Akce začne v 17.00 a skončí v 21.00. Zájemci se pří ní budou moci například vydat s Kafkovou překladatelkou a znalkyní jeho díla Věrou Koubovou po jeho stopách na Starém Městě. Dostanou se tak mimo jiné do kavárny, kam Kafka chodíval na divadelní představení v jazyce jidiš. Procházky se mohou zúčastnit i zahraniční obdivovatelé Kafky, vedle češtiny bude i v němčině.

Studenti připravili kvíz

Dalším bodem festivalu je divadelní performance na motivy Kafkovy povídky Popis jednoho zápasu, která byla i inspirací Rónovi při práci na Kafkově pomníku. Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze pro účastníky festivalu připravili kvízový pořad "VŠE pro Kafku" a milovníky geocachingu čeká "kafkovské překvapení". Chybět nebudou ani vystoupení Pražské jidiš kapely.

Nezisková organizace Společnost Franze Kafky vznikla v roce 1990 s cílem obnovit obecné povědomí o významu kulturní plurality středoevropského regionu, kde spolu po staletí žili Češi, Němci a Židé. Symbolem těchto tradic je pro ni právě jméno Franze Kafky, jehož tvorbě věnuje pozornost.

Čtěte také: Kafkova múza Jesenská byla velkou ženou české žurnalistiky