VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 10

Policistům řešícím krádež poškodili auto mladíci pod vlivem alkoholu

Praha /VIDEO/ - Trochu zafrajeřit před svým dámským doprovodem (a nejspíš následně i na internetu před kamarády) se zřejmě zachtělo dvojici mladíků, kteří si našli velmi netradiční zábavu: fotili se na střeše a na kapotě policejního vozu. O čtvrtečním incidentu informovala v neděli odpoledne Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Každá sranda něco stojí," konstatovala. Dotyční totiž služební vůz poškodili – a navíc pak s policisty odmítli spolupracovat.

Seniorce v nesnázích volala pomoc sousedka

Praha - Nechte klíče od bytu u příbuzných, známých nebo důvěryhodných sousedů, i když jste doma a odjet se nechystáte. S touhle radou se pražští strážníci v pátek obrátili na osaměle žijící starší lidi. V případě zdravotních komplikací totiž klíče, pokud jsou k dispozici, mohou výrazně usnadnit přístup do bytu – a tím urychlit zajištění pomoci.

Jižní spojka opět plná kolon. Co je příčinou?

Praha - Letní dopravní problémy se opakují. Sotva skončily letní uzavírky, Jižní spojka je na několika místech opět rozkopaná.

Žena možná zmizela mezi bezdomovci

Praha - Již měsíc hledají pražští policisté ženu, o níž už delší dobu nemá její rodina žádné informace. Žena, která už byla v minulosti několikrát pohřešována, odešla domova v Praze 10 – a pravděpodobně se pohybuje po hlavním městě ve společnosti lidí bez přístřeší a přespává různě po ubytovnách, připomněl v pátek Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Bez jakýchkoli dalších bližších podrobností.

Facky na ulici měly být výchovné

Praha - Oznámení, že v Praze 10 jakýsi muž fackuje dívku, vedlo až k podezření na spáchání trestného činu ze strany pracovníků večerky v Praze 3. Stalo se to v pondělí večer, kdy strážníci z Prahy 10 přijali upozornění na nezvyklé scény ve Strašnicích: v ulici V Olšinách prý neznámý muž fackuje dívku.

Chceme v Praze 10 nejen bydlet, ale i žít, říkají členové sdružení

Praha - Sdružení Útulné Strašnice se od samého počátku snaží komunikovat s městkou částí Praha 10 a rozvíjet se v rámci veřejného prostoru. Několik úspěšných projektů mají za sebou, na další se připravují.

Bohemians 1905 rozhodli o výhře nad Příbramí až v závěru

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 porazili v osmém kole první ligy doma Příbram 1:0. O třetí domácí výhře Klokanů za sebou rozhodl šest minut před koncem Tomáš Berger. Středočeši naopak posedmé v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže vyšli střelecky naprázdno.

Děti v Praze 10 se od vojáku dozví, co dělat v krizové situaci

Praha - Vojáci z 13. dělostře­leckého pluku budou v pátek děti v Praze 10 učit, jak se mají chovat v krizových situacích. Ukážou jim, jak poskytnout pomoc zraněnému nebo co mají dělat při úniku chemické látky. Školáci si současně budou moci zkusit, jaké to je mít na sobě protichemický oblek. Akce, kterou pořádá v areálu Hostivařské přehrady ministerstvo obrany, je součástí vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Kdo zná okolnosti vážné havárie?

Praha - Svědky dopravní nehody, po níž v sobotu skončili v nemocnici s vážnými zraněními dva 67letí senioři, hledají pražští policisté. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z policejního ředitelství.

Trenérka Petra Vítková: Můžeme hrát proti nejsilnějším

Praha - Postup do druhého kola Poháru EFH a plný bodový zisk z prvních tří interligových kol. S takovým skvělým startem sezony možná ani hodně omlazený tým házenkářek Slavie Praha nepočítal. Ale povedlo se, svěřenkyně trenérky Petry Vítkové postoupily do druhého pohárového kola a čeká je silný Viborg, v neděli mají doma v Edenu šlágr ligy proti Mostu.

Měcholupy jako Wembley? Pozor na křen

Praha /FOTOGALERIE/ - „Dnes budeme hrát jinak. Sklepávejte míče do stran." I tohle řekl trenér Ondřej Vetchý v Okresním přeboru. A hláškami z tohoto kultovního seriálu začíná každý díl rubriky Sportovní detektiv. O co jde? Pražský deník hodnotí úroveň fotbalu na území metropole.

Kvůli výměně semaforů bude omezen provoz na Průmyslové

Praha - Kvůli výměně semaforů bude na více než měsíc omezen provoz na křižovatce Černokostelecké a Průmyslové a nájezdových rampách na Štěrboholskou spojku. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala Technická správa komunikací (TSK). Omezení začne ve čtvrtek 22. září a mělo by skončit 25. října.

Domů z restaurace už muž nepřišel

Praha – Už dva dny se neozval rodině – a nikdo neví, kde je. Těmito slovy shrnul v pátek odpoledne Jan Daněk z ředitelství pražské policie dostupné informace o 68letém Antonínu N. z Vršovic. Poslední zpráva o něm pochází ze středečního večera, kdy se pohřešovaný muž asi hodinu před půlnocí před jednou restaurací v Praze 10 rozloučil se svým kamarádem – načež odešel směrem k domovu v Přípotoční ulici. Tam však nedorazil – a ani o sobě nedal vědět.

Soud se po roce a půl vrátil ke kauze pronájmu lázní vnitra

Praha - Při plné obsazenosti by ministerstvo vnitra ročně vydělalo na čtyřech lázeňských komplexech jeden milion korun. Před Obvodním soudem pro Prahu 10 to ve středu uvedl znalec, který zpracovával doplněk ekonomického posudku v kauze kolem bývalého ředitele Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Romana Fidlera. Obžaloba ho viní z chyb při odstoupení od smlouvy na pronájem lázní s firmou Temparano. Podle obžaloby kvůli tomu vznikla státu škoda přes 42 milionů korun.

Náruživý hráč automatů přiznal devět přepadení

Praha – „Sériového lupiče, který přepadával ženy v Praze, dopadli kriminalisté čtvrtého policejního obvodu." Tahle stručně shrnul v úterý informaci o úspěšném završení úsilí detektivů Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Kolik se ale za ní skrývá krušných chvil! A kolik úlevy!!

Fotbal v Edenu? Nejen na Slavii, ale také na Unionu

Praha- Když se řekne fotbal ve Vršovicích, tak každý vyhrkne Slavia a Bohemians. Ovšem není to tak, že se dobrý fotbal hraje pouze v těchto dvou klubech. Kousek od sportovního areálu v Edenu, na dohled od slávistického zimáku, najdete klub Union Vršovice, který před pár lety dokonce slavně vybojoval přeborový triumf.

Praha 10 se neshodla s magistrátem na memorandu o Ďolíčku

Praha - Vedení městské části Praha 10 se neshodla s magistrátem na společném memorandu o odkupu fotbalového stadionu Ďolíček, na kterém hraje prvoligový fotbalový klub Bohemians 1905. Zastupi­telstvo městské části ve čtvrtek přijalo návrh memoranda, s kterým ale hlavní město nesouhlasí.

V Praze startuje putovní výstava o české fotbalové historii

Praha - V hlavním městě ve středu odstartovala putovní výstava o historii českého fotbalu pod názvem Zlaté časy fotbalu. Sbírka relikvií, dobových fotografií a dalších zajímavostí bude k vidění do 22. září v nákupním centru Eden. Následně by měla projet všemi kraji. Další zastávkou bude nákupní centrum v Plzni, kde výstava bude do 5. října.

KRÁTCE: Toulcův dvůr pořádá o víkendu nefalšovaný dožínkový jarmark

Praha -  Pokud plánujete okusit atmosféru pravých dožínek, pak navštivte v sobotu od 10 hodin Toulcův dvůr. Slavnost se ponese v duchu středověku a svou účast přislíbil i sám Karel IV.

Zemřel bývalý sparťanský fotbalista a slávistický trenér Jareš

Praha - Ve věku 86 let v pondělí zemřel bývalý fotbalový útočník a trenér Jaroslav Jareš. V 50. letech získal mistrovský titul se Spartou, ale zahrál si i za konkurenční Slavii, jejíž A-mužstvo později ve dvou obdobích vedl jako trenér. Slavia o jeho úmrtí informovala na svém webu.

Hokejová Slavia ujistila, že nastoupí do nové sezony 1. ligy

Praha - Hokejová Slavia ujistila, že přes různé zprávy v médiích během léta o tom, že je na pokraji krachu, nic nebrání její účasti v nové sezoně 1. ligy, která začne ve středu. Sportovní manažer Luděk Bukač mladší na pondělní tiskové konferenci v Praze řekl, že tradiční klub bude pracovat s podobným rozpočtem, který měli „sešívaní" k dispozici v minulém ročníku. Ten zakončila Slavia v baráži o extraligu.

KRÁTCE: Školku otevřel Spejbl s Hurvínkem

Praha - Slavnostního otevření Mateřské školy Pitkovice se zúčastnily i loutkové postavičky Spejbl a Hurvínek, které rozveselily přítomné děti. Školka má dohromady čtyři třídy pro 112 dětí. Po dvou školkách v Uhříněvsi a v Královicích mohou tedy děti navštěvovat školku v další lokalitě, a to Pitkovicích.

Red Hot Chili Peppers v Praze představí nové album The Getaway

Praha - Kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers na svém nedělním koncertu v pražské O2 areně posluchačům představí své nové album The Getaway. Skupina do Prahy přijede po čtyřech letech. Na fotbalovém stadionu v pražském Edenu při posledním koncertu zahrála písně z nového alba I'm With You i staré hity. Show provázenou efektní projekcí podle pořadatelů sledovalo přibližně 24 tisíc diváků.

V Uhříněvsi vznikne nová základní škola za 320 milionů

Praha - V Uhříněvsi vznikne nová základní škola, městská část koupila pozemek a začala připravovat projekt. Budova za 320 milionů korun počítá se třemi třídami pro každý ročník, školní jídelnou a tělocvičnou. V úterý o záměru informovala Petra Vaňková z úřadu Prahy 22.

Zhoršenou kvalitu vody mají koupaliště Hostivař a Šeberák

Praha - Zhoršenou kvalitu vody mají podle hygieniků pražská koupaliště Hostivař a Šeberák. Hodnotí je třetím z pěti možných stupňů kvality vody. Vyplývá to z webu krajské hygienické stanice. Hygienici dále pravidelně měří kvalitu také v rybníce v Motole, na koupališti Džbán, nádrži v Divoké Šárce a biotopu v Radotíně.

Archeologové našli v pražské Dubči stopy osídlení z doby kamenné

Praha - Stopy osídlení z mladší doby kamenné našli archeologové v pražské čtvrti Dubeč. To, že místo bylo osídleno již v šestém tisíciletí před naším letopočtem, podle nich dokládají nálezy zlomku broušeného sekeromlatu a čepelky vyrobené štípáním. Archeologové na místě pracovali před výstavbou nových domů. „Movité nálezy se odvezly ke konzervaci, nemovité se zdokumentovaly," řekl vedoucí výzkumu Milan Kuchařík ze společnosti Labrys, která záchranný výzkum prováděla.

Sokoli v Malešicích vyvedli čtyři mláďata, další se nevylíhla

Praha - Sokoli na komíně malešické spalovny v Praze letos vyvedli čtyři mláďata. Z dalších sledovaných míst se na komíně teplárny v Michli se ptáčata z vajec nevylíhla a v Holešovicích mladý sokolí pár nezahnízdil. Ve čtvrtek o tom v tiskové zprávě informovala Česká společnost ornitologická. Sokolů hnízdí v celém Česku asi šest desítek.

Pražské léto je ve znamení kolizí aut s cyklisty. Kdo za ně může?

Praha - Shoda mezi aktéry za volantem a řidítky panuje snad jen v tom, že nejkritičtějším místem je centrum. V Holešovicích byl před týdnem při srážce s vozidlem celní správy zraněn cyklista. Nehoda se tak řadí do množství kolizí, které se v Praze dějí téměř dennodenně. Jedná se jak o nehody s vážnými zraněními, tak i o drobné incidenty.

Účastníci blokády silnice odmítají smrad a hluk

Praha /FOTOGALERIE/ – Patnáct lidí s cedulemi volajícími po urychlené výstavbě jihovýchodní části Pražského okruhu (a někteří i s rouškami na obličejích) v pondělí hodinu po poledni nakrátko zablokovalo frekventovanou ulici přátelství v Uhříněvsi na okraji metropole.

STES je kvůli sporu s Bohemians Praha v exekuci

Praha - Společnost STES, která je marketingovou firmou Fotbalové asociace ČR, se potýká s exekucí. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že STES má pozastavené bankovní účty až do výše osmi milionů korun. Důvodem je šest let starý spor s Bohemians Praha o pokutu.

OBRAZEM: Kantorek vystavuje v Malešickém parku

Praha /FOTOGALERIE/ - Letní výstava humoristy Pavla Kantorka je ke shlédnutí v Malešickém parku u vodního světa. Pavel Kantorek žije již od roku 1968 v Kanadě. Je profesorem fyzikálních věd na univerzitě v Torontu a kreslil zde vtipy také pro deník Globe and Mail.

Demonstrace slibuje velký dopravní kolaps

Praha - Zastánci rychlé dostavby kritického úseku Pražského okruhu se chystají v pondělí krátce zablokovat provoz aut v Uhříněvsi a poukázat na zdejší kritickou dopravní situaci. Řidiči zde musí očekávat dlouhé kolony. Jihovýchodní část Prahy ležící mezi dálnicemi D1 a D11 denně trpí přetlakem aut. Mnoho řidičů využívá místo přetížené Jižní spojky zdejší úzké silnice vedoucí přímo mezi domy jako spojnici mezi oběma tepnami vedoucími na Brno a Hradec Králové.

Opilý muž chtěl okrást cestující

Praha - Zabránit okradení starší cestující v autobusu pražské hromadné dopravy mířícím z Uhříněvsi na Háje se podařilo díky součinnosti pohotového cestujícího a řidiče. Ti snahy 29letého podezřelého, který zjevně měl upito, nejenom zmařili, ale navíc se zavřením dveří podařilo zadržet podezřelého na místě.

Seniorku droboučký mladík neváhal vláčet po zemi

Praha – Před věkovým rozdílem obnášejícím zhruba půlstoletí se nezastavil zatím neznámý mladík, kterého od pondělka 27. července hledají pražští policisté pro pokus o loupež. Asi 20letý muž udeřil ve Strašnicích téměř v pravé poledne. Jako oběť přepadení si vyhlédl 69letou seniorku, která se vracela z nákupu zkratkou mezi ulicemi Brigádníků a Dvouletky.

Vrtulník pomáhal motorkáři i sadaři

Praha – Nehody na silnicích i v sadu zaměstnaly v pondělí pražské záchranáře. Ráno zasahovaly pozemní týmy ve Vršovicích, kde u tramvajové zastávky Koh-i-noor srazilo osobní auto 54letého chodce. Utrpěl zhmožděné zranění hlavy, sdělila Deníku Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. „Po akutním ošetření byl převezen do vinohradské nemocnice," konstatovala.

Vedle hotelu Juno ve Strašnicích má vyrůst další výškový dům

Praha - Vedle šestnáctipodlažního hotelu Juno v pražských Strašnicích má vyrůst další výškový dům s 12 podlažími. Budou v něm kanceláře, v sousedním sedmipatrové novostavbě byty. Vyplývá to ze záměru stavby pro posouzení v procesu vlivu na životní prostředí EIA.

OBRAZEM: Lidé našli osvěžení na skluzavce v Malešicích

Praha - Lidé si o víkendu užívali v pražském Malešickém parku 200 metrů dlouhou vodní skluzavku. Jedná se o nejdelší vodní dráhu, která se kdy v hlavním městě objevila. 

KRÁTCE: Schod na přechodu brání provozu cyklistů

Praha - Přechod přes ulici U Slavie ve Vršovicích byl rozšířen o přejezd pro cyklisty. Dříve byly v přechodu, jenž byl vyšší, skryty šachty vodovodu. V takovém případě by se mělo potrubí zkrátit a umístit pod zem.

Bohemians dotáhli hostování brankáře Budinského ze Sparty

Praha - Bohemians 1905 dotáhli očekávaný příchod slovenského brankáře Viktora Budinského. Třiadvacetiletý fotbalista bude v Ďolíčku do konce sezony hostovat z jiného pražského celku Sparty.

Kouč Slavie Uhrin si chce vzít ponaučení z postupu Plzně

Praha - Trenér slávistických fotbalistů Dušan Uhrin mladší si chce vzít ponaučení ze šťastného úterního postupu Plzně v kvalifikaci Ligy mistrů přes Karabach po vydřené remíze 1:1. Pražané stejně jako Viktoria nastoupí ke čtvrteční odvetě 3. předkola Evropské ligy na půdě Ria Ave po domácí bezbrankové remíze a jejich trenér doufá, že nepustí soupeře do tolika šancí jako Západočeši.

Dopravu ve Vršovicích bude až do září omezovat oprava plynovodu

Praha - Dopravu ve Vršovicích bude až do konce září omezovat oprava plynovodu. Pracovat se tam bude na etapy, vždy jeden jízdní pruh zůstane zachovaný. Ve středu o tom v tiskové zprávě informoval pražský magistrát.

Praha 10: Do Senátu chce hudebník Slováček, obhajuje Cabrnochová

Praha /TABULKA/ - Senátorské křeslo v Praze 10 chce získat deset kandidátů, v úterý to řekl mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Mezi kandidáty je například hudebník Felix Slováček (Soukromníci) nebo náměstkyně primátorky hlavního města Eva Kislingerová (ANO). Mandát bude v říjnových volbách obhajovat senátorka za Prahu 10 Ivana Cabrnochová (SZ), která je společnou kandidátkou zelených a ČSSD.

KRÁTCE: Vršovický bazén má nový tobogán

Praha /FOTOGALERIE/ - Plavecký stadion Slavie ve Vršovicích si v letošní sezoně připravil pro své dětské návštěvníky hned několik novinek. Rekonstrukcí prošly oba dětské bazény a v areálu je nový tobogán a skluzavka.

Zářivka podpálila papír ve skladu

Praha /FOTOGALERIE/ - Stotisícová škoda vznikla, milion korun se podařilo uhájit. To je bilance požáru elektroinstalace ve skladu papíru, který v pondělí půl hodiny před polednem přijeli do Bečovské ulice v Uhříněvsi likvidovat nejenom pražští hasiči, ale i jejich kolegové z Říčan – jak profesionálové, tak příslušníci dobrovolného sboru.

Střet dvou aut poničil také semafor

Praha - Bez účasti záchranářů se v pondělí bohužel neobešel střet svou osobních vozidel v křižovatce Černokostelecké a Průmyslové ulice při východním okraji hlavního města, kde se krátce před desátou hodinou zranili dva lidé – a byl také poškozen semafor.

Zavražděný novorozenec nalezený v Praze byla zdravá holčička

Praha - Zavražděný novorozenec nalezený před týdnem v třídírně plastů v Praze 10 byla zdravá holčička. Policie žádá o pomoc s pátráním po matce i personál veřejných toalet, kde se dítě mohlo narodit. Informace mohou poskytnout i gynekologové nebo zaměstnanci lékáren. Na webu to v neděli uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Fotbalisty Bohemians 1905 posílil útočník Jeslínek

Praha - Útočník Jiří Jeslínek posílil Bohemians 1905. Osmadva­cetiletý fotbalista přišel jako volný hráč z Rapidu Bukurešť a v Ďolíčku podepsal dvouletou smlouvu. Vršovický celek o tom v pátek informoval na svých internetových stránkách.

Bohemians mají stále potíže se stadionem, odkup brzdí Praha 10

Praha - Ani na startu nové sezony nemají fotbalisté Bohemians Praha 1905 klid od problémů s odkupem stadionu Ďolíček. Na konci března sice pražský magistrát odkup za 121 milionů korun schválil, ovšem stále nebyla záležitost dořešena kvůli průtahům na vedení Prahy 10, pod kterou stadion patří.

Demontáž za šestnáct tisíc korun

Praha /VIDEA/ – Odnést nosič přece nemůže být žádný problém. Takovouhle úvahou se zřejmě řídila prozatím neznámá dvojice – a také ji do puntíku naplnila. Stalo se to před týdnem, v pátek 24. července, v Králické ulici v pražských Strašnicích. Bezpečnostní kamery umístěné na jednom z tamějších domů zaznamenaly podezřelého nalehko jdoucího muže doprovázeného ženou obtěžkanou dvěma batohy – a tato dvojice se kolem páté ranní začala zajímat o zaparkované auto s nosičem jízdních kol upevněným v zadní části.

OBRAZEM: Nohejbalový turnaj kapel Festonda Cup 2016

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve středu 27.července se uskutečnil 12.ročník nohejbalového turnaje hudebních kapel Festonda Cup 2016. Podívejte se, jak si turnaj užily slavné osobnosti, které se ho zúčastnily. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT