VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Divadlo na Vinohradech uvede Shawovu komedii Pygmalion

Praha - Šárka Vaculíková jako Líza, Jan Šťastný v roli profesora Higginse a Tomáš Töpfer, který ztvární plukovníka Pickeringa, se představí v inscenaci komedie Bernarda Shawa Pygmalion. Premiéru uvede v pátek 22. dubna pražské Divadlo na Vinohradech. Hru v překladu Jiřího Joska připravuje režisér Juraj Deák.

Basketbalistky USK skončily v EL bez medaile, nestačily na Fenerbahce

Praha - Po loňském titulu čtvrté místo. Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize podlehly v duelu o bronz Fenerbahce Istanbul 69:73. Proti hostiteli závěrečného Final Four sice většinu času vedly, ale zhruba čtyři tisíce fanoušků dotlačily v poslední čtvrtině turecký celek k obratu. Triumf slaví potřetí Jekatěrinburg, který ve finále udolal jiný ruský celek Orenburg 72:69. 

Basketbalistky USK titul v EL neobhájí, v semifinále padly s Jekatěrinburgem

Praha - Pouť basketbalistkek ZVVZ USK Praha za obhajobou titulu v Evropské ligy skončila v semifinále. České mistryně v Istanbulu podlehly v repríze loňského finále Jekatěrinburgu 72:78. V neděli 17. dubna si tak od 13 hodin zahrají o třetí místo s domácím Fenerbahce Istanbul, který v druhém semifinále překvapivě podlehl Orenburgu 68:74.

Neudělal jsem to schválně, tvrdí bourající policista. Škody chce zaplatit

Praha - Předobraz monstra úmyslně ohrožujícího své okolí, grázla, jemuž zřejmě činí potěšení způsobit druhým citelné škody a značné starosti - a málem i nepřítele národa. To je podoba, kterou v uplynulých dnech dostával policejní podplukovník, někdejší vysoce postavený lektor Policejní akademie ČR Karel Kadlec (46) nejenom v médiích, ale i v debatách lidí po celé republice. A možná i za jejími hranicemi.

Jen anglicky, prosím! Dámy z USK vyráží za obhajobou: Perfektně si sedíme

Praha - Pohybovat se v kabině basketbalistek pražského USK znamená pohybovat se v zašmodrchaném jazykovém babylonu. Mluví se tam česky, anglicky, srbsky, španělsky a lotyšsky. Takhle to platí i v Istanbulu, kde dámám v pátek začne euroligové Final Four. USK obhajuje loňské zlato z Prahy.

Léto na Vyšehradě se čtyřmi sestrami i Danem Bártou

Praha - Rekordních 87 představení chystá pro diváky letošní třináctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad obohatí světová premiéra komedie Patrika Hartla 4 sestry v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou, Annou Šiškovou, Janou Strykovou, Berenikou Kohoutovou a Romanem Štabrňákem. Chybět nebudou ani osvědčené tituly z minulých let.

Policista poničil půl stovky aut. Vypadá to, že schválně

Praha - Jednapadesát zaparkovaných aut naboural v úterý krátce po půl páté odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního vozu Chrysler Jeep Grand Chrerokee, který byl pod vlivem alkoholu. V Šumavské ulici na cizí vozy zřejmě najížděl záměrně; v některých případech dokonce do stejného vozu narážel opakovaně, aby způsobil vážnější poškození.

Chystaný veletrh představí unikátní 'státovku'

Praha - Ve dnech 21. až 24. dubna se v Novoměstské radnici v Praze uskuteční veletrh starožitností Antique pořádaný Asociací starožitníků. Jedním z jeho lákadel bude i unikátní pětitisícikoruna z roku 1919. Jejím vydavatelem nebyla centrální banka, jako je tomu nyní, ale nově vzniklý československý stát. Přesným označením není „bankovka, ale „státovka".

OBRAZEM: Hasiči lovili z Vltavy zmáčeného cizince

Praha - Zachraňovat cizince z Polska z Vltavy museli v neděli odpoledne pražští hasiči. Na pomoc promáčenému a prochladlému muži stojícímu u vysokého břehu nedaleko Štefánikova mostu vyjely čtvrt hodiny před druhou jednotky hned ze dvou stanic; z centrály a z Holešovic, připomněla v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Vltavu u náplavky v Praze znečistil odpad z kanalizace

Praha - Vltavu u oblíbené pražské náplavky znečistily nánosy plovoucího odpadu. Správce náplavky Jan Nejedlý na dotaz řekl, že jde o odpad z kanalizace, který vyplavil noční déšť. Úklidová firma i majitelé kotvících lodí od rána odpad z vody odstraňovali. Po poledni u břehu stále plavaly nečistoty z kanalizace, plastové lahve nebo plechovky od piva.

Kulturní památka? Ministerstvo rozhoduje o osudu Transgasu

Praha - Podle jedněch památka, podle jiných ostuda pražské architektury. Ministerstvo kultury v pátek zahájilo řízení o prohlášení komplexu budov Transgas ve Vinohradské a Římské ulici za kulturní památku. Požádal o to loni v září Klub za starou Prahu.

V babyboxu na radnici v Praze 2 našli asi tříměsíční holčičku

Praha - Do babyboxu na radnici Prahy 2 v úterý někdo odložil asi tříměsíční zdravou holčičku, dostala jméno Andrea. Za šest let existence radničního babyboxu je čtvrtým odloženým dítětem. Celkový počet dětí nalezených v babyboxu je 135, z toho pět letošních. Sdělil to zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Pata a Mata, králíky z klobouku i kreslené vtipy vystavuje Tančící dům

Praha /FOTOGALERIE/ - Galerie Tančící dům zahájila výstavu Včera a dnes legendárního českého ilustrátora Vladimíra Jiránka, tvůrce pohádkových postaviček Pata a Mata i Boba a Bobka - králíků z klobouku. Do neděle 5. června je ve třech patrech Tančícího domu k vidění na 300 originálních kreseb z Jiránkova celoživotního díla.

Věž Novoměstské radnice se otevřela návštěvníkům

Praha - Věž Novoměstské radnice v Praze se po zimní přestávce opět otevřela návštěvníkům. Stalo se tak na první jarní den. Věž, která bývá v době sezony vždy v pondělí uzavřena, otevře návštěvníkům své dveře výjimečně i příští pondělí na Velikonoce.

OBRAZEM: Schelinger zněl v Retru. Zaplněný sál vytvořil skvělou atmosféru

Praha - Pražský klub Retro Music Hall na Vinohradech byl v nedělním večeru a v noci ve znamení písniček Jiřího Schelingera. Vzpomínkový večer k jeho nedožitým pětašedesátinám se nesl v pohodovém duchu. Zcela zaplněný sál vytvořil skvělou atmosféru. V hlavní roli byla kapela Kranz s frontmanem Lubošem Rosenkranzem.

V hořící garáži v centru Prahy bouchaly kanystry s benzinem

Praha - Rozsáhlý požár garáže v centru metropole likvidovali uprostřed víkendu pražští hasiči. V sobotu byli necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do Tyršovy ulice, kde vyšlehly plameny v objektu se čtyřmi garážemi a kancelářskými prostory na dvoře obytného domu. Zcela vyhořela jedna z garáží se dvěma motocykly; silně zakouřeny byly i ostatní garáže.

Vinohradské divadlo uvede Bréallovu Velkou melu

Praha - V pražském Divadle na Vinohradech připravuje režisér Daniel Hrbek inscenaci hry Velká mela aneb Francouzská kuchyně, jejímž autorem je Pierre-Aristide Bréal. Herci Václav Vydra, Tereza Bebarová, Ondřej Brousek, Otakar Brousek, Pavel Nečas a Václav Svoboda se na jevišti objeví při premiéře v pátek 18. března.

Policie nechybovala, když nezasáhla při volání hesel na Albertově

Praha - Policie nepochybila, když nezasáhla proti příznivcům prezidenta Miloše Zemana, kteří loni 17. listopadu během demonstrace na pražském Albertově provolávali hesla „Nic než národ" a „Čistá rasa". Uvedla to mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Policie podle ní postupovala v souladu se zákony a metodickými doporučeními.

První srdcaři převzali řád na slavnostním galavečeru v pražské metropoli

Praha /FOTOGALERIE/ - Projekt regionálních Deníků ve středních Čechách a v Praze Řád srdce je u konce. Známe ty, kteří vás, čtenáře, oslovili nejvíce. Absolutními vítězi premiérového projektu se stali Jarmila Gruntová a Jaroslav Mucha.

Zloděj utekl ze zlatnictví na Vinohradech s platem prstenů

Praha /VIDEO/ - Zloděje, který si ze zlatnictví odnesl plato s prsteny za více než tři sta tisíc korun, třebaže prodavačka dělala vše pro to, aby krádeži zabránila, hledají od 29. února policisté z pražských Vinohrad. Ve čtvrtek zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli podněty k případu přijmou na lince 158.

Záchrana pacienta na pražských Vinohradech byla vzorová

Praha - Přímo jako z učebnice se odvíjel zásah na pomoc 47letému pacientovi, kterého bylo ve středu ráno zapotřebí oživovat na pražských Vinohradech. Žádost o výjezd do ulice Na Švihance na pomoc muži v bezvědomí přijali záchranáři minutu po sedmé hodině - a již po čtyřech minutách byla na místě první posádka.

OBRAZEM: Na Novoměstské radnici slavili indický svátek

Praha - Indický státní svátek Mahášivarátri se v pondělí slavil na Novoměstské radnici. Návštěvníci mohli zhlédnout například klasický jihoindický chrámový tanec bharatanátjam, který tanečnice Kripá Déví studovala mnoho let v Londýně a Indii. Na programu byly dále mimo jiné klasické karnátacké zpěvy s klavírními variacemi v podání Akšaji a Dhírádže Džajakumárových z jihoindického Tamilnádu, nebo zpěv bhadžanů a manter.

Praha 2 schválila rozpočet se schodkem 155 milionů korun, pokryjí ho úspory

Praha - Radnice Prahy 2 v pondělí schválila rozpočet na letošní rok s výdaji 520,4 milionu korun a příjmy 365,3 milionu korun. Rozdíl ve výši přes 155 milionů korun pokryjí úspory z předešlých let. Oznámila to Martina Klapalová z kanceláře starostky. I v předchozích letech městská část hospodařila se schodkovým rozpočtem a rozdíly pokrývala z úspor.

Magistrát zamítl stížnost opozice kvůli stavbě u roubenky

Praha - Koncem prosince vyjádřili radní druhé městské části souhlas s výstavbou domu v zahradě historicky chránění roubenky na pomezí Vinohrad a Nuslí. Okolo alpské vily z roku 1921 by v budoucnu mohla vyrůst budova s 35 byty a garáží pro 42 automobilů. S krokem vedení radnice nesouhlasila opozice, která se obrátila na magistrát, aby počínání vládnoucí koalice zhodnotil a pozastavil rozhodnutí radních.

Galerie Tančící dům vyzývá ke sbírce předmětů ze 70. a 80. let

Praha - Galerie Tančící dům v Praze připravuje na léto 2016 tematickou výstavu Retro, která bude sondou do 70. a 80. let v Československu. Výstava umístěná ve třech patrech Tančícího domu představí retro design a předměty z této doby. Galerie proto vyzývá k darování či zapůjčení dobových předmětů.

Pocta Dámám a Rytířům kultury se uskutečnila ve vinohradském divadle

Praha - Mecenáška Meda Mládková, herečka Marie Tomášová či výtvarník Jiří Sozanský. To jsou další osobnosti, které přibyly do společnosti Dam, Mecenášů a Rytířů české kultury, jež v pátek v Divadle na Vinohradech ocenil ministr kultury Daniel Herman.

Hledá se muž, který odnesl cizí telefon

Praha /VIDEO/ - Návštěvníka benzinové pumpy, který si přivlastnil mobil zapomenutý na čerpací stanicí jiným zákazníkem, hledají kriminalisté II. obvodu pražské policie. Pátrají po něm od 4. února, kdy zatím neznámý muž shrábl do kapsy mobil za několik tisíc korun.

V Tančícím domě je výstava kreseb Vladimíra Jiránka

Praha /FOTOGALERIE/ - Retrospektivní výstava kreslíře a ilustrátora Vladimíra Jiránka začala v pondělí v Galerii v Tančícím domě. Jmenuje se Včera a dnes a do neděle 5. června bude prezentovat tři stovky kreseb z celoživotního autorova díla.

Hasiči vyrazili na nádraží. Kvůli kouři, aniž byla zřejmá jeho příčina

Praha - Pražští hasiči vyjeli ve čtvrtek ráno k hlavnímu nádraží v centru metropole. Přivoláni byli proto, že se v budově objevil kouř, aniž byla zřejmá jeho příčina. Ohnisko nevelkého, ale silně dýmajícího požáru hasiči rychle našli a plameny zlikvidovali během pár chvil.

S výsuvným žebříkem pomáhali v hloubce

Praha /FOTOGALERIE/ - Bez úhony nakonec vyvázl 29letý muž, kterého v úterý odpoledne zachraňovali pražští hasiči nad Vltavou. Ano, nad řekou; dotyčný čekal na pomoc na pilíři uprostřed Palackého mostu. Tam se dostal neplánovaně, když „neustál" sezení na širokém zábradlí mostu. Jak následně zjistili policisté, podíl na jeho nehodě měl i alkohol. Dechová zkouška vyšla pozitivně; muž nadýchal jedno promile.

Dvojka ustoupila tlaku nájemníků v bytových domech v ulici Na Slupi

Praha - Rekonstrukce bytových domů v ulici Na Slupi, kterou plánuje druhá městská část v Praze, se nakonec uskuteční bez nutnosti vystěhování nájemníků. Jak už v minulosti Pražský deník informoval, proti záměru se postavili nájemníci domů právě kvůli tomu, že by museli po dobu oprav bydlet jinde.

OBRAZEM: V Praze se slavil příchod roku ohnivé opice

Praha - Už pojedenácté se v centru Prahy setkali příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu, aby společně oslavili Losar - tibetský Nový rok. Jednodenní multikulturní festival hostily v sobotu historické prostory Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Podle tibetského kalendáře se píše rok 2143 a z hlediska východní astrologie má být ve znamení ohnivé opice.

Dostal zákaz vozit lidi, taxikařil dál

Praha /VIDEO/ - Proti rozhodnutí jsem se odvolal. Přesně tenhle argument nabídl strážníkům z pražské Taxi skupiny jako vysvětlení svého počínání 33letý muž za volantem řádně označeného vozu taxislužby, který v centru metropole vozil lidi navzdory vyslovenému zákazu.

OBRAZEM: Kardinál Duka požehnal nemocným v Praze 2

Praha - Vážené návštěvy se dočkali obyvatelé a obyvatelky Polikliniky Agel v Praze 2. Svou přítomností je potěšil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Pacienty hospitalizované na oddělení následné rehabilitační péče pozdravil při příležitosti Světového dne nemocných. Kardinál všechny nejenom pozdravil, ale s pacienty si také chvíli pohovořil.

Na kolejích pod Vyšehradem zřejmě zemřel sebevrah

Praha - Zranění, která zdravotníci označili jako neslučitelná se životem, utrpěl ve čtvrtek 25 minut před polednem 56letý muž sražený rychlíkem v centru Prahy nedaleko někdejšího nádraží Vyšehrad. „Podlehl jim ještě před příjezdem záchranářů," informovala Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby.

Účastníka oslav narozenin odvážela sanitka

Praha - Bez zásahu pražských záchranářů, stejně jako strážníků a policistů, se o víkendu neobešla narozeninová oslava, která se na náplavce Rašínova nábřeží poněkud zvrtla. Toho si dobře všimla hlídka strážníků, když tam uprostřed noci na neděli narazila na skupinku mladistvých.

Retro se těší na chraplavý hlas Schelingera

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Nevšední koncert zažije pražská Retro Music Hall v neděli 13. března. Sejdou se tam příznivci zpěváka Jiřího Schelingera, aby oslavili jeho nedožité 65. narozeniny. V hlavní roli bude kapela Kranz - J. S. Revival, která hraje písně Jiřího Schelingera. Jejím zpěvákem je Luboš Rosenkranz. S ním jsme se o koncertu bavili.

Do kolejiště na hlavním nádraží spadl muž. Zřítil se z výšky

Praha /FOTOGALERIE/ - Co přesně se stalo, za jakých okolností - a šlo o nehodu, nebo o sebevražedný pokus? To jsou otázky, na které pražští policisté hledají odpovědi od noci na čtvrtek. V souvislosti s událostí, která dočasně zastavila vlaky na výjezdu z hlavního nádraží. Tam byli čtyři minuty před půl jedenáctou přivoláni záchranář i hasiči, aby pomohli vážně zraněnému muži.

Do babyboxu na náměstí Míru někdo odložil novorozeného chlapce

Praha - Do babyboxu na náměstí Míru v Praze někdo v úterý dopoledne odložil chlapce. Praha 2, v budově jejíhož úřadu je schránka umístěná, o tom informovala v tiskové zprávě. Jde o třetí dítě nalezené letos v těchto schránkách, celkem jich zachránily už 133.

OBRAZEM: Muzeum připravilo program pro děti

Praha - Muzeum policie připravilo v rámci celopražské akce pro děti Ledová Praha svým malým návštěvníkům na tento víkend zajímavý program. Vždy od 10 do 16 hodin je možné v muzeu potkat policisty a četníky v dobových uniformách, v pátek se navíc děti mohly dozvědět, co zkoumá daktyloskopie a jak se vyhledávají, zajišťují a zkoumají daktyloskopické stopy.

Falešný výběrčí na charitu se oháněl 'certifikátem'

Praha - Mladičkého cizince, který v centru metropole neoprávněně vybíral peníze na charitu a svou neznalost češtiny (ale i svou neschopnost dohovořit se třeba v angličtině) zastíral okoukanou fintou, předstíráním sluchového postižení s použitím předtištěného formuláře hovořícího o sbírce pro dobrou věc, odhalila hlídka strážníků z Prahy 2. Jeho snažení si všimla na rohu ulic Ječná a Štěpánská.

Všeobecná fakultní nemocnice zahájí generální rekonstrukci areálu

Praha - Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) v Praze plánuje do tří let vybudovat urgentní příjem za 300 milionů korun a do šesti let nový laboratorní pavilon s energocentrem za 1,5 miliardy korun. Výstavbou pavilonu startuje generální rekonstrukce 225 let starého nemocničního areálu. Novinářům to řekla ředitelka Dana Jurásková.

Opozice Prahy 2 podala stížnost na magistrát kvůli Zvonařce

Praha - Opoziční zastupitelé Prahy 2 podali stížnost na kontrolní odbor magistrátu kvůli výstavbě u roubenky Zvonařka. Rada městské části podle nich rozhodla nezákonně, informovali v pondělí v tiskové zprávě. Podle vedení Prahy 2 však opozice lže a manipuluje občany. Rada schválila smlouvu s investorem, která deklaruje spolupráci. Městská část se v ní zavazuje nevznášet námitky, pokud developer splní podmínky, například rozšíření ulice Pod Zvonařkou na úkor pozemku a opravení roubenky.

OBRAZEM: Masopustní trhy v Praze mají jedinečnou atmosféru

Praha - Ještě než se lidé ponoří do postního období, které začíná Popeleční středou, mohou se bavit na masopustních zábavách a trzích. Jeden takový se koná na Tylově náměstí v Praze 2. Jde o období, kdy se ještě dohání resty z loňského roku, ale už se připravuje blížící se jaro a počátek hospodářské sezony. Trhy na Tylově náměstí potrvají do úterý 9. února.

První místopředsedkyní ODS byla zvolena Udženija, nahradí europoslance Zahradila

Praha /FOTOGALERIE/ - Na postu prvního místopředsedy vystřídá v opoziční ODS europoslance Jana Zahradila radní Prahy 2 Alexandra Udženija. Na sobotním kongresu v Ostravě ji volilo 239 z 471 z p­řítomných. Udženija se stala statutární zástupkyní znovuzvoleného předseda Petra Fialy, který post obhájil s 93 procenty hlasů. O znovuzvolení se ucházelo celé vedení strany z roku 2013.

Kvůli muži hrozícímu okolí policisté stříleli

Praha - K vyšetření do psychiatrické nemocnice převezli v neděli pražští záchranáři muže, který svým chováním děsil kolemjdoucí na Vinohradech. Když lidé kvůli jeho podezřelému chování, kdy dotyčný hrozil, že postřílí všechny kolem, přivolali do ulice Jana Masaryka policejní hlídku, muž nejevil ochotu spolupracovat.

Číšník putoval z placu rovnou do basy

Praha - Rovnou poslat do vězení číšníka, který obsluhoval v restauraci v Praze 2, kam se ve svém volnu přišel najíst, nechal pražský policista, třebaže dotyčný se před jeho očima nedopustil žádné nekalosti. Příslušník oddělení služební kynologie si ale dobře všiml, že obsluhujícím mužem je člověk, o němž má informace z práce – jakožto o celostátně hledané osobě, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Praha 2 chce pietní místo na domě, kde zemřeli Palach a Toufar

Praha - Městská část Praha 2 chce jednat s majitelem někdejšího Borůvkova sanatoria v Legerově ulici, kde zemřeli Jan Palach a kněz Josef Toufar, o zřízení pietního místa. Informovala o tom na svém webu. Na domě, který loni hasičský záchranný sbor prodal soukromníkovi, je již dva roky ilegální připomínka obou mužů od výtvarníka Otakara Duška.

OBRAZEM: Emauzský klášter na Slovanech ukázal svou krásu

Praha - Poznat pražskou historii zblízka láká mnoho lidí. Vycházky po pamětihodnostech české metropole s názvem Pražská vlastivěda, ve čtvrtek zavedla zájemce do kláštera Na Slovanech známého jako Emauzy. V rámci prohlídky se lidé dostali například do ambitu s gotickými freskami. Vlastivědné vycházky nabízí i další místa, jako je Národní divadlo nebo Bílkova vila na Hradčanech.

Nedám ani korunu, slyšel lupič v trafice

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Po lupiči, který si počínal snad ještě podivněji než proslavení animovaní nešikové Pat a Mat, pátrají pražští policisté. Pachatel, který podle pondělních slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie loupit přestal ještě dřív, než začal, 2. ledna nedlouho před polednem navštívil trafiku v Trojické ulici na Novém Městě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT