VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Pro pitvy i výchovu lékařů budou na Albertově lepší podmínky

Praha /FOTOGALERIE/ - Pitvy i vzdělávání budoucích lékařů se budou na pražském Albertově odehrávat v modernějším prostředí. Byla dokončena rekonstrukce Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která stála přibližně 25 milionů korun. V úterý o tom informovala mluvčí fakulty Marie Fialová.

Pražané své starosty často vůbec neznají

Praha - Podle červencového průzkumu společnosti Phoenix research znají Pražané ze všech starostů metropole nejvíce Janu Černochovou z Prahy 2. Překvapivě mnoho z nich ale vůbec neví, kdo v čele radnic stojí.

Studenti připravili cirkusové představení o českých pověstech

Praha - Magickými prostory vyšehradských kasemat provedou diváky studenti Cirqueonu, centra pro nový cirkus. Připravili cirkusové představení inspirované starými českým pověstmi, které aktuálně zpracovali. Premiéra představení nazvaného Cirkusové legendy bude 2. a 3. srpna od 20.00, sdělil Otakar Faifr z centra pro nový cirkus

Krvavou rvačku muži nevysvětlili

Praha - Krvavou tečku měl konflikt mezi dvěma muži, který se ve středu za bílého dne odehrál v parku Folimanka. K potyčce dvou rváčů tam strážníky z Prahy 2 přivolali náhodní svědci. Hledat místo incidentu nebylo třeba dlouho; že se děje něco neobvyklého, prozrazoval už na dálku hlasitý křik.

Drama na Vinohradech. Muž se zabarikádoval a hrozil, že vyskočí z okna

Praha - Hodně dramatickou noc mají za sebou pražští policisté. Málem tragicky dopadla hádka muže s jeho partnerkou, která se odehrála ve vinohradském bytě. Muž se totiž zabarikádoval v pokoji a vyhrožoval, že vyskočí z okna. Celou situaci musel řešit zásahová služba. 

Praha 2 bude prodávat městské byty ve veřejné aukci

Praha - Veřejnou aukci obecních bytů na Vinohradech a Novém Městě uspořádá radnice Prahy 2. V úterý to sdělila mluvčí radnice Lenka Prokopová. Jde o pilotní fázi prodeje městských bytů. Byt si bude moci koupit kdokoliv, nejen obyvatelé druhé městské části. Praha 2 už v minulosti privatizovala byty jejich nájemníkům.

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

Spolek vrátil život na pražský hřbitov

Praha -  Spolek Malostranský hřbitov si během založení dal za cíl oživovat zanedbaný hřbitov mezi Plzeňskou a Duškovou ulicí. Postupnou spoluprácí s ostatními spolky a veřejností se podařilo pražskou historickou památku opravit. Stavební práce sice stále trvají, sdružení to ale nebrání pořádat v obnovené části nejrůznější kulturní akce.

KRÁTCE: Vestibul metra ozdobilo umění

Praha - Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí se objevila zajímavá vitrína. Studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze zde vystavují svá umělecká díla. Ta prý mají obyvatele hlavního města alespoň na chvíli odvést od každodenního shonu a přimět je, aby se na pár chvil u vitríny zastavili.

Za nalití mladistvým přijde trest

Praha - Zábavu pokazila v noci na čtvrtek hlídka strážníků z Prahy 2 dvojici mladíků, kteří popíjeli pivo v jednom z barů v ulici Na Zderaze. Kontrola ukázala, že plnoletý není ani jeden z nich – a nápoj, kterým se osvěžovali, rozhodně nebyl nealkoholický.

Kapsářku prozradila cizí karta

Praha - Dopadnout kapsáře jinak než chytit je za nenechavou ruku přímo při činu? Prakticky nemožné. To prohlašovali elitní pražští detektivové už za první republiky – a zřejmě už v době vlády císaře pána. Tak, tak, přikyvují po desetiletí generace jejich následovníků. Ono totiž nejde jen o to chmatáky vypátrat a polapit, ale také jim čin prokázat!

Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer: Chápu odchod Viktora Preisse

Praha /ROZHOVOR/ - Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer? „Možná by bylo lepší zeptat se našich diváků, jak sezonu hodnotí oni. Podle jejich ohlasů to byla sezona úspěšná.

Rozkrájený meloun měl hodnotu 10 tisíc korun

Praha /VIDEO/ - Odlákat pozornost – a nenápadně chmátnout pro peníze. To byla taktika, kterou před necelým měsícem vyzkoušel dosud neznámý muž, po kterém pátrají policisté z pražského Nového Města. Hledají zákazníka-nezákazníka.

Originální Milka loď poprvé v České republice. Zamířila do Prahy

Praha /SOUTĚŽ/ - Originální loď plná jemnosti nabrala kurz Praha. Muhboot v letošním roce poprvé brázdí české řeky a po Poděbradech, Mělníku a Litoměřicích zakotví v Praze, kde zakončí svou letošní tour. Od 9. července ji bude možné navštívit na Rašínově nábřeží. Plavby včetně doprovodného programu v přístavu jsou pro všechny návštěvníky zdarma.

KRÁTCE: Návštěvníci Apetit pikniku se nakazili salmonelou

Praha - Několik návštěvníků sobotního Apetit pikniku se nakazilo salmonelou. S informací přišel Český rozhlas, pořadatelé informaci potvrdili na facebookovém profilu.

Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády

Praha - Městská část Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády v kostele svatého Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, který je na jejím území. Hlavní město, kterému objekt patří, zvažuje, že by kryptu místo pravoslavné církve spravoval Vojenský historický ústav (VHÚ). V kostele se skrývali parašutisté, kteří v květnu 1942 spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Kajakář Hradilek si otevřel multisportovní centrum na Vltavě

Praha - Nedostal se na olympijské hry do Ria de Janeiro, přesto se kajakář Vavřinec Hradilek v poslední době nenudil. Několik týdnů intenzivně pracoval na vytvoření Kayak beach baru na pražské náplavce u Výtoně, který je jeho nápadem. V úterý multisportovní a zábavní centrum s přáteli oficiálně otevřel.

OBRAZEM: Karlovo náměstí patřilo józe

Praha /FOTOGALERIE/ - Při příležitosti Mezinárodního dne jógy si zájemci 21. června na pražském Karlově náměsti vyzkoušeli cvičení jógy. Podívejte, jak si den jógy užili Pražané. 

KRIMI MIX: Děti pily u sochy, ale prý už i doma

Praha - Tři nezletilce popíjející alkohol odhalili v pondělí strážníci z Prahy 2, když je před sedmou večer všímaví občané přivolali k památníku legionářů u Palackého náměstí. Prý si tam děti uspořádaly alkoholový dýchánek! Na místě hlídka skutečně zastihla trojici dívek a mladíka, kteří rozhodně nemohli tvrdit, že jim už bylo osmnáct – a jimž dělala společnost nedopitá láhev vodky.

OBRAZEM: Malostranský hřbitov otevřel své brány po rekonstrukci

Praha /FOTOGALERIE/ - Malostranský hřbitov v Praze Košířích byl v sobotu znovu otevřen po rekonstrukci pro veřejnost. V neděli vzácnou památku navšívil fotograf Deníku, aby přímo na místě zjistil, jak po rekonstrukci vypadá. 

OBRAZEM: V Tančícím domě se vrátíte do osmdesátek

Praha /GALERIE/ - Výstava „RETRO 70. a 80. let" byla v úterý představena novinářům v Tančícím domě v Praze. Vzpomenete si na Igráčky, Vitacit, kyselé želé a další věci, které některé z nás provázely po celé mládí? 

Lidé z Vinohrad by měli pitnou vodou do hodiny, ukázalo cvičení

Praha  /GALERIE/ - Asi 25 tisíc obyvatel Vinohrad by mělo v případě havárie vodovodu pitnou vodu do hodiny, ukázalo úterní cvičení Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Do ulic by 220 kubíků dovezlo deset cisteren. Vedení Prahy 2 se k tak rozsáhlému cvičení rozhodlo po loňské havárii vodovodu v Dejvicích.

Romský festival Khamoro začne koncertem na náplavce

Praha - Na náplavce u Rašínova nábřeží  začne v neděli večer koncertem pod širým nebem 18. ročník světového romského festivalu Khamoro. Tradiční akce, na niž se sjíždějí romští hudebníci z různých koutů světa, potrvá do 4. června. Součástí festivalu je také řada doprovodných akcí včetně odborných seminářů o aktuálních tématech.

Zbrojař Smrž chce od státu přes 31 milionů Kč za stíhání

Praha - Soud ve středu začal projednávat žalobu zbrojaře Michala Smrže, který po státu požaduje odškodné přes 31 milionů korun za trestní stíhání v kauze nákupu aut Tatra. Smrž byl v kauze zproštěn obžaloby, k soudnímu jednání nepřišel. Podle právníka je na zahraniční služební cestě. Žalobou na stát se zabývá Obvodní soud pro Prahu 2.

Jak se vrazi zbavují těl obětí? I to ukáže muzeum

Praha - Co plánujete na sobotu 11. června večer - řekněme tak mezi 19. hodinou a půlnocí? Tak by mohla znít otázka preventisty pražského policejního ředitelství Ladislava Beránka. On ovšem nepřichází s dotazem, ale rovnou s nabídkou. Což takhle Pražská muzejní noc?

Žhář podpaloval nejen popelnice, ale i auta a motorku

Praha /FOTOGALERIE/ - Prozatím neznámého žháře, který uprostřed noci na středu řádil v centru metropole na Vinohradech, hledají pražští policisté. Hledají pachatele, který zakládáním požárů způsobil více než stotisícovou škodu.

Onanování v tramvaji lidi pohoršilo

Praha - K muži se staženými kalhotami, který budil pohoršení v pražské tramvaji číslo 10, přivolali lidé strážníky. Hlášení znělo jednoznačně: bezdomovec v šedém svetru ve voze masturbuje. A nestalo se to, prosím, někdy uprostřed noci, ale za bílého dne!

Slzy potu střídají slzy štěstí. Abilympiáda, už patnáctá v pořadí, je tu

Praha /FOTOGALERIE/ - Sobota 14. května bude na pražském Vyšehradě ve znamení setkání mladých lidí se zdravotním postižením. Lidí, kteří jsou šikovní. Popatnácté se tam uskuteční celostátní soutěž Abilympiáda pro děti a mládež.

Cyklisté na Výtoni se bojí agresivních řidičů

Praha - Zřídit předsunutá stání pro cyklisty před semafory, jasně označit doporučené průjezdy křižovatkou a hlavně odstranit překážky dále zužující již tak úzký chodník. Například historizující kryty ze dvou zdejších lamp nebo odpadkový koš. Tak zní nejčastější požadavky stovek a tisíců cyklistů, projíždějících denně Výtoní.

Lidé před rozhlasem uctili památku padlých z Pražského povstání

Praha /FOTOGALERIE/ - Přesně 71 let od prvního volání Československého rozhlasu o pomoc si lidé na Vinohradské třídě v Praze připomněli oběti Pražského povstání z května 1945. Jen při bojích o rozhlas mezi 5. a 9. květnem 1945 padlo na 170 lidí. V celé Praze zemřely tisíce lidí.

Slavné housle 'bydlí' na Vinohradské

Praha /FOTOGALERIE/ - Unikátní výstava mistrovských houslí několika staletí a houslařských i houslových rarit byla otevřena v pražské Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech. Výstavu ve spolupráci s Českým rozhlasem připravil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

Soud začal řešit střelbu před barem

Praha /FOTOGALERIE/ - Vysvětlovat, co dělal loni 25. srpna tři a půl hodiny po půlnoci, musí od středy před trestním senátem Městského soudu v Praze Denis Pronin. Vazebně stíhaný cizinec čelí obžalobě z pokusu o vraždu a z nedovoleného ozbrojování.

Práci Lékařů bez hranic ukazuje polní nemocnice v centru Prahy

Praha /FOTOGALERIE/ - S prací lékařů, sester či logistiků v krizových oblastech světa se mohou od úterý do 13. května seznámit zájemci v polní nemocnici, která vyrostla na náměstí Míru v Praze. Postavila ji tam česká pobočka humanitární organizace Lékaři bez hranic.

Legendární humor Vladimíra Jiránka je do června k vidění v Tančícím domě

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Galerie Tančící dům vystavuje do neděle 5. června díla českého ilustrátora Vladimíra Jiránka s názvem Včera a dnes. Expozice zobrazuje 300 originálních kreseb z Jiránkova celoživotního díla, které potěší malé i velké.

Pošesté v řadě. Basketbalistky USK slaví mistrovský titul

Praha - Desátý mistrovský titul v české lize, šestý po sobě, šňůra 82 vítězství… Nadvláda basketbalistek USK na domácích palubovkách je obrovská. „Prohru s Nymburkem si nedovedu představit," řekla před třetím finále trenérka Pražanek Natália Hejková a doplnila: „Rozdíl mezi oběma týmy je obrovský, i když se nám nebude dařit a soupeřky zazáří, vyhrajeme."

Bourající policejní lektor byl obviněn

Praha - Obvinění v souvislosti s šokující sérií bouraček, jejímž aktérem byl před dvěma týdny na pražských Vinohradech, převzal v úterý někdejší významný pedagog Policejní akademie ČR Karel Kadlec. V případě odsouzení mu může hrozit až tříletý pobyt ve vězení (a také peněžitý trest či zákaz činnosti).

Viktor Preiss 'spouští' vinohradskou oponu

Praha - Herecký exodus v Divadle na Vinohradech pokračuje. Po Ladislavu Frejovi, Haně Maciuchové a několika dalších hercích končí angažmá na této scéně i Viktor Preiss, který své rozhodnutí avizoval už na přelomu roku. Ve zdejším souboru působil od roku 1983, odehrál tu dlouhou řadu inscenací.

Vandalové ničící stromky prolili i krev svědka

Praha /VIDEO/ - Ničit nejenom městskou zeleň, ale i obličej toho, kdo je při jejich řádění napomenul, se nerozpakovala dvojice mladíků, k jejichž řádění byli ve čtvrtek odpoledne voláni strážníci z Prahy 2 k tramvajové zastávce na náměstí Míru. Původně tam byla ohlášena rvačka několika mužů - ještě předtím, než na místo dorazila vyslaná hlídka, ovšem bylo zřejmé, že o všeobecnou pranic nepůjde.

Nová opora. Šteinbergaová zapadla do týmu USK a slyšela pochvalu

Praha - Dvě prohry ve Final Four Evropské ligy přinesly basketbalistkám ZVVZ USK Praha i pozitivní zjištění. Tím hlavním je, že našly novou oporu. Největším překvapením turnaje totiž byla Anete Šteinbergaová, která dosud na této úrovni nikdy nehrála, přesto patřila k hlavním tahounkám pražského týmu. Překvapila i trenérku Natálii Hejkovou. I proto už lotyšská reprezentantka podepsala s USK smlouvu na další sezonu.

Hejková zůstává na střídačce USK i po 'bramboře': Stále patříme do špičky

Praha - Jedenáct startů ve Final Four Evropské ligy a pět titulů dělá z Natálie Hejkové, trenérky basketbalistek ZVVZ USK Praha, nejúspěšnější osobnost mezi kouči v historii elitní ženské soutěže. Přesto má nadále touhu úspěchy potvrzovat. Letos se jí sice s Pražankami nepovedlo titul obhájit, čtvrté místo ale i tak bere jako velký úspěch a už nyní se těší na další sezonu, ve které ji čekají nové výzvy.

Bourající policista musel odevzdat třináct střelných zbraní

Praha /FOTOGALERIE/ - Třináct střelných zbraní, mezi nimiž byly revolver, pistole i pušky různého druhu, postupně na sklonku minulého týdne a v pondělí odevzdal policii do úschovy někdejší lektor Policejní akademie ČR Karel Kadlec, který se nechvalně proslavil opakovanými dopravními nehodami způsobenými pod vlivem alkoholu.

Divadlo na Vinohradech uvede Shawovu komedii Pygmalion

Praha - Šárka Vaculíková jako Líza, Jan Šťastný v roli profesora Higginse a Tomáš Töpfer, který ztvární plukovníka Pickeringa, se představí v inscenaci komedie Bernarda Shawa Pygmalion. Premiéru uvede v pátek 22. dubna pražské Divadlo na Vinohradech. Hru v překladu Jiřího Joska připravuje režisér Juraj Deák.

Basketbalistky USK skončily v EL bez medaile, nestačily na Fenerbahce

Praha - Po loňském titulu čtvrté místo. Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize podlehly v duelu o bronz Fenerbahce Istanbul 69:73. Proti hostiteli závěrečného Final Four sice většinu času vedly, ale zhruba čtyři tisíce fanoušků dotlačily v poslední čtvrtině turecký celek k obratu. Triumf slaví potřetí Jekatěrinburg, který ve finále udolal jiný ruský celek Orenburg 72:69. 

Basketbalistky USK titul v EL neobhájí, v semifinále padly s Jekatěrinburgem

Praha - Pouť basketbalistkek ZVVZ USK Praha za obhajobou titulu v Evropské ligy skončila v semifinále. České mistryně v Istanbulu podlehly v repríze loňského finále Jekatěrinburgu 72:78. V neděli 17. dubna si tak od 13 hodin zahrají o třetí místo s domácím Fenerbahce Istanbul, který v druhém semifinále překvapivě podlehl Orenburgu 68:74.

Neudělal jsem to schválně, tvrdí bourající policista. Škody chce zaplatit

Praha - Předobraz monstra úmyslně ohrožujícího své okolí, grázla, jemuž zřejmě činí potěšení způsobit druhým citelné škody a značné starosti - a málem i nepřítele národa. To je podoba, kterou v uplynulých dnech dostával policejní podplukovník, někdejší vysoce postavený lektor Policejní akademie ČR Karel Kadlec (46) nejenom v médiích, ale i v debatách lidí po celé republice. A možná i za jejími hranicemi.

Jen anglicky, prosím! Dámy z USK vyráží za obhajobou: Perfektně si sedíme

Praha - Pohybovat se v kabině basketbalistek pražského USK znamená pohybovat se v zašmodrchaném jazykovém babylonu. Mluví se tam česky, anglicky, srbsky, španělsky a lotyšsky. Takhle to platí i v Istanbulu, kde dámám v pátek začne euroligové Final Four. USK obhajuje loňské zlato z Prahy.

Léto na Vyšehradě se čtyřmi sestrami i Danem Bártou

Praha - Rekordních 87 představení chystá pro diváky letošní třináctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad obohatí světová premiéra komedie Patrika Hartla 4 sestry v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou, Annou Šiškovou, Janou Strykovou, Berenikou Kohoutovou a Romanem Štabrňákem. Chybět nebudou ani osvědčené tituly z minulých let.

Policista poničil půl stovky aut. Vypadá to, že schválně

Praha - Jednapadesát zaparkovaných aut naboural v úterý krátce po půl páté odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního vozu Chrysler Jeep Grand Chrerokee, který byl pod vlivem alkoholu. V Šumavské ulici na cizí vozy zřejmě najížděl záměrně; v některých případech dokonce do stejného vozu narážel opakovaně, aby způsobil vážnější poškození.

Chystaný veletrh představí unikátní 'státovku'

Praha - Ve dnech 21. až 24. dubna se v Novoměstské radnici v Praze uskuteční veletrh starožitností Antique pořádaný Asociací starožitníků. Jedním z jeho lákadel bude i unikátní pětitisícikoruna z roku 1919. Jejím vydavatelem nebyla centrální banka, jako je tomu nyní, ale nově vzniklý československý stát. Přesným označením není „bankovka, ale „státovka".

OBRAZEM: Hasiči lovili z Vltavy zmáčeného cizince

Praha - Zachraňovat cizince z Polska z Vltavy museli v neděli odpoledne pražští hasiči. Na pomoc promáčenému a prochladlému muži stojícímu u vysokého břehu nedaleko Štefánikova mostu vyjely čtvrt hodiny před druhou jednotky hned ze dvou stanic; z centrály a z Holešovic, připomněla v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT