VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 14

Opozice: Kde žije místostarosta? Dostalo se jí dvouhodinového mlčení

Praha 14 - Kde bydlí místostarosta? To je otázka, na kterou se snažili zastupitelé čtrnácté městské části najít odpověď při mimořádném jednání. Na něm se mělo rozhodnout, zda se odvolá z funkce zástupce starosty Jiří Zajac (ODS), popřípadě jestli i opustí funkci zastupitele. Důvodem dramatu, kvůli kterému členové hnutí ANO svolali toto jednání, bylo několik inzertních článků v deníku Metro.

Kampaň Chceme tu mít čisto! se stala terčem vandalů

Praha 14 - Asi pět stovek dětí, jejich učitelky, ředitelé a ředitelky škol, strážníci, ale i pracovníci úřadu a sponzoři. Ti všichni se aktivně zapojili do pilotního ročníku kampaně Chceme tu mít čisto! a teď cítí minimálně zklamání. Podle radnice Prahy 14 až osmdesát procent jejich práce zničili vandalové.

Za osm let bude prý Hloubětín k nepoznání

Praha - Rozsáhlý developerský projekt změní Hloubětín v moderní rezidenční čtvrť. Podle developera více než devítihektarový úsek mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská v sousedství Rokytky v nadcházejících letech vyrostou bytové domy, viladomy a obchodní prostory. V nových domech bude bydlet téměř dva tisíce lidí.

Staronový starosta Prahy 14: Snažíme se být menší dravou štikou

Praha /ROZHOVOR/ - I za málo peněz se snaží dělat co nejvíce muziky. Radek Vondra, který je starostou Prahy 14 už druhé volební období, vidí v malém rozpočtu městské části i určitou výhodu. Tu vidí i v běhu, při němž řeší aktuální problémy.

Vyfotit při činu chtěli sprejeři po policistovi

Praha - Ukrutnou smůlu měla dvojice sprejerů, kteří si přáli mít na své noční řádění památku a chtěli se při stříkání nápisů na zeď nechat vyfotit. Požádali o to kolemjdoucího - aniž tušili, že si právě zadělali na problém. Šlo totiž o policistu z místního oddělení na Letné, který se právě v době svého volna vracel domů. To, že byl mimo službu, mu nezabránilo, aby oba podezřelé na místě zadržel, informoval v úterý o tom, kterak v sobotu nad ránem spadla klec, Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Zrození zbrusu nové rozhledny Doubravky? Už v příštím roce

Praha /INFOGRAFIKA/ - Metropole bude mít další rozhlednu. Jmenuje se Doubravka a loňská představa o jejím vzniku i umístění již dostává jasnější rozměr. Dvaaadvacetimetrovou konstrukcí pouze z přírodního dřeva se bude v roce 2016 pyšnit Městská část Prahy 14. Platí již i místo, kde rozhlednu navštívit. Je to přírodní lokalita Na Čihadlech nad Rokytkou ve zmíněné městské části.

Nadávající řidič prý přejel nohu strážníkovi

Praha - Útoku za použití jedoucího auta, který řešení v zásadě naprosto banálního dopravního přestupku změnil v podezření na spáchání závažného trestného činu, čelil v noci na sobotu strážník pražské městské policie. Stalo se to poté, co hlídka dohlížející během pátečního večera na dění v Chlumecké ulici na Černém Mostě. U výstupní zastávky městské hromadné dopravy si strážníci všimli automobilu, jehož řidič porušil zákaz zastavení. S jeho řidičem proto hlídka začala přestupek řešit. Mezitím ale za daným autem zastavilo další vozidlo, jehož řidič tím také spáchal přestupek.

Oprava nádrže Slatina vyjde Prahu na zhruba 4 miliony korun

Praha - Oprava nádrže Slatina mezi Dolními Měcholupy a Dubčí na východním okraji Prahy vyjde na zhruba čtyři miliony korun. Praha v tendru vybrala firmu Lesy hlavního města, které nádrž opraví.

Mladíci měli u sebe nářadí i spoustu kradených kabelů

Praha - Vánoce jsou čas nadílky - a když se k obdarování nikdo nemá, nezbývá, než se o dárek postarat vlastním přičiněním. Možná právě podobnými úvahami se řídila dvojice mladíků, které zřejmě jen krátce po činu zadržela hlídka pražských strážníků. 

Boxem proti kriminalitě

Praha - Také příští rok radnice Prahy 14 plánuje zapojit se do programu prevence kriminality, který pravidelně vyhlašuje magistrát.

Boxem na Plechárně proti kriminalitě

Praha - Také příští rok se městská část Praha 14 plánuje zapojit do programu prevence kriminality, který pravidelně vyhlašuje hlavní město Praha. Radní městské části na svém posledním jednání schválili podání žádosti o poskytnutí magistrátní dotace na tři projekty.

Staronovým starostou Prahy 14 se stal Radek Vondra z TOP 09

Praha - Staronovým starostou Prahy 14 byl ve čtvrtek zvolen Radek Vondra (TOP 09). Dostal 18 hlasů z 31, starostou byl již v minulém volebním období. Na radnici Prahy 14, která zahrnuje čtvrtě Černý Most, Kyje, Hostavice a část Hloubětína, se domluvily na koalici TOP 09, ČSSD, ODS a Strana zelených.

V Praze vzniká nové městečko, areál Panorama Kyje

Praha /FOTOGALERIE/ - Na dohled od Pražského okruhu - Vysočanské radiály, v Kyjích, vznikají stovky nových bytů. Ve čtvrtek tam byl slavnostně dokončen už třetí projekt - bytový areál Panorama Kyje II-IV, a v něm 258 nových bytů o velikostech od 1+kk až po 5+kk.

Radost pro pejskaře v Praze: další radnice jim poskytla novou psí louku

Praha - Městská část Praha 14 má má novou psí louku. Byla otevřena na křižovatce ulic Hloubětínská a V Chaloupkách. Jde o oplocený prostor se sedmi prvky vhodnými pro agility, které jsou kovové a s protiskluzovou gumou.

Sídliště Černý Most není už černou můrou pro bydlení. Jen dětských hřišť je málo

Praha 14 /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Jen málo dní uplynulo od konce sedmého ročníku Street for art. Záměr radnice Prahy 14 je vždy jasný - vytvořit na sídlišti komunitní život a zapojit tamní obyvatele velkoměstské periferie do společenských a kulturních akcí.

Útočníka s nožem si krvácející muž vymyslel

Praha /VIDEO/ - Byl jsem napaden! To tvrdil pražským strážníkům muž krvácející ze zranění na levé ruce, když ho v sobotu kolem čtvrté ráno hlídka městské policie potkala ve Slévačské ulici v Hloubětíně.

PEStivalové doslova psí kusy se budou dít na Černém Mostě

Praha - Již druhý ročník akce Kdo si hraje nekouše, aneb PEStival pořádá radnice Prahy 14. Uskuteční se na Černém Mostě 20. září mezi stanicí metra Černý Most a přilehlým obchodním centrem. Začne ve 13 a skončí v 18 hodin.

I na sídlišti lze dělat úspěšný festival. Kolem Černého Mostu budou hned dva

Černý Most /ROZHOVOR/ - Na první pohled je to sídliště na kraji města, kam spíše než za kulturou můžete vyrazit za nákupy. Přesto se tady během následujících týdnů budou konat hned dva velké festivaly. - Stop Zevling a Street for Art.

Střecha ve vozovně Hloubětín se kvůli špatnému stavu musí podepřít

Praha - Tramvajová vozovna Hloubětín má poškozenou střešní konstrukci. Dopravní podnik (DPP), který vozovnu využívá, nechal některé části střechy podepřít a omezil rychlost vjezdu tramvají.

Řidič, který popil, hrozil svým vlivem

Praha - Jízdou v protisměru na sebe pražské strážníky, kteří v úterý hlídkovali na Černém Mostě, upozornil řidič jedoucí Bryksovou ulicí. Málem také narazil do betonového dělicího pásu v křižovatce s Ocelkovou.

Radnice Prahy 14 zateplí a zrekonstruuje čtyři mateřské školky

Praha - Vedení radnice Prahy 14 zrekonstruuje a zateplí čtyři mateřské školy. Nové fasády mají být vybudovány nejpozději do konce prázdnin. Médiím to sdělila místostarostka Lucie Svobodová (ČSSD).

Praha bude mít zřejmě novou rozhlednu. Na Čihadlech

Praha - Jde se na Doubravku, možná si v dohledném budoucnu řeknou výletníci, kteří se vypraví na novou rozhlednu v přírodní lokalitě Na Čihadlech nad Rokytkou v Praze 14. Vyroste tam volnočasová dominanta, jejímž autorem je věhlasný architekt Martin Rajniš. Na kontě tvůrčí práce má třeba novou Poštovnu na Sněžce.

OBRAZEM: Požár poblíž skladu plynu se obešel beze škod

Praha - Požár zavinila neznámá osoba - přičemž se nepodařilo zjistit, zda šlo o úmysl, o nedbalost při kouření nebo při rozdělávání ohně. Tyhle závěry shrnula ve čtvrtek mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová k okolnostem rozšíření plamenů v travnatém a křovinatém porostu v Kyjích.

Policisté objevili v Kyjích pěstírnu konopí, prozradil ji zkrat

Praha - Policisté o víkendu objevili pěstírnu konopí v pražských Kyjích. Bylo v ní více než 430 rostlin marihuany v květináčích. Zadrželi také dva muže vietnamské národnosti, kterým za výrobu drog hrozí až pětileté vězení. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Radnice ráda podpořila vznik miniškoličky

Praha - Malá školka třeba jen pro pouhých deset dětí taky splní svůj účel, když poptávka převyšuje nabídku, informuje radnice Prahy 14. Miniškolička zatím ještě nestojí, nicméně radnice uvažovaný projekt ráda podporuje. Školička by tak měla vzniknout v Kardašovské ulici s kapacitou pro deset dětí.

Přechod smrti straší obyvatele Prahy 14

Praha 14 - Přechod pro chodce přes Českobrodskou ulici v blízkosti autobusové zastávky Sídliště Jahodnice je ožehavým problémem. Původní železná lávka pro pěší byla z důvodu havarijního stavu uzavřena, poté stržena a následně nahrazena novým přechodem.

AKTUALIZOVÁNO

Fenku s nádorem někdo střelil do hlavy, zachránil ji veterinář

Praha – Dobrý konec má příběh fenky, kterou našli strážníci opuštěnou v Praze 14. Bylo to v neděli 4. srpna a následoval standardní postup: převoz odchytovou službou do trojského útulku. Tam pak prohlídka přinesla šok: uprostřed temene hlavy vězel psovi projektil z malorážky, který naštěstí neprorazil lebeční kost. Desetileté zvíře se někdo pokusil zastřelit!

Bazén v Hloubětíně bude kvůli opravě galerie měsíc uzavřen

Praha - Bazén v Hloubětíně v Praze 14 bude kvůli rekonstrukci měsíc uzavřen. Opravy začnou 15. července a skončí 15. srpna. Provozovatel bazénu firma Montservis Praha opraví chátrající galerii, vymění dlažbu a vypustí a znovu napustí bazény. Oprava vyjde na zhruba 1,2 milionu korun, řekl člen představenstva Montservisu Jan Tošner.

Hodil jsem po staré židli, přijeďte mě zatknout, volal muž na tísňovou linku

Praha – Sám na sebe zavolal v noci na středu pražské strážníky muž, která napadl manželku. „Hodil jsem po ní židli, přijeďte mě zatknout," řekl dotyčný ve čtyři ráno operátorovi tísňové linky.

OBRAZEM: U Rajské zahrady se setkaly různé kultury

Praha - Praha 14, hlavní město a občanské sdružení Romea uspořádaly v pátek happening s názvem Setkání kultur. Akce se konala u příležitosti Mezinárodního dne Romů a měla přiblížit život všech menšin žijících na území metropole.

OBRAZEM: Vodáci vypluli na kultovní plavbu

Praha - Závěr sezony si vodáci zpestřili kultovní plavbou východní Prahou od Kyjského rybníka až k Vltavě.

Na výlet do Kyjí za památkami i přírodou

Kyje - Kyjská dominanta – románský farní kostel svatého Bartoloměje je jeden z nejzachovalejších v celé střední Evropě

Ženu znásilnil ve vlastním bytě

Černý Most - Muž napadl ve spánku ženu, bydlící v přízemním bytě. Policisté rozjeli pátrání a muže zadrželi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT