Jejich největším hitem se stal song America z druhého, zatím nejúspěšnějšího alba s názvem Razorlight. Právě z této desky bude stejnojmenná skupina nejvíce hrát i na koncertě v Praze. Album produkoval Chris Thomas, který točil s Beatles, Pink Floyd, U2 nebo Eltonem Johnem.

Právě tato eponymní deska se po svém vydání stala na britských ostrovech nejprodávanějším albem na několik týdnů a zařadila se mezi sto nejžádanějších hudebních nosičů na světě.

Právě s ní přišel první větší úspěch. Získala dvě nominace na BRIT Awards a dvě na NME Awards. V té době už Razorlight koncertovali v londýnské O2 areně i na větších festivalech.

Dost kusů zazní také z loni vydané čtvrté nahrávky, nazvané Olympus Sleeping.

Vyznání svým vzorům 

„Tuhle desku jsem skládal s čistým potěšením. Je to moje vyznání určitému druhu muziky – muziky, která inspirovala tolik lidí ke vzniku a následování rockových kapel,“ říká Johnny Borrell, který je v současné době jediným zakládajícím členem skupiny. Přestože formace Razorlight vznikla v roce 2002, muzikanti se v ní dost střídají. Aktuální album přišlo po desetileté nahrávací pauze.

Zpěvák a kytarista Johnny Borrell se v mezičase věnoval jazzu a world music. Svou rockovou kapelu naštěstí ne-uspal navždy. V letech 2013 až 2016 vystupoval v sestavě Johnny Borrell and Zazou. Díky jiným stylům prý nalezl sebedůvěru.

The Kinks a The Clash

Kapela vznikla v roce 2002 a inspirací jí byly kapely jako Clash či Kinks. Během své existence prodala přes čtyři miliony alb, hrála ve vyprodaných arénách i jako hvězda největších festivalů. Dnes už se Razorlight zařadili po bok nejslavnějších indie-rockových kytarovek, jako jsou Kooks, Strokes nebo Vaccines.

V minulosti se jim povedlo předskakovat takovým jménům, jako jsou Rolling Stones, Queen + Paul Rodgers, Oasis nebo Richard Ashcroft.

Razorlight
* Předkapela: Fétiche
* Čtvrtek 7. února od 20 hodin
* Lucerna Music Bar, Praha
* Vstupenky: 690 Kč