VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

Dvanáctkou brázdí policejní vozy se zdravotnickými batohy

Praha - Dvanáctá pražská městská část je první z městských částí, která věnovala autohlídkám městské policie specializované zdravotnické vybavení pro poskytování první pomoci. Speciálními zdravotnickými sety budou vybaveny hlídkové vozy Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12.

Soud zamítl zákaz registrace kandidátky ČSSD do voleb v Praze 12

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl návrh na předběžné opatření, které by zakázalo registrovat do voleb kandidátku ČSSD v Praze 12. Novinářům to ve čtvrtek sdělila mluvčí soudu Alena Novotná. Na soud se neúspěšně obrátil jeden ze straníků, který nesouhlasil s tím, jak byla kandidátka sestavena.

U cyklostezky v Modřanech si lze na hrací louce s dětmi i odpočinout

Modřany /FOTOGALERIE/ - Radnice Prahy 12 upozorňuje návštěvníky cyklostezky podél Vltavy, že pod modřanským jezem na pozemku mezi cyklostezkou vedoucí k Portu 62 a ulicí Vltavanů postupně vzniká hrací louka pro malé i velké s množstvím zajímavých prvků.

Bezdomovcům modřanská radnice pomáhá přímo v terénu

Modřany - Radnice Prahy 12 spolu se spolkem Naděje realizují nový projekt Pomáháme lidem bez domova na území městské části.

OBRAZEM: Auto není trezor, četli řidiči upozornění

Praha - Auto není trezor. S tímhle známým, ale často pozapomínaným upozorněním se ve čtvrtek vypravili obhlédnout zaparkovaná auta v pražských Modřanech policisté, strážníci i zástupci radnice Prahy 12.

Dobročinná akce na veletrhu: Když obyčejná chůze může pomoci

Letňany - Jdu, jdu, jdu. A chvílemi dokonce i běžím. To všechno ve velké rychlosti, za hlasité hudby, ve stále propocenějším tričku a s rudnoucími tvářemi. Nicméně stále jdu a nezastavuji… Protože vím, že i moje kroky pomáhají.

Na Praze 12 bude vládnout menšinová koalice TOP 09 a ODS

Praha - V Praze 12 bude vládnout do konce volebního období menšinová koalice TOP 09 a ODS. Podporu na prosazení konkrétních bodů chtějí její zástupci hledat napříč politickým spektrem. Novinářům to řekl starosta městské části Petr Prchal (TOP 09).

Na stavbě v Praze 12 se našly zlaté a stříbrné mince

Praha /FOTOGALERIE/ - V Praze 12 byly v pondělí při výkopových pracích nalezeny na jednom ze stavenišť zlaté a stříbrné mince. Jejich hodnota je odhadována na zhruba tři miliony korun. Kde přesně byl poklad o hmotnosti 6,5 kilogramu nalezen, nechce radnice zveřejnit. Sdělila to mluvčí Prahy 12 Eva Burianová.

Ve sporu modřanské radnice s investorem zatím vítězí ovce

Modřany - Nejdřív domky, pak paneláky. Podle radnice Prahy 12 svým způsobem promyšlená strategie stavební společnosti Central Group. Ta na pastvinné louce mezi ulicí Komořanskou a Českým hydrometeorologickým ústavem původně chtěla postavit šest rodinných domků.

V tramvaji našli ženu bez známek života. Policisté pátrají po příčině smrti

Praha - Zemřela cestující přirozenou smrtí, nebo má její život někdo na svědomí? To se nyní snaží jistit kriminalisté, kteří od čtvrtečního dopoledne prošetřují nález mrtvé ženy v tramvajové soupravě číslo 17.

Metropole má další přírodní rezervaci, v ní vzácného motýla

Praha – Hlavní město si může na své konto připsat další přírodní rezervaci Břežanské údolí. Tato v pořadí devadesátá lokalita je nyní evropsky významnou součástí na území velké Prahy. „Právě v Evropě má naše metropole v počtu chráněných přírodních území zcela bezkonkurenční postavení," uvedl radní Lukáš Manhart.

Na Násirově náměstí vyroste jabloňový sad

Modřany – Čtrnáct výpěstků jabloní bude vysázeno na Násirově náměstí, které mají zkulturnit tamní prostředí Modřan. Odrůdy mohli vybírat sami občané. Besedu o tom s nimi vedla místostarostka radnice Prahy 12 Eva Tylová, která se podílela i na přípravě projektu a úvaze o významu stromů pro život.

Praha 12 bojuje proti výstavbě paneláků u statku Šabatka

Praha – Praha 12 bojuje proti plánované stavbě sídliště poblíž statku Šabatka vedle komořanského zámečku. Městské části se nelíbí, že je projekt předimenzovaný a že zatíží místní obyvatele zvýšenou dopravou a hlukem. Městská část proto záměr napadla u soudu. Řekla to místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (Změna pro Prahu 12).

V Komořanech má vyrůst nový obytný komplex, tamní obyvatelé se bouří

Praha - Třináct šestipodlažních domů hodlá postavit developerská společnost Central Group na zelené louce poblíž lokality statku Na Šabatce v Komořanech. Což se zrovna dvakrát nelíbí obyvatelům tamních početných rodinných domků, kteří neváhali svůj rozhodný protest vyjádřit i na radnici městské části Prahy 12.

Den koupání ve Vltavě snad nezruší zlé počasí

Praha - Radnice Prahy 12 připravuje na neděli 14. července druhý ročník akce s názvem Jak žít s řekou, která bude součástí evropského Dne koupání v řekách.

Moje sekačka má stálý hlad, tvrdí pasáček ovcí

Praha - Je mu teprve devětadvacet a v Praze už je pasákem číslo jedna. Publicitu odmítá se slovy, že „jeho holky ať si klidně v novinách jsou," on sám v tisku být prý rozhodně nemusí. To, co opravdu Antonín Zeman musí a hlavně chce, je, aby ty „jeho holky" měly stálou péči. Řeč je o více než stodvacetihlavém stádu ovcí, které podle potřeby spásají určené prostranství v různých městských částech.

V Praze 12 hrozí evakuace obyvatel Belárie

Praha 12 - Okolo páté hodiny ranní proběhla kulminace Vltavy a nyní hladina řeky podle dostupných informací pomalu klesá. Voda z kanálů ale stále stoupá a je třeba stavět místy protipovodňové zábrany z pytlů, aby se nedostala do objektů. Dále hasiči pravidelně odčerpávají pomocí čerpacích zařízení vodu z Obchodního náměstí a okolí a také z ulice K Jezu a přilehlých prostor.

Voda zaplavila tramvajovou trať v Braníku

Praha 12 - Vzhledem k tomu, že došlo k zatopení tramvajové trati v Braníku a i přilehlá komunikace je pod vodou, není touto cestou možný přístup do Modřan. Starosta Petr Prchal proto jednal na MHMP na krizovém štábu s ředitelem Dopravních podniků o posílení autobusových linek, které dosud jezdí objízdnými trasami. Voda zaplavila i tramvajovou trať v Braníku.

AKTUALIZOVÁNO

Evakuována je část Zbraslavi a Modřan, Smíchovští zůstávají doma

Praha – V Praze opouštějí své domovy stovky obyvatel části čtvrtí Modřany a Zbraslav, hasiči dokonce museli některé odvézt na člunech. Ve dvou případech, v Lahovicích a Velké Chuchli, zachraňoval lidi i vrtulník. Oznámili to představitelé radnic a mluvčí pražských hasičů.

Netopýr sem, netopýr tam...

Praha – Deset tisíc korun získala záchranná stanice Merlin v Praze 12-Cholupicích. Peníze darovala poslankyně Kateřina Klasnová, která pravidelně rozděluje poslanecké náhrady. „Za dar paní Klasnové nakoupíme věci potřebné pro záchranu nalezených, zraněných netopýrů. Naše záchranná stanice tak bude poskytovat zcela komplexní péči," uvedl provozovatel Merlina Petr Kolomazník.

Bytovky místo služeb místním? Lidé z Kamýku žalují developera

Praha – Nesnesitelný hluk, špína i zápach. S těmito nepříjemnostmi se posledních několik měsíců musí potýkat tisíce lidí ze sídliště Kamýk na jihovýchodě metropole. To vše kvůli kontroverzní výstavbě s pracovním názvem Na obzoru, která se odehrává v jejich těsném sousedství Nad Modřanskou roklí.

Řidič měl upito. Naboural několik aut a zranil chodkyni

Praha – Zraněnou chodkyni a několik nabouraných aut má na svědomí 54letý muž, který za volantem terénního vozu Landcruiser řádil v úterý odpoledne v pražských Modřanech. Než ho místní policisté necelé tři hodiny po poledni zastavili a dali mu dýchnout, aby zjistili, že jeho řidičské schopnosti jsou poznamenány 1,7 promile alkoholu, stačil napáchat značné škody.

Po demonstraci proti vystěhování v Ústí zadržela policie 12 lidí

Praha – Po dnešní demonstraci proti vystěhování rodin z ubytovny v Ústí nad Labem zadrželi policisté v Praze 12 lidí, kteří odmítli opustit budovu ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Odvoz zadržených provázely drobné potyčky asi tří desítek demonstrujících z policisty. Protestující se dožadovali propuštění zadržených, na policisty létaly nejdříve nadávky a poté i sněhové koule. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana jsou zadržení podezřelí z přestupku a po podání vysvětlení budou propuštěni.

Znáte kandidáty do Senátu za Prahu 12? Představujeme vám je!

Praha 12 /ANKETA/ – Režisér, bývalý starosta a současný senátor. Vít Olmer za Věci Veřejné, František Adámek (ČSSD) a Tomáš Grulich z ODS by se rádi po říjnových volbách viděli v senátorském křesle. Režisér Olmer slibuje, že by v Senátu PČR rozhodně nehodlal obrůstat mechem a stal by se pro mnoho politiků nepohodlnou štikou. Takovou, jakou byl svého času třeba pro Českou televizi, kterou kritizoval za klientelismus a korupci.

Stavba za 13 milionů eur? Nové gymnázium v Modřanech

Praha – Rozloha budovy 2 500 metrů čtverečních, tři sta studentů a v ostrém provozu ve školním roce 2014/2015. Takové bude nové Rakouské gymnázium, které do dvou let vyroste ve dvanácté městské části.

Mladíci brutálně zmlátili řidiče autobusu

Praha – S pohmožděninami odváželi v noci na pátek pražští záchranáři z Modřan řidiče autobusu městské hromadné dopravy k ošetření do nemocnice. Nikoli ale kvůli dopravní nehodě. Bylo to kvůli řádění přesily násilníků, na něž šofér tvrdě narazil. Na hrubiány útočící surově – a zcela bezdůvodně!

Kdo chce do Senátu? Právník, architekt, ale i pirát!

Praha – Kandidaturu do Senátu ve čtyřech pražských obvodech oznámila většina zavedených stran. V podzimních volbách se v Praze utkají především současní senátoři s místními politiky. Někteří kandidáti už podali na úřady žádost o registraci. Většina přihlášek ale podle všeho přijde až 7. srpna, kdy je poslední termín pro předkládání kandidátek. Své křeslo budou obhajovat Tomáš Töpfer, Daniela Filipiová a Tomáš Grulich (všichni za ODS).

Netradiční předání vysvědčení? Hup do bazénu!

Praha /REPORTÁŽ/ – Žáci z modřanské základní školy si užili poslední den školy netradičně v plavkách. Redaktorka Pražského deníku byla v tento důležitý den s nimi!

Sebevraha hrozícího skokem z komína dostali hasiči bezpečně dolů

Praha – Šťastný konec měly díky zásahu pražských hasičů vypjaté chvíle, jejichž dějištěm se v noci na čtvrtek stala Komořanská ulice v pražských Modřanech. Psychicky labilní osoba tam hrozila skokem z továrního komína.

V Modřanech se rozpadla koalice, novým starostou Petr Prchal

Praha – V Praze 12 se rozpadla koalice ČSSD, VV a Změny pro Prahu 12 (ZPP12), kterou podporovali také zastupitelé KSČM. Na nové koalici se dohodli zastupitelé za TOP 09, ODS a Změnu pro Prahu 12.

V Modřanech by mohl vzniknout Památník čs. exilu

Praha 12 - Na Sofijském náměstí v pražských Modřanech by mohl v příštích letech vzniknout Památník československého exilu. Zaměřit by se měl především na osudy exulantů, kteří Československo opustili v letech 1939 až 1989.

Hořící auto mohlo i vybouchnout

Praha /FOTOGALERIE/ – Čtvrtmilionovou škodu způsobil v noci na úterý požár dodávkového auta, který v pražských Modřanech poničil Ford Tranzit. Oheň, k němuž byli hasiči do Krouzovy ulice přivolání dvě hodiny před půlnocí, zničil interiér vozidla a celou přední část auta. Na místě zásahu mohl být ještě větší rozruch – hasiči se ale pomocí rozbrusky dostali do nákladového prostoru, odkud včas vynesli dvě propanbutanové láhve a kanystr s naftou. Okolnosti vzniku požáru vyšetřují společně policisté a specialisté hasičského sboru.

AKTUALIZOVÁNO

Záhadné lahvičky vyhnaly policisty ze služebny

Praha – Poprask v Modřanech v i centru Prahy způsobily v pondělí odpoledne lebky a zkřížené hnáty. V Modřanech si dokonce vynutily evakuaci policejní služebny. Právě tam se totiž ocitl kufřík zaplněný lahvičkami, na kterých byly znázorněny symboly smrti.

Lidé si dnes mohou přijít do Modřan vybrat kočku

Praha 12 - Osm desítek kocourů, koček a koťat čeká dnes na nové rodiny na umísťovací výstavě v pražských Modřanech v areálu bývalé Chirany. Své chlupaté svěřence tam dnes od 10:00 do 17:00 představí 12 útulků a občanských sdružení.

Praha 12 otevřela park pro aktivní seniory

Praha 12 /FOTOGALERIE/ - První park pro aktivní seniory v Praze 12 se včera odpoledne slavnostně otevřel v ulici Zátišská. Je osazen sedmi stanovišti a na každém z nich mohou zároveň trénovat až tři cvičící. Počítá se i s vozíčkáři, kteří tam také najdou možnost se protáhnout.

Praha 12 láká seniory do kina na celebrity zdarma

Modřany - Program pro seniory v pražských kinech není žádnou novinkou. Praha 12 však zašla dál: místní radnice totiž ve spolupráci s Modřanským biografem připravila zábavný pořad Dvanáct otázek pro českou osobnost.

Za milionový požár může chyba ve vedení

Praha – Prvotní předpoklady o tom, že víkendový rozruch kolem požáru s milionovou škodou na sídlišti Baba III v pražských Modřanech může míst na svědomí technická závada na elektroinstalaci, vyšetřování potvrdilo.

Požár paneláku vyhnal lidi z postelí do tmy

Praha - V panelovém domě v pražských Modřanech v noci vypukl požár. Hasiči evakuovali dvě desítky lidí.

Strongman Cup aneb setkání sympatických siláků

Modřany - Vítězem klání siláků, které se v sobotu uskutečnilo v Praze-Modřanech, se stal Michal Tichý z Mostu. Byl zároveň nejmladším z jedenácti soutěžících; příští týden mu bude teprve 22 let.

Konec slavného cukrovaru: nahradí ho bytovka

Modřany - Požár poslední z výrobních hal kdysi slavného modřanského cukrovaru definitivně pohřbil jednu z největších legend průmyslu českých zemí. Nyní už nastoupí pouze demoliční bagry, aby uvolnily místo nové bytové zástavbě.

Modřanští čelí útokům, mají strach o život

Modřany - Na místní aktivisty, protestující proti kácení stromů či výstavbě developerských projektů, někdo opakovaně útočí.

Okolí školy v Písnické ulici prokouklo

Praha 12 - /FOTOGALERIE/ První etapa revitalizace okolí základní školy v Písnické ulici je hotová.

V Modřanech se možná kácelo bez povolení

Modřany - Budoucí bytové výstavbě už padlo za oběť 130 vzrostlých stromů a tisíce keřů. Zda se bude stavět, není jisté.

Pro Modřany bývala typická vůně čokolády

Modřany – /ZAŠLÁ SLÁVA PRAŽSKÝCH MÍST/ Zdejší podnik zaměstnával stovky lidí a zásoboval většinu tuzemského trhu dobrotami, jako byly například Kočičí jazýčky.

Elitní světoví jezdci čarovali na motorkách

Praha - /FOTOGALERIE/ Velmi zajímavé letecké kousky byly vidět ve středu odpoledne v Praze. U Vltavy na sebe poutali pozornost rytíři na motorkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT