VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

KRÁTCE: Bramborobraní zve na atrakce pro děti

Praha - Druhý ročník Modřanského bramborobraní plánuje městská část na sobotu 1. října. Připraveno je odpoledne plné soutěží a atrakcí pro děti na téma podzim a brambory. Návštěvníci se mohou těšit na divadélko, malování na obličej, přednášky výživové poradkyně, sousedské občerstvení či živou hudbu.

Hlavní město je i nadále vlastníkem Polikliniky Modřany, tvrdí Praha 12

Praha - Hlavní město je i nadále vlastníkem budovy Polikliniky Modřany. Dceřiná společnost fondu Hartenberg, přes který investuje své peníze do zdravotnictví šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, získala podíl pouze ve firmě, která polikliniku provozuje. Firma má s městem nájemní smlouvu do konce roku 2026. Páteční informace o transakci v pondělí v prohlášení upřesnila radnice Prahy 12.

Spojka na okruh bude užší, přesto budí vášně

Praha - Je to léta diskutovaný projekt. Dopravní napojení Prahy 12 na Pražský okruh v Komořanech by měl být nakonec z větší části pouze dvouproudý. Místo podchodů budou jen přechody pro chodce. Samotná stavba je však stále v nedohlednu.

Propojení Komořan se silničním okruhem by mělo stát 2,2 miliardy

Praha - Propojení Komořan se silničním okruhem by mělo stát 2,2 miliardy korun. Praha začne okruh projektovat, schválili v úterý pražští radní. Městská část Praha 12 požaduje, aby nová silnice byla zčásti zúžená na dva pruhy. Obává se nadměrné dopravní zátěže a hluku. V rámci projektu by měla vzniknout i nová křižovatka, stavba si vyžádá také přeložení železnice.

Radní projednají opravy okolí metra a napojení Komořan na okruh

Praha - Radní by se v úterý měli zabývat záměrem rekonstruovat prostranství v okolí vybraných stanic metra. Institut plánování a rozvoje by měli pověřit vypsáním podmínek soutěže. Rovněž budou řešit napojení Komořan na Pražský okruh a rekonstrukci sportovišť u škol. Radní by měli také zasedat jako valná hromada dopravního podniku.

Louku v Komořanech zastaví developer, rozhodli zastupitelé

Praha -  Změna územního plánu schválena. Umožní kontroverzní zástavbu louky v Komořanech. Firma Central Group tu postaví rezidenční domy. A to i přes odpor místních, kteří dali dohromady petici se zhruba pěti sty podpisy.

Kvanta falešných vůní se k zákazníkům nedostanou

Praha /FOTOGALERIE/ – Předvánoční trh bude ochuzen o velkou zásilku padělaných parfémů. Nebo možná hned několik zásilek. Nasvědčuje tomu alespoň informace Ivany Kurkové z Celního úřadu pro hlavní město Prahu, která ve čtvrtek připomněla zátah z počátku září. Tehdy celníci vyklidili sklad v areálu tržnice Sapa v Libuši, z něhož odvezli téměř 30 tisíc padělků rozmanitých flakonů s nejrůznějšími vůněmi.

Sprejerů už letos pochytali přes sto

Praha - Mají něco do sebe, by možná leckdo řekl o sprejerských malůvkách, které v sobotu vpodvečer dvojice cizinců vytvářela na zdi podchodu v ulici Mezi Vodami v pražských Modřanech – přičemž jejich úsilí překazila hlídka strážníků z Prahy 12. Muži ve věku 30 a 36 let uváděli, že se ničeho špatného nedopouštějí, protože stříkají barvy na legální plochu úředně určenou po sprejerské výtvory – a zřejmě nešlo o výmluvu, ale skutečně o tom byli přesvědčeni. Protože se mýlili, skončili na policejní služebně.

Na řidičák nemá, na drogy však ano

Praha /VIDEO/ -  Nemám čas ani peníze na to, abych si dělal řidičák. Tak vysvětlil pražským strážníkům absenci řidičského oprávnění mladík, kterého hlídka z Prahy 12 kontrolovala jako šoféra v Hasově ulici v oblasti Kamýku. Zastavila ho v sobotu před půlnocí kvůli tomu, že předtím podezřele kličkoval po Lhotecké, plná čára pro něho rozhodně nebyla zdí – a navíc bezdůvodně projel benzinovou stanicí, připomněl ve středu Jan Čihák z centrály městské policie.

KRÁTCE: O stavbu nové radnice bude soutěžit sedm firem

Praha - Soutěže, která rozhodne o konečné podobě budovy nové radnice Prahy 12 i dodavateli stavby, se zúčastní sedm firem. Radnice se obrátila na nejvýznamnější hráče na českém stavebním trhu. Veřejná zakázka by tak měla podle starostky Daniely Rázkové zajistit správné konkurenční prostředí a co nejvýhodnější řešení radniční budovy.

Spolek chce spojit síly s občany. Kvůli chystané proměně Komořan

Praha - Sledovat společný zájem občanů, investorů, veřejné správy i urbanistů si pokládá za cíl Spolek pro Komořany. V tuto chvíli mají za hlavní plán zušlechtit tvář „městské obce". Spolek pro Komořany oficiálně vznikl před čtyřmi lety. V té době dva aktivní občané jedné z části Prahy 12 chtěli oživit své místo bydliště.

Spolek uskutečňuje nápady aktivních Pražanů

Praha - Spolek Spojené hlavy pomáhá lidem s nejrůznějšími nápady. Od vzniku v roce 2006 se spolupodílel na zrození několika projektů. Tehdy ještě občanské sdružení přeměnila na spolek Spojené hlavy skupinka přátel v roce 2006. Ve Velkých Popovicích u Prahy dlouhodobě vykonávali různorodou kulturní činnost.

Koupaliště v Modřanech postaví developer, pak ho převede radnici

Praha - Koupaliště v Modřanech postaví developer, pak ho převede radnici. Rada městské části Praha 12 odsouhlasila smlouvu s firmou Belarie Real Estate, která v Modřanech staví byty, o výstavbě jezírka, altánu a podchodu pod železnicí za 25 milionů. Média o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová.

Komunitní centrum v Praze 12 by se mohlo otevřít příští rok

Praha - Komunitní centrum v ulici K Dolům v Praze 12 by se mohlo otevřít příští rok. Náklady na opravu bývalé školní družiny mají být necelých 14 milionů korun. Městská část na něj žádá dotaci z evropských fondů. Informovala o tom na webu městské části její mluvčí Ivana Hudcová. Půjde o první takové centrum na území městské části.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT