Pietní akt probíhá ve stylu, jaký by si Nekonečný jistě přál. Už kolem oběda se před dům v ulici Na Vrchu v Řeporyjích, kde umělce našli minulý týden mrtvého, začali sjíždět lidé. Starosta pražské městské části a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný (ODS) na facebookové stránce informoval o rozlučkové koloně. „Budeme u toho všichni veselí, jak to měl můj blízký rodinný přítel a občan Řeporyjí rád,“ napsal Novotný, jemuž Nekonečný zpíval a dělal show na svatbě.

Jeden ze známých přijel ve žlutém obleku na žluté motorce. Na okně hořely zapálené svíčky (některé byly samozřejmě žluté), mezi nimi byl dokonce banán.

Parte
Vrrrrrrrr moji milovaní pokrevní bratři a sestry, teď mám tvůrčí tsunami a prrrroto to dnes nemohlo být s Vámi… Přeji Vám všem, ať máte překrásný život, ať Vaše pohoda vzkvétá, ať protančíte každý den svůj život s láskou a radostí. Vaše DNA - Daniel Nekonečný

Kolem půl druhé přijel před dům, kde král rozkoše skonal, přijela kolona aut. Byli to příbuzní, přátelé a známí, pozůstalí i tanečnice, které Nekonečného vystoupení doprovázely. Jedna z žen dokonce oblékla kostým gorily - ten býval rovněž součástí karnevalů a party v režii populární postavy českého showbyznysu. Lidé sepjali ruce a k nebi zvolali: „Aloha!“ V havajštině běžně používaný pozdrav vyjadřuje ovšem také lásku, mír a cit. Jeho dlouholetá životní partnerka Zuzana Kardová se rozplakala. 

Nekonečného přátelé se shodují, že šířil kolem sebe pozitivní náladu, smál se, dokázal nabít energií své okolí a zahnat smutek. Jeho tanečnice Marie Vaněčková, kterou oslovoval bohyně, řekla Blesku, že odešel poslední kavalír. Nekonečný podle ní podporoval její těžce postiženou dceru. Sám děti neměl. Ale - dnes devětadvacetiletá - dcera Tereza jeho expřítelkyně jej brala za vlastního. Do dopisu na rozloučenou, který Kardová vložila do saka, napsala oslovení „tati“. 

Pestrá karnevalová kolona se pak vydala na krátkou cestu z Řeporyj do motolského krematoria. U rakve stáli čestnou stráž členové kapely Šum svistu v charakteristickém koncertním oblečení. Také nebožtík se vydal na svou poslední cestu v typickém odění – ve zlatém saku, tygrované košili a s havajským věncem okolo krku. Přísný „dress code“ dodržovali i další účastníci pohřbu. Rozloučit se dorazil třeba Václav Upír Krejčí nebo DJ Uwa, Kyklop z rozpadlého legendárního dua Maxim Turbulenc a také populární zpěvačka Eva Pilarová.

Lidé pokládali k rakvi slunečnice a jiné žluté květiny. V obřadní síni to hýřilo veselými barvami. Nekonečný miloval exotická zvířata a používal tropické rekvizity, proto nesměli chybět plyšoví tygři nebo ananasy. U katafalku se tancovalo.

Ať se práší za kočárem, mikeši!

Nekonečného milá, jeho sestra Lenka se zpěvákovými neteřemi chtěly zařídit ještě konfety a třpytky, což nakonec v Motole nedovolili. Když se lidé shromáždili uvnitř - a někteří museli nahlížet zvenku, začal obřad Nekonečného autentickým vzkazem. „Vrrrrr“ i „miláčkové“ znělo krematoriem. Při čtené vzpomínce moderátora Miloše Pokorného ze skupiny Těžkej Pokondr se publikum často smálo, na konci lidé spustili ohromný aplaus. Pak začala hrát hudba a gejzír dobré nálady i nostalgie odstartovaly malé ohňostroje. Dále se pokračovalo v rytmu samby. Jak pravil Pokorný v parafrázi Nekonečného výroků: „Ať se práší za kočárem, mikeši!“

Po hodině bujarou zpěvákovu tvorbu vystřídala ústřední píseň z filmu Vinnetou. Přítomní si utírali slzy a směrem k rakvi, kde byl pověšený Nekonečného slaměný klobouk, zamávali. Všichni si na jeho počest místo truchlivého pohřbu užili poslední večírek.