Dvojici ústředních hvězd zdatně asistovali další hudebníci, velké ovace si vysloužila odvážná zpěvačka Amanda Palmer, která kromě vlastní tvorby citovala i The Beatles nebo americká hardcoreová formace The Ghost Inside, která na festivalu reprezentuje tvrdší hudební složku, zaměřenou právě na nesmírně populární hardcore a jeho odvětví.

Bitvu o to, kdo vlastně ovládne pomyslný trůn první den, svedly především dvě kapely. Zatímco Bloc Party, vedení charismatickým černošským frontmanem Kelem Okerekem, vsadili na podstatně komornější pojetí své show, které vévodily kytary, 30 Seconds to Mars pojali svůj set jako velkolepou show.

V případě Jareda Leta a jeho společníků však platí jedna věc – koncertní program je vizuálně dokonalý, ale sluší mu velké podium, nikoliv stan, do kterého je pořadatelé umístili. I když je koncert 30 Seconds to Mars odlehčenou teenagerskou verzí mesiášství Bona Voxe, říznutý velkolepostí Muse, pořád se jedná o pastvu o oči určenou pro velká pódia. Zaslouží si to, i když jsou to hvězdy, se kterými když se chcete setkat, musíte zaplatit. Jako zhruba tři stovky fanoušků, kteří si nejdříve museli koupit novou desku skupiny, aby se pak na pár vteřin setkali se svými idoly.