Prázdniny na nečisto neboli Zahradní slavnost v Jedličkově ústavu a školách v jeho blízkém okolí, které se konáve středuod 14 do 19.30 hodin, je určena dětem i dospělým, zdravým i handicapovaným. Zábavné odpoledne je již tradičně pořádáno Sportovním klubem Jedličkova ústavu Praha.

„Ačkoliv jde především o zábavu, zároveň celá tato slavnost nenásilně napomáhá prolínání světa dětí s tělesným postižením a jejich zdravých vrstevníků. To je nezbytnou součástí plnohodnotného zapojení do života, o které Jedličkův ústav u svých klientů usiluje,“ říká Radek Musílek, mluvčí Jedličkova ústavu.

Sportovní část od 14.15 hodin přinese takzvaný osmiboj. Děti i dospělí budou moci soutěžit v různých disciplínách jako je jízda na veslovacím trenažéru, boccia, obdoba petanque pro lidi s nejtěžším typem postižení, autoškola na vozíku-slalom, vrh koulí, lukostřelba, závěsný kuželník, šipky a hody na cíl.
Na návštěvníky dále čeká lanový program, skákací hrad, ukázka práce a techniky profesionálních hasičů a exhibiční trojboj známých osobností a partnerů akce.

Mezi pozvanými hosty je například známý moderátor a režisér Eduard Hrubeš.

V 17.45 bude následovat koncert skupiny Terne Čhave. Občerstvení i vstupné je za dobrovolný příspěvek.

Sportovní klub Jedličkova ústavu

Založen byl v roce 1994 za účelem zajištění možností sportovního vyžití jedinců se zdravotním postižením. V současné době nabízí pravidelné tréninky v 11 sportech: atletika, florbal, boccia, cyklistika, lukostřelba, curling, stolní tenis, plavání, závěsný kuželník, fotbal, šachy.