Lepší je žít s rodinou než bez ní

„4 sestry jsou punkovou crazy komedií o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní. Otec hlavních představitelek měl hodně rád ženy, takže má každá ze sester jinou mámu. Ale i povahu, rozmary, potíže a touhy," představuje svou novinku Patrik Hartl. „Chtěl jsem napsat místy ztřeštěnou, někdy drze provokativní a taky dojemně citovou komedii o čtyřech ženách na pokraji nervového zhroucení. O ženách, které by chtěly milovat a být milované," doplňuje s tím, že chuť napsat „holčičí" komedii měl už dávno. „A vždycky jsem si představoval, že bude svým způsobem crazy. Rozhodně nebude možné se u ní nudit. Tím jsem si jistý, protože herečky jsou úžasné."

Anna Šišková na to reaguje slovy: „Je to pro mne trochu těžká role. Zatím jsem buď hrála potvory, nebo obyčejné ženy. Tady hraju holku, která vypadá docela mile, ale je to skrytá mrcha." A Berenika Kohoutová pokračuje: „Holka, kterou hraji, má velmi nestabilní partnerský život a je vlastně sama… na všechno. Všechno si zařizuje sama a po stálém chlapovi netouží."

Nebudou chybět oblíbené komedie

Na Letní scénu se kromě nového titulu mohou návštěvníci až do 31. srpna vypravit také na osm hitů z repertoáru divadla. Dočkají se několika repríz vztahových komedií Vše o mužích, Vše o ženách, Kutloch aneb I muži mají své dny a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět nebude ani one woman show Hvězda s Evou Holubovou a italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Hraní pod širým nebem si nenechá ujít ani Karel Roden s Janou Krausovou. Objeví se v nestárnoucí klasice, Molièrově Zdravém nemocném a představení Otevřené manželství, které spolu hrají neuvěřitelných 14 let. Navíc na domovské scéně na Václavském náměstí spolu odehrají v průběhu prázdnin i několik repríz divácky oblíbené hry Sex pro pokročilé. Na kamenné scéně bude mít o prázdninách svoje místo i komedie pro celou rodinu Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství a hit loňského léta, one man show Boba Klepla Vysavač.

Léto slovenských hvězd

Třetím rokem je na srpen do divadla připraveno také Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině měsíce (24. – 31. 8.). Program slibuje šest představení (z toho tři v premiérách), ve kterých se diváci mohou těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Marta Sládečková, Petra Polnišová a mnoho dalších. Partnerské Štúdio L+S kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem Rybárik kráľovský, Život na trikrát uvede v české premiéře i vtipnou parodii pro dva herce na téma co by bylo, kdyby… s názvem Skaza Titaniku a situační komedii Meno. To nejlepší ze svého repertoáru přiveze i Divadlo GUnaGU. Úspěšnou Odvrátenou stranu mesiaca v titulní roli s Emílií Vášáryovou a v pražské premiéře komedii o třech slovenských au pair v Londýně s názvem In Da House (Žúrka v Londýne).

Šestým rokem budou v rámci tzv. off programu Letní scény uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos na Vyšehrad zavítají, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude ani Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria či Lenka Filipová se svými hosty. Hvězdnou sestavu pak doplní ještě Věra Špinarová a Adam Pavlík Band, Petra Janů & Amsterdam či sourozenci Ulrychovi se skupinou Javory.