Letní prázdniny jedou na plné obrátky, všude je spousta festivalů, akcí a na spoustě z nich můžou lidé slyšet a vidět i vás. Dostanete se vůbec v létě na dovolenou? Nebo je to až záležitost podzimu?
Já to řeším průběžně. Moje žena je učitelka, takže během školního roku nemůžeme nikam daleko. A v létě je to stejné, anžto jsou fesťáky. Na pár dní jedeme někam hned začátkem prázdnin, než to všechno začne. K moři na čtyři dny je blbost, tak jsme objevili termály v Maďarsku a na Slovensku. Tam se nechá dojet na čtyři dny v podstatě kdykoliv a kamkoliv. V srpnu pak pravidelně míříme na chatu Bumbálka na pár loků horského vzduch a na "Setkání s ovečkou". Dohromady to tedy tak 12 dnů dá. K tomu nějaký ten výlet po vlasti nebo vydařený večírek. No, a pak už je léto fuč.

Yamrtaal a Visací zámek, tedy kapely, v nichž působíte, jsou na akcích žádané. Dostanete se na nějaký festival i jako běžný divák, kde si poslechnete kamarády a v klidu si s nimi dáte pivo? Nebo na něco takového není čas?
Snažím se, ale z pochopitelných důvodů se to musí konat mezi nedělí a čtvrtkem. A protože mám vlastně přes léto dvoudenní pracovní týden a pětidenní víkend, dá se toho stihnout docela dost. A když ses zmínil o Yamrtaalu, tak ten vlastně musím stíhat taky o svém víkendu. Proto funguje na principu náhodných výbuchů. O to víc ale zkoušíme, když máme zkušebnu v hospodě. Podzim a jaro jsou pro tuto mojí kratochvíli lepší, poněvadž to Visáči občas i oddychují. I když letošní podzim bude pro mě ve znamení nahrávání. S Visáčema máme roztočenou další desku a s Yamrtaalem taky hodláme zaznamenat několik našich počinů. Na jaře jsme vypustili nahrávku Dygy Release Volume I s pěti peckama, stejný počet bychom chtěli nesmazatelně vrýt i na novou.

Na sociálních sítích vaši fanoušci často hořekují, že přes léto nehrajete vůbec v Praze. Je to záměr nebo jen náhoda?
Ano, to je pravda. Přes léto zasahujeme v Praze opravdu minimálně. V zimě hrajeme vždy v lednu a někdy i v únoru ve Vagónu, běhen jarních túr bývá Akropolis a naše narozky posledních pár let slavíme v Lucerně. Ale abych udržel stopu… z předešlého vyplývá, že letos bude mít Praha Letní Visací žně, protože v úterý 23. července hrajeme v Modré Vopici, kde s námi bude Nežfaleš. A protože legendární a pro Visáče historicky nejdůležitější Klub 007 Strahov letos slaví 50 let existence, 29. srpna zahrajeme právě tam.

V Modré Vopici budete hrát po hodně dlouhé době nebo vůbec poprvé?
V Modrý Vopici budeme hrát letos poprvé po jedenácti letech, kdy zde svojí padesátku slavil Quílivý Hroch alias VZ No. 4. Před tím jsme tam ale už párkrát hráli a vždycky to bylo bezva. Kdo by si to chtěl spočítat, tak ať se zavrtá do našeho webu visaci.cz. Tím tedy myslím ať ho projede, né že ho hackne. (směje se) Tak ať se brzo vidíme a punk s vámi!