V rozhovoru zodpovídal otázky Jan Dvořák, zpěvák a textař kapely Všichni Svatí.

V sobotu vystoupíte se svojí kapelou Všichni Svatí jako hlavní headliner na tradičním pražském Žižkovském pivobraní? Jaké písně z vašeho repertoáru zazní?

Zahrajeme všechny písně z našeho repertoáru, například náš singl Vytáhni mne z davu, Zátoku andělů, Holubici sivou nebo Johanu. Jako vzpomínka na mého kamaráda Petra Muka zazní píseň, kterou jsem pro něj napsal „Láska, ta nebezpečná věc" nebo písnička od známého rockera Ivana Krale s názvem Mars. Pokud to čas dovolí, chtěli bychom jednu ukázku z připravovaného alba zahrát.

Koncert na Žižkovském pivobraní je druhý v pořadě, kterým otevřete festivalovou sezonu. Kde všude vás mohou diváci ještě slyšet?

Objevíme se na Dnech Kozla ve Velkých Popovicích a příští týden také na hlavní stagi festivalu Votvírák. Dále třeba na Milevských nebo Mosteckých slavnostech nebo na vzpomínkové akci na Petra Muka v Kouřimi. Čekají nás také tři koncerty s kapelou Čechomor, kteří nás pozvali jako hosta na jejich letní turné a vystoupení na úplně novém charitativním festivalu Nadace Taťány Kuchařové, Play Fair.

Kapela Všichni Svatí.

Máte za sebou natáčení druhé desky v holandském Wisseloord, kterého se ujal irský producent Gerry Leonard? Jak se vám spolupracovalo s muzikantem světové úrovně? Psal jste opět texty?

Jsem velmi rád, že nám osud přivedl do cesty Gerryho Leonarda, opravdu skvělého hudebníka, který se spolupracuje se zahraničními legendami jako jsou David Bowie nebo Suzanne Vega. Jeho způsob tvorby je opravdu velmi originální a zejména mne zaujalo s jakou pokorou zachází s tóny a harmonií skladeb. Na spolupráci s Gerry Leondardem se mi potvrdilo, že opravdu ti nejlepší jsou většinou velmi skromní a nepotřebují prezentovat svoje umění lacinými gesty. Druhou desku jsem kompletně otextoval a byla to velmi krásná práce, protože hudba, kterou naše kapela složila, je velmi inspirativní. Texty na nové desce jsou méně o lásce a více křehkosti současného světa.

Co byste vzkázal návštěvníkům a vaším fanouškům?

Samozřejmě bych jim vzkázal, aby prožili krásné hudební léto.

Čtěte také: Na Dni Kozla zahrají MIG 21 a Buty. Chystá se rekord v přípitku