Předchozí
1 z 5
Další

Nejdřív jen modelka

Lidé od vedle Margarita Krupeničová.Zdroj: instagram babymoet_

Margarita Krupeničová studovala na Střední živnostenské škole v Sokolově obor kosmetička s maturitou. O make-up se zajímala vždy, ale na škole se seznámila se svou mistrovou, se kterou se dostala do profesionálního kontaktu s make-upem. "Poprvé jsem se MAKE-UP Mistrovství České republiky zúčastnila jako modelka. To jsem tam jen seděla a nijak jsem se kreativně neprezentovala, bylo hezký, že jsem viděla do zákulisí, ale moc mě to nebavilo. Jako soutěžící jsem se pak zúčastnila ve třetím a čtvrtém ročníku." V roce, kdy Margarita získala první místo, bylo téma ročníku Hunger Games neboli Hladové hry. Po vítězství se rozhodla udělat si kurz v Make-up institutu v Praze.

Zpět do rodného města

Lidé od vedle Margarita Krupeničová: Lookbook studia PURE UP.Zdroj: instagram babymoet_

V Praze je Margarita tři roky, do rodných Karlových Varů se vrací hlavně v době plesové sezóny nebo když přes léto líčí nevěsty. Před dvěma lety se ale do nich vrátila v rámci workshopu líčení. "Oslovila mě Dominika Bártová, a v prostorech kavárny jsme zorganizovaly můj první workshop. Přes naše známe, jako je třeba Adéla Kodetová, jsme tu akci pak zpropagovaly." Adéla je karlovarská kadeřnice, se kterou Margarita dodnes spolupracuje. "Když třeba dělám na projektu a potřebuji kadeřnici, ozvu se jí a naopak." Další workshop dělala už pro zájemce, kteří se líčením zabývají na profesionální úrovni.

Spojení se známými tvářemi

Lidé od vedle Margarita Krupeničová.Zdroj: instagram babymoet_

Už druhým rokem má Margarita vlastní studio ve Vršovicích, kde se kromě make-upu věnuje i kosmetice. Současně je i manažerkou a art direktorkou studia v Praze 2. "Do svého studia si můžu přivést svojí osobní klientelu. Třeba když děláme nějaké focení, které je v mojí režii, nebo když mě někdo osloví. Před pár týdny jsem spolupracovala se zpěvačkou Aiko, které jsem dělala make-up na její cover. Teď jsem ale hodně ve svém studiu upustila od kosmetiky, držím si jen stálé zákaznice a spíše se věnuji práci v Pure upu.“ Margarita v PURE UP studiu dělá školení, vytváří nové lookbooky, kterými se řídí v následujících sezónách. Studio otevřela její kamarádka, Margarita jí pomáhala s konceptem podniku. "Na otevření k nám přišla Emma Smetana. Jinak u nás byly známé tváře jako Olivie Soukupová nebo Natálie Hefnerová. Teď nám vyjde nový lookbook, kde bude několik z finalistek Miss České republiky 2020."

Designblok i filmový festival

Lidé od vedle Margarita Krupeničová: Vítězný make-up na MAKE-UP Mistrovství České republiky.Zdroj: instagram babymoet_

Mezi její největší úspěchy vedle výhry MAKE-UP Mistrovství České republiky je také spolupráce s ateliéry na Vysoké škole umělecko-průmyslové a to, že její práce byla v magazínu Harpe's Bazaar. "Můj sen je dostat se do časopisů, dělat make-up na obálky. Ale ten český rybníček je hrozně malý." I tak ale líčila již druhý ročník Designbloku, každoroční přehlídku světového a českého designu, která se koná vždy na podzim v Praze. Mezi své další úspěchy řadí Margarita účast na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. "Tím, že pocházím z Karlových Varů, tam znám spoustu lidí, i těch, co tam působí v kreativní sféře. Bylo mi tedy nabídnuto místo v Prvním patře. Tam jsem v rámci prodeje designových kousků zorganizovala beauty lounge. Líčení bylo tematické k začátku festivalu, začátku té velké party, prostě jako na červený koberec."

Zasloužené volno

Lidé od vedle Margarita Krupeničová.Zdroj: instagram babymoet_

Volno kvůli nouzovému stavu přišlo Margaritě vhod. "Přišlo to chvíli po plesové sezoně, kdy jsem si potřebovala odpočinout. Ale musím přiznat, že první dva týdny byly hodně krizové. Nevěděla jsem, co bude dál, jak dlouho tahle situace potrvá. Pak jsem se uklidnila a snažila jsem se na to koukat pozitivně. Ale hrozně se ten stres s pohodou střídal. Pak jsem si na to volno zvykla a najednou jsem se musela zase připravovat do práce. Ale myslím, že tohle prožíval každý, kdo pracuje na sebe." V době odpočinku alespoň mohla čerpat inspiraci pro svou další práci. A to jak z časopisů, tak i internetu. "Instagram je teď nejlepší platforma, snadno se tam najdou trendy, které právě letí. Jsou tam všechny značky, které udávají trendy. Současně se víc věnuji osobní klientele v mém studiu."