Zimní retro výstavu, která navazuje na předchozí úspěšný návrat do minulého režimu, vidělo od loňského listopadu několik desítek tisíc návštěvníků. „Jsem rád, že můžeme Retro zimu prodloužit, navíc když zima venku ještě zdaleka nekončí. Nicméně přípravy na příští výstavu jsou v plném proudu,“ uvedl v tiskové zprávě Robert Vůjtek, ředitel Galerie Tančící dům.

Organizátoři píší, že prodloužená výstava „je pro každého, kdo si chce zavzpomínat anebo naopak objevit, jaký byl tehdy běžný život během zimních měsíců a svátků.“

Prosklené přízemí Tančícího domu na vltavském nábřeží u Jiráskova mostu se na nějakou dobu proměnilo ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva. Součástí expozice je jedinečná soukromá sbírka hraček ze 70. a 80. let z muzea v Rychnově nad Kněžnou, která vzniká už téměř padesát let a některé exponáty nebyly zatím nikdy vystaveny.

Lidé mohou vidět výrobky předních národních podniků, jako byly Madeta, Kofola, Eta, Fatra, JAWA, Tesla a jiné. Nechybí ani dobové oblečení, které se dalo koupit v sektoru nebo bylo ušito na zakázku či doma podle časopisu Burda. Autorkou výstavy Retro zima za socíku je Jana Sommerová, spoluautorkou Nadia Klempířová. Výstava je otevřena každý den mezi 9:00 a 20:00.