V divadle Kolowrat se v hlavních rolích objeví Jana Pidrmanová a Václav Vašák.

"Venuše v kožichu patří vedle Macbetha mezi vlajkové lodě našeho souboru. Tato hra byla na Broadwayi velmi úspěšná a v Praze tomu není jinak. Každé naše představení je vyprodané a lidé odcházejí nadšení, což je pro herce a režiséra ta největší pocta," řekl umělecký šéf souboru Prague Shakespeare Company Guy Roberts.

I proto se rozhodl nastudovat Venus in Fur v češtině. Původní představení je v angličtině s českými titulky. "V těchto dnech Jana Pidrmanová a Václav Vašák hru zkoušejí a je až neuvěřitelné dívat se na herce, kteří hrají přesně to, co vy. Znáte každé slovo, pohyb a teď vše vidíte a slyšíte hrát jiného člověka ve vlastním podání. Poprvé to vidíme z druhé strany a je to úžasné," doplňují Guy Roberts a Jessica Boone. Ti se společně ujali režie české verze poté, co si zahráli hlavní postavy v anglickém podání.

Adrenalin horské dráhy s přídechem sexuálního tabu

"Zkoušeni Venuše je adrenalin horské dráhy s přídechem sexuálního tabu. Perfektní text, koncentrovaná režie, strhující kolegyně. Venuše v kožichu je pro herce pozvání na hodně tenký led v latexovém oblečku. Porušení hranic, láska s nožem v ruce, pokerový souboj s bohyní, to vše je Venuše v kožichu, to vše se rovná velká výzva," nadšeně vyprávěl Václav Vašák.

Z hry je nadšená i Jana Pidrmanová. "Při jejím čtení jsem se skvěle bavila. Nemluvě o tom, když jsem viděla, jak jí hrají Guy Roberts a Jessica Boone. Myslím, že se budou bavit i diváci.V rukou máme skvělý materiál a v Kolowratu důkaz, že to může skvěle fungovat. Teď máme před sebou ohromnou výzvu, ke které přistupuji s velkým respektem, ale i obrovským nadšením," řekla Jana Pidrmanová.

Paralelně s českou verzí bude nadále k vidění i Venuše v kožichu v angličtině, ve které excelují Guy Roberts a Jessica Boone. Zcela netradičně tedy diváci budou moci zhlédnout na prknech Divadla Kolowrat dvě provedení téže hry.

Čtěte také: Venuše v kožichu srazila Broadway na kolena! Nadšení jsou z ní i diváci v Praze