"Ponecháme si hudební komedie středního kalibru, jako je například inscenace Sukně smutnou jehlou spíchnutá," řekl Suchý, který Lysistratu co do rozsáhlosti srovnává s někdejší úspěšnou Kyticí. I s jejím vzkříšením ostatně ve výhledu počítá.

"Lysistrata nás stála daleko víc peněz. Na scéně se objeví pětadvacet lidí, což je nebývalý počet. Doufáme, že u diváků zabere," dodal Suchý. Připomněl, že jde o hru veršovanou, což má pikantní nádech, protože autor byl podle něj sprosťák. "Dostali jsme se v ní i do lehounce lascivnější polohy, kterou se snažíme vyvážit jakousi literární úrovní. Zkrátka nebude to hospoda čtvrté cenové skupiny," dodal.

Lysistrata kromě toho, že bude v Suchého úpravě jakýmsi moderním pohledem na klasickou řeckou komedii, je i nejobsazenější semaforskou hru; vzhledem k alternovaným rolím prý Suchý podepisoval na čtyřicet smluv. Byla už uvedena v pražském Divadle na Vinohradech, ovšem jako činohra.

Další semaforskou novinkou má být obnovená premiéra Sekty z roku 1965, jejíž písničky zařadil Miloš Forman do Dobře placené procházky v Národním divadle v Praze. Suchý hodlá po Pokušení sv. Antonína pokračovat ve spolupráci se skladatelem Vladimírem Franzem - výsledkem prý bude western.