Na úterní koncert britského zpěváka Toma Jonese v pražské O2 areně se přijely přeplněným metrem podívat davy lidí.

A nutno říci, že devětašedesátiletá hvězda je ani v nejmenším nezklamala. Přestože nešlo o žádnou bombastickou show, Jones i jeho početná kapela odvedli prvotřídní práci, jaká se na českých pódiích moc často nevidí.

Sladkej taťka…

Po trochu nevýrazné popsoulové předskokance Florence Rawlingsové zahájil někdejší konkurent Elvise a idol mnoha ženských srdcí svůj poměrně dlouhý set písničkou Sugar Daddy, kterou mu ušili na míru Bono a Edge ze skupiny U2. „Sladkej taťka – to by mě zajímalo, co tím chtěli říct?“ zahrál překvapení velšský tygr, jenž v prošedivělé bradce a hřívě spíš připomínal lva v zimě.

…dokonce zatančil

Během večera se Tom Jones, zjevně ve výborné kondici, postupně rozehříval, aby skončil bujarým zpěvem svých největších hitů v modré rozhalence. Při comedy songu What’s New Pussycat? a coververzi Princovy skladby Kiss dokonce tančil.

Publikum potěšil jak písněmi ze svého posledního alba 24 Hours, tak z comebackové desky Reload. V akustickém „country okénku“ došlo i na staré dobré balady He’ll Have To Go a Green Green Grass Of Home.