Hra světel letos poprvé zavítá do osmé městské části. Pořadatelé očekávají přes půl milionu návštěvníků a chtějí odlehčit přetíženému centru města. „Chceme lidem ukazovat nová místa, a proto je zavedeme do Karlína. Sem jsme přesunuli také 3D videomapping, který bude promítán v Kasárnách Karlín,“ zmínil ředitel festivalu Martin Pošta. Pro návštěvníky je připraveno 22 světelných uměleckých děl.

Program Signal festivalu.

Většina děl je umístěna na třech vycházkových trasách: Karlínem, Vinohrady a centrem města. Dvě stojí samostatně a organizátoři je pojmenovali jako satelity. Diváci je najdou u kyvadla na Letné a v Dejvicích u kampusu ČVUT. „Pět děl bude tvořit Galerijní zónu, přístupnou návštěvníkům za poplatek,“ podotkl Pošta.

Letos poprvé bude mít festival i téma, je jím 100 let od založení republiky. „Více než o uplynulé století se však zajímá o 100 let, které má společnost před sebou,“ dodal ředitel festivalu.

Netypickým způsobem pojali téma umělci, jejichž díla budou umístěna v sadech Svatopluka Čecha. Chtějí jimi upozornit na podmínky, v nichž se chovají hospodářská zvířata a nosnice.