VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

AKTUALIZOVÁNO

ČEZ neprodlouží termín podání nabídek odkupu bytů v Písnici

Praha - Společnost ČEZ neprodlouží termín podání nabídek na odkup bytů v pražské Písnici. Podle firmy nepřijala radnice půjčku od Prahy, a nemá tak na koupi bytů peníze. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí energetické firmy Roman Gazdík. Podle starosty Jiřího Koubka (TOP 09) je rozhodnutí diskriminační. Termín pro podání nabídek vyprší v pátek, radnice žádá jeho odklad do června příštího roku. Libuš ve čtvrtek odeslala ČEZ žádost o prodloužení lhůty a zástupci radnice si v pátek chtějí byty prohlédnout. ČEZ nabízí více než 700 bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy. Praha minulý týden rozhodla, že radnici bezúročně půjčí peníze.

Libuš poslala ČEZ žádost o odklad termínu soutěže na prodej bytů

Praha - Městská část Praha-Libuš ve čtvrtek odeslala energetické společnosti ČEZ žádost o prodloužení lhůty na podání nabídek pro prodej bytů v Písnici. Zástupci radnice si v pátek 2. prosince chtějí byty prohlédnout. ČTK to řekl starosta Jiří Koubek (TOP 09). Termín pro podání nabídek vyprší 2. prosince, radnice žádá jeho odklad do června příštího roku. Starosta rovněž poslal společnosti, kterou většinově ovládá stát, středeční rozhodnutí zastupitelstva o zájmu radnice zapojit se do soutěže. ČEZ nabízí více než 700 bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy.

Praha-Libuš požádá ČEZ o prodloužení lhůty pro byty v Písnici

Praha - Zastupitelé městské části Praha-Libuš ve středu večer rozhodli, že požádají energetickou firmu ČEZ o prodloužení lhůty pro podání nabídek do veřejné soutěže o prodej bytů v Písnici. Termín vyprší 2. prosince 2016, radnice žádá termín 27. června 2017. ČEZ nabízí více než 700 bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy. Radnice je nyní zájemcem o soutěž, ne účastníkem. ČEZ v dosavadních vyjádřeních možnost odkladu soutěže odmítal.

Lidé znovu protestovali proti prodeji bytů v Písnici

Praha - Přibližně 50 až 60 lidí večer demonstrovalo před ministerstvem financí proti prodeji bytů na pražském sídlišti Písnice, které jsou ve vlastnictví společnosti ČEZ. Dožadovali se přítomnosti ministra Andreje Babiše (ANO), který ale nepřišel. ČEZ byty prodává ve veřejné soutěži, jejíž uzávěrka je v pátek. Pořadatelé demonstrace z iniciativy Moje Písnice ji považují za protiprávní. Ve středu podepsali výzvu, v níž vyzývají současné účastníky soutěže, aby z ní odstoupili.

Praha - Libuš a iniciativa Moje Písnice se ucházejí o byty ČEZ

Praha - Starosta Prahy - Libuš a poslanec Jiří Koubek (TOP 09) se za městskou část přihlásil do soutěže o prodej bytů energetické skupiny ČEZ v Písnici. Řekl to v úterý novinářům. Do soutěže se zapojila i iniciativa Moje Písnice, která ale společnosti ČEZ v úterý také pošle oficiální žádost o zrušení soutěže kvůli diskriminaci. Iniciativa podle svého mluvčího Ondřeje Václavíka požádala dopisem o pomoc při zrušení soutěže všechny poslance.

Proti prodeji bytů v Písnici u úřadu vlády demonstrovalo 80 lidí

Praha - Zhruba 80 lidí se v pondělí v podvečer sešlo před úřadem vlády na demonstraci obyvatel pražského sídliště Písnice, kteří nesouhlasí s prodejem bytů ve vlastnictví energetické společnosti ČEZ. Svými transparenty a hesly se obraceli zejména na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby prodej bytů firmou většinově ovládanou státem zastavili. ČEZ byty prodává ve veřejné soutěži, jejíž uzávěrka je v pátek 2. prosince. Protest v pondělí trval necelou půlhodinu.

ČEZ prodej bytů v Písnici nezruší ani neprodlouží termín nabídek

Praha - Energetická firma ČEZ neprodlouží termín veřejné soutěže na prodej bytových domů v pražské Písnici do června 2017, jak žádala místní radnice. Důvodem je ohled na ostatní účastníky tendru. V pondělí to sdělil mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Radní městské části Praha-Libuš v pondělí požádali firmu ČEZ, aby buď řízení zrušila, nebo prodloužila jeho termín. Ten vyprší již v pátek 2. prosince. K zapojení se do veřejné soutěže vyzval radnici pražský magistrát, který jí na koupi bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy korun chce poskytnout bezúročnou půjčku.

Libuš žádá zrušit dražbu bytů v Písnici, či prodloužit její lhůtu

Městská část Praha-Libuš preferuje zrušení dražby více než 700 bytů na sídlišti v Písnici firmou ČEZ. Pokud společnost nevyjde radnici vstříc, žádá ji o odložení termínu podání nabídek, aby se případně stihla do dražby zapojit. Po pondělním jednání o tom informoval radních starosta Jiří Koubek (TOP 09). Termín pro podání nabídek do dražby vyprší v pátek 2. prosince. K zapojení se do dražby vyzval radnici pražský magistrát, který jí na koupi bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy korun chce poskytnout bezúročnou půjčku. 

AKTUALIZOVÁNO

Praha schválila půjčku Libuši na prodej bytů od ČEZ

Praha - Pražští zastupitelé v pátek schválili neomezenou půjčku pro městskou část Praha-Libuš na nákup bytů v Písnici od firmy ČEZ. Libušská radnice ale takové řešení odmítá. Navrhovala, aby byty buď koupilo hlavní město, nebo jí poskytlo účelovou dotaci, což ale zastupitelé odmítli. ČEZ chce prodat přes 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu, odhadní je 1,2 miliardy korun. Termín pro přihlášení do veřejné soutěže přitom vyprší už za týden.

AKTUALIZOVÁNO

ČEZ: Termín pro prodej bytů v Písnici posouvat nebudeme

Praha - Energetická společnost ČEZ trvá na tom, že termínem pro podání nabídek na koupi bytů v pražské Písnici zůstává 2. prosinec. V pátek to sdělil mluvčí firmy Roman Gazdík. Dementoval tak slova pražského radního Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice), že termín bude posunut. Wolf na pátečním jednání zastupitelstva hlavního města řekl, že ČEZ přislíbil odložení termínu, pokud městská část Praha-Libuš vysloví zájem a včas složí kauci. Informace je podle něj uvedená v dopise, který měl dorazit starostovi Libuše Jiřímu Koubkovi (TOP 09). Libuš, pod kterou Písnice spadá, dřív účast v tendru odmítala.

Praha v poledne představí výsledek jednání s ČEZ o Písnici

Praha - Hlavní město chce v poledne představit výsledek ranního jednání s ČEZ a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) o osudu bytů na sídlišti Písnice. Výsledek prý bude ve prospěch nájemníků. Na pátečním jednání zastupitelstva to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice), podrobnosti o výsledku jednání zatím nesdělil. ČEZ chce prodat přes 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu. Odhadní je 1,2 miliardy korun. O situaci od čtvrtka jedná pražské zastupitelstvo.

Zastupitelé budou o osudu sídliště Písnice jednat dál v pátek

Praha - Pražští zastupitelé budou o osudu sídliště v Písnici jednat dál v pátek. Pokračování jednání po čtvrteční 19.00 podpořila jen menšina z nich, sejdou se proto znovu v pátek v 9.00. ČEZ chce prodat přes 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu. Odhadní je 1,2 miliardy korun.

AKTUALIZUJEME

Starosta Prahy-Libuše: S půjčkou na sídliště Písnice hrozí trestní stíhání

Praha - Po přijetí půjčky na nákup sídliště Písnice by mohlo zastupitelům Prahy i městské části hrozit trestní stíhání. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva hlavního města to řekl starosta Prahy-Libuše, pod níž Písnice spadá, Jiří Koubek (TOP 09). Pražští radní v úterý navrhli, že městské části na nákup bytů poskytne neomezenou bezúročnou půjčku. O návrhu teď diskutují pražští zastupitelé. ČEZ chce prodat přes 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu. Odhadní je 1,2 miliardy korun.

ČEZ nehodlá posouvat lhůtu pro dražbu bytů v Písnici

Praha - Energetická firma ČEZ nehodlá posouvat termín pro podání přihlášek ve veřejné soutěži k prodeji svých bytů na pražském sídlišti Písnice a v Bělocerkevské ulici. Nadále tak platí pátek 2. prosince v 16.00. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Odložení termínu prosazuje občanské sdružení Moje Písnice, které se obává, že bytový fond převezmou spekulanti. ČEZ k tomu vybídlo i ministerstvo financí. Problém prodeje písnických bytů by dnes měli projednat pražští zastupitelé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT