Největší modelingová soutěže na světě, do které se každým rokem přihlásí přes 450.000 zájemců z téměř 60 zemí, zná nyní jména vítězů i pro Českou a Slovenkou republiku. Stali se jimi Barbora Podzimková a Josef Utěkal za Českou republiku a Barbora Beňová a Eduard Michalko za Slovenskou republiku.

Poprvé se zúčastnili i muži

Finalisté předvedli kolekce pařížských a italských módních domů a multibrandového butiku DUSNI3, který nabízí modely značek, jako jsou Vivienne Westwood, Diane von Fürstenberg, Jean Paul Knott či Joseph.

Stejně jako v předchozích ročnících, i tento rok se slavnostního finále zúčastnily topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava, například česká vítězka světového finále Elite Model Look 2013 Eva Klímková, Magdaléna Langrová, Zuzana Stráská a slovenské topmodelky Linda Nýlvtová, Kristína Chrásteková a slovenská vítězka světového finále EML 2003 Denisa Dvončová.

Novinkou tohoto ročníku soutěže bylo rozšíření o účast mužských finalistů z Čech a Slovenska. Celosvětově byli tedy poprvé vyhlášeni i vítězi v mužské sekci, kteří následně poletí na světové finále Elite Model Look.

Finálový večer na vysoké úrovni

Hudebními interprety finále byly muzikantka Lenny a anglický zpěvačka Charlie One. Finálovým večerem provázel moderátor Leoš Mareš.

O budoucích modelkách rozhodovala porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedla například česká topmodelka a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2014 Pavlína Němcová, prezident sítě Elite Model Management Vick Mihaci či ředitel soutěže Sáša Jány, který o soutěži říká: „Jsem nadšen úrovní finálového večera. Krásné finalistky a finalisté nadchli svou charismou všechny pozvané. Móda světové úrovně zahraničních módních domů, které měly hosté možnost vidět, byla exkluzivním zážitkem."

Čestnou předsedkyní poroty 23. ročníku soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro ČR a SR se stala vynikající slovenská moderátorka Adéla Banášová.

Na 26 castingů přišlo mnoho mužů a žen

Agentura Elite se i tento rok spojila s úspěšnou značkou vlasové kosmetiky Schwarzkopf, která se stala hlavním partnerem a spoluorganizátorem soutěže. Vlasová kosmetika Schwarzkopf se tak po dlouhodobé úzké spolupráci se světově známými celebritami, včetně modelek jako např. Claudia Schiffer a Heidi Klum, stala součástí jedinečného projektu objevujícího budoucí hvězdy modelingového průmyslu.

„Jsme potěšeni, že jsme se značkou Schwarzkopf, jedničkou ve vlasové péči v České republice, již víceletým partnerem této nejrenomovanější modelingové soutěže, v rámci které byly v minulosti objeveny hvězdy jako Cindy Crawford a Gisele Bündchen nebo české modelky Hana Jiříčková či Denisa Dvořáková," říká k projektovému partnerství Aleš Malenka, ředitel divize Beauty Care společnosti Henkel.

V průběhu dubna a května se uskutečnilo v obchodních centrech po celé ČR a SR celkem 26 castingů, které přilákaly pozornost velkého množství mladých žen a mužů. Soustředění před samotným finálem proběhlo od 28. srpna v pražském hotelu Ambassador, kde byli zároveň finalistky a finalisté ubytováni. Po slavnostním finále se hosté přesunuli na afterparty do klubu Duplex.

Španělský sál dodal večeru glanc

Pravidelným partnerem soutěže je značka Rowenta, která ve spolupráci s agenturou Elite vyvíjí produkty pro vlasovou péči řady Rowenta for Elite Model Look. Do projektu se zapojila i prestižní klinika plastické chirurgie Perfect Clinic, jejíž vidění krásy reprezentují zvučná jména plastických chirurgů v čele s Romanem Kufou, a lifestylový magazín Feminity.sk. Oficiální dekorativní kosmetikou finalistek se pro tento rok stala značka Gosh Cosmetics z Dánska.

Finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2014 se zúčastnili herečka Jitka Schneiderová, topmodelka Daniela Peštová s manželem Palom Haberou, Zuzana Stivínová, Robert Vano, Iva Pazderková, moderátorka Emma Smetana a světová vítězka Elite Model Look 2013 Eva Klímková spolu s dalšími zástupci českého a slovenského módního průmyslu a showbyznysu.

„Jsem velice rád, že finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR se mohlo i tento rok konat v nádherném prostředí Španělského sálu Pražského hradu. Věřím, že tak jak se podařilo zvítězit Evě Klímkové na světovém finále, i finalisté letošního ročníku, jak slečny tak muži, budou stejně úspěšní." dodává Sáša Jány, ředitel soutěže.