V 18.00 hodin vystoupí na koncertě v Českém muzeu hudby, na němž souborně po mnoha desetiletích zazní v Praze všechny Smetanovy mužské sbory a capella.

 „V loňském roce jsme si v rámci Roku české hudby připomněli kulaté smetanovské výročí. Bedřich Smetana je zakladatel moderní české hudební kultury. Není možné si ho připomínat jen při slavnostních příležitostech," říká sbormistr mužského pěveckého sboru Láska opravdivá Jan Špaček.

Zpívat se ale bude již ve vlaku cestou do Prahy. Rychlík Bedřich Smetana odjíždí z Brna v 10.41 hodin a už ve 12.35 hodin při průjezdu Kolínem podél Labe ve vlaku zazní Píseň na moři. Ve 13.18 hodin vlak přijíždí na pražské Hlavní nádraží, kde odstartuje Pochod pro Bedřicha Smetanu jako generálka na večerní koncert.

Pražští posluchači se mohou připojit kdekoli na trase. Ta bude zahrnovat Václavské (13.45) i Staroměstské (14.30) náměstí, sochu Bedřicha Smetany před jeho muzeem na Novotného lávce (15.45) či Kampu (16.20). Pochod se uskuteční za každého počasí a pořadatelé vítají transparenty se smetanovskou tematikou. Trasa pochodu a program je na webu sboru.