Neděle ráno. Probouzím se po dlouhé noci, ale krátkém spánku. Jeden z největších hudebních festivalů roku, Sázavafest, právě skončil. Tři dny jsem neviděl sprchu a nic k chlubení to zrovna není. Na rady meteorologů jsem si vzal neprodyšné boty. Kožené a černé. Nějaký teplý svetr a pár triček. To se ví, že černých. Takže po třech slunečných dnech bych sám sobě dal nejradši mýdlem do hlavy a spíš než jako depešák se cítím jako vetešák. Ale vlak do vany, rozumějte do Prahy, jede každou hodinu, a vůbec… vem čert. Až se umyji, vzpomenu si…

Na to… jak jsem se v pátek večer po koncertu Alphaville dostal do zákulisí na rozhovor s frontmanem Marianem Goldem. Pojídal benešovskou pizzu a už dávno nevypadal jako ten štíhlý chlapík, co před 27 lety zpíval o tom, jak chce být navždy mlád. Ale vizuální zdání klame: Když tu samou písničku zazpíval dnes, bylo to asi ještě mnohem lepší než kdysi.

Na to… jak jsem viděl úžasné tři koncerty v rozmezí dvou hodin a bylo mi líto, že si dva z nich nemůžu vychutnat celé.

Nečekaně skvělí Cartonnage

Mezi Janu Kirschner na hlavní stage a Tata Bojs na Duha stage se totiž vklínila nenápadná partička Cartonnage v Balbínce. Takže kdo sem přišel jako já původně jen na skok, než začnou Tata Bojs, většinou musel zůstat až do konce. Luxusní klávesové harmonie a zpěvačka říkající si Vanda Choco, která nezapře divadelní průpravu z pražského Semaforu, odehráli elektronický pop, jaký v Česku dělá snad pět lidí.

Vzpomenu si taky na to, jak Věra Bílá, která (neberte to, prosím, nijak ve zlém) rozhodně nevypadala na to, že by měla přivést někoho k tanci, spustila pořádně rychlý čardáš. „A ještě, rychlej, rychlej, hraj mi to rychlejc a v G moll,“ urgovala svého kolegu. A my v publiku byli nadšení.

Sázavafest zdárně vyskočil z vody

Mimochodem, podle pořadatelů nás dohromady dorazilo přes 17 tisíc. Rád jsem byl jedním z nich. Benešov sice není ani za mák tak romantický jako Kácov, kde se konaly ročníky poslední, ale jak jsem se shodl nad ránem s partou z Kostelce nad Labem: „V Kácově byl jeden obchod a dvě hospody. Tady je skoro všechno.“ Sázavafest tak po loňském propršeném ročníku zdárně vyskočil z vody.

Fotogalerii najdete ZDE