Její příznivci se s ní budou moci rozloučit v pátek od 10.00 v kostele sv. Anežky České v Praze na Spořilově. Kromě kostela, který bude otevřen do 14.00, bude za kostelem vytvořeno pietní místo, kde bude možné vyjádřit soustrast rodině zápisem do kondolenční knihy.

Herečka Libuše Šafránková
Barunka z Babičky, milovaná Popelka. Připomeňte si slavné role Libuše Šafránkové

Od 14.00 se kostel pro veřejnost uzavře, aby bylo možné ho připravit na smuteční mši v kruhu rodiny a přátel, která začne v 16.00.

V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se 25. června 2021 lidé mohli naposledy rozloučit s herečkou Libuší Šafránkovou.
Lidé se loučili s Libuší Šafránkovou, přišli se uklonit rakvi se střevíčkem

Z důvodu stále platných proticovidových opatření prosí organizátoři piety veřejnost, aby při sledování obřadu na velkoplošných obrazovkách dodržovala rozestupy. V místech, kde to nebude možné, by měli mít lidé zakryté dýchací cesty rouškou (venku) a respirátorem při vstupu do kostela.

Herečka Libuše Šafránková
Libuše Šafránková: Mojí hereckou hvězdou je Nataša Gollová

Oblíbená herečka Libuše Šafránková, známá hlavně jako filmová Popelka, zemřela 9. června. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, zejména v pražském Činoherním klubu. S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři.