Expozice nazvaná Jiří Slíva - PostPoesie, která potrvá až do 1. října, představí původní návrhy na známky, obálky prvního dne vydání, razítka i autorovu volnou tvorbu, která se s tou poštovní často prolíná. Její součástí jsou litografie, kresby, plastiky a série poštovních básní, které Slíva složil pro tuto příležitost.

Poštovní přepážka s autogramiádou

Nejen s autorovou poezií se mohou zájemci seznámit i v mimořádně vydané brožuře, kterou Poštovní muzeum k výstavě připravilo. V rámci doprovodných akcí k výstavě bude v sobotu 17. června od 9 do 15 hodin otevřena příležitostná poštovní přepážka doplněná autogramiádou.

Život a dílo Jiřího Slívy

Jiří Slíva je zavedeným autorem kresleného humoru, přestože získal vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze a v letech 1971-1979 byl zaměstnán v oddělení prognostiky Ústavu pro filozofii a sociologii Československé akademie věd. V té době se kromě kreslení věnoval poezii malých forem, která zahrnovala písničky, absurdní básničky, říkanky či aforismy. Od roku 1979 se uplatňuje ve svobodném povolání jako kreslíř, grafik a ilustrátor.