Módní přehlídky se budou konat v modernistické stavbě Právnické fakulty, módní víkend ale doplní i řada dalších akcí.

Pořadatelé chtějí oslovit nejen milovníky módy, ale všechny, koho móda inspiruje a motivuje k zamyšlení. Poprvé ve své pětileté historii představí v duchu světových fashion weeků módní kolekce pro nadcházející sezónu jaro/léto 2015. Do Prahy přijedou zahraniční nákupčí a osobnosti módního světa. Své nové modely uvedou návrháři Kateřina Geislerová, Martina Špetlová, Jakub Polanka, Zuzana Kubíčková, Miro Sabo, Petra Balvínová, značky Chatty či LaFormela a další, celkem dvě desítky tvůrců. Uskuteční se několik výstav, přednášek či workshopů.

Zombie Rick Genest

Dvakrát bude moci publikum vidět českou topmodelku Janu Knauerovou i Kanaďana Ricka Genesta, hvězdu světového modelingu přezdívanou Zombie Boy kvůli jeho extravagantnímu tetování většiny těla; obličej mu zdobí kresba lebky, temeno hlavy struktura připomínající mozek. V pátek se představí jako model na dvou přehlídkách, v noci týž den pak vystoupí jako hostující DJ.

Devětadvacetiletý Genest měl údajně v mládí nádor na mozku, který mu lékaři odoperovali. Zdravotní potíže se ale na jeho vzhledu dočasně podepsaly a kamarádi mu prý začali říkat zombie. Rozhodl se tedy, že se jim chce podobat a začal s tetováním - kresba kostry dnes pokrývá 90 procent jeho těla.

Veřejně vystupuje v kabaretech s výrazně dekadentním nádechem, pro showbusiness ho objevila stylistka zpěvačky Lady Gaga, když si ho vybrala jako modela a inspiraci pro novou módní kolekci Thierryho Muglera. Rick se objevil v kampaních i na mole a později i po boku populární zpěvačky ve videoklipu Born This Way. Objevil se také ale už i ve filmu.

Není víkend jako víkend

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend začínal s molem pod širým nebem v Pařížské ulici a přes fashion stan v různých místech v centru města letos sídlí v budově postavené slavným architektem Janem Kotěrou. Od roku 2013 je Prague Fashion Weekend součástí celosvětové akce prestižních týdnů módy.

Po skončení pražského víkendu módy se bude v Praze konat další podobná akce, letos pod názvem Unique Fashion Week. Pořadatelé obou akcí, týdne módy a víkendu módy, se od loňska soudí o užívání značky „Prague Fashion Week", jíž mají zaregistrovanou pořadatelé módního víkendu.