Dozněly tóny jedné z nejslavnějších balad Straight From the Heart. Bryan Adams a Capella vystřihl kousek That's Amore od Deana Martina. Kužel světla zacílil do publika na mladý pohledný pár. A on se vyslovil s jednou z nejdůležitějších otázek. Zpěvák romantickou chvilku se smíchem vyglosoval otázkou, zda řekla ano? Nevěstě kanuly po tváři slzy a samozřejmě s úsměvem přikývla. Publikum složené převážně z dam rovněž neskrývalo dojetí.

Rock'n'roll a vokály

Svou lásku k rock'n'rollu nastínil Adams už na albu coverů Tracks of My Years z roku 2014. A v retro náladě pokračoval tentokrát autorsky i na své loni vydané desce Get up!, kterou mu produkoval Jeff Lynne z Electric Light Orchestra. Jeho vliv se projevil nejenom propracovanými vokály. Deska zněla na Adamse více rocknrollově a projevilo se to i na vyhlazeném zvuku nástrojů. Obdobně tomu bylo i živě.

Staré časy podtrhly účesy i šedesátkové uniformy: černá saka a bílá košile.

Vliv Jeffa Lynna

Hned v první písni Do What Ya Gotta Do, jež pražskou show odstartovala, je Lynnův rukopis nepřehlédnutelný. Jako by vokály zpívali ELO. K aktuální desce se zpěvák vracel celý večer.

Publikum nejvíce reagovalo na nejslavnější hity jako Summer of '69, Run to You, Somebody, Back to You nebo duet When You're Gone, ke kterému nepozval na pódium fanynku, jak bývalo zvykem na minulých šňůrách. Tentokrát u jiné písně nechal kameramana vybrat z publika slečnu, která se nejlépe vlnila, a mohla se pak předvést na plátně po celou dobu další skladby.

Slaďáky táhly

U romantické Heaven fanoušci v první sloce zpěváka dost obstojně nahradili. Snažili se s ním držet krok ve většině písní.
Romantiku s hvězdným nebem na plátně pak překonal v závěru už jen poslední přídavek All for Love. Muzikant zavelel, že jde o „light song" a celou halou začala probleskovat bílá světla mobilních telefonů. Ani nevadilo, že chyběli další dva parťáci ze studiové nahrávky Rod Stewart a Sting. Adams to zvládl sám.

Po vizuální stránce nenabídl koncert nic nevšedního. Vystoupení dokreslovaly záběry z pódia a černobílé videoklipy.

Retro a vtip

Diváci hned v úvodu setu zhlédli i poměrně humorný retro videoklip k písni Don't Even Try z poslední desky, ve kterém si zahrál oblíbený anglický komik David Walliams, který Bryanu Adamsovi po celou dobu škodil. Na scénu pódia vylezl s dvoukrkou steel kytarou, překážel u mikrofonu, kopal i padal do bicích, přebral mu fanynku i rozmazal jídlo po obličeji.

Chyběla dynamika

Zpěvákovi lze vytknout, že koncert příliš negradoval a postrádal dynamiku. Dokonce v něm byla i delší hluchá místa, kdy se v hale rozhostilo naprosté ticho. I když setlist postavil hitově, nešlo o Adamsův nejlepší výkon v Česku. Vystoupení chyběla určitá energie, náboj, přestože muzikantsky nelze hudebníkům nic vytknout.

Publikum si zařádilo hlavně u svižnějších rock'n'rollů nebo vypalovaček typu 18 till I Die.

Přídavky se nesly převážně v akustickém duchu. Došlo na hity Eddieho Cochrana, Elvise Presleyho nebo Joe Cockera. Bryanu Adamsovi se podařilo vytvořit příjemný pohodový večírek, představit to nejlepší z aktuální desky i zavzpomínat na slavné hity. Vlastní i vypůjčené.