Za účasti Alexandra Hemaly, který punkové příznivce přivítal pozdravem „Punk´s not dead, vy volové!", kapela vyhlásila Punkové království.

Jana Hauberta (Honnyho) regulérně korunovali Petr Hošek z Plexis, který předal punkovou korunu, a pornokníže Záviš, jenž se chopil předání žezla (lahváč). Samotný punkový trůn tvořila basa od piva a královskou společnost dvě krásné nahotinky. Po korunovačním ceremoniálu kapela zahrála hymnu Punkového království.

Visací Zámek v Brně

Oficiální znak Punkového královstvíVyhlášení Punkového království nečekaně ohromilo a paralyzovalo celou Českou republiku. Zavřely se některé instituce, dokonce i školy, doprava se zastavila hned na několika místech včetně dálnice D1 a ještě v současné době jsou neprůjezdné některé úseky silnic, nejedou vlakové spoje a například ani tramvaje v hlavním městě.

Pražský hrad a prezidentská kancelář se k nově vzniklé politické situaci dosud nevyjádřily. „Punkové království je přirozenou reakcí na současnou politickou situaci. Království, kde je každý sám sobě králem a zodpovědný sám za sebe," dodává punkový král Jan Haubert.

Druhá část narozeninových oslav čeká kapelu Visací zámek 13. prosince 2014 v Brně na Flédě. Čerstvě korunovaný punkový král představí moravskému publiku punkovou hymnu „Punkové království" a další písně z připravovaného alba kapely Visací zámek.