Národní divadlo se zaměřilo na klasiku (balet Louskáček v historické budově, Kouzelný cirkus Laterny magiky na Nové scéně, odpolední derniéra Dona Giovanniho ve Stavovském) a ve Státní opeře se tradičně uskuteční silvestrovská noc se Straussovým Netopýrem Gala.

Na jevišti Divadla ABC se na Silvestra uskuteční dvě reprízy něžné a jímavé komedie Holky z kalendáře, jejíž hrdinky jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech. Rokoko uvede revui o fenoménu češství a české národní povaze Viktor K. aneb Český národ neskoná.

Divadlo Na zábradlí ohlašuje na závěr roku inscenaci Jiřího Havelky s názvem Ubu se baví, jakousi improvizaci na jarryovské téma odehrávající se na palubě letadla. Na Palmovce zařadili dvakrát komedii Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Divadlo v Dlouhé se rozloučí silvestrovským představením nazvaným Krátké písně z Dlouhé, ve kterém zazní písničky z inscenací uvedených v patnáctileté historii této scény.

Fidlovačka uvede bláznivou Feydeauovu komedii Proutník pod pantoflem a Jezerka nesmrtelnou Charlyovu tetu s Radkem Holubem v populární dvojroli. Veselo bude také v Branickém divadle, kde nabídnou odpoledne divákům občerstvení a komedii Světáci v režii a úpravě Lumíra Olšovského. Divadlo Bez zábradlí zahraje dvě reprízy komedie Indická banka.

Kalich zaplní vpodvečer diváci při repríze muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood. „Herci mají protentokrát na jevišti povoleno úplně všechno,“ upozornil mluvčí Jaroslav Panenka. Stejně tak by mohlo být veselo ve vršovickém Divadle Mana v budově Husova sboru. Protagonistou one man show Blázinec, doplněné přípitkem a afterparty s autogramiádou, je totiž Oldřich Kaiser.

Divadlo Metro uvede na Silvestra komedii Gustava Skály Drahé tety a já. V Divadle Palace rozesměje publikum od 14:00 a 17:00 Camolettiho brilantní komedie A do pyžam! a v blízkém Divadle Radka Brzobohatého od 13:00 a 18:00 hodin eroticky laděná komedie Sodoma Gomora. Je příběhem z venkovského prostředí o nevěře a žárlivosti. Vypovídá o tom, co se stane, když dobrosrdečný a naivní Stojan ukryje před bouří kamarádovu ženu do svého domu i postele. Před lety se v Praze hrála pod názvy Bóží dopuštění a Taková spoušť.