Když k nám přijel Waters naposledy, 15. dubna 2011 do O2 areny, byl o lístky takový zájem, že museli pořadatelé přidávat ještě jedno mimořádné vystoupení. A zájem lze očekávat i teď, Waters totiž slibuje nejen osvědčené skladby z památné desky, ale v duchu Pink Floyd i velkorysou audiovizuální produkci, která má být ještě spektakulárnější než před dvěma lety, protože je připravena pro velké stadionové koncerty, zatímco tehdy musel hudebník show přizpůsobit podmínkám v hale.

Připravte si dvě až tři tisícovky

Vstupenky v cenové relaci od 1 790 do 2 990 korun budou do distribučních sítí Ticketpro, Ticketportal a Sazkaticket uvolněny v pátek od 9.00.

The Wall patří k deskám, které ve své době pomyslně rozdělily do dvou táborů nejen fanoušky kapely. Konceptuální nahrávka, jež odkazuje na odcizenost člověka od lidí kolem, totiž byla na živých koncertech ve své době provázena zvláštní instalací: fyzickou zdí, která postupně oddělovala fanoušky od kapely.

Koncertů však kvůli jejich finanční náročnosti nemohlo být odehráno mnoho, a jejich další prezentaci znesnadnily i spory mezi Watersem a částí Pink Floyd, které v polovině 80. let vyústily v hudebníkův odchod z kapely. Waters přitom do těch dob byl nejen baskytaristou a doprovodným zpěvákem, ale hlavně skladatelem a koncepčním lídrem kapely. Při soudních sporech mu ostatně pak připadla práva na alba Animals, The Final Cut a zmiňované The Wall.

The Wall se odehrál už 200x

Waters sám se k rozmáchlé produkce svého asi nejúspěšnějšího projektu s Pink Floyd vrátil až v roce 1990, kdy zorganizoval slavný koncert k pádu Berlínské zdi The Wall - Live in Berlin. A pak až v roce 2010. Představení The Wall od té doby živě odehrál už téměř 200krát a vidělo ho více než 3,3 milionu fanoušků, což představuje jedno z nejúspěšnějších turné v rockové historii.

Pro příští rok 2013 přichystal 18 openair stadiónových koncertů, které vedle Berlína, Říma nebo Amsterdamu zahrnují právě i Prahu.
„Celou show jsem přepracoval pro koncerty na velkých otevřených stadiónech. Je to opravdu dobré. Bude to ještě dojemnější, poutavější, dramatičtější a napínavější. Musel jsem vymyslet celou věc právě pro takové stadiony. Před čtyřiceti lety by takhle široká zeď na stadionech představena být nemohla. Technologie se ale změnila. Nyní již můžeme," říká k aktuálnímu turné Waters.