VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 15

KRIMI MIX: Roztěkaný řidič přiznal kokain

Praha - Zapomínat na blinkr se nevyplácí ani hodinu před půlnocí. Přesvědčil se o tom 22letý šofér, kterého pěší hlídka strážníků z Prahy 15 dopadla v Horních Měcholupech, kde seděl za volantem pod vlivem kokainu. Podnětem ke kontrole se stal drobnější přestupek: neužití znamení o změně směru jízdy při vyjíždění z Ravennské ulice na Milánskou.

Tajemná zákoutí i obrovská hala, taková byla cesta do zákulisí metra

Praha /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Pražané měli v sobotu unikátní možnost nahlédnout do míst, kam se cestující běžně nedostanou. Z Depa Hostivař se následně svezli historickou soupravou metra. Před hlavní vrátnicí Depa Hostivař je v sobotu ráno rušno. Místo zdejších zaměstnanců v tmavomodrých bundách však u vchodu postávají především rodiny s dětmi. Dopravní podnik totiž pro milovníky hromadné dopravy přichystal unikátní prohlídku toho nejzajímavějšího, co linka metra A nabízí.

Agresivní křikloun nadýchal přes čtyři promile

Praha - Stěží uvěřitelnou hodnotu téměř čtyři a půl promile nadýchal muž, který v pondělí odpoledne vyváděl v Horních Měcholupech. Muže, který s prázdnou flaškou v ruce pokřikoval na kolemjdoucí, si v Ravennské ulici všimla pěší hlídka strážníků z Prahy 15, připomněl ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie.

Voda v pražských koupalištích je dle hygieniků vhodná ke koupání

Praha - Voda ve většině sledovaných pražských koupališť je na začátku sezony vhodná ke koupání. Vyplývá to z informací na webu Hygienické stanice hlavního města Prahy. Jako zhoršenou hodnotí hygienici kvalitu vody v hostivařské nádrži a na koupališti Džbán, kde se lidé musejí smířit se zhoršenými smyslovými vlastnostmi vody.

Praha 15 nevydala Ekospolu územní rozhodnutí pro Ekocity Hostivař

Praha - Stavební úřad Prahy 15 zamítl žádost o vydání územního rozhodnutí pro projekt Ekocity Hostivař developerské společnosti Ekospol. Vyplývá to z úřední desky této městské části. Ekospol to považuje za porušení stavebního zákona a podá odvolání. 

Radnice nalezla místo, kam by se mohlo přesunout hlučné hokejbalové hřiště

Horní Měcholupy - Kritizované hokejbalové hřiště už má naplánované nové místo, kam by se mohlo přesunout. Hokejbal na hrací ploše, která je součástí areálu hornoměcholupské Základní školy Křimická, totiž obtěžuje hlukem lidi bydlící v okolí. Ti už před rokem volali po přestěhování sportovního klubu na jiné místo.

Drama po hádce se střelbou ve Štěrboholích ukončil vyjednavač

Praha - Bez potřeby rázného úderu připravené zásahové jednotky pražské policie se v pondělí večer obešlo drama ve Štěrboholích, kde partnerská rozmíška vyvolala hotové policejní manévry. V půl sedmé sousedé přivolali policisty do tamější ulice Pod Valem s tím, že ozbrojený muž střílí po své přítelkyni.

Praha chce získat pozemek naproti radnici v Měcholupech

Praha - Praha hodlá získat pozemek naproti radnici v Měcholupech. Developer na něm chce postavit bytový dům, městská část s tím však nesouhlasí. Magistrát, který Praha 15 požádala o pomoc, nabízí firmě místo uvedeného jiný pozemek v Libni, na kterém má firma objekty.

Vandal si na zastávce zařádil za padesát tisíc korun

Praha - Jen krátce žalovaly vymlácené skleněné výplně a hromady střepů na mladíka s krumpáčem, který v úterý brzy ráno poničil zastávku pražské MHD Nádraží Hostivař. Už je nejen uklizeno, ale i opraveno, připomněl ve čtvrtek Deníku ředitel českého zastoupení společnosti JCDecaux provozujícího mobiliář Pavel Slabý.

Mladík se oháněl krumpáčem, vysklil autobusovou zastávku

Praha - Dopadnout mladého muže, který s krumpáčem v ruce rozmlátil zastávku městské hromadné dopravy v Hostivaři, se v noci na úterý podařilo strážníkům z Prahy 15. Ty svědek večer přivolal do ulice Plukovníka Mráze. Na místě činu už hlídka našla jen střepy, avšak nikoli jejich původce.

Čmárání fixem po budovách vzešlo z nespokojenosti

Praha /FOTOGALERIE/ - Všichni z okolí se chovají nepřátelsky - nebo přinejmenším nevlídně a hloupě. Takové vysvětlení nabídl 55letý muž strážníkům z Prahy 15, kteří ho v Horních Měcholupech načapali přímo při činu: pomocí lihového fixu počmáral několik budov. Svou pozornost soustředil především na vývěsní tabule místní radnice, ale také supermarketu a restaurace.

Od nabouraného auta chtěli opilí cizinci utéct

Praha - K problému se otočit zády - a vzít do zaječích. Taková byla taktika, kterou se podle zjištění strážníků z Prahy 15 snažila uplatnit dvojice cizinců v ulici U Továren v Hostivaři. V noci na neděli jim ale jejich záměr překazili právě strážníci - či vlastně spíše svědci, kteří vše viděli a městskou policii přivolali. Na linku 156 telefonovali hned, jakmile zmerčili, že do lampy veřejného osvětlení narazilo auto, načež z místa nehody kvapně odcházejí dva muži.

Z hostivařského nádraží začaly mizet další staré koleje

Praha /FOTOGALERIE/ - Lidé dojíždějící do metropole z Benešovska vlakem mohou v hostivařské stanici sledovat další fázi modernizace stanice. Část nového kolejiště na jižní straně je hotová a od začátku týdne stavbaři postupně vytrhávají 2, 4, 6 a 8 staniční kolej včetně druhé traťové k odbočce Záběhlice.

Zájemci nejen z řad cestujících si mohou koupit nádražní budovu

Praha - Původní výpravní budova železniční stanice Praha - Hostivař, pocházející z roku 1905, se stane po rekonstrukci z dopravního hlediska zbytečnou. Osobní pokladna bude již příští týden přestěhovaná do nové odbavovací budovy, vybudované ve svahu při vstupu do podchodu. Přesun dopravních pracovníků do nové technologické budovy se pak uskuteční na jaře po aktivaci definitivního zabezpečovacího zařízení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT