„Se Suškovou výstavou Restart se rozloučíme ve středu 10. května a zveme k tomu plzeňskou veřejnost,“ upozorňuje Jiří Sulženko, programový ředitel společnosti Plzeň 2015, která depo provozuje. Na programu bude ve středu od 20 hod. představením nového cirkusu ušité přímo sochám na míru. Připravila ho Eliška Brtnická z Cirkusu Mlejn. Programu, koncipovanému jako vizuální procházka po Suškových sochách, bude předcházet grilování. Vstup je zdarma.

O dva dny později, v pátek 12. května, budou odbaveny první objekty. Největší 'balení' se chystá na 23. a 24. května, kdy budou na cestu vypravovány větší skulptury pomocí jeřábů a velkorozměrných tahačů.

Dva největší objekty – velká rozhledna a jedna z věží – však v DEPO2015 prozatím zůstanou. Jejich transport na provizorní místo a budování základů, na něž by mohly být postaveny, by byl příliš nákladný.

„Budeme za ně platit nájem, proto budeme vybírat dobrovolné vstupné,“ podotýká Jiří Sulženko a dodává, že si bez nich depo nedokáže představit. Mrzí ho, že se zatím nenašel investor, který by alespoň některou Suš-kovu sochu zakoupil. Nejde však o malé náklady. Ceny těch největších kovových skulptur se pohybují v řádech sta tisíců korun.