VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 11

Miss dýně? Podívejte se na nejkrásnější pražskou dýni

Praha /FOTOGALERIE/ – Městská část Praha 11 uspořádala v pondělí 15.října u Komunitního centra Matky Terezy Dýňový den, kde proběhla i soutěž o nejkrásnější vyřezávanou dýni – MISS DÝNĚ, kterou vyhrála se svým „obličejem" ZŠ Pošepného. V rámci akce bylo též možno ochutnat dýňové speciality, například pomazánku, polévku, těstoviny nebo dýňový čaj.

Část obyvatel Prahy 11 nesouhlasí s parkovacími zónami

Praha – Část obyvatel Jižního Města nesouhlasí se záměrem na vytvoření parkovacích zón v Praze 11. Podle nich zóny místním lidem nezaručí, že zaparkují. Zorganizovali proto petici, kterou podepsalo 1163 lidí. Informovala o tom dnes členka petičního výboru Radka Soukupová. Zóny by v Praze 11 měly vzniknout v příštím roce, se záměrem souhlasila městská část i hlavní město.

Jižní Město slaví narozeniny. Program trvá čtyři dny!

Praha – Projížďka na ponících, soutěže s ekologickou tematikou, plážový volejbal, vepřové hody nebo pouliční rozdávání květin. To jsou Dny Prahy 11. Vedení městské části připravilo čtyřdenní program, který má nabídnout zábavu i sport napříč věkovými kategoriemi.

AKTUALIZOVÁNO

U domu popové zpěvačky Ivety Bartošové zasahovala policie

Praha – Zpěvačku Ivetu Bartošovou měl u jejího domu v Praze - Uhříněvsi v úterý večer ohrožovat fanatický obdivovatel. Byl tak neodbytný, že u incidentu musela zasahovat policie.

Nebude jihoměstský bazén za půl miliardy zbytečný?

Praha - Vedení nedalekého akvaparku v Čestlicích nabízí Praze 11 spolupráci. Ta nemíní dotovat soukromý projekt obecními penězi.

AKTUALIZOVÁNO

Opozice na Praze 11 neúspěšně iniciovala odvolání starosty

Praha – Opozice na radnici Prahy 11 na pátečním jednání zastupitelů iniciovala odvolání předsedy kontrolního výboru Františka Hoffmana (KSČM) a starosty Dalibora Mlejnského (ODS). Potřebnou podporu z ostatních klubů pro svůj záměr ale zastupitelé TOP 09 a Hnutí pro Prahu 11 (HpP11) nezískali.

Plýtvala Praha 11 těsně před minulými volbami s obecními penězi?

Praha 11 - Radnice platila za mnohonásobně předražené vizitky či hlavičkový papír. Těsně před volbami.

Místo šedi chce Jedenáctka barevné sídliště

Háje - Radnice jedenácté městské části se snaží oživit nevzhledné paneláky. Vyhlásila proto již čtvrtý ročník soutěže s názvem Regenerace Jižního Města.

Zpackané chodníky: past pro nevidomé

Praha - Předpisy sice říkají, jak mají chodníky vypadat, nikdo na to prý ale ve skutečnosti nedbá.

SLOUPEK: Divadlo a nevěstinec uprostřed sídliště

Praha - Krásné, nové divadlo. To je vize, kterou prezentuje jedenáctá městská část svým občanů.

Ožije kultura na největším sídlišti?

Praha - Jihoměstské divadlo Kotelna má vyrůst nedaleko vykřičeného domu.

Jsou vozíčkáři méně než ovce? Klubu hrozí zánik

Praha - Praha 11 finančně nepodpořila klub tělesně postižených. Přístřešek pro zvířata ano.

Mlejnský: Pětadvacetimetrový bazén bude pro potřeby Prahy 11 dostačující

Praha 11 - Rozhovor se starostou Prahy 11 Daliborem Mlejnským (ODS) a opozičním zastupitelem Prahy 11 Ladislavem Kosem (HPP11).

Obyvatelé Jižního Města mají mít konečně bazén. Ale jaký?

Jižní Město - Sportovní areál na Chodově se má začít stavět příští rok na jaře. Nabídne však pouze 25metrový bazén.

Policie zkoumá vliv ABL na politiku v Praze 11

Praha – Sledování nepohodlných lidí bezpečností agenturou ABL, kterou vlastnil nynější předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných a jedna z nejvlivnějších postav této vládní strany Vít Bárta (a svém po vstupu do politiky předal firmu bratrovi), znovu otevřela policie.

Místostarosta Prahy 11 rezignoval, nahradil ho Ladislav Kárský

Praha 11 – Místostarosta Prahy 11 Oleg Rybnikář (ČSSD) v pondělí rezignoval na svou funkci. Na jeho místo zastupitelé vzápětí zvolili jeho stranického kolegu Ladislava Kárského. Vyvrcholila tak roztržka mezi sociálními demokraty z posledních dvou měsíců. Během ní se zastupitelé za ČSSD vzájemně obviňovali z korupce a pracovních selhání. Opozice se kvůli stavu v radě městské části neúspěšně pokusila odvolat starostu Dalibora Mlejnského (ODS) a místostarostu Josefa Belaníka (ČSSD).

Rada vrátila místostarostovi Belaníkovi kompetence

Praha – Rada Prahy 11 vrátila místostarostovi Josefu Belaníkovi (ČSSD) na posledním jednání jeho kompetence. Změnila tak své srpnové usnesení, kdy o odejmutí jeho pravomocí požádala ČSSD.

Místostarosta údajně nabídl úplatek

Praha 11 - Na přípravu výběrového řízení k privatizaci obecních bytů v Praze 11 padl stín obvinění z korupce.

Snaha o společný azylový dům zkrachovala

Praha - Prahy 5 a 11 vzdaly snahu o společný azylový dům. Městské části pravděpodobně zruší obecně prospěšnou společnost, která měla za úkol vyhledat vhodný objekt. Řekli to zástupci obou radnic.

Přenosy ze zastupitelstva? Podle Prahy 11 protizákonné

Praha 11 – Okamžitě zastavte veškeré přímé přenosy. Ze sportovních utkání, z kulturních akcí, z poslanecké sněmovny. Stopněte vysílání živých zpravodajských vstupů. Tím vším totiž porušujete zákon. A proč? Lidé, čirou náhodou zachycení vaší kamerou, nedali souhlas s uveřejněním záběrů.

Ráj pro spekulanty? Privatizace bytů na Jižním Městě, varuje opozice

Praha 11 - Některé sociálně slabší obyvatele obecních bytů na Praze 11 údajně už delší dobu kontaktují nemovitostní spekulanti s vidinou snadného, rychlého a značného zisku.

Miliony za neexistující bazén prověří audit

Praha 11 - Dosud neexistující bazén v chodovské ulici Mírového hnutí, který je jihoměstskou opozicí přezdíván též Potěmkinovou vesnicí nebo černou dírou, spolyká další peníze.

Do 'bezedného bazénu' na Jižním Městě nateče dalších 17 milionů

Praha 11 - Za plotem na planině na Chodově má vyrůst bazén. Dosud stál 58 milionů. Nově do něj nateče dalších 17 milionů.

Opozice: Vedení Prahy 11 sabotuje zastupitelstvo. Už potřetí v řadě

Opatov – Sabotáž zasedání řádně zvolených zástupců městské části. Snaha o zahlazení spoluviny na zadávání podezřelých zakázek, hrazených štědře z obecních prostředků.

Praha 11: Za 58 milionů jen holá pláň

Praha 11 – Radnice už před začátkem poslední kampaně do komunálních voleb odpočítávala dny do zahájení stavby sportoviště Jedenáctka. Dosud je ale v ulici Mírového hnutí na Chodově k vidění jen oplocená holá pláň. Po dělnících, materiálu, strojích a stavebním ruchu ani vidu ani slechu. Přesto se ale dodavateli vyfakturované náklady mezi lety 2007 – 2011 vyšplhaly na astronomických 58 milionů a 400 tisíc korun.

Zastupitel měl připíjet na smrt starosty

Praha 11 - Zastupitelé Prahy 11 dnes odvolali z kontrolního výboru opozičního zastupitele Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Důvodem byl údajně jeho přípitek na smrt starosty Dalibora Mlejnského (ODS). Štyler obvinění odmítá, řekl, že připíjel pouze na politickou smrt Mlejnského.

SLOUPEK: Čirá paranoia, nebo oprávněná nedůvěra?

Praha 11 - Snad na žádné pražské radnici to mezi opozicí a koalicí nejiskří tolik jako na té jihoměstské. Není divu.

Svěřte notebooky IT, vyzývá starosta Prahy 11 zastupitele

Praha 11 – Kontrola osobních dat, citlivých dokumentů a elektronické pošty, nebo jen prostá aktualizace antivirového softwaru? Co se stane s obsahem služebních počítačů členů zastupitelstva Prahy 11, pokud do nich umožní přístup zaměstnanci IT oddělení městské části?

Koalice Prahy 11 opět umlčela hlas oponentů

Praha 11 – Páteční mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 11 bylo podle opozičních politiků zvolených za Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) a TOP 09 posmutnělou parodií na demokracii.

OBRAZEM: Opatov slavil Den Země

Praha - Den Země se sice oficiálně slavil už minulý týden, ale u stanice metra Opatov ho Praha 11 slavila až v úterý. Zábavný program byl připraven pro malé i velké a nechyběla například i prodejní výstava masožravých rostlin.

SLOUPEK: Jak vymést opozici hnojným koštětem?

Praha 11 - Na minulém zastupitelstvu Prahy 11 se ukázalo, že vedení městské části skutečně jde o čisté Jižní Město.

Opozice: ODS a ČSSD se pokouší umlčet kontrolní výbor Prahy 11

Praha 11 – Opozice v zastupitelstvu Prahy 11 bije na poplach. Na včerejší schůzi zdejšího zastupitelstva zaznamenala pokus o odvolání jednoho z nejhlasitějších kritiků poměrů na radnici z kontrolního výboru. Další setrvání předsedy klubu Hnutí pro Prahu 11 Jiřího Štylera v orgánu dohlížejícím na činnost vedení městské části se může počítat v řádu dnů.

Sídlišti chybí platné stavební povolení. Práce se zastavily

Praha 11 - Usnesení Městského soudu v Praze v podstatě pozastavuje platnost dílčího stavebního povolení na Milíčov jih a východ. Přesto se staví dál.

Nové sídliště možná stojí načerno

Praha 11 - Developer prý zahájil prodej bytů dřív, než měl. Řada lidí, kteří si zde již koupili byt, se může dostat do problémů.

Opozice: volby byly zmanipulovány

Chodov – Opoziční zastupitelé Jižního Města z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) mají podezření z manipulace výsledků říjnových komunálních voleb ve své domovské základně, okrsku na starém Chodově.

Praha 11: Vše při starém. ODS zůstává

Praha 11 - Staronová koalice mimo jiné slibuje: Nezvyšování nájemného, audity na sporné projekty, dostavbu bazénu či více parkovacích míst.

V Praze 11 by mohl být starostou Ladislav Kárský

Praha - Vyjednávání o obsazení radnic pražských městských částí nabírají po senátních volbách na obrátkách i v jiných městských částech.

Kriminalisté řeší pomluvy v předvolební kampani

Praha - Anonymně se propíralo zaměstnávání načerno, kontakty s mafií či vydírání developerů.

Opozice: Radnice střádá údaje o politických oponentech

Praha - Podle Prahy 11 nejde o agitaci ani o shromažďování dat, ale o pouhé informování občanů.

Opozice: Starosta agituje za obecní peníze

Praha - Tak vyhrocený předvolební boj o pozice v komunální politice ještě nebyl. Sledování, výhrůžky, trestní oznámení. To je Praha dnešních dní.

OBRAZEM: Poliklinika má barevnou fasádu

Praha - O nové fasádě polikliniky rozhodli lidé v anketě. Vyhrála barevná verze.

Praha 11 staví místo bazénu pouhý plot

Praha 11 - Radnice nemá povolení na slibované bazény a sportoviště. Reklama za obecní peníze hlásá, že stavba už začala.

OBRAZEM: Pokus o psí rekord pomohl dobré věci

Praha - Psi všech plemen a velikostí se pokusili o víkendu na setkání v pražském Chodově o zápis do české knihy rekordů, což se také nakonec podařilo, když se sešlo celkem 242 psů. Výtěžek z akce dostaly psí útulky. Soutěžilo se například v běhu přes překážky.

Roztyly: místo parku mají být kanceláře

Roztyly - Developerský projekt může ohrozit i Kunratický les. S nezákonným kácením stromů se začalo už letos na jaře.

Politici: Někdo nás chce zastrašit

Opratov - Kandidáti do zastupitelstva tvrdí, že je někdo v Praze 11 napadl kvůli distribuci propagačních materiálů.

Kamiony zmizí z Jižní spojky, na Chodově z toho mají strach

Praha 11 - Metropole si po otevření jižní části Pražského okruhu uleví. V okolí Spořilova se ale netěší.

Investor neplní smlouvu, radnice ho prý zvýhodňuje

Praha - Původní slib postavit školku a klub seniorů údajně padl pod stůl. Byly tím porušeny podmínky výběrového řízení?

Jižní Město chce mít radnici u metra

Praha 11 - Úřad Prahy 11 se sestěhuje ze tří objektů do jednoho a získá lepší dopravní spojení. Nová radnice má s tát 310 milionů.

OBRAZEM: Jižní Město nahlíží do Japonska

Praha - Základní škola v na Jižním Městě hostí festival japonské kultury Advík 2010.

Na Jižním Městě hořelo, naštěstí jen pro filmaře

Jižní Město - /FOTOGALERIE/ Integrovaný záchranný sbor chce klipem upozornit na překážky ve své práci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT