V 18. ročníku přehlídka opouští tradiční vizuál s fotografiemi zvířat a budou na ni lákat plakáty s tvářemi známých českých designérů a osobností s Designblokem spojených.

Jednoslovné výkřiky 

Doplňují je k tomu jednoslovné výkřiky, které vždy daného autora nějak charakterizují. V okamžicích soustředění, radosti, napětí i vítězství, které jsou společné světu designu i sportu, jsou na fotografiích zachyceni Maxim Velčovský, Rony Plesl, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Janja Prokič nebo studio Dechem.

„Motivem vizuálu je představit osobnosti, které člověk na Designbloku potkává, a poukázat na týmovost a spolupráci, které nás přivedly k letošnímu tématu," vysvětluje Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku.

Téma letošního ročníku

„Design, stejně jako sport, je hra i tvrdá práce a bez spolupráce s výrobci, galeristy, obchodníky a bez dobrého zázemí sám designér nedokáže nic," řekla k výběru letošního tématu ředitelka Designbloku Jana Zielinski. Téma sport jako ústřední motiv letošní přehlídky organizátoři vybrali i kvůli konání olympijských her.

Kromě hlavního prostoru Designbloku na holešovickém výstavišti bude otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. Návštěvníci se mohou také těšit na doprovodný program.

Laureáti ceny Designbloku 

Hlavní cenu loňského Designbloku získala dvojice Michal Froněk a Jan Němeček působící pod značkou Olgoj Chorchoj. Pozornost vzbudila třeba jejich svítidla TIM navržená pro značku Bomma na motivy postaviček filmového režiséra Tima Burtona. Olgoj Chorchoj loni slavili 25 let své existence, porota tak přihlédla k celé jejich tvorbě na české scéně.

Čtěte také: UMPRUM získala zlatou medaili v mezinárodní soutěži designu