Love Earth

Názor Deníku: Kytara, výrazné basy i něžný pop. Autorský projekt Tomáše Jirgla, který z 50 skladeb na svou debutovou desku vybral jedenáct nej.

Kdy a kde: 9. dubna, Palác Akropolis.

Flash the Readies

Názor Deníku: Olomoucká kapela, o které se za Olomoucí moc neví. Více pozornosti se v poslední době dostává sousedům Nylon Jail (držitelé letošní ceny Vinyla) nebo aktivním předskokanům No Distance Paradise. Všechny tři zmíněné party také loni vydaly povedené desky. Paradoxně ale právě o Flash the Readies, kteří jsou na scéně nejdéle (od roku 2006), se dá nejlépe říct, že mají tu posluchačsky příjemnou melancholii, tolik úspěšnou na britských ostrovech, a něco svojského, domácího k tomu. A jejich loňská deska In Belvedere? Čirá, šedesátkovým feelingem povznesená, krása. Když si k tomu přidáme, že kapela není tolik aktivní a příliš nekoncertuje (což bude možná i důvod její relativní neviditelnosti), slibuje jejich dubnová návštěva Prahy celkem vzácnou příležitost. Pro letošní rok do metropole přijíždějí dost možná poprvé a naposledy. Navíc s novými písněmi, pracují totiž na desce, která by měla vyjít koncem letošního roku.

Kdy a kde: 14. dubna, Café v lese, hlavním vystupujícím večera jsou angličtí Her Name is Calla.

Deaths

Názor Deníku: Kapela, která toho ještě moc nenahrála, ale to prozatímní málo zní v tomto česko-slovensko-italsko-japonském projektu jako špičkový mezinárodní synth-pop, jaký v Česku uslyšíte leda od zahraničních návštěv, nezávislými hvězdami typu Twin Shadow či Neon Indian počínaje, všeobecnými typu Depeche Mode konče. A pro příznivce elektronické hudby dvojnásobná radost proto, že předskakují australským Cut Copy, jejichž talent spojit jednoduchý refrén s chytlavou melodií, a přesto znít tak sofistikovaně, že je nejen na co tančit, ale i o čem mluvit, se hned tak nevidí.

Kdy a kde: 21. dubna, Lucerna Music Bar, přeskakují australským Cut Copy.