Z prostitutky, Dumasovy hlavní hrdinky, společně vytvořili zpěvačku a využili motivu vztahu starší ženy k mladšímu muži. V titulní roli Markéty se na středeční generálce představila Bára Basiková (alternace Lucie Bílá), v roli Adama – románového Armanda Duvala – vystoupil Vojtěch Dyk. Toho bude v dalších reprízách střídat Miloslav König. Markétina movitého přítele a producenta Barona ztvárnil Václav Noid Bárta (alternace Kamil Střihavka). Postavy šoubyznysem protřelé kamarádky Sabiny se ujala Dáša Součková (Helena Dytrtová), otce hrál Vladimír Marek (Jiří Štrébl) a bezelstnou začínající zpěvačku Kristýnu Eva Kratochvílová.

„Kromě původního příběhu s romantickou linkou se mi líbí, že v našem muzikálu je hlavní hrdinka právě zpěvačka,“ nechala se slyšet Basiková, která má společně se svými partnery na jevišti hned několik velkých pěveckých příležitostí. A ani jeden za ní nepokulhává. Sošný a charismatický Václav Noid Bárta svým hutným hlasovým projevem několikrát vyprovokuje publikum k pochvalnému aplausu.

Stejně jako všestranně talentovaný Vojtěch Dyk, který tento „hudební koncert“ obohacuje o profesionální herectví. Na jevišti všechny doprovází pro tento účel sestavená komorní kapela, které na generálce „velel“ Jakub Prachař. Očima mladých muzikantů je vlastně celý příběh o lásce, která postupně přechází v neštěstí, vyprávěn. Autorem ne zrovna šťastné scény je Luboš Svoboda, kostýmy navrhla Natálie Steklová. Druhá premiéra Dámy s kaméliemi se v Ta Fantastice se koná 23. listopadu.