VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Návštěvníky náplavky vozily zdarma gondoly či plachetnice

Praha /FOTOGALERIE/ - Návštěvníky pražské náplavky na Rašínově nábřeží v sobotu po Vltavě zdarma vozily gondoly, historický dvojstěžník i přívozy. Lidé, kteří v první jarní den na akci dorazili, mohli také sestoupit na dno Vltavy nebo si prohlédnout první pražskou regatu.

V Praze 2 rezignovala místostarostka Duchková z TOP 09

Praha - V Praze 2 se rozštěpil zastupitelský klub TOP 09. Místostarostka Jana Duchková a další dva členové opustili koalici s ODS a Občany pro spokojené bydlení (OSB), členy zastupitelstva zůstávají. Podle Duchkové jsou důvodem spory ohledně privatizace majetku městské části, který další členové koalice chtějí prodávat údajně v rozporu s koaliční smlouvou. Koalice dosud měla 23 hlasů z 35 zastupitelů, většinu má i nadále.

Zloději brali vše, co se v bytě namanulo

Praha /VIDEO/ - Pořádně se napakovala dvojice zlodějů, kteří si z bytu na pražských Vinohradech odnesli vybavení za sto tisíc korun. Za bílého dne vnikli do obydlí v Záhřebské ulici - a tam majitelce sebrali prakticky vše, co jim přišlo pod ruce, připomněla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Vyhlídková věž Novoměstské radnice se opět otevře první jarní den

Praha 2 /FOTOGALERIE/ - Po zimním odpočinku bude od soboty 21. března opět otevřena dominanta Novoměstské radnice - téměř 70 metrů vysoká věž, dostavěná v roce 1456, která se nachází v centru Prahy na Karlově náměstí. Z jejího ochozu, kam vede 221 schodů, se návštěvníci, v čele se zahraničními turisty, budou moci pokochat netradičním pohledem na Prahu z ptačího pohledu.

Praha 2 upraví část parku Folimanka pod novoměstskými hradbami

Praha - Praha 2 upraví část parku Folimanka podél novoměstských hradeb, investuje tam až 16 milionů korun. Úpravy začnou v září, hotovo by mělo být v červnu 2016, řekla mluvčí městské části Martina Klapalová. Park vznikl po dostavbě Nuselského mostu v roce 1973, do té doby sloužil prostor jako zázemí stavby.

Herec Ondřej Brousek: Důležité je nikdy s ničím nepočítat

Praha /ROZHOVOR/ - Nick z inscenace Poslední z Haussmanů, Mozart v Amadeovi a Leon v Rodu Glembayů - tři pozoruhodné role teď v pražském Divadle na Vinohradech ztvárňuje herec a hudebník Ondřej Brousek. Za prvně zmíněnou si od odborné poroty vysloužil nominaci na Cenu Thálie (uděleny budou 28. března v Národním divadle v přímém přenosu České televize, pozn. red.).

Divadlo na Vinohradech uvede Šrámkova Plačícího satyra

Praha - Novinkou pražského Divadla na Vinohradech v pátek bude hra Fráni Šrámka z roku 1922 Plačící satyr. Režisérem inscenace je Radovan Lipus. Na jevišti se objeví například Simona Postlerová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka, Jan Šťastný, Anna Linhartová a Lucie Juřičková v alternaci s Naďou Konvalinkovou.

Mladíci mlátili lidi pro zábavu

Praha /VIDEO/ - Zvrhlou zábavu v podobě nečekaných surových útoků na kolemjdoucí v centru metropole si našli dva mladíci, kteří z nudy napadali v nočních ulicích jiné lidi. Jen tak, bez jakékoli příčiny i bez předchozího varování. Pokud si mysleli, že s maskovanou tváří zůstanou beztrestní i v ulicích Prahy prošpikovaných kamerami, šeredně se zmýlili. Právě díky kamerám sledovali počínání agresorů městští strážníci – a jejich hlídka je spoledně s policisty dopadla přímo při činu.

Na náměstí Míru byl odhalen poeziomat, první zazněly verše Bondyho

Praha /FOTOGALERIE/ - Na náměstí Míru v Praze byl v pondělí odpoledne odhalen automat na verše – poeziomat. Dílo podle návrhu Ondřeje Kobzy, autora projektu veřejně přístupných pian či šachových stolků v ulicích, odhalil ministr kultury Daniel Herman a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Jako první z jukeboxu zazněly verše básníka Egona Bondyho.

Od pondělí bude v Praze umístěn první automat na verše

Praha - Od pondělí si budou moci lidé na náměstí Míru v Praze poslechnout verše z automatu, který jeho tvůrci pojmenovali poeziomat. Z jakéhosi jukeboxu si budou moci kolemjdoucí pustit verše známých českých básníků. Poeziomat stojí na náměstí ode dneška. Funkční bude ale až příští týden. V pátek řekl autor projektu Ondřej Kobza, z jehož iniciativy se ve městech začaly objevovat veřejně přístupná piana či šachové stolky.

OBRAZEM: To byla jízda! Modely na dálkové ovládání měly úspěch

Praha 2 - Létající helikoptéra nebo auta na dálkové ovládání. To vše si mohli děti i jejich rodiče prohlédnout a zkusit ovládat při ukázkovém odpoledni, které uspořádal Dům dětí a mládeže (DDM) v Praze 2. Malí kluci i jejich tatínkové si vyzkoušeli jízdu s takzvanými RC modely, které v DDM sestavují nadšení modeláři.

OBRAZEM: Požár elektroměrů zdolal hasicí přístroj

Praha - Rušný vstup do víkendu měli obyvatelé činžovního bytu v Čiklově ulici v pražských Nuslích, jimž v pátek odpoledne museli přijet na pomoc hasiči. Hořelo na chodbě ve třetím patře, kde rozvodná skříňka s elektroměry vypadala dočista jako krbová kamna - za skleněnými průzory plápolaly jasné plameny. Jen komín chyběl, a tak se dým valil všude kolem.

Dvojka si výstavou připomíná výročí náletu

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Rozbombardovanou Prahu po náletu amerických letadel za druhé světové války mohou poznat návštěvníci výstavy „Popel Popeleční středy" na úřadu Prahy 2. Kromě dobových fotografií a dochované pumy shozené na město, se lze seznámit i se vzpomínkami pamětníků na 14. února 1945, kdy na Prahu dopadlo 152 tun bomb.

Těžce nemocné děti hledají smysl ve fotkách

Praha /FOTOGALERIE/ - Letošní už čtrnáctý ročník výstavy Světlo mého života se otevřel veřejnosti ve věži Novoměstské radnice v Praze 2. Fotografická výstava se koná už od roku 2001 a je každoročním vyvrcholením celoročního motivačního projektu pro vážně nemocné děti. Letos si organizátoři výstavy opět připravili pro návštěvníky fotografie malých pacientů a také jejich přátel, rodičů a lékařů.

Šestiletý trest za dva životy na Mánesově mostě soud nezměnil

Praha - Šestiletý trest definitivně platí. Takový je závěr Nejvyššího soudu ČR v Brně, který se zabýval dovoláním seniora-sedmdesátníka, jehož usednutí za volant auta před necelými dvěma roky skončilo tragédií pro dvě rodiny. Vlastně pro tři - včetně jeho vlastní. Jde totiž o muže, který předloni 5. března večer zcela nepochopitelně boural uprostřed Mánesova mostu v Praze.

Proti zlodějce zasáhli přihlížející i policisté

Praha /VIDEO/ - Hyenismus některých lidí nezná mezí. Těmito slovy uvedla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie informaci o případu z poloviny ledna, kterým se zabývají kriminalisté: zlodějka se snažila okrást pacientku v bezvědomí ve chvíli, kdy jí záchranáři poskytovali první pomoc.

Davy lidí se přišly rozloučit s trabanty před cestou do Austrálie

Praha - Davy lidí se v sobotu přišly na vltavskou náplavku rozloučit se žlutými trabanty a jejich posádkami před cestou do Austrálie a Tichomoří. Skupina lidí kolem Dana Přibáně, nově včetně dvou vozíčkářů, na ni vyrazí na konci března. Z jejich cesty vznikne opět celovečerní film a televizní seriál, navázat chtějí na úspěch svých předchozích snímků Trabantem napříč Afrikou a Trabantem až na konec světa.

OBRAZEM: Ledová Praha zavedla děti do Muzea policie

Praha - Že Praha neznamená jen památky, se děti v sobotu přišly přesvědčit do Muzea policie v rámci akce Ledová Praha. Muzeem je provedli policisté a četníci v dobových uniformách a čekat na sebe nenechal ani rada Vaňásek alias rada Vacátko z pražské ,čtyřky´.

KRIMI MIX: Auto srazilo dvě děti jdoucí do školy

Praha - Zranění ruky a nohy utrpěly ve středu dvě děti, které přímo před školou, do níž měly namířeno, srazilo auto na pražských Vinohradech. Neštěstí se stalo na Vinohradské ulici v bezprostředním sousedství Vinohradského pavilonu nedlouho před půl osmé.

Vinohradská alej má padnout k zemi, většina vzrostlých stromů je ale zdravá

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Téměř půlkilometrové akátové a lipové stromořadí v Belgické ulici se od začátku ledna pyšní titulem Alej roku 2014 Prahy, její osud je však nejistý. Stromy jsou dlouhodobě neudržované 
a Technická správa komunikací (TSK) je chce před plánovanou kompletní rekonstrukcí ulice plošně vykácet a nahradit javory.

Hvězdou České jezdecké federace se stala žena

Vinohrady - Národní dům na Vinohradech hostil v sobotu 24. ledna galavečer České jezdecké federace spojený s udílením výročních cen za rok 2014. Titul Sportovce roku 2014 ČJF převzala z rukou herce Karla Rodena parkurová jezdkyně Zuzana Zelinková.

Hasiči vyřezávali muže z kontejneru na elektroodpad. Už zase

Praha /FOTOGALERIE/ - Myslet si, že někdo na operačním středisku se snad podíval do starých záznamů, si v první chvíli mohli hasiči z pražské centrály, když v sobotu čtvrt hodiny před osmou ranní dostali pokyn vyjet na Vinohrady na pomoc muži zaklíněnému ve vhazovací komoře kontejneru na elektroodpad. Vždyť tam už se přece jelo před necelými třemi dny!

Na nádraží hořelo v místě, kde zemřel muž

Praha - Požár izolace chodby uvnitř betonové opěrné zdi na okraji stanice železniční Praha-hlavní nádraží zaměstnal v sobotu dopoledne hasiče.

Jízdní policie stráží Národní dům

Praha /FOTOGALERIE/ - Městská policie ržála na Vinohradech. Přesněji řečeno koně, kteří jsou součástí jízdní policie. Ta se v sobotním podvečeru, od 17 do 19 hodin, netradičně pohybovala po Náměstí Míru v blízkosti Národního domu na Vinohradech.

Praha 2 rozšíří ostrahu na Karlovo náměstí a dvě dětská hřiště

Praha - Praha 2 rozšíří od dubna placenou ostrahu i na Karlovo náměstí a dětská hřiště v Riegrových sadech a U Vodárny. Již dříve nechala hlídat parky Folimanka a Grébovka. Městská část za ostrahu za dva roky zaplatí asi tři miliony korun, konečná cena vzejde z veřejné zakázky.

Do babyboxu na radnici v Praze 2 někdo odložil novorozeného kluka

Praha - Do babyboxu na radnici Prahy 2 v úterý někdo odložil zdravého novorozeného chlapce. Je 113. takto odloženým dítětem v Česku a prvním letošním. Sdělil to zakladatel babyboxů Ludvík Hess Hess, který mu navrhl jméno Boris.

Soudce se bude sám zpovídat soudu

Praha - Do fáze podání obžaloby dospěla údajná korupční kauza, ponejvíce spojovaná se soudcem Obvodního soudu pro Prahu 2 Ondřejem Havlínem a také se státním zástupcem Františkem Fialou - obou odstavených od talárů - a s advokátem Karlem Matějkou.

Ještě během víkendu škodil požár stromečku

Praha /FOTOGALERIE/ - Ani tři týdny po Vánocích nedaly pražským hasičům pokoj požáry vánočních stromků. Plameny schvacující symbol vánoční pohody zaměstnaly o víkendu jednotky ze dvou základen pražských hasičů.

Muž se zákazem řízení chtěl ujet od nabouraného auta

Praha - Bouračku jsem já způsobit nemohl; vždyť mám přece vyslovený zákaz řízení. S takovým argumentem vyrukoval na hlídku pražských strážníků šofér-neřidič, který se navzdory zákazu nerozpakoval usednout za volant. Příslušníkům městské policie ale tvrdil, že to bylo jinak, ačkoli ti ho viděli na vlastní oči.

Silniční pirát, který najel v plné rychlosti do zátarasu, dostal sedm let

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jízdu bych nazvala ruskou ruletou. Těmito slovy předsedkyně trestního senátu Městského soudu v Praze Eva Brázdilová odmítla argumenty 26letého Martina Ondroucha z moravské Hané.

Zdivočelý řidič kradeného auta dělal u soudu fóry

Praha /VIDEO/ - Šestadvacetiletý Martin Ondrouch v pondělí u pražského městského soudu přiznal, že loni v únoru ujížděl za plného provozu hlavním městem před policisty a že na Karlově náměstí narazil do zátarasu z policejního auta.

OBRAZEM: Požár v kostele zničil pouze malý betlém

Praha - S rozbrušovací pilou, s jejíž pomocí překonali uzamčený vstup, museli v pondělí večer vtrhnout pražští hasiči do kostela ve Štěpánské ulici v centru metropole. Přivoláni byli k požáru dřevěného betlémku, z něhož šlehaly plameny nepřehlédnutelné i přes skleněnou výplň dveří.

Na bezmocnou seniorku upozornil pes

Praha - Na nemohoucí starší ženu, která ležela na promrzlé zemi a potřebovala pomoc, upozornil strážníky malý Míša. Nikoli ženin vnuk, ale její pejsek. O události ze Štědrého večera informoval v pondělí Jan Čihák z centrály pražské městské policie.

Desítky lidí se tradičně setkaly u hrobu Karla Čapka na Vyšehradě

Praha - Na pražském vyšehradském hřbitově se ve čtvrtek sešlo několik desítek lidí, aby si tradičně připomněli úmrtí spisovatele, novináře a dramatika Karla Čapka, jehož výročí připadá na dnešní den.

Mladiství se opili přímo na břehu řeky

Praha - Nebezpečí hrozícímu na vltavské náplavce zabránili v noci na pátek pražští strážníci. Vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová v sobotu informovala, že krátce po desáté večer si hlídka z Prahy 2 všimla pod Jiráskovým mostem dvou mladíků, kteří se v těsné blízkosti koryta řeky pohybovali se zjevnými příznaky podnapilosti.

Herec Jaroslav Satoranský oslaví pětasedmdesátiny

Praha - Filmový a divadelní herec Jaroslav Satoranský, který 17. prosince oslaví pětasedmdesátiny, je kromě dlouholetého působení v Divadle na Vinohradech znám především díky rolím v televizních seriálech.

Statisícovou škodu má zřejmě na svědomí elektrický zkrat

Praha /FOTOGALERIE/ - Třičtvrtěmilionovou škodu za sebou podle předběžných odhadů zanechal požár dvou půdních pater rekonstruovaného objektu, který pražští hasiči likvidovali na počátku víkendu na Vinohradech. K ohni v ulici Na Bojišti byli hasiči přivoláni 50 minut po půlnoci.

Koledy budou zpívat i zastupitelé Prahy 2

Vinohrady - Letošní novinkou v kulturní mapě metropole je cyklus zdarma přístupných adventních koncertů, které v prosinci pořádá radnice Prahy 2 v pěti gotických chrámech. Vánoční hudba tak bude znít také na Vinohradech.

Bunkr Folimanka zve veřejnost do podzemí. Letos naposledy

Praha - Naposledy v tomto roce se otevírá podzemní kryt civilní ochrany Folimanka, který desítky let zůstával nepřístupný a v režimu utajení. Jeden z největších krytů civilní ochrany v metropoli se městská část poprvé v jeho historii rozhodla zpřístupnit od letošního roku při pravidelných prohlídkách.

Praha 2 zvažuje zřízení centra pro ohroženou mládež

Praha - Praha 2 zvažuje zřízení nízkoprahového centra pro mládež, jež by poskytovalo pobytové či terénní služby prostřednictvím volnočasových aktivit. Tříměsíční výzkum ukázal, že je takové zařízení v oblasti potřeba.

Dlužníci: Problémy se splácením pociťujeme, až když přijde exekutor

Praha 2 - Dvaačtyřicetiletá Irena si s manželem vzala dva úvěry na rekonstrukci manželova domu. Krátce nato se ale rozvedli. Jeden úvěr byl psaný na ni, druhý na oba dva. Po rozvodu manžel sice platí úvěr, který byl psaný na oba. Jenže ten je menší.

Zpěvačka Hana Hegerová leží v umělém spánku v nemocnici

Praha - Třiaosmdesátiletá šansoniérka Hana Hegerová leží po srdeční příhodě v umělém spánku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Informaci jako první přinesl server iDnes.cz, a to právě v den, kdy se konal pohřeb dvorního skladatele Hegerové Petra Hapky.

Se zesnulým skladatelem Petrem Hapkou se loučila veřejnost, umělci i motorkáři

Praha /FOTOGALERIE/ - Mše v zaplněné bazilice sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě ve čtvrtek po poledni zakončila loučení se zesnulým skladatelem a zpěvákem Petrem Hapkou. Na pietní akt vedle rodiny dorazili známí umělci, veřejnost i motorkáři, kteří se postarali o doprovod rakve.

Projekt Autobus bude nadále pomáhat bezdomovcům

Praha - Charitativní projekt Autobus, který poskytuje lidem bez domova nocleh v centru Prahy a řadu dalších nadstandardních služeb, bude pokračovat i v příštím roce. Původně měl být ukončen 31. prosince 2014.

Ve školách na Praze 2 budou možná nově u dveří hlídat vrátní

Praha - Radnice Prahy 2 zamýšlí ve svých mateřských a základních školách zaměstnat vrátné. Důvodem jsou výsledky kontroloval bezpečnosti jednotlivých budov proti vstupu cizích osob. Figurantům se podařilo v ranních hodinách do některých škol nekontrolovaně vstoupit.

Lékaři se snaží, aby těžká nemoc neomezovala

Praha /ROZHOVOR/ - Docentka Petra Tesařová z Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se stará o pacientky s rakovinou prsu či kostními metastázemi. Podle ní znamená přítomnost metastáz, že je nádorové onemocnění nevyléčitelné.

Jak se chránit policisté poradí uprostřed expozice o zločinech

Praha - Ochrana života, zdraví a majetku před kriminalitou páchanou na lidech vyššího věku. Takové je hlavní téma setkání se seniory, které pražská policie pořádá ve středu odpoledne v policejním muzeu na Karlově.

Starostkou Prahy 2 byla opět zvolena Jana Černochová

Praha 2 - Starostkou Prahy 2 byla opět zvolena Jana Černochová (ODS). Opozice navrhla protikandidátku Janu Duchkovou z TOP 09, která je s ODS a sdružením Občané pro spokojené bydlení (OSB) v koalici. Duchková nominaci odmítla. Starostka byla v pátek zvolena 23 hlasy koalice.

Kavárenského zloděje zachytila kamera

Praha /VIDEO/ - Zloděje, který s nebývalou drzostí ukradl batoh jedné z návštěvnic kavárny v Jugoslávské ulici na Vinohradech a majitelce způsobil bezmála desetitisícovou škodu, hledají pražští policisté. Pachatel se obohatil 20. října - a brzy by mohla spadnout klec.

Kousnutí dítěte psem majitelka odmítala

Praha - Pes napadl dítě jdoucí do školy! Tak znělo oznámení, které v pondělí ráno vyslalo pražské srážníky do Riegrových sadů. Otec dítěte, který městskou policii přivolal, hlídce řekl že majitelku zvířete věc nezajímala a z místa odešla, připomněl v úterý Rudolf Rubeš z centrály městské policie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT