VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Dostal zákaz vozit lidi, taxikařil dál

Praha /VIDEO/ - Proti rozhodnutí jsem se odvolal. Přesně tenhle argument nabídl strážníkům z pražské Taxi skupiny jako vysvětlení svého počínání 33letý muž za volantem řádně označeného vozu taxislužby, který v centru metropole vozil lidi navzdory vyslovenému zákazu.

OBRAZEM: Kardinál Duka požehnal nemocným v Praze 2

Praha - Vážené návštěvy se dočkali obyvatelé a obyvatelky Polikliniky Agel v Praze 2. Svou přítomností je potěšil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Pacienty hospitalizované na oddělení následné rehabilitační péče pozdravil při příležitosti Světového dne nemocných. Kardinál všechny nejenom pozdravil, ale s pacienty si také chvíli pohovořil.

Na kolejích pod Vyšehradem zřejmě zemřel sebevrah

Praha - Zranění, která zdravotníci označili jako neslučitelná se životem, utrpěl ve čtvrtek 25 minut před polednem 56letý muž sražený rychlíkem v centru Prahy nedaleko někdejšího nádraží Vyšehrad. „Podlehl jim ještě před příjezdem záchranářů," informovala Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby.

Účastníka oslav narozenin odvážela sanitka

Praha - Bez zásahu pražských záchranářů, stejně jako strážníků a policistů, se o víkendu neobešla narozeninová oslava, která se na náplavce Rašínova nábřeží poněkud zvrtla. Toho si dobře všimla hlídka strážníků, když tam uprostřed noci na neděli narazila na skupinku mladistvých.

Retro se těší na chraplavý hlas Schelingera

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Nevšední koncert zažije pražská Retro Music Hall v neděli 13. března. Sejdou se tam příznivci zpěváka Jiřího Schelingera, aby oslavili jeho nedožité 65. narozeniny. V hlavní roli bude kapela Kranz - J. S. Revival, která hraje písně Jiřího Schelingera. Jejím zpěvákem je Luboš Rosenkranz. S ním jsme se o koncertu bavili.

Do kolejiště na hlavním nádraží spadl muž. Zřítil se z výšky

Praha /FOTOGALERIE/ - Co přesně se stalo, za jakých okolností - a šlo o nehodu, nebo o sebevražedný pokus? To jsou otázky, na které pražští policisté hledají odpovědi od noci na čtvrtek. V souvislosti s událostí, která dočasně zastavila vlaky na výjezdu z hlavního nádraží. Tam byli čtyři minuty před půl jedenáctou přivoláni záchranář i hasiči, aby pomohli vážně zraněnému muži.

Do babyboxu na náměstí Míru někdo odložil novorozeného chlapce

Praha - Do babyboxu na náměstí Míru v Praze někdo v úterý dopoledne odložil chlapce. Praha 2, v budově jejíhož úřadu je schránka umístěná, o tom informovala v tiskové zprávě. Jde o třetí dítě nalezené letos v těchto schránkách, celkem jich zachránily už 133.

OBRAZEM: Muzeum připravilo program pro děti

Praha - Muzeum policie připravilo v rámci celopražské akce pro děti Ledová Praha svým malým návštěvníkům na tento víkend zajímavý program. Vždy od 10 do 16 hodin je možné v muzeu potkat policisty a četníky v dobových uniformách, v pátek se navíc děti mohly dozvědět, co zkoumá daktyloskopie a jak se vyhledávají, zajišťují a zkoumají daktyloskopické stopy.

Falešný výběrčí na charitu se oháněl 'certifikátem'

Praha - Mladičkého cizince, který v centru metropole neoprávněně vybíral peníze na charitu a svou neznalost češtiny (ale i svou neschopnost dohovořit se třeba v angličtině) zastíral okoukanou fintou, předstíráním sluchového postižení s použitím předtištěného formuláře hovořícího o sbírce pro dobrou věc, odhalila hlídka strážníků z Prahy 2. Jeho snažení si všimla na rohu ulic Ječná a Štěpánská.

Všeobecná fakultní nemocnice zahájí generální rekonstrukci areálu

Praha - Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) v Praze plánuje do tří let vybudovat urgentní příjem za 300 milionů korun a do šesti let nový laboratorní pavilon s energocentrem za 1,5 miliardy korun. Výstavbou pavilonu startuje generální rekonstrukce 225 let starého nemocničního areálu. Novinářům to řekla ředitelka Dana Jurásková.

Opozice Prahy 2 podala stížnost na magistrát kvůli Zvonařce

Praha - Opoziční zastupitelé Prahy 2 podali stížnost na kontrolní odbor magistrátu kvůli výstavbě u roubenky Zvonařka. Rada městské části podle nich rozhodla nezákonně, informovali v pondělí v tiskové zprávě. Podle vedení Prahy 2 však opozice lže a manipuluje občany. Rada schválila smlouvu s investorem, která deklaruje spolupráci. Městská část se v ní zavazuje nevznášet námitky, pokud developer splní podmínky, například rozšíření ulice Pod Zvonařkou na úkor pozemku a opravení roubenky.

OBRAZEM: Masopustní trhy v Praze mají jedinečnou atmosféru

Praha - Ještě než se lidé ponoří do postního období, které začíná Popeleční středou, mohou se bavit na masopustních zábavách a trzích. Jeden takový se koná na Tylově náměstí v Praze 2. Jde o období, kdy se ještě dohání resty z loňského roku, ale už se připravuje blížící se jaro a počátek hospodářské sezony. Trhy na Tylově náměstí potrvají do úterý 9. února.

První místopředsedkyní ODS byla zvolena Udženija, nahradí europoslance Zahradila

Praha /FOTOGALERIE/ - Na postu prvního místopředsedy vystřídá v opoziční ODS europoslance Jana Zahradila radní Prahy 2 Alexandra Udženija. Na sobotním kongresu v Ostravě ji volilo 239 z 471 z p­řítomných. Udženija se stala statutární zástupkyní znovuzvoleného předseda Petra Fialy, který post obhájil s 93 procenty hlasů. O znovuzvolení se ucházelo celé vedení strany z roku 2013.

Kvůli muži hrozícímu okolí policisté stříleli

Praha - K vyšetření do psychiatrické nemocnice převezli v neděli pražští záchranáři muže, který svým chováním děsil kolemjdoucí na Vinohradech. Když lidé kvůli jeho podezřelému chování, kdy dotyčný hrozil, že postřílí všechny kolem, přivolali do ulice Jana Masaryka policejní hlídku, muž nejevil ochotu spolupracovat.

Číšník putoval z placu rovnou do basy

Praha - Rovnou poslat do vězení číšníka, který obsluhoval v restauraci v Praze 2, kam se ve svém volnu přišel najíst, nechal pražský policista, třebaže dotyčný se před jeho očima nedopustil žádné nekalosti. Příslušník oddělení služební kynologie si ale dobře všiml, že obsluhujícím mužem je člověk, o němž má informace z práce – jakožto o celostátně hledané osobě, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Praha 2 chce pietní místo na domě, kde zemřeli Palach a Toufar

Praha - Městská část Praha 2 chce jednat s majitelem někdejšího Borůvkova sanatoria v Legerově ulici, kde zemřeli Jan Palach a kněz Josef Toufar, o zřízení pietního místa. Informovala o tom na svém webu. Na domě, který loni hasičský záchranný sbor prodal soukromníkovi, je již dva roky ilegální připomínka obou mužů od výtvarníka Otakara Duška.

OBRAZEM: Emauzský klášter na Slovanech ukázal svou krásu

Praha - Poznat pražskou historii zblízka láká mnoho lidí. Vycházky po pamětihodnostech české metropole s názvem Pražská vlastivěda, ve čtvrtek zavedla zájemce do kláštera Na Slovanech známého jako Emauzy. V rámci prohlídky se lidé dostali například do ambitu s gotickými freskami. Vlastivědné vycházky nabízí i další místa, jako je Národní divadlo nebo Bílkova vila na Hradčanech.

Nedám ani korunu, slyšel lupič v trafice

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Po lupiči, který si počínal snad ještě podivněji než proslavení animovaní nešikové Pat a Mat, pátrají pražští policisté. Pachatel, který podle pondělních slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie loupit přestal ještě dřív, než začal, 2. ledna nedlouho před polednem navštívil trafiku v Trojické ulici na Novém Městě.

V zahradě Ztracenka na Albertově bude pomník Milady Horákové

Praha - Do tří let by měl stát v zahradě Ztracenka poblíž pražského Albertova pomník obětem komunistické totality, jehož symbolem má být popravená právnička Milada Horáková. Klub Milady Horákové nyní vypsal uměleckou soutěž o podobě díla a rovněž vypsal sbírku na jeho pořízení.

Mladík smrdící barvou stříkání sprejem odmítl

Praha /FOTOGALERIE/ - Nic jsem neudělal. To pražským strážníkům tvrdil 19letý mladík, kterého hlídka z Prahy 2 zadržela jako sprejera. Na svém tvrzení trval i přesto, že se u něj našel sprej, od kterého měl dotyčný i zašpiněné ruce, připomněla v pátek vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Sprejeři před strážníky prchali marně

Praha /FOTOGALERIE/ - Honičku s trojicí sprejerů ve věku 19 a 24 let ulicemi pražského Karlova absolvovalo v noci na čtvrtek hned několik hlídek strážníků z Prahy 2. Na počátku byl postřeh jedné z těchto hlídek, jejíž členové si dvě a půl hodiny po půlnoci všimli mladíků sprejujících černo-stříbrný nápis Keks na zeď jednoho z domů v ulici Boženy Němcové. Přivolala si jako posily hlídky z okolí – načež šli strážníci do akce.

Výstava představuje pětici absolventů různých ateliérů UMPRUM

Praha /FOTOGALERIE/ - Výstava pěti mladých umělců, kteří prošli různými ateliéry na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM), začala ve čtvrtek v Nové galerii na Vinohradech. Společná jim je tvorba na pomezí několika médií, v níž se odrážejí současné postupy konceptuálního umění.

Černého taxikáře nezastavil ani zákaz činnosti

Praha /VIDEO/ – Úplně načerno? Na tahle dvě slova kývl pražským strážníkům z takzvaného taxitýmu řidič auta označeného jako taxík a vybaveného taxametrem. Tenhle přístroj měl dotyčný zapnutý, protože právě vezl pasažéra. A ne poprvé. Dopadený nelegální taxikář přiznal, že takhle vozí klienty, třebaže nikdy nejezdil oficiálně; ani nikdy v minulosti totiž neměl oprávnění k provozování živnosti.

Za ohlášené znásilnění mladík trestán nebude

Praha - Údajné znásilnění v diskotékovém klubu na pražských Vinohradech ve skutečnosti nejen že nebylo znásilněním, ale během prověřování případu dospěli kriminalisté k závěru, že se nestal ani jakýkoli jiný trestný čin. Případ s hrozícím trestem až 10 let odnětí svobody, který řešili od 21. srpna, tedy odložili, aniž byl kdokoli obviněn. Detektivové totiž během prošetřování dospěli k závěru, že nedošlo k naplnění skutkové podstaty žádného trestného činu.

Hasiče volali na nádraží kvůli plamenům v rychlíku

Praha - Rozruch vyvolal v sobotu vpodvečer zásah pražských hasičů i drážní jednotky na hlavním nádraží.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze slaví 225 let

Praha - Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), sídlící na Karlově náměstí, patří mezi nejstarší a dnes i mezi nejvýznamnější nemocnice v hlavním městě a v České republice. Svému účelu slouží už 225 let, první část byla otevřena 1. prosince 1790, pravidelný příjem nemocných zahájila 2. ledna 1791.

V Praze auto po srážce s tramvají skončilo ve výloze obchodu

Praha - V Praze na Vinohradech v pondělí odpoledne osobní auto po srážce s tramvají skončilo ve výloze obchodu. Uvnitř prodejny utrpěla jedna žena lehké zranění, do nemocnice byl z preventivních důvodů převezen také řidič a dítě z auta. V pondělí to řekli mluvčí pražské policie Tomáš Hulan a záchranné služby Jiřina Ernestová.

Lidé vzpomínali na Karla Čapka, jeho myšlenky považují za aktuální

Praha - Stovka lidí se v pátek před polednem sešla u hrobu spisovatele Karla Čapka na pražském Vyšehradě. Setkání se koná každoročně ve výroční den jeho úmrtí, spisovatel zemřel 25. prosince 1938. Jeho myšlenky a doba jsou aktuální i nyní, řekl publicista a scenárista Vladimír Kučera. Současnou atmosféru přirovnal k době druhé republiky, varoval před nálepkováním skupin lidí a před rozdělováním společnosti.

Obestavění roubenky má zelenou. Projekt podpořili radní

Praha - Jako políček do tváře berou opoziční zastupitelé tah radních druhé městské části. V prosinci neschválilo zastupitelstvo Prahy 2 výstavbu bytového domu v zahradě památkově chráněné roubenky. Byla to pro opozici překvapivá výhra.

Potížistu z metra paralyzér neochromil

Praha /VIDEO/ – Teprve opakovaným použitím taseru, což je nesmrtící zbraň s paralyzujícím účinkem, zpacifikovali pražští policisté výtržníka, který pod vlivem alkoholu a podle výsledků drogových testů i pervitinu a marihuany řádil ve stanici metra Karlovo náměstí: hulákal na celé kolo, oháněl se nožem, s výskokem (a ano, rovněž s výskotem) tloukl do informačních panelů a kopal nejenom do obložení stěn, ale prostě do všeho, co se mu během pobíhání po celé stanici namanulo do cesty.

Havárii policisty soud dořeší až v příštím roce

Praha - Na 18. leden odročil v pondělí Obvodní soud pro Prahu 2 kauzu lektora Policejní akademie Karla Kadlece (45), který na jaře se svým terénním vozem havaroval v Nuslích. Na náměstí Bratří Synků 10. března dopoledne narazil zezadu do auta, které se zastavilo před přechodem pro chodce, aby dalo přednost pěším účastníkům silničního provozu.

Betlémské světlo v Praze, skauti ho rozdávali z lodí i z tramvaje

Praha /FOTOGALERIE/ - Jako už každoročně měli tuto sobotu Pražané možnost si na různých místech po Praze vyzvednout z rukou skautů Betlémské světlo, které do ulic hlavního města přicestovalo až z Betléma. Pro symbolický plamínek z rodiště Ježíše Krista se skauti vydali předminulý víkend, aby ho z Vídně převezli do Brna.

Praha chystá dostavbu Jedličkova ústavu na Vyšehradě

Praha - Praha začne v příštím roce připravovat novou stavbu v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě. Jde o investici za zhruba 80 milionů korun. Radní už vybrali projektanta. Práce by měly začít v roce 2017. O rok později bude nové zázemí sloužit klientům, řekla nedávno odvolaná radní pro sociální oblast Ivana Ropková (ČSSD).

Dvojka má šest místostarostů. Radnice v tom vidí úsporu

Praha - Vinohradské radnici vládne koalice složená ze tří stran: ODS, TOP 09 a Občané za spokojené bydlení (OSB). Zatímco na jiných městských částech mají radnice složené ze stejného počtu stran dva až čtyři místostarosty a několik radních, na dvojce je tomu naopak. Je tam šest zástupců starosty a dva radní. Právě poměr postů kritizují opoziční zastupitelé napříč kluby.

Sdružení Rozkoš bez rizika upozornilo na zákon o regulaci prostituce

Praha - Sdružení Rozkoš bez rizika, která se věnuje sociální a terapeutické práci se sexuálními pracovnicemi, uspořádalo ve čtvrtek v Praze happening, který měl upozornit na návrh zákona k regulaci prostituce. O osudu zákona, který spolek považuje za problematický, má rozhodnout Poslanecká sněmovna. Pracovníci sdružení na Palackého náměstí vystavovali lidem fiktivní průkazku k provozování prostituce.

Část Bezručových sadů na Vinohradech ponese jméno bratří Čapků

Praha - Část Bezručových sadů na pražských Vinohradech ponese jméno bratří Čapků. Přejmenování v úterý mezi dalšími pojmenováními ulic schválili radní hlavního města. Park leží na rozhraní dvou městských částí, změna by se týkala jen oblasti mezi Korunní a Slovenskou ulicí.

Vánoční melodie nabídne i policejní muzeum

Praha - Kulturním zážitkem chtějí přispět policisté k navození předvánoční pohody. V areálu policejního muzea na pražském Karlově, konkrétně v tamějším kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého, se v pondělí od 18. hodiny koná vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Opilá žena shodila během hádky partnera do Vltavy

Praha - Chtěla jsem, aby se zchladil. Tak hlídce strážníků z Prahy 2 vysvětlovala své počínání žena, která při středeční hádce, jejíž oba aktéři byli pod vlivem alkoholu, shodila svého partnera do Vltavy. Součinnost hlídky městské policie si vyžádali záchranáři, když byli voláni na pomoc muži, který na náplavce vylezl z řeky - mokrý a podchlazený.

Knihovna v Záhřebské ulici nekončí. S majitelem se dohodla na nájemném

Praha - Pobočka městské knihovny v Záhřebské ulici na pražských Vinohradech zůstane. Knihovna se s bytovým družstvem, které dům koupilo, dohodla na výši nájmu. Na posledním jednání zastupitelstva Prahy 2 to řekl radní Jaroslav Šolc (Občané za spokojené bydlení). Městská část vyzvala vedení hlavního města, které knihovnu zřizuje, aby rozdíl platilo.

Bytovka u historické roubenky nedostala svolení Prahy 2

Praha - Přestože to vypadalo, že na jednání zastupitelstva Prahy 2 projde návrh, který dával kladné stanovisko k výstavbě bytového domu v zahradě památkově chráněné roubenky, v závěrečném hlasování zastupitelů se situace změnila. Ke schválení chyběl jeden zastupitelský hlas. Stavba bytového domu, jehož součástí má být 35 bytů a garáže pro 42 automobilů, vyvolala na Praze 2 už dříve nevoli.

OBRAZEM: Auto hořelo přímo mezi domy v centru

Praha - V šetření hasičů i policie stále zůstávají okolnosti vzniku požáru automobilu značky Ford zaparkovaného v Italské ulici na pražských Vinohradech. Plameny v přední části vozu, které byly viditelné i poměrně z daleka, byly ohlášeny v pondělí deset minut po jedné odpoledne. Silně dýmající požár zlikvidovali hasiči zásahem v dýchací technice; podařilo se zabránit rozšíření ohně na další auta.

Zastupitelé Prahy 2, kteří odešli z TOP 09, vytvořili nový klub

Praha - Tři zastupitelé Prahy 2, kteří odešli z klubu TOP 09 a z vládnoucí koalice včetně bývalé místostarostky Jany Duchkové, vytvořili nový „Klub zastupitelů s podporou KDU-ČSL". Obvodní organizace strany z Prahy 2 o tom informovala v tiskové zprávě, zastupitelům poskytne zázemí. Místostarostka Duchková, Otto Schwarz a Marie Truhlářová koalici opustili letos v březnu.

Nové policisty přivítal osobně prezident. Další adepti jsou potřební

Praha /FOTOGALERIE/ - Významným závazkem, který hovoří i o připravenosti nasadit v případě potřeby vlastní život, ale také celoživotní vzpomínkou je pro každého policistu složení přísahy. Zvlášť hluboký zážitek si odneslo 43 nových policistů přijatých v říjnu a na počátku listopadu, kteří poté, co absolvují roční odbornou přípravu, ve Středočeském kraji posílí útvary pořádkové a dopravní policie.

OBRAZEM: Radnici ovládly dláta a hobliny

Praha - Sny a skutečnost je tématem letošního řezbářského sympozia Zlatý řez. Svou šikovnost s dláty a lipovým dřevem ukazují účastníci akce na Novoměstské radnici v centru metropole. Akce hostí studenty a učitele řezbářského řemesla z několika evropských států. Jak se jim řezbářství daří, si může kdokoli prohlédnout do pátku 4. prosince, kdy sympozium končí. Rovněž si lze práci s dlátem na místě vyzkoušet.

Karel Gott je zpět v nemocnici, pokračuje v léčbě nádoru

Praha - Zpěvák Karel Gott nastoupil v neděli večer opět do nemocnice, kde bude pokračovat v léčbě zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin. Sdělila to jeho mluvčí Aneta Stolzová. Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se zpěvák dostavil hned druhý dne poté, co počtyřicáté zvítězil v anketě Český slavík. Podle deníku Blesk nyní podstoupí šestasedmdesátiletý Gott druhou sérii chemoterapie.

Tragédie v podzemí zastavila metro na dvě hodiny

Praha /FOTOGALERIE/ - Tragický pád člověka do kolejiště pod přijíždějící soupravu, k němuž došlo v devět večer ve stanici Jiřího z Poděbrad, zastavil v noci na úterý na téměř dvě hodiny významnou část zelené trasy A pražského metra. Až do 22.52 hodin se zastavily všechny soupravy v úseku mezi stanicemi Náměstí Míru - Strašnická. Muž na místě podlehl vážným zraněním.

Kavárna hostila den pro sociálně znevýhodněné děti

Praha - Lego den pro děti se sociálním znevýhodněním uspořádala v pražské kavárně Adastra nezisková organizace Zajíček na koni. Zábavního odpoledne se zúčastnilo na třicet dětí, které pocházejí z rodin v tíživé finanční situaci. Děti si v kavárně hrály se stavebnicemi lego, které si poté jako dárek mohly odnést domů.

Neovládaný autobus boural auta jako tank

Praha - Naštěstí bez zranění, ale se značnými hmotnými škodami se skončila jízda autobusu bez řidiče, který se v noci na sobotu pohyboval po okraji Karlova náměstí v centru metropole jako tank, který zničí všechno, co se mu připlete do cesty. Zájezdový autobus z Balkánu řidič zřejmě špatně zabrzdil.

Jedličkův ústav se dočká nového objektu

Praha - Vedení města vybralo firmu, která zajistí projekční práce pro stavbu nového hospodářského pavilonu, spojeného s hudební školou v areálu Jedličkova ústavu. Objekt se bude nacházet v proluce mezi činžovními domy a hřištěm TJ Vyšehrad a měl by být bezbariérově propojen se stávajícími budovami ústavu.

Údajný bombový anonym skončil v policejní cele

Praha - Evakuaci hlavního nádraží a následné více než dvouhodinové uzavření klíčové železniční stanice v centru metropole si v neděli večer (kdy do Prahy přijíždějí nejen lidé vracející se z víkendu, ale třeba také početné davy studentů) vyžádal anonymní telefonát, který operátor tísňové linky přijal v půl osmé. Pachatel hrozil uložením bomby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT