Yanni: World Tour 2014 přináší to nejlepší z proslulých koncertů charismatického hudebníka, které uspořádal na tak exotických místech, jako je Taj Mahal v Indii, čínské Zakázané město či řecká Akropole. Diváci uslyší výběr z Yanniho dosavadní tvorby, slavné hity, mnohé z nich v nových aranžmá, i úplně nové skladby. Na jevišti Yanniho tradičně doprovodí mezinárodní orchestr, Yanni sám usedne za klávesy.

Styl Yanniho hudby bývá označován za New Age, on sám říká, že skládá hudbu, která je odrazem jeho duše a je ovlivněna lidmi a kulturami napříč kontinenty. Yanni je hudební samouk, už jako malý kluk rád poslouchal klasickou hudbu Chopina, Mozarta či Bacha. S přibývajícími léty se seznamoval s rokenrolem, temperamentními latinskými rytmy, středovýchodní a asijskou hudbou. Všechny tyto styly ovlivnily jeho tvorbu a umožnily mu komponovat tak různorodé melodie.

Yanni (vlastním jménem Yannis Chrysomallis) se narodil v roce 1954 v řeckém městě Kalamata. Získal již více než 40 platinových a zlatých alb, prodal dohromady přes 25 milionů nosičů.