Situaci v divadle ostře kritizoval zastupitel Prahy 4 Michal Hroza (Top09), který se na stránkách časopisu Tučňák (vydávaný Prahou 4) ostře pustil do vedení divadla. Ve svém příspěvku zastupitel popsal poměry, které v divadle panují. Podle něj vedení neplatí hercům honoráře a ruší představení. Na radnici prý už dorazily desítky stížností na postup, který vedení razí. Hroza upozornil na podivné výběrové řízení na provozovatele divadla.

Vedení se proti nařčení zastupitele brání

Vedení se ale proti takovému nařčení brání a naopak tvrdí, že s herci, kteří si stěžují na nevyplacené honoráře, byla ukončena spolupráce a to kvůli špatnému chování na pracovišti. „V prvních dvou případech (Michael Tarant a Petr Našic) pro neprofesionální, respektive nulové odvedení zadané práce a jejich problémy s nadměrným užíváním alkoholu, v případě třetím (Stanislav Lehký) dokonce pro spáchání trestného činu krádeže,“ píše v otevřeném dopise vedení divadla, který uveřejnilo na Facebooku.

V dopise dále vedení píše, že „žádná trestní oznámení z důvodů neplacení honorářů podána nejsou“. Vedení také připouští, že některá představení byla zrušena, ale z důvodu havárie. V dopise vedení také uvádí, že se výběrového řízení zúčastnilo transparentně. Zároveň vedení žádá zastupitele Hrozu o omluvu.

Podle herce je všechno jinak

Podle herce Stanislava Lehkého, umělci z divadla odešli dobrovolně a to potom, co jim divadlo přestalo posílat peníze. Onou krádeží, na kterou se vedení v dopise odvolává, je prý myšleno to, že herci si po třech měsících bez výplaty odnesli ze scény pár židlí, stůl, závěsy a kostýmy.

Herec prý výplatu doposud nedostal a hodlá se o ní soudit. Vedení divadla prý dluží peníze mnoha lidem a někteří se bojí ozvat. Také důvod rušení představení Lehký popírá. Pro Echo24 uvedl, že důvodem rušení prý byl bývalý umělecký ředitel Václav Čížkovský, v minulosti odsouzen na tři roky za finanční podvody.