlídky pražských policistů z místního oddělení na Novém Městě, kteří se snažili odradit sebevraha od skoku z nejvyššího místa hradeb Vyšehradu. Jednání hlídky, která na místo dorazila jako první, ocenil jako vysoce profesionální - a doporučil pokračovat.

Lidé nechtějí obestavit roubenku na Zvonařce

Praha - Petici proti obestavění památkově chráněné roubenky na Zvonařce podepsalo přes 500 lidí. Investor chce na zahradě roubenky postavit dům s 35 byty, obchody a garážemi. Městská část se bude k projektu vyjadřovat na listopadovém zasedání rady. Roubenou alpskou vilu poblíž Nuselských schodů si nechal v roce 1921 postavit ředitel Kladenských dolů Josef Janeček.

Násilník tahal cestujícího z tramvaje, pak ho vážně zranil

Praha - Šokujícím způsobem se zachoval zatím neznámý muž, který se společně s rovněž neznámou ženou a se psem chtěl vecpat do přeplněné tramvaje: napadl cestujícího, který ho upozornil, že už se prostě nevejdou. Nejprve se do něj obul velmi sprostě, poté mimořádně surově. Takovým způsobem, že pasažér skončil v nemocnici! Na operačním sále!

Demonstrace kvůli migrantům mírnili těžkooděnci

Praha - Zásah policejních těžkooděnců, tedy speciálně vystrojených příslušníků pořádkové jednotky, si ve středu odpoledne na náměstí Míru v centru Prahy vyžádala demonstrace stovek odpůrců vstřícného přístupu Evropské unie k migrantům (podpořených i desítkami motorkářů).

Novoměstská radnice patřila rozličným řemeslům, zvaly na ně děti v krojích

Praha /ROZHOVOR/ - Mýdla z levandule, zdobené perníčky, ručně vyráběné šperky, proutěné košíky, bylinné sirupy nebo dokonce domácí paštiky. Nejen to bylo uplynulou sobotu k dostání během třetího ročníku festivalu originálních českých výrobků Novoměstský krajáč.

Bývalý reprezentant Blažek zařídil Vyšehradu výhru

Praha - Fotbalisté Vyšehradu v dohrávce 12. kola druhé nejvyšší soutěže porazili doma Pardubice 1:0. O jediný gól se v závěru první půle postaral z pokutového kopu bývalý reprezentační útočník Jan Blažek. Vstřelil tak svou druhou branku v sezoně a ukončil pro Slavoj sérii osmi utkání v řadě bez vítězství.

OBRAZEM: Slavné osobnosti zdobily nočníky pro charitu

Praha - Tři desítky slavných osobností přispěly na charitativní akci pražského muzea nočníků a vlastnoručně vyzdobily ušaté porcelánové mísy. Muzeum je 5. listopadu vydraží v aukci v Malostranské besedě s počáteční cenou pět tisíc korun. Zájemci si budou moci koupit nočníky, které zkrášlili například Michal Horáček, Laco Deczi, Petr Janda, Blanka Matragi, Bára Basiková, Viktor Preiss nebo Jiří Menzel.

Spící ženu muž okrádal přímo pod kamerou

Praha /VIDEO/ - Přímo při činu dopadla hlídka pražských strážníků 44letého muže, který se pokoušel okrást ženu spící na schodech vedoucích do stanice metra Karlovo náměstí. Záznam bezpečnostní kamery, který jeho počínání zachytil, alespoň jiný výklad nenabízí.

OBRAZEM: Obří maketa střeva upozornila na rakovinu

Praha - Nafukovací maketu tlustého střeva si mohli v úterý projít zájemci na Karlově náměstí v Praze v rámci happeningu hnutí Onkomaják. Cílem setkání bylo upozornit na riziko rakoviny tlustého střeva, která je v České republice mimořádně rozšířená. Na akci se návštěvníci podrobně seznámili s projevy, rizikovými faktory, prevencí a diagnostikou tohoto závažného onkologického onemocnění. Mohli se také poradit s přítomným lékařem.

Krvácející dlužník zranil policistu paličkou na maso

Praha - Značně kuriózně si počínal zadlužený muž z pomezí pražských Vinohrad a Žižkova, která neunesl návštěvu exekutora. Nejprve prolil vlastní krev - opakovaně totiž vyhrožoval sebevraždou a opakovaně si způsobil zranění - a následně paličkou na maso ublížil i zasahujícímu policistovi. O okolnostech incidentu, k němuž v Krkonošské došlo již ve čtvrtek dopoledne, informoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Společnost Duha představí novoročenky svých klientů

Praha - Společnost Duha podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním na cestě k co nejsamostatnějšímu životu již 23 let. Stojí také za charitativním projektem Novoročenky, které pomáhají, který může na cestě ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu jejím klientům pomoci.

V Tančícím domě začala retrospektiva Bořka Šípka

Praha /FOTOGALERIE/ - Retrospektivní výstava českého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Out Of Limits začala v pondělí v galerii Art Salon S v Tančícím domě. V instalaci, kterou připravil sám autor, je téměř 200 děl od skleněných uměleckých objektů až po designové kusy nábytku, jež Šípek vytvořil za posledních 20 let. 

Den zdraví na poliklinice Agel podpoří prevenci i dobročinnost

Praha - První říjnové pondělí bude na poliklinice Agel v Italské ulici v Praze 2 patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s Nadací Agel. Příchozí tak budou moci mezi 8. a 12. hodinou zdarma a bez objednání absolvovat vyšetření mateřských znamének, krevního tlaku anebo si nechat stanovit složení těla na přístroji InBody. Akci přijde podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

Bořek Šípek vystaví v galerii Tančícího domu to nejlepší ze své tvorby

Praha - Umělecká galerie Art Salon S v Tančícím domě v Praze uvádí retrospektivní výstavu českého výtvarníka a designéra Bořka Šípka s názvem Out Of Limits. V nově zrekonstruovaném druhém patře Tančícího domu bude ve velkolepé instalaci představeno téměř 200 děl od skleněných uměleckých objektů až po designové kousky nábytku limitovaných kolekcí, které autor vytvořil během různých obdobích své celoživotní tvorby.

Grébovka zažila největší slavnosti vína v Praze. Vypily se tisíce litrů burčáku

Vinohrady /FOTOGALERIE/ - Uplynulý prodloužený víkend patřil nejen na Moravě, ale i v Praze milovníkům dobrého burčáku. Asi největší slavnosti vína zažily už tradičně Vinohrady. Tisíce lidí se už v pátek sešly na Náměstí Míru. Tady sice zatím šlo „jen" o jemnou ochutnávku. Ale i ta vydatně navnadila chuťové buňky. Už dvě hodiny po poledni bylo prostranství před svatou Ludmilou naplněno k prasknutí.

Přesunou se trhy pod střechu? Historickou tržnici čeká úprava

Praha - Zpět do konce 19. století by se mohli dostat lidé v Praze. První městská část minulý týden povolila obnovu památkově chráněné Staroměstské tržnice, jež se nachází ve vnitrobloku mezi ulicemi Rytířská a 28. října poblíž Můstku. Přestavba by měla být hotová do 16 měsíců a místu by se měla vrátit podoba, jíž měla při svém vzniku.

Pátý ročník vegetariánského festivalu otevře své brány na Vyšehradě

Praha - Oslava jídla a pestrých vegetariánských chutí, ochutnávky živé kuchyně, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a netradiční program pro děti i dospělé. To vše přinese již tradiční vegetariánský festival pro šest smyslů - Vegefest 2015. Jeho pátý ročník se uskuteční 26. a 27. září ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

OBRAZEM: Dobročinný bazar podpoří děti z dětských domovů

Praha - Dobročinný bazar Letního domu oživil ve čtvrtek náměstí Míru v Praze. Návštěvníci bazaru mohli za krásného počasí přispět nákupem předmětů za lidové ceny přispět na tvořivé programy pro děti z dětských domovů. Vybírat přitom mohli ze spousty rozmanitých věcí od oblečení, přes šperky, po knihy a drobné předměty všeho druhu.

Mladík podezřelý ze znásilnění na WC v klubu se sám přihlásil

Praha - Pátrání po mladíkovi, který měl před měsícem znásilnit náhodnou známou na záchodcích diskotékového klubu na pražských Vinohradech, ve čtvrtek ráno pražští policisté odvolali. Ukončili je nedlouho poté, co požádali veřejnost o spolupráci. Hledaný podezřelý a jeho kamarád, který byl společně s ním zachycen na kamerových záběrech a který je z pohledu detektivů důležitým svědkem, se na policii sami přihlásili.

Neznámé auto prorazilo zábradlí mostu Legií

Praha /FOTOGALERIE/ - Rána - a velké šplouchnutí. To bylo uprostřed noci na středu, před půlnocí, slyšet u mostu Legií nedaleko Národního divadla v centru Prahy. Zatím neznámé auto zřejmě nabouralo do mostního zábradlí z kamene a betonu, jehož část spadla do Vltavy.

OBRAZEM: Úroda na Grébovce dostala požehnání

Praha - Symbolické lisování prvních hroznů na vinici v Havlíčkových sadech, též známých jako Grébovka, už tradičně předchází vinohradskému vinobraní. Po požehnání letošní úrody se lisu kromě starostky Prahy 2 Jany Černochové ujal lisování bobulí i hudebník Radim Hladík, jenž je známý jako fenomenální kytarista skupiny Blue Effect, která vystoupí na nadcházejícím devátém ročníku Vinobraní na Grébovce.

Onanující muž sledoval děti hrající si na hřišti

Praha - Nepřístojné chování 60letého muže, který onanoval s pohledem upřeným na dětské hřiště, řeší od počátku víkendu policie v hlavním městě. V pondělí to připomněla vedoucí kanceláře ředitele pražských strážníků Irena Seifertová. Právě městskou policii přivolala vychovatelka ze školy, která byla s dětmi na procházce.

Most na Výtoni by mohl mít bratříčka. Architekti jsou proti

Praha - Vedle železničního mostu na Výtoni by mohl v budoucnu vzniknout ještě jeden - identický - most. Se současným zatížením, přestože přes něj vlaky jezdí pomaleji, je totiž jeho životnost odhadována na 30 let. Ulehčit by mu mohlo ocelové dvojče, jež by mohlo přijít na svět v rámci modernizace trati, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

V Praze otevřeli semínkovnu, která má podpořit sdílení osiv

Praha - Sázej, sklízej, sdílej… svobodně, ekologicky a ekonomicky! Takové je motto nově otevřené semínkovny, která má přispět ke vzájemnému sdílení osiva mezi lidmi, obnovení biodiversity, podpoře přírodního zahradničení a semínkaření. Jde o zahradnickou aktivitu, kterou lidé využívali už od pravěku.

Na Karlově náměstí vyrostl Žlutý stan pomoci

Praha /FOTOGALERIE/ - Putovní stan dobrovolných duchovních, jejichž členové momentálně pomáhají například v zemětřesením zasaženém Nepálu, dorazil po Kodani také do české metropole. „Nezáleží na tom, jaký problém člověk řeší, ale se s ním dá udělat," zní heslo výstavy, kterou mohou zájemci ve stanu navštívit.

OBRAZEM: Hry a hlavolamy opět potrápí mozkové závity

Praha - Šedou kůru mozkovou si do konce týdne mohou v rámci 21. ročníku výstavy Hry a hlavolamy řádně procvičit návštěvníci Novoměstské radnice v Praze 2. Velkým lákadlem letošního ročníku je například takzvaná „puzzle room", kde mají zájemci za úkol vyřešit zadaný úkol během určeného časového limitu.

Grébovka plná kočárků: pestrý program, pohoštění, soutěže o ceny

Praha - Majitelé kočárků značky Stokke se v úterý 8. září sejdou v pražském parku Grébovka na jedinečný Stokke Day. Od 16 hodin budou přítomní v Pavilonu Grébovka seznámeni s novinkami od Stokke, s konceptem Home a novou kolekcí doplňků ke kočárkům. Návštěvníci se mohou těšit také na pohoštění a pestrý doprovodný program nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT