Loni podle ní navštívilo představení slavné Dvořákovy Rusalky na 10 tisíc lidí.

"V klasickém díle našeho nejznámějšího operního autora se pod dirigentským vedením Jana Chalupeckého a v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové jako Karolina představí Jana Sibera. Anežkou bude Dana Burešová, Ladislava Podhájského ztvární Aleš Briscein a jako Mumlal vystoupí Luděk Vele. Lidku a Toníka budou zpívat Yukiko Šrejmová Kinjo a Martin Šrejma.

Smetanovy opery v Divoké Šárce

Unikátní příležitost zažít představení v krásném přírodním prostředí Divoké Šárky a v podání předních českých operních pěvců budou mít návštěvníci už podvanácté. Slavná česká operní díla nabídly i předchozí ročníky. Od roku 2005 mohli zájemci zhlédnout například Prodanou nevěstu, Rusalku, Jakobína a Čerta a Káču.

„Dvě vdovy se ale na programu objeví v historii zcela poprvé," upozornila Pacalová. Toto dílo z roku 1874 je ve Smetanově tvorbě spolu s Prodanou nevěstou či Hubičkou protipólem snah o majestátní historická dramata.

Opera Dvě vdovy 

Hýří optimismem a hravostí, a je velkou výzvou pro interprety, neboť pěvecké party ani v tomto „nevážném" díle nejsou jednoduché. Jde o jedinou autorovu operu, která není inspirována českým zdrojem. Francouzskou komedii Lex deux veuves Jeana Pierra Mallefilla nicméně autor libreta Emanuel František Züngel lokalizoval do českého prostředí.

Provoz původního přírodního divadla v Šárce byl zahájen už 16. května 1913, do roku 1922 uvedlo 16 inscenací. V dobách největší slávy se do plenérového prostoru vešlo 10 tisíc sedících diváků, míst k stání bylo osm tisíc.

Představení 3. září začne už ve 14.00 hodin, uskuteční se pod záštitou starosty Ondřeje Koláře a je součástí oslav Dne Prahy 6.

Čtěte také: Letenské sady v Praze zaplní od 18. srpna festival Letní Letná