VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

Praha 12 nebude žádat další změny v seznamu míst pro herny

Praha - Městská část Praha 12 nebude žádat další změny v seznamu povolených míst pro herny v magistrátní vyhlášce. Po více než sedmihodinové debatě v úterý schválilo toto usnesení zastupitelstvo Prahy 12. Podle opozice ale usnesení umožňuje více výkladů, protože neruší předchozí rozhodnutí rady navrhující sedm míst pro herny.

Zastupitelé Prahy 12 mimořádně zasednou kvůli hazardu

Praha - Zastupitelé Prahy 12 v úterý mimořádně zasednou kvůli hazardu. Rada koncem dubna zrušila nulovou toleranci heren, přestože jedna ze tří stran koalice, Změna pro Prahu 12, s povolením hazardu nesouhlasí. Koaliční partneři z ANO a ČSSD ji ale na jednání rady přehlasovali. O chystaném jednání zastupitelstva, které vyvolala opozice, jíž se konec nulové tolerance také nelíbí, v pátek novináře informoval vedoucí zastupitelského klubu TOP 09 Petr Šula.

Střet tramvaje a autobusu v Modřanech: patnáct zraněných

Praha - Patnáct lidí včetně dětí utrpělo zranění - naštěstí lehká - při nehodě, která se v úterý odpoledne stala v pražských Modřanech. Ke střetu kloubového autobusu městské hromadné dopravy s tramvají jedoucí na lince číslo 17 došlo 28 minut po třetí v křižovatce ulic Generála Šišky a Československého exilu.

Zrušení zákazu hazardu schválili v Modřanech

Praha 12 - Pondělní rozhodnutí pěti radních z devíti překvapilo starostku dvanácté městské části Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12). Její koaliční partneři z ANO a ČSSD odhlasovali konec nulové tolerance hazardu 
a povolili činnost sedmi provozovnám. Vyhlášku i se seznamem sedmi adres musí ještě schválit zastupitelé hlavního města.

Postrach žen prozatím uniká

Praha - Po muži, který na zastávkách tramvaje v Modřanech obtěžoval a osahával ženy, pátrají pražští policisté. Ve čtvrtek večer o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Muž, který si oběti vybíral na zastávkách městské dopravy Sídliště Modřany a Modřanská rokle či přímo v tramvaji, většinou ženu nejprve oslovil - načež se jí začal nemravně dotýkat.

V Modřanech chtějí lekce běhu

Modřany - Vedení Prahy 12 zvažuje možnost pořádání bezplatných lekcí běhu pro své dospělé obyvatele. Aktuálně jedná s Domem dětí a mládeže Praha 12 Monet, se kterým by ráda podobnou aktivitu veřejnosti od letošního jara nabídla.

Projekt se 700 byty v Modřanech musí zpracovat dokumentaci EIA

Praha /VIZUALIZACE/ - Projekt developerské společnosti Karlín Group, která chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech, má významný vliv na životní prostředí, rozhodl magistrátní odbor ochrany prostředí. Firma proto musí zpracovávat rozsáhlou studii dopadů na životní prostředí, vyplývá z databáze EIA. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje developer podle dokumentace zahájit příští rok v březnu.

Malíř se ve své tvorbě věnoval zpěvačce Edith Piaf šest let

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Barvy, štětce, palety a plátna s rozpracovanými olejomalbami. Všude, kam se člověk podívá… Je pátek ráno a přicházím do ateliéru osmadvacetiletého malíře Tomáše Němce. Do pátého patra vysoké budovy v pražských Modřanech, která je tramvají vzdálena patnáct minut od centra. Tomáš Němec sem jezdí pracovat a tvořit pravidelně každý den.

V noci někdo poškodil budovu, v níž se koná sjezd DSSS

Praha - Neznámí pachatel nebo pachatelé rozbili v noci na sobotu výlohy budovy v ulici U Kina v Praze-Modřanech. V sobotu se tam koná sjezd nacionalistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Její předseda Tomáš Vandas dává incident do souvislosti se sjezdem, stojí za ním podle jeho názoru zřejmě antifašisté.

Starostka Prahy 12: Co vás nezabije, to vás posílí

Praha 12 /ROZHOVOR/ - Daniela Rázková (KDU-ČSL) je první ženou ve vedení dvanácté městské části. Sedm let pracovala na radnici jako novinářka a dlouhá léta byla v opozici. Na konci loňského roku ji zvolila za starostku strana Změna pro Prahu 12, která se hlavně věnuje stavebním a developerským projektům.

Obyvatelé Komořan se bouří. Novou čtyřproudovou silnici vůbec nechtějí

Modřany - Kinosál Modřanského biografu byl v pondělí večer naplněný až po okraj. Obyvatelé Prahy 12 tam přišli na veřejnou besedu, aby se dozvěděli, jak vypadá aktuální situace s novou silnicí, která má spojit Modřany s Pražským okruhem. Ani samotné vedení radnice do poslední chvíle prozatímní projekt neznalo.

Na adventní výstavě v Modřanech hledají kočky z útulků nový domov

Praha - Padesát nejkrásnějších koček z pražských útulků hledá v neděli nový domov na adventní umísťovací výstavě. Pořádá ji sdružení Šanta kočičí od 10:00 do 17:00 v obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Modřanech.

Starostkou Prahy 12 byla zvolena Daniela Rázková, ale jen na dva roky

Praha - Starostkou Prahy 12 byla zvolena Daniela Rázková (KDU-ČSL, zvolena za Změnu pro Prahu 12). Podle koaliční dohody ANO, ČSSD a Změny pro Prahu 12 bude vést městskou část jen na dva roky. Poté ji vystřídá zástupce hnutí ANO, které vyhrálo volby a má devět z 35 mandátů.

Herec Luděk Munzar se stal čestným občanem Prahy 12

Praha 12 /FOTOGALERIE/ - Když se v září konalo v obřadní síni Úřadu městské části Praha 12 slavnostní udělení čestného občanství, dva ocenění ze čtyř se nemohli zúčastnit. Až v úterý 11. listopadu převzal herec Luděk Munzar diplom a zlatou plaketu za dlouholetý přínos pro městskou část Praha 12.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT