Průkopníci power metalu Blind Guardian vznikli v západoněmeckém Krefeldu v polovině 80. let. Osobitý skladatelský přístup, nezaměnitelný zpěv Hansiho Kürsche a inspirace tvorbou J. R. R. Tolkiena se brzy staly poznávacím znamením kapely.

Za třicet let existence vydali Blind Guardian desítku alb, z nichž to poslední „Beyond The Red Mirror" vyšlo letos v lednu. Na novinku čekali fanoušci dlouho, od vydání předchozího alba „At The Edge Of Time" totiž uběhlo více než pět let.

Aktuálnímu albu předcházel pilotní singl Twilight Of The Gods, který podle frontmana je ukázkou klasických B.G. "Je to tradiční píseň, která vás chytí a okouzlí nejepičtějším a nejchytlavějším refrénem, který jsme kdy napsali," popsal Kürsch.

Pražský koncert tentokrát pro Blind Guardian otevřou izraelští Orphaned Land, kteří se nebojí do své heavy hudby zakomponovat orientální prvky, doom metal nebo folk.

Vyhrajte s Deníkem volné vstupenkySoutěžní otázka: Z jaké země pochází kapela Blind Guardian?
a) Německo, b) Izrael, c) Anglie

Odpovědi posílejte pomoc SMS zpráv na číslo 724 482 868 do pátku 18. prosince do 20. hodiny. Na vstupenku se může těšit každá desátá správná odpověď.

Výherce budeme kontaktovat na čísle, ze kterého nám soutěžní SMS poslal. Jedno číslo = jeden hlas.