Předchozí
1 z 4
Další

Hlava na špalku

Lidé od vedle - Michal PerlíkZdroj: Rohlik.cz

Michal Perlík šéfuje řezníkům v on-line obchodě Rohlik.cz. „Snídám párek, k obědu si dám šunku s křenem a hořčicí a večer kolínko,“ popisuje svůj den. Mezitím jedná s dodavateli a farmáři, hlídá to, co se dostane k zákazníkům a zavádí novinky. „Zrovna teď jsem začali zájemcům krájet uzeniny a sýry. Vybírali jsme a ochutnávali tak dlouho, až jsme vybrali téměř 40 druhů uzenin, šunek a sýrů, které zpracujeme v nářezovém centru,“ říká.

Sport

Lidé od vedle - Michal PerlíkZdroj: archiv M. Perlíka

Čtyřicetlietý Michal Perlík ve volném čase pořád sportuje, aby vyběhal všechno to, co musí přes den ochutnat. A že je toho hodně. „Od čtyř let hraju závodně tenis, dělám rozhodčího basketbalu,“ popisuje.

Rodilý Pražák

Lidé od vedle - Michal PerlíkZdroj: Zoo Praha

Perlík se narodil a žije v Praze. Tedy přesněji, jak on sám zdůrazňuje, v Podolí. „Jsem Pražák jako poleno, narozen v Podolí, žijící v Podolí, pochován budu pod lavičkou na podolské zahradě.“ Když má říct svá oblíbená místa, vypálí hned: „Tenisové kurty Start Praha Topolka, trojská zoologická zahrada, Podolí a Letná.“ 

Spojeni dobrým jídlem

Lidé od vedle - Michal PerlíkZdroj: archiv M. Perlíka

Otec jednoho potomka a šéf řezníku na on-line platformě nemá své zákazníky na očích. "Zákazníka sice nevidím, ale už to, že má zájem o kvalitní čerstvý sortiment ve mně vzbuzuje sympatie. A pak taky, zákazníci s námi často komunikují, píší nám reakce, co jim chutná, co by si přáli. Takže se vlastně celkem známe. Sice ne z očí do očí, ale spojuje nás dobré jídlo."