„Vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství, tradičního dějiště této přehlídky, nalezne dočasné působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá pražská scéna se nemění - i letos divácky oblíbené inscenace přivítá Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí," uvedl.

Hamlet se bude hrát v překladu Hilského

V novince Hamlet, ve které dánský princ mstí zákeřnou smrt svého otce, se představí Jaroslav Plesl. Dále se v ní objeví Hynek Čermák, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Veronika Khek Kubařová v alternaci s Veronikou Mackovou, Pavel Šimčík, Petr Vršek i Vladimír Polívka.

Jednu ze zásadních Shakespearových her upravil a režíruje Michal Vajdička, jenž pro bratislavské Letní shakespearovské slavnosti v minulosti připravil inscenace Antonius a Kleopatra, Oko za oko či Othello. Hamlet se bude hrát v překladu Martina Hilského. Kostýmy navrhla Katarína Hollá, scénu Pavol Andraško a hudbu složil Michal Novinski.

Na jeviště se vrátí projekt Pocta Shakespearovi

„Bude se hrát také v Brně, Ostravě a v Bratislavě, konkrétně na hradě Špilberk, a na Slezskoostravském a Bratislavském hradě," dodal Turner. V programu se objeví například loni premiérovaná sváteční komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, do které režisérka Jana Kališová obsadila Marii Doležalovou, Václava Koptu, Milana Šteindlera nebo Nelu Boudovou, obnovená premiéra ostravské inscenace Komedie omylů a legendární Veselé paničky windsorské režiséra Jiřího Menzela. V těch excelují Simona Stašová s Evou Režnarovou a Bolkem Polívkou.

Na jeviště se po loňském úspěchu vrátí mimořádný projekt této přehlídky nazvaný Pocta Shakespearovi, původně uspořádaný u příležitosti významného autorova výročí. Večerem humorných i vážnějších dialogů, sonetů a živé hudby bude provázet Martin Hilský, v hlavní roli vystoupí Jan Tříska.

„Vstupenky na pražská představení budou v prodeji od pondělí 15. května na adrese www.shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Zájemci tam naleznou také kompletní informace o termínech představení, cenách vstupenek nebo možných slevách," dodal mluvčí. Generálním partnerem přehlídky je investiční skupina PPF.